Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Anime  (Megtekintve 24800 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. November 15. 17:59, Kedd
A japán animáció világa.

  • Karma: 36
2005. November 20. 20:07, Vasárnap
Ha már két felhasználó is van, aki szereti a Paranoia Agentet, megkérdezem, hogy ti milyen mögöttes jelentést szűrtetek le belőle. Konkrétan a médiával kapcsolatban nem egészen értem, hogy össze lehet-e kapcsolni Shonen Bat figuráját. Eleinte úgy tűnik, igen, aztán a végén mintha elvágnák ezt az értelmezési lehetőséget...

  • Karma: 36
2005. December 1. 01:36, Csütörtök
Neo-Tokyo: remekmű. Majd írok értelmes ismertetőt. Viszont FSS-ről amit leszedtem, az angol hangalámondásos (japán hangra...), elég zavaró.

edit:

Neo-Tokyo / Labirynth Tales

A Memorieshez hasonlóan ezt a kevesebb mint egy óra hosszú animét is három rendező készítette. A történetek témái itt kicsit koherensebbek, mindegyik azt feszegeti, hogy hová tart a világ, milyen a modern társadalom, életmód. A film '86-os, de azóta csak még jogosabbak és időszerűbbek lettek ezek a rémképek...

Az első harmadot Rintaro (Metropolis) rendezte. Rajzstílusa igen messze áll a szokásostól, amorf alakok, torz vonások és állandó metafmorfózisok jellemzik munkáját. (Már a Metropolisban is elég szokatlan stílusban alkotott, itt még inkább így tesz.) A története keretszínként is funkcionál: egy kislány a macskájával együtt egy tükrön át egy labirintusba téved. Rémálomszerű világba jut, de mielőtt teljes lenne az Alice Csodaországban motívum, a néző megdöbbenéssel vegyes rémülettel ismeri fel ebben a rémálom-világban a mai modern városi környezetet. Csontvázokkal teli metrók, kétdimenziós üzletember-dominósor dől végig az utcán, a falak egy számítógépes játék textúrájával villog... Nyugtalanító, látomásszerű történet ez. A kislánynak pedig a cirkuszban két filmet vetít a bohóc...

Második harmad (első film). Kawajiri Yoshiaki (Ninja Scroll rendezője és írója, részt vett a Metropolisban és az X-ben is mint key animator). A "rohanó ember" egy versenyző, aki tíz éve nyeri a futamokat. Mert nyerni kell, mert rohanni kell, mert nem szabad veszteni... Testét és lelkét nem kímélve hajtja magát. Ez a történet több, mint egy szokásos versenyzős sztori, de csak a környezete miatt: a Neo-Tokyo másik két történetének fényében máshogy értelmezi ezt is a néző.

Harmadik harmad (második film). Katsuhiro Otomo (Memories-ban az utolsó történet, az Akira rendezője) anti-utópiszikus látomása. Kifejezetten az Akirára emlékeztet, és hasonlóan nagyszerű, megdöbbentő, ijesztő, sűrű, fojtogató hangulatú történet, mely a humort sem nélkülözi. Egy dzsungel mélyi bánya leállításáról szól, az azt kivitelezni próbáló mérnök-hivatalnokról és a robotokról, akik ott dolgoznak... Zseniális, Memories- és Akira-rajongóknak mindenképpen melegen ajánlott, a többieknek pedig simán csak nagyon. :)

Rövid, ötletekkel telezsúfolt anime három neves rendezőtől: nem érdemes kihagyni, még ha sokaknak nem is fog talán tetszeni a szokásostól eltérő stílus.

9/10.

  • Karma: 1
2005. December 6. 16:26, Kedd
ez a neo tokyo ezennel felkerült a beszerzési listámra! viszont nehogymár otomo az avalon rendezője legyen, bár nekem oly mindegy, mert nekem nem tetszett, de a kétes dicsőség tudtommal mamoru oshi-t illeti.

viszont ha már itt vagyok hadd ajánljam a Fooly Cooly nevű hatrészes animét. (...) A sztorinak semmi értelme (...) A zene is üt, mondjuk az épp nem az én stílusom, így csak annyit tudok mondani róla, hogy amolyan zúzós, gitáros, de nagyon jól megy a rajzfilmhez.

Elnézést a megkurtított postért... Idézni akartam egyes részeit, de véletlenül az editre kattintottam, és a moderátori jog miatt szó nélkül megnyitotta és én átszerkesztettem és kitöröltem részeket abban a hiszemben, hogy idéztem... 1000x bocsánat, bár tudom, hogy erre nincs... hatalmas béna vagyok... :( Még egyszer bocsánat!  - Ramiz.

  • No avatar
  • Karma: 19
2005. December 6. 18:07, Kedd
Ha már van ilyen topic is (cool), akkor beírom ide minden idők legjobb animéjét: Cowboy BeBop !!! (+ a zenéje is világbajnok!)
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 6. 18:31, Kedd
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Ha már van ilyen topic is (cool), akkor beírom ide minden idők legjobb animéjét: Cowboy BeBop !!! (+ a zenéje is világbajnok!)

