Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Szereted a koreai romantikus drámákat?

Miért, van más is?
4 (40%)
Van, hogy megnézek egyet-egyet...
5 (50%)
Isten ments!!!
1 (10%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: 2006. Április 10. 17:11, Hétfő

Szerző Téma: Koreai romantikus drámák/vígjátékok  (Megtekintve 11211 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Április 12. 00:20, Szerda
Idézetet írta: Manu
Az Ichiben hol van romantika, meg dráma?

Az összes főszereplő élete és jelleme egy nagy dráma! Szerelem? A prosti, Ichi, Kakihara mind próbálnak találni valakit, keresnek valakit...

Idézetet írta: YEZy
Az eddigi hozzászólások némelyikéből azt vettem ki, hogy a vérengzős filmek számítanak "férfiasnak", a romantikusabbra vett filmek pedig "nőiesnek". Fene tudja, ez engem valahogy a kisautó = női autó, sportautó = csajozós autó dologra emlékeztet, egyfajta skatulyázásnak tűnik.

Erre gondoltam én is. :)

Idézetet írta: arnold
tipikusan olyan filmek ezek, amiket egy lány társaságában érdemes megnézni. pl. a My Sassy Girl-lel simán letudsz venni egy csajt a lábáról. utána olyan büszke lesz magára, mint még soha! :-D

Ezt kipróbálom... csak remélem nem haragszik meg nagyon, amíg elkábítom, hazacipelem és leszíjazom a fotelbe a számítógép elé. :lol: (Sorry csak pocsék kedvem van.)

  • Karma: 29
2006. Április 12. 11:53, Szerda
Idézetet írta: Manu
Ez a stílus elég nagy számban jelentkezik az utóbbi években a filmpalettán és úgy tűnik elég nagy rajongótábora van. Őszintén szólva nekem az ázsiai film sokáig valami szélsőségeset, eredetit jelentett, bár az utóbbi egy-két év dömpingjében ez megváltozott. Az első meglepetés még akkor ért, mikor kiderült, hogy az általam megismert animerajongó közösség inkább előnyben részesíti a Love Hinát, mint mondjuk a Ninja Scrollt vagy az X-et. Nagynehezen túltettem magam ezen a sokkon, erre most fel kell fedeznem, hogy itt ismét csak sokan kedvelik a romantikát, ellentétben a fröcsögő vérrel és más, jobb esetben emberi testnedvek filmvásznon való ábrázolásával. Szóval igazából az érdekelne, mi fogja meg, főleg a hímnemű az emberkéket ebben a stílusban. No offens, ebben a postban semmi elítélő sincs...  :-D

Számomra is a Ninja Scroll a mérvadó, a Love Hina aranyosan bugyuta, nem olyan rossz az, de olyan sok részből áll, hogy azt az időt inkább más, érdekesebb filmekre fordítom...

A romantikus drámákból még nem vagyok eléggé kikupálódva, csak ezeket láttam egyelőre: My Sassy Girl, Windstruck, She's On Duty, My Wife is a Gangster, de számomra szórakoztatóak voltak...
annak idején egyszer megkérdeztem édesanyámat, hogy miért olvassa a Romana füzeteket, mire azt válaszolta, hogy kikapcsolja, pihenteti őt, mert nem kell gondolkozni rajta... na, egyelőre valahogy így látom ezeket a filmeket, de lehet, ha többet megnézek, változni fog a véleményem... habkönnyű szórakozás, pihentető limonádé, szerintem ez lehet a magyarázat a népszerűségükre Manu...
(a csinos lányokat és jóképű fickókat már említették)
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

2006. Április 12. 15:53, Szerda
Idézetet írta: santito
A romantikus drámákból még nem vagyok eléggé kikupálódva, csak ezeket láttam egyelőre: My Sassy Girl, Windstruck, She's On Duty, My Wife is a Gangster, de számomra szórakoztatóak voltak...

a She's on Duty elég gyenge eresztés.

egyébként, ezeknek a vígjátékoknak az a baja, (jó, azért nem mindegyiknek) hogy kicsit túljátszák a szerepeiket a színészek vagy ha nem, akkor valami más hülyeséggel rontják el a filmeket.

