Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112290 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 4. 21:41, Szerda
Shiri

Első koreai akciófilm, amit látok ugyhogy nincs viszonyítási alapom max egyéb ilyesmi filmekhez. Teljesen modern és jó minőségű nagyprodukció sok koreában híres szinésszel(köztük Min-sik Choi-val, akit az Oldboy-ban a kalapácsos fickó  8-) :cool: ), látszik, hogy egy sikerfilmet akartak összehozni a fiúk. Sztem Észak- és Dél-Koreai együttműködés is volt a dologban, lévén elég kényes kérdéshez nyúl: a koreai háború vége felé(éppen a békülési korszak kezdeténél) egy szakadár csoporttá vált egykori É-Koreai különleges kommandós csoport merényletet tervez. Természetesen nem ilyen egyszerű a dolog, beépített emberek, hosszú előkészítés, előtte méghosszabb kiképzés, stb ami kell :) . Nekem kicsit sok volt benne a tűzharc(meg ami volt az is kicsit hosszúra volt megcsinálva: min. 2perc mindegyik!), de végig izgalmas és szórakoztató. Már csak Min-sik Choi miatt is tetszett, aki itt végre "gonoszt" alakít(szvsz nagyon jó arca van hozzá).
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

2006. Január 4. 22:48, Szerda
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Már csak Min-sik Choi miatt is tetszett, aki itt végre "gonoszt" alakít(szvsz nagyon jó arca van hozzá).

a Lady Vengence-ban is ő a rosszfiú.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 4. 22:49, Szerda
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Már csak Min-sik Choi miatt is tetszett, aki itt végre "gonoszt" alakít(szvsz nagyon jó arca van hozzá).

a Lady Vengence-ban is ő a rosszfiú.


megnézted már? tényleg feledhető?

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 4. 22:51, Szerda
Idézetet írta: arnold
a Lady Vengence-ban is ő a rosszfiú.

Jó, hát azt még nem láttam... de már tervbe is van véve! :)
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

2006. Január 4. 22:52, Szerda
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Már csak Min-sik Choi miatt is tetszett, aki itt végre "gonoszt" alakít(szvsz nagyon jó arca van hozzá).

a Lady Vengence-ban is ő a rosszfiú.


megnézted már? tényleg feledhető?


ja, megnéztem de majd csak holnap írok róla. azt ki mondta, hogy feledhető? :shock:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 4. 22:57, Szerda
Idézetet írta: arnold
ja, megnéztem de majd csak holnap írok róla. azt ki mondta, hogy feledhető? :shock:

Általában ezt vettem ki a commentekből, amit olvastam. Mindenki egy kicsit többet várt tőle. Kiváncsi vagyok a véleményedre...

2006. Január 5. 09:20, Csütörtök
Sympathy for Lady Vengeance

Egy tizenkilenc éves fiatal nőt ártatlanul tizenhárom év börtönbüntetésre ítélnek. Emberrablás, és gyilkosság vádjával. Az egész kitervelője egy bizonyos Mr. Baek, aki Geum-ja cinkosa volt. Elrabolta a nő kislányát, és azzal fenyegetőzött, hogy ha Geum-ja nem vonul be a börtönbe, akkor megöli a kislányt. Amikor letelik a tizenhárom év, Geum-ja-t kiengedik és a nő semmi másra nem tud gondolni, csak a arra, hogy megtalálja Baek-et és bosszút álljon. A terve kivitelezésében segítségére van néhány volt börtöntársa is. Nem ez a legjobb része a trilógiának, de nekem tetszett! A zenéje is nagyon jó, akár csak az Oldboy-nak. Klasszikus, főleg vonósokkal játszott zenék... Ha valaki látta a teljes bosszú-trilógiát, akkor sok hasonlóságot fedezhet fel a filmekben. A bosszú oka persze mindegyik részben más, de mindegyik ok kapcsolatba hozható egy gyerek elrablásával. Pontosabban egy kislány elrablásával. Mind a három filmben a bűnös elnyeri büntetését. Továbbá mindegyikben van kínzás és/vagy önkínzás. A bezártság érzése is jelen van mindegyiknél. És még sorolhatnám... Sőt, mind a két Sympathy-ban elhangzik a "van jó és rossz gyerekrablás" mondat is. Szóval nagyon sok ilyen kapcsolat van. Tessék figyelmesen nézni!

vajon hányszor fogom még szerkeszteni ezt postot? :-D  mindig találok valamit, ha mást nem, akkor egy rohadt helyesírási hibát. tudjátok hogy megy ez. még friss az élmény, úgy látszik, még nem tudtam teljesen összeszedni a gondolataimat... na nem baj! :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 09:27, Csütörtök
Idézetet írta: arnold
Tessék figyelmesen nézni!