Ebben egyenlőre itt sztem mindnyájan egyetértünk...

  • Karma: 36
2005. December 6. 19:01, Kedd
Idézet
ez a neo tokyo ezennel felkerült a beszerzési listámra! viszont nehogymár otomo az avalon rendezője legyen, bár nekem oly mindegy, mert nekem nem tetszett, de a kétes dicsőség tudtommal mamoru oshi-t illeti.

viszont ha már itt vagyok hadd ajánljam a Fooly Cooly nevű hatrészes animét. (...) A sztorinak semmi értelme (...) A zene is üt, mondjuk az épp nem az én stílusom, így csak annyit tudok mondani róla, hogy amolyan zúzós, gitáros, de nagyon jól megy a rajzfilmhez.

Köszönöm a helyesbítést! Ja és ha találsz hangalámondás nélküli verziót, akkor plz szólj! :)

Furi Kuri: szerintem van értelme a sztorinak, bár sokszor kell megnézni, hogy kibontakozzon, mert nagyon elrejtett, meg hát menet közben alakult ki. De már majdnem mindent meg tudok magyarázni.  8)
Zene: The Pillows. Nekem nagyon tetszik a zenéjük. Ha valakinek kell, szóljon. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 6. 19:06, Kedd
Mamorutól most jön a Talkin' Heads, meg lehet a Stray Dogs is, de majd meglátom.

Az FLCL az egyik legjobban megrajzolt anime szvsz, és hát unicum a maga nevében

  • Karma: 1
2005. December 6. 20:44, Kedd
ja, persze, el is feledtem, hogy igazából olyan füri-küri, pedig utána napokig ezt mondogattam magamban. abszolút egyetértek azzal, amit mondotok róla.

ha már Stray Dog, a Red Spectacles-t láttátok? Itt a gépemen az első fele, de miután belenéztem, nem éreztem óriási késztetést, hogy a másik felét is beszerezzem. Megérné? Az Innocence után kicsit megcsömörlöttem Oshi-tól, de ez az is lehet, hogy a pocsék felirat hibája - nameg, hogy legalább ötször meg kellett néznem.

  • Karma: 1
2005. December 6. 20:49, Kedd
bytheway, Anifesten (dec. 8-16.) lesz Howl's Moving Castle, állítólag szinkronnal (nyilván magyar). Bár lehet, hogy ez csak nekem volt új.

Maga a film nem egy nagy szám, akkor már Chihiro, sőt, Vadon hercegnője, ha egyáltalán értékelitek ezt a stílust. Dehát máig ritka alkalom, hogy ilyesmit moziban mutagatnak mifelénk.

  • Karma: 1
2005. December 6. 20:52, Kedd
Idézetet írta: Ramiz

 Ja és ha találsz hangalámondás nélküli verziót, akkor plz szólj! :)


na, ezt én is anglolul láttam, de amennyit szövegelnek megállás nélkül, ez kivételesen rám is fért!

  • Karma: 36
2005. December 6. 22:20, Kedd
Idézetet írta: noraliscious
na, ezt én is anglolul láttam, de amennyit szövegelnek megállás nélkül, ez kivételesen rám is fért!

Én is így lennék, de én angol+japán szinkronban futó hangsávval hallottam! És úgy már elég durva flash-szaga van az egésznek... :))

  • Karma: 1
2005. December 7. 09:24, Szerda
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: noraliscious
na, ezt én is anglolul láttam, de amennyit szövegelnek megállás nélkül, ez kivételesen rám is fért!

Én is így lennék, de én angol+japán szinkronban futó hangsávval hallottam! És úgy már elég durva flash-szaga van az egésznek... :))


nem lehet, hogy megfelelő lejátszóval váltani tudnál a hangsávok között? a formátum mkv? úgy emlékszem pl. azon lehet több hangsáv, de nem vagyok a téma szakértője, csak amennyire muszáj volt.

legutóbb meg olyat láttam, hogy jobb hangfal kantoni, bal hangfal mandarin. vicces volt kifürkészni melyik az eredeti.

  • Karma: 36
2005. December 7. 10:23, Szerda
Idézetet írta: noraliscious
nem lehet, hogy megfelelő lejátszóval váltani tudnál a hangsávok között? a formátum mkv? úgy emlékszem pl. azon lehet több hangsáv, de nem vagyok a téma szakértője, csak amennyire muszáj volt.

Próbálkoztam, de nem ment. :) Eleve csak a WMP játszotta le.

2005. December 14. 13:46, Szerda
nem valami sok anime-ot láttam, úgyhogy jöhet bármilyen ismertető bármelyikről! ezeket láttam:
Akira
Animatrix
Appleseed movie
Cowboy Bebop sorozat + movie
FLCL
Ghost in the Shell sorozat + 2 movie
Gunslinger Girl
Memories
Neon Genesis Evangelion sorozat
Noir
Read or Die OVA + sorozat
Rurouni Kenshin: Reminiscence
Samurai Champloo
Serial Experiments Lain
Steamboy
Texhnolyze
Vampire Hunter D - Bloodlust
Voices of a Distant Star

 

anything