Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112406 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 8. 19:14, Vasárnap
Road Movie


Elég kényes erről a filmről írni, főleg felvállalni azt, hogy tetszett. Érdekes, mert pont azért nehéz írni róla, mert a homoszexualitás a fő témája, amit szintén nehéz lehet felvállalni, kockáztatva a megbélyegzést. Én is félek egy kicsit ez utóbbitól, pedig nem vagyok homokos, sőt elég visszataszítónak tartom a dolgot a maga naturális valójában. A film nagyon keserédesen kezeli ezt a kérdést, hol nagyon durván, hol nagyon finoman, mindenestre egyáltalán nem megszokott módon, és igazából ez tetszett meg benne.
A történet nem valami bonyolult, igazából csak keret a két főszereplő férfi találkozásához. Az egyikük fiatal pénzember, aki egy üzleten elveszíti az összes pénzét, s vele együtt a feleségét és az életét is. Összeomolva kikerül az utcára, ahol "kezelésbe veszi" egy szintén homeless volt hegymászó, aki női szemmel valószínűleg szívdöglesztő lehet.
Nagyon szerettem, ahogy a rendező a színekkel játszik, ill. az egész film atmoszféráját. Alapban nagyon szeretek utazni, hihetetlen izgalmasnak találom. Egy jó road movie képes felkelteni bennem ugyanezt az izgalmat, ezért szerettem a Vibratort is. Rettentően izgalmasnak tartom a világ megtapasztalható sokszínűségét, képes vagyok egészen elveszni a részletekben, akár egy tárgyról, akár egy emberről és történetéről van szó. Ez a film minden ilyen terű igényemet kielégítette, aki azonban a táj és az emberek viszonyának véltozásában nem talál semmi izgalmasat, az kerülje, inkább ne nézze meg ezt a filmet, mert unalmasnak fogja tartani.

  • Karma: 12
2006. Január 8. 20:32, Vasárnap
Idézetet írta: frunobulax


Christmas in August megvolt?


A mai koraesti program ez a film volt.
Maga a film tetszett, remek a maga egyszerűségében. Azonban azt kell mondanom, hogy a mostanában látott filmek között valahogy elveszik a szürkeségben.

  • Karma: 36
2006. Január 8. 22:13, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Elég kényes erről a filmről írni, főleg felvállalni azt, hogy tetszett. Érdekes, mert pont azért nehéz írni róla, mert a homoszexualitás a fő témája, amit szintén nehéz lehet felvállalni, kockáztatva a megbélyegzést. Én is félek egy kicsit ez utóbbitól (...)

Remélem nem gondoltad komolyan, hogy itt bármi ilyesmiért "megbélyegeznénk"...

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Január 8. 22:13, Vasárnap
Idézetet írta: skval
Idézetet írta: frunobulax


Christmas in August megvolt?


A mai koraesti program ez a film volt.
Maga a film tetszett, remek a maga egyszerűségében. Azonban azt kell mondanom, hogy a mostanában látott filmek között valahogy elveszik a szürkeségben.


He was cool-t láttad?

A Christmas...valóban nem üt akkorát,mint a Moment...,de valószínűleg hangulatba kell kerülni hozzá.

  • Karma: 12
2006. Január 9. 04:58, Hétfő
Idézetet írta: frunobulax

He was cool-t láttad?


Nem láttam.
Az ADC-n találtam egy The Guy Was Cool-t. A kettő ugyanaz lenne?

  • No avatar
  • Karma: 1
2006. Január 9. 10:30, Hétfő
Idézetet írta: skval
Idézetet írta: frunobulax

He was cool-t láttad?


Nem láttam.
Az ADC-n találtam egy The Guy Was Cool-t. A kettő ugyanaz lenne?


Utánanéztem,az a film lesz.

vélemény az imdb-ről:
2Sadly this movie hasn't reached that many outside Southkorea. That's bad because this is funny, smart and moving. I love it. The actors are great and I just love Seung-hon Song when she's crying. Even though some of the special effects is kind of bad they are not disturbing the experience. Like many other South Korean movies the story is kind of odd at the beginning but after a while things beginning to get clearer. Not that many twists but exiting in its own special way.
Watch it, cry and laugh because this is the best Korean Comedy/Romance-movie since My Sassy Girl. Not better but close enough. Or maybe..."

2006. Január 10. 00:41, Kedd
Idézetet írta: Manu
Road Movie

Elég kényes erről a filmről írni, főleg felvállalni azt, hogy tetszett.


Mocskos buziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!  :lol:

De komolyan: pont az lenne a gyanús, ha elkezdenél fröcsögni, hogy rohadt buzeránsok, mocsok homokosok stb.  :)

  • Karma: 12
2006. Január 12. 11:50, Csütörtök
Idézetet írta: frunobulax
Idézetet írta: skval
Idézetet írta: frunobulax

He was cool-t láttad?