...ha végre sikerül olyan verziót szerezni, ami működik...  :lol:

  • Karma: 12
2006. Január 5. 11:45, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold
Tessék figyelmesen nézni!


...ha végre sikerül olyan verziót szerezni, ami működik...  :lol:


Sajnos nekem is a DTS verzió van, aminek nincs hangja. Persze számítógépen még nem próbáltam. Lehet, hogy azzal sikerül.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 11:52, Csütörtök
Idézetet írta: skval
Sajnos nekem is a DTS verzió van, aminek nincs hangja. Persze számítógépen még nem próbáltam. Lehet, hogy azzal sikerül.

winDVD-vel meg pluginnel megy (azt ne kérdezd melyikkel...)

  • Karma: 12
2006. Január 5. 16:34, Csütörtök
Éppen most néztem meg az A Moment To Remember c. filmet.
Ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, úgy veszem észre, hogy én inkább a romantikus lélek vagyok közöttetek.

Akinek tetszett a Windstruck, az feltétlenül nézze meg az A Moment To Remembert. Amit ez a film be tud mutatni a szerelem erejéről, ahhoz azt hiszem hogy már nem lehet mit hozzátenni.
Egyébként a Windstruck-kal ellentétben ennek a filmnek az elsődleges célja nem a szórakoztatás, hanem ez egy óriási dráma romantikus fűszerezéssel.
Még most is a hatása alatt vagyok, és szerintem két hét mire kihever az ember egy ekkora filmet.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 16:50, Csütörtök
Idézetet írta: skval
Éppen most néztem meg az A Moment To Remember c. filmet.
Ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, úgy veszem észre, hogy én inkább a romantikus lélek vagyok közöttetek.

Akinek tetszett a Windstruck, az feltétlenül nézze meg az A Moment To Remembert. Amit ez a film be tud mutatni a szerelem erejéről, ahhoz azt hiszem hogy már nem lehet mit hozzátenni.
Egyébként a Windstruck-kal ellentétben ennek a filmnek az elsődleges célja nem a szórakoztatás, hanem ez egy óriási dráma romantikus fűszerezéssel.
Még most is a hatása alatt vagyok, és szerintem két hét mire kihever az ember egy ekkora filmet.


Megnézzük...
A zord külső alatt érző lélek lapul ám...   8)

  • Karma: 36
2006. Január 5. 16:52, Csütörtök
Idézetet írta: skval
Ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, úgy veszem észre, hogy én inkább a romantikus lélek vagyok közöttetek.

Attól, hogy valami nagyon véres, még lehet romantikus... (pl Audition). :) Mondjuk attól függetlenül igazad lehet. :) De azért nálam pl az is közrejátszik, hogy míg a romantikus filmek után mindig hiányérzet, magány és szomorúság kerít hatalmába legalább arra a napra, addig egy másfajta film után hamar degenerálódok, akármilyen drámai vagy durva. Szóval a romantikus film-tippeket gyűjtöm, aztán ha lesz kivel megnézni, akkor hetekig csak azt (meg hentait 8-) ).

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Január 5. 19:32, Csütörtök
Idézetet írta: skval
Éppen most néztem meg az A Moment To Remember c. filmet.
Ahogy olvasom a hozzászólásaitokat, úgy veszem észre, hogy én inkább a romantikus lélek vagyok közöttetek.

Akinek tetszett a Windstruck, az feltétlenül nézze meg az A Moment To Remembert. Amit ez a film be tud mutatni a szerelem erejéről, ahhoz azt hiszem hogy már nem lehet mit hozzátenni.
Egyébként a Windstruck-kal ellentétben ennek a filmnek az elsődleges célja nem a szórakoztatás, hanem ez egy óriási dráma romantikus fűszerezéssel.
Még most is a hatása alatt vagyok, és szerintem két hét mire kihever az ember egy ekkora filmet.



Én már láttam a filmet,valamikor ősszel,és tényleg nagy volt.Állítólag nagyobb siker volt a Windstruck-nál.Son Ye Jin-be pedig szerelmes vagyok,ezt nem is tagadom,sőt büszke vagyok rá!Ott  van a kedvenc filmjeim közt is.

Christmas in August megvolt?

  • Karma: 12
2006. Január 5. 23:01, Csütörtök
Idézetet írta: frunobulax


Christmas in August megvolt?


Az archívumomban megvan, de még nem néztem meg.
Ha az előző filmekről jutott eszedbe, akkor biztos nekem is nagyon tetszeni fog.
Köszi a tippet.

 

anything