Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112290 alkalommal)

2005. December 15. 15:01, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Hmm, azt hiszem, el kéne kezdenem behatóbban foglalkozni Kim Ki-Dukkal.


hát bizony vele is kell foglalkozni!

2005. December 15. 19:20, Csütörtök
Kim Ki-duk-nál maradva... :)

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

A hegyek által körülvett tó közepén álló remetelakban él egy buddhista szerzetes és egy kisfiú. A fiú a szerzetes szeme előtt válik kamasszá, majd felnőtt férfivá. Közben megtapasztalja a kegyetlenséget - megkínoz három állatot. Persze, nem akartból, hiszen csak egy ártatlan játékként indult az egész. Aztán egy anya érkezik a lányával a tóhoz. Az anya megkéri az öreg szerzetest, hogy gyógyítsa meg a lányát. A fiú szerelmes lesz a lányba, majd a szerelem miatt féltékenység lesz úrrá a fiún... Olyan féltékenység, ami birtoklási vággyá alakul és ez a birtoklási vágy gyilkossággal végződik.
"A nemi vágy felébreszti a birtoklási vágyat, az pedig felébreszti a gyilkolási hajlamot."

Miről is szól a film? Életről, halálról, szerelemről, féltékenységről, az idő múlásáról? Mindegyikről? Vagy egyikről sem? Nézze meg, akit érdekel és döntse el saját maga! Egy biztos: nagyon lassú, de nagyon szép!
A film a Mokép-nek köszönhetően dvd-n is megvásárolható!

2005. December 16. 22:45, Péntek
Bad Guy

Han-gi egy gengszter, akinek a piroslámpás negyedben vannak üzleti érdekeltségei. A film elején hirtelen vágy ébred benne a parkban megpillantott diáklány iránt, akit azonnal, erőszakosan szájon is csókol, mire a lány arcul köpi. Majd megjelennek a rendőrök is és jól helyben hagyják a pasast. Han-gi bosszút esküszik, trükkös csapdát állít, minek eredményeképpen a lány egy bordélyház kirakatában köt ki.
Nagyon bejönnek nekem Kim Ki-duk filmjei. Érdekes, hogy hazájában annyira nem népszerűek a munkái, viszont a különböző fesztiválokon mindig sikert aratnak.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 24. 10:36, Szombat
Tegnaptól leszedhető a Sympathy for Lady Vengeance az Fss-ről, ill az adc-ről is.

2005. December 25. 20:08, Vasárnap
My Boss, My Hero

Az egyik koreai gengsztervezér, Do-shik csak akkor erõsítheti meg pozicióját - legalábbis a főnöke szerint - ha leérettségizik. Do-shik ezért kénytelen beiratkozni az egyik gimnáziumba. Koreában azonban egy iskola nem olyan laza mint nálunk, itt még a mai napig ütheti a tanár a diákot, és persze az összes nagyobb diák szívozik a kisebbekkel. Fõhõsünknek igazán össze kell szednie magát, hogy ne keveredjen verekedésekbe, hisz õ nem rúgathatja ki magát, pedig mindenkivel el tudna bánni, õ a maffiafõnök. Nála akkor szakad szét a túlfeszített húr, amikor kedvenc angoltanárnõjét igazságtalanul, becstelenül kidobják a suliból. El kezd kutatgatni, és rájön, hogy az iskola az ellenséges maffia kezében van... Megkezdõdik a harc az iskoláért... Megítélésem szerint a My Wife is a Gangster jobb film!

  • Karma: 36
2005. December 25. 21:05, Vasárnap
Mindkettő elég jó alaptörténetre épít. :)

2005. December 25. 21:38, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
Mindkettő elég jó alaptörténetre épít. :)


a My Wife is a Gangster-ben haláli poénok vannak szerintem.

-találjatok egy vőlegényt!
-adnál valami ötletet legalább?
-ne úgy nézzen ki, mint te!

egy kis kedvcsináló:

My Wife is a Gangster trailer

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 26. 09:54, Hétfő
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Ramiz
Mindkettő elég jó alaptörténetre épít. :)


a My Wife is a Gangster-ben haláli poénok vannak szerintem.