Nem láttam.
Az ADC-n találtam egy The Guy Was Cool-t. A kettő ugyanaz lenne?


Utánanéztem,az a film lesz.


Megnéztem, harmatgyenge volt. A My Sassy-val még csak egy napon sem lehet említeni. Szerintem viszont ami vetekszik vele az a 100 Days With Mr Arrogant. Kevésbé profi munka, de sokkal humorosabb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 13. 17:57, Péntek
Megnéztem a Sympathy for Lady Vengeance-t... Nekem nagyon bejött, rosszabbra voltam felkészülve. Ez a Chan Wook Park tud valamit, és nagyon odafigyel a részletekre.. Ezt majd bővebben is kifejtem. Sajna még az első részt nem láttam, de amilyen gyorsan csak tudom, bepótlom...

  • Karma: 12
2006. Január 13. 18:32, Péntek
Idézetet írta: Manu
Megnéztem a Sympathy for Lady Vengeance-t... Nekem nagyon bejött, rosszabbra voltam felkészülve. Ez a Chan Wook Park tud valamit, és nagyon odafigyel a részletekre.. Ezt majd bővebben is kifejtem. Sajna még az első részt nem láttam, de amilyen gyorsan csak tudom, bepótlom...


Éppen most jött le nekem a Mr., addig nem akartam megnézni a Lady-t.

  • Karma: 36
2006. Január 13. 18:35, Péntek
Mr Vengeance első fele (kétharmada) nagyon szétesős, nem tart sehova, majdnem felálltam rajta, amikor néztem. Aztán a vége hirtelen ütős és erőteljes lesz. Szóval ne gyengüljetek el menet közben. :)

2006. Január 14. 12:40, Szombat
Idézetet írta: Manu
Sajna még az első részt nem láttam, de...


Ezt, hogy "első rész" nagyon gyorsan felejtsd el. Tematikailag talán van valami köze a 3 résznek egymáshoz, de saját magad fogod becsapni (az elvárások ugyebár) ha úgy ülsz le megnézni, mintha itt egy összefüggő trilógiáról lenne szó. Stílusban, tartalomban ezek teljesen különböző filmek.

Messze a legjobb közülük egyébként a Mr. Vengeance. Ramiz, nézd meg mégegyszer, egyálltalán nem esik szét.

2006. Január 14. 13:03, Szombat
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: Manu
Sajna még az első részt nem láttam, de...


Ezt, hogy "első rész" nagyon gyorsan felejtsd el. Tematikailag talán van valami köze a 3 résznek egymáshoz, de saját magad fogod becsapni (az elvárások ugyebár) ha úgy ülsz le megnézni, mintha itt egy összefüggő trilógiáról lenne szó. Stílusban, tartalomban ezek teljesen különböző filmek.

Messze a legjobb közülük egyébként a Mr. Vengeance. Ramiz, nézd meg mégegyszer, egyálltalán nem esik szét.


valóban a 3 film csak azért bosszú-trilógia, mert mind a bosszúállásról szól, ezen kívül felfedezhetünk pár összefüggést, de mégis különálló filmek ezek! a Mr. Vengeance szerintem is nagyon ott van! hogy melyik a legjobb, azt nem tudtam eldönteni, mindegyik tetszett, és mindegyik más miatt!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 14. 13:09, Szombat
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: Manu
Sajna még az első részt nem láttam, de...


Ezt, hogy "első rész" nagyon gyorsan felejtsd el. Tematikailag talán van valami köze a 3 résznek egymáshoz, de saját magad fogod becsapni (az elvárások ugyebár) ha úgy ülsz le megnézni, mintha itt egy összefüggő trilógiáról lenne szó. Stílusban, tartalomban ezek teljesen különböző filmek.

Messze a legjobb közülük egyébként a Mr. Vengeance. Ramiz, nézd meg mégegyszer, egyálltalán nem esik szét.


oks, csak olyan marha hosszú leírni, hogy mr. vengeance. az oldboy legalább rövid :). mivel még nem láttam a sfmrv-t ezért nem tudok teljeskörűen nyilatkozni, de az oldboy és sflv-ben azért sok stiláris és tartalmi összefüggés van. Ilyenek pl a képi világ, vagy a színészek egyezése (stiláris), a zenei stílus hasonlósága, ill. az arnold által is említett bosszú téma (tartalmi) összefüggése.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 15. 11:34, Vasárnap
Ez a film érdekesnek tűnik, meg most éppen rá vagyok indulva Chan Wook Parkra. Éppen kérdezni is akartam, hogy nem-e láttátok korábbi filmjeit. Fekete-fehér az egész?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 12. 00:49, Szombat írta kisho »