  • Karma: 29
2006. Április 12. 16:11, Szerda
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: santito
A romantikus drámákból még nem vagyok eléggé kikupálódva, csak ezeket láttam egyelőre: My Sassy Girl, Windstruck, She's On Duty, My Wife is a Gangster, de számomra szórakoztatóak voltak...

a She's on Duty elég gyenge eresztés.

egyébként, ezeknek a vígjátékoknak az a baja, (jó, azért nem mindegyiknek) hogy kicsit túljátszák a szerepeiket a színészek vagy ha nem, akkor valami más hülyeséggel rontják el a filmeket.

valóban nem a legjobb a műfajában, de például az amerikai változatnál szórakoztatóbb (Beépített szépség 2)...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 14. 17:03, Péntek
Idézetet írta: arnold
tipikusan olyan filmek ezek, amiket egy lány társaságában érdemes megnézni. pl. a My Sassy Girl-lel simán letudsz venni egy csajt a lábáról. utána olyan büszke lesz magára, mint még soha! :-D


Kipróbáltam, működött :D

Az ...inget néztük, pont jókor, épp jólesett  :-D

2006. Április 14. 18:01, Péntek
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold
tipikusan olyan filmek ezek, amiket egy lány társaságában érdemes megnézni. pl. a My Sassy Girl-lel simán letudsz venni egy csajt a lábáról. utána olyan büszke lesz magára, mint még soha! :-D


Kipróbáltam, működött :D

Az ...inget néztük, pont jókor, épp jólesett  :-D

én megmondtam... jók ezek a filmek, csak tudni kell, melyiket, mikor és kivel. :)

  • Karma: 5
2006. Június 7. 14:49, Szerda
üdv

amióta megtaláltam a topicot, kb 1 órája, azon gondolkodok, hogyan tudnám megválaszolni a topicnyitó kérdést...de rájöttem, hogy képtelen vagyok megfogalmazni.
a kedvenc műfalyom a romantikus, romantikus-dráma, melodráma és nem csak a jó nők látványáért (bár az tény és való, hogy a koreai lányoknál nem sok helyen találni szebbet :) ), mivel a kevés számú nyugati kedvenc filmjeim között toronymagasan a titanic vezet.
én szeretek meghatódni egy-egy szépen felépített szerelmi történeten. és még az sem baj ha a film végére nem lesz beteljesedés...mármint érzelmi, nem pedig testi. sőt akár még meg is könnyezem a látottakat.

de az, hogy ki néz ilyen filmeket teljesen egyénfüggő...akinek tetszik :) én pl nem nézek meg egy paráztató horrort, mint amilyen a ringu, mert nem szeretek szorongani, és feláldozni a nyugodt éjszakáimat azért mert napközben egy ilyen történetet néztem meg :) helyette megnézem mondjuk az innocent stepst az elragadó 문근영 -val és ez igazán kikapcsol...elvégre ezért nézek filmeket, hogy szórakozzak, 2 órára elfelejtsem a céges nyavajákat, meg magánéleti problémákat :)

tegnap este a moment to remember című mozit láttam és engem teljesen hazavágott ez a film. miután végeztem vele, még éjjel elmentem picit sétálni, mert muszáj volt rendeznem a gondolataimat...persze ez teljességgel hiábavaló volt, mivel még hajnali 3-kor is álmatlanul forgolódtam és a látottakon rágódtam. de mondhattam volna a nemrég látott yomigaeri japán filmet is, ami szintén nagyon megfogott, bár nem annyira mélyen mint a remember.

hát elég kesze-kusza lett ez a post, de talán valamennyire ki lehet hámozni , mit is akarok mondani :)

2006. Június 7. 15:32, Szerda
ezt az A Moment to Remember-t még mindig nem voltam képes megnézni... :( pedig nagy kedvenc Son Ye-Jin!!! :P

  • Karma: 36
2006. Június 7. 15:40, Szerda
Üdv gabranek!
Nekem ugyanezt a torokszorító érzést a drámai, de kicsit "durvább", ha úgy tetszik, valótlanabb témák adják, örök kedvenc a Tűzvirágok. Egyébként üdv a fórumon, reméljük visszajáró vendég leszel, úgyis kell egy kis erősítés a romantikus frontnak. 8-)

  • Karma: 5
2006. Június 7. 15:49, Szerda
ezt az A Moment to Remember-t még mindig nem voltam képes megnézni... :( pedig nagy kedvenc Son Ye-Jin!!! :P

pedig majdnem olyan jól játszik ebben is mint a classicban. azért a classicot nehezen lehet überelni, az a film úgy tökéletes ahogy van. én most a legutóbbi mozijára, az Alone in Love-ra (연애시대) leszek kiváncsi.