-találjatok egy vőlegényt!
-adnál valami ötletet legalább?
-ne úgy nézzen ki, mint te!

egy kis kedvcsináló:

My Wife is a Gangster trailer

Ennek van második része is, nem? Meg van valami Marrying the Maffia c. film is hasonló alapgondolattal, de lehet, hogy tévedek :)

2005. December 26. 10:55, Hétfő
Idézetet írta: manu
Ennek van második része is, nem? Meg van valami Marrying the Maffia c. film is hasonló alapgondolattal, de lehet, hogy tévedek :)

igen van neki második része is, és készül a harmadik is! a Marrying the Maffia-nak viszont semmi köze ehhez. azt is láttam, de az nagyon nem jött be. arról szól, hogy egy pasas egy csaj mellett ébred fel, aki egy maffiavezér lánya. persze, az egészet megrendezték, és rákényszerítik a férfit, hogy vegye feleségül a lányt.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 27. 13:47, Kedd
Welcome to Dongmakgol

Igazi felüdülés volt ez a mozi! Ritka az a film, ami pont annyit nyújt, mint amit felvállal. Tömegmozi, de a legeslegjobb fajtából. Gyönyörűen manipulálja az érzéseidet, ha kell őszintén nevetsz, ha kell őszintén sírsz, és ebben a filmben mindkettőre bőven van lehetőséged. A történet a koreai háború alatt játszódik, s hat katonáról meg egy faluról szól, ahol ez a hat ember összetalálkozik. Tökéletes a felállás, két déli, három északi, meg egy ameriakai, akik rettentően útálják egymást. Ezt ellensúlyozandó, a falu viszont maga a paradicsom, s lakói is paradicsomi naívságban tengetik életüket.
Nem új dolog már ez a háború-béke ellentét, sem a dél-észak egyesítése gondolat, de itt szerintem nagyon jól el lett kapva. A film, az első kockájától az utolsóig profi alkotás, mind a színészek, mind mindenki más tekintetében.
Nem véletlen, hogy karácsonyra jött ki a dvd, lelkületében nagyon passzol ebbe az időszakba. Végre olyan filmet láttam viszont, ami nem szájbarágós és nem kifejezetten ebből az ünnepből akar megélni. Nagyon jólesett egy ilyen szórakozató filmet megnézni most, és biztos vagyok benne, hogy másoknak is megmutatom. A szó legjobb értelmében vett igazi koreai keserédes dráma.

  • No avatar
  • Karma: 1
2005. December 27. 14:48, Kedd
A Dongmakgol-t már letöltöttem,de még nem néztem meg.Sikerült belepillantanom,pont valami vaddisznós résznél,az elég tréfás volt.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 27. 14:50, Kedd
Idézetet írta: frunobulax
A Dongmakgol-t már letöltöttem,de még nem néztem meg.

Akkor ezt gyorsan pótold  :x

  • Karma: 12
2006. Január 3. 00:08, Kedd
Én is megnéztem a Welcome to Dongmakgol-t.
Szinte meseszerűen csodálatos. Majdnem tátott szájjal néztem végig. Egy dolog miatt viszont mindig kizökkentem a történetből.
Mégpedig, amikor az amerikai támaszponton a katonák beszélgettek. Annyira érezni lehetett, hogy soha nem jártak angol nyelvterületen, csak könyvből tanulták az angolt, hogy ihaj.
Meg hát egy kicsit kevésbé szomorú végét vártam.

2006. Január 3. 08:49, Kedd
Idézetet írta: skval
Én is megnéztem a Welcome to Dongmakgol-t.
Szinte meseszerűen csodálatos. Majdnem tátott szájjal néztem végig. Egy dolog miatt viszont mindig kizökkentem a történetből.
Mégpedig, amikor az amerikai támaszponton a katonák beszélgettek. Annyira érezni lehetett, hogy soha nem jártak angol nyelvterületen, csak könyvből tanulták az angolt, hogy ihaj.
Meg hát egy kicsit kevésbé szomorú végét vártam.

én sajnos még nem láttam, de ha ennyire dícséritek, akkor nem lehet rossz... kíváncsi vagyok rá!

  • Karma: 12
2006. Január 4. 00:08, Szerda
Heaven's Soldiers (2005)
Bizonyára mindenki eljátszadozott már a gondolattal, hogy mi lenne ha mai modernkori fegyvereinkkel középkori csatározásokban vennénk részt.
A két Korea atomfegyver-egyezményt készül kötni, ami meghiúsul. Az északiak ellopják az atombombát és vele együtt egy szépséges tudós hölgyet is. A déliek üldözőbe veszik őket.
Most egy kis időutazás következik, ami elég banális. Elhalad felettük egy üstökös, aminek a ciklusideje 433 év, és pont ennyit kerülnek vissza mindannyian a múltba, 1572-be.
Égből pottyant katonáinknál távcsöves mesterlövészpuska, éjjellátó készülék, gépfegyver, kézigránát, stb, a többieknél íjak, bárdok, dárdák, lovak. Meg kell találniuk és hatástalanítani az atombombát. Időközben összetalálkoznak történelmük egy ismert hadvezérével is, akinek az útját egyengetik korai időszakában, amikor még nem is tudja, hogy ki is lesz ő valójában. Északiak és déliek kénytelenek együttműködni, hogy esélyük legyen visszajutni a jelenbe....

Semmi művészet, csak egy rendkívül látványos kis szórakoztató mese.

http://www.chungoon.co.kr/