Üdv gabranek!
Nekem ugyanezt a torokszorító érzést a drámai, de kicsit "durvább", ha úgy tetszik, valótlanabb témák adják, örök kedvenc a Tűzvirágok. Egyébként üdv a fórumon, reméljük visszajáró vendég leszel, úgyis kell egy kis erősítés a romantikus frontnak. 8-)

igen, értem mire gondolsz. Kitanotol nekem a dolls inkább tetszett (de ez már a műfalyát tekintve tragédia), bár ebben az is közrejátszot, hogy a tűzvirágokat csak tv-ben láttam, ott meg ugye nem egészen olyan minőségű mint dvdn. De ha egy Kitano mozit akarok megnézni, oda nekem nagyon kell hangulat. nem lehet akármikor megnézni őket...én legalábbis igy vagyok vele.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 7. 15:55, Szerda írta gabranek »

2006. Június 7. 15:50, Szerda
ezt az A Moment to Remember-t még mindig nem voltam képes megnézni... :( pedig nagy kedvenc Son Ye-Jin!!! :P

pedig majdnem olyan jól játszik ebben is mint a classicban. azért a classicot nehezen lehet überelni, az a film úgy tökéletes ahogy van. én most a legutóbbi mozijára, az Alone in Love-ra (연애시대) leszek kiváncsi.

az Alone in Love nem film, hanem tv-sorozat...

  • Karma: 5
2006. Június 7. 16:01, Szerda

az Alone in Love nem film, hanem tv-sorozat...

akkor ezt nagyon elnéztem...na mind1, igy is érekelni fog. nem is tudtam, hogy doramakban is játszik.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 7. 17:14, Szerda
A Yomigaeri japán, és szvsz a japán romantikus filmek, legalábbis a populárisabbak nem olyan jók, mint a koreaiak.

BTW étrem mire gondolsz azzal, hogy kiütött. Egyébként mennyi ilyen filmet nézel?

  • Karma: 5
2006. Június 7. 19:24, Szerda
A Yomigaeri japán, és szvsz a japán romantikus filmek, legalábbis a populárisabbak nem olyan jók, mint a koreaiak.

igy van...ez meg koreai topic...sorry...sajnos ez jellemző rám.

BTW étrem mire gondolsz azzal, hogy kiütött. Egyébként mennyi ilyen filmet nézel?

sajnos jóval kevesebbet, mint szeretnék. főleg a japán tv-ben futó talk-showkat, zenei műsorokat próbálom követni, de ezekre is alig van időm. ha számszerüsíteni kellene, talán heti 1, max 2 filmet nézek meg. mondjuk ezen a 3 napos ünnepi hétvégén, picit belehuztam :)

  • Karma: 2
2006. Június 8. 08:48, Csütörtök
Hi!

Én a szerencsémnek köszönhetően jutottal el egy magyar torrent oldalra, ahol a feltöltő a moment to remember filmet agyba-főbe dícsérte.A letöltés után sajnos nem sikerült kezet ráznom az illetővel, de mindeen tiszteletem az övé.
A filmet aki látta pontosasan tudja, hogy sokkal-sokkal emberközelibb mint a  nyugati kutúra termékei (tisztelet a kivételnek pl:Titanic)
Az ottani már-már sablonosnak mondható filmek után felüdülés volt látni egy olyan filmet, ahol a legapróbb mozzanatok, színészi alakítások is rendkívül fontosak, lenyűgözőek voltak. Annyira magáva ragadt, hogy azóta is megszállottan keresem a hasonló filmeket.
Újat adott, igazi romantikát.Egyébként nem vagyok túl romantikus alkat, zömében horrort nézegetek, de ez a fajta stílus (persze a gyönyörű lányoknak is köszönhetően) ,talán a későbbiekben a kedvencemmé válhat.
Egyébként így vagyok az összes ázsiai filmel is.
Talán azért is szerethető ez a stílus, mert őszinte érzelmeket tud kiváltani egy hímnemű egyénből is .Bevallom én is  (:cry:)pityeregtem.

 

anything