Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Szereted a koreai romantikus drámákat?

Miért, van más is?
4 (40%)
Van, hogy megnézek egyet-egyet...
5 (50%)
Isten ments!!!
1 (10%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: 2006. Április 10. 17:11, Hétfő

Szerző Téma: Koreai romantikus drámák/vígjátékok  (Megtekintve 11211 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 10. 17:11, Hétfő
Ez a stílus elég nagy számban jelentkezik az utóbbi években a filmpalettán és úgy tűnik elég nagy rajongótábora van. Őszintén szólva nekem az ázsiai film sokáig valami szélsőségeset, eredetit jelentett, bár az utóbbi egy-két év dömpingjében ez megváltozott. Az első meglepetés még akkor ért, mikor kiderült, hogy az általam megismert animerajongó közösség inkább előnyben részesíti a Love Hinát, mint mondjuk a Ninja Scrollt vagy az X-et. Nagynehezen túltettem magam ezen a sokkon, erre most fel kell fedeznem, hogy itt ismét csak sokan kedvelik a romantikát, ellentétben a fröcsögő vérrel és más, jobb esetben emberi testnedvek filmvásznon való ábrázolásával. Szóval igazából az érdekelne, mi fogja meg, főleg a hímnemű az emberkéket ebben a stílusban. No offens, ebben a postban semmi elítélő sincs...  :-D

  • Karma: 36
2006. Április 10. 17:16, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Ez a stílus elég nagy számban jelentkezik az utóbbi években a filmpalettán és úgy tűnik elég nagy rajongótábora van. Őszintén szólva nekem az ázsiai film sokáig valami szélsőségeset, eredetit jelentett, bár az utóbbi egy-két év dömpingjében ez megváltozott. Az első meglepetés még akkor ért, mikor kiderült, hogy az általam megismert animerajongó közösség inkább előnyben részesíti a Love Hinát, mint mondjuk a Ninja Scrollt vagy az X-et. Nagynehezen túltettem magam ezen a sokkon, erre most fel kell fedeznem, hogy itt ismét csak sokan kedvelik a romantikát, ellentétben a fröcsögő vérrel és más, jobb esetben emberi testnedvek filmvásznon való ábrázolásával. Szóval igazából az érdekelne, mi fogja meg, főleg a hímnemű az emberkéket ebben a stílusban. No offens, ebben a postban semmi elítélő sincs...  :-D


Ezzel a topikkal akarod (ide) gettósítani ezt a műfajt? Ügyes, nagyon ügyes!  :twisted:

Szerintem egyébként a férfiak nem kedvelik a romantikus filmeket annyira, de ha ez a koreai filmek esetében másként van, akkor annak csak a jobbnál jobb nők az okai.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 10. 17:24, Hétfő
Idézetet írta: agentcooper
Ezzel a topikkal akarod (ide) gettósítani ezt a műfajt? Ügyes, nagyon ügyes!  :twisted:


Gettósítom?? Ugyan, csak különleges elbánásban részesítem... :roll: :twisted:

Idézetet írta: agentcooper

...jobbnál jobb nők az okai.
 

Hmmm... Erre mondjuk magamtól is rájöhettem volna    <:)  :mad:  :-D

2006. Április 10. 17:30, Hétfő
vannak kedvenceim, de ha valakit ez zavar, csak szóljon! úgysem fog érdekelni a véleménye! :D

  • Karma: 32
2006. Április 10. 17:30, Hétfő
Hát nemtom. Én lány létemre is inkább a "fröcsögő vérre" szavazok (és no Love Hina, ellenben Ninja Scroll foreva!!), de lehet, hogy ez valamiféle személyiségtorzulás következménye. :-D
Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem nézek meg romantikus filmeket, de csak módjával, és erősen hangulat kérdése. De az tény, hogy sokat dob a dolgon, ha van benne kellően jóképű hímnemű egyed.   :D

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 10. 22:11, Hétfő
Én világ életemben úgy hittem magamról, hogy utálom a romantikus filmeket és vígjátékokat. Aztán láttam néhány koreai és HK filmet ezen stílusokból és rájöttem, hogy azért utáltam eddig ezeket, mert még nem láttam egyet sem. A hollywoodi romantikusnak nevezett nyáladzásoknál valahogy jobban tudják hozni a stílust, ezekben is megvan az ázsiai filmekre jellemző szépség. Azt nem mondom, hogy ez a kedvenc filmes stílusom (még ha az ajánlóimból esetleg annak is tűnik  8-)), de szívesen nézem ezeket is.

  • Karma: 36
2006. Április 10. 23:07, Hétfő
Hmm, elég agresszív a nyitópost megfogalmazása. Mintha aki szereti az ilyen filmeket, annak már eleve magyarázkodnia kéne. :roll: Na mindegy. Attól függetlenül a 3.-ra szavaztam, ez egyszerűen nem az én stílusom (volt eddig sose). Azért szeretem jobban az "erőszakos filmeket" (úgy beszélünk erről, mintha csak ez a két véglet létezne... :roll: ), mert erőszakból (persze nem az Ichi-féle stilizált, végletes erőszakból, hanem aggresszivitásból, szorongásokból, veszekedésekből) sok van körülöttem, romantikából meg humorból meg kevés. De lehet (remélem...), hogy ez most változni fog, úgyhogy ha a következő pár ajánlóm csupa romantikus filmé lesz, akkor ne lepődjetek meg. 8-)

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 11. 07:06, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Hmm, elég agresszív a nyitópost megfogalmazása. Mintha aki szereti az ilyen filmeket, annak már eleve magyarázkodnia kéne. :roll: Na mindegy. Attól függetlenül a 3.-ra szavaztam, ez egyszerűen nem az én stílusom (volt eddig sose). Azért szeretem jobban az "erőszakos filmeket" (úgy beszélünk erről, mintha csak ez a két véglet létezne... :roll: ), mert erőszakból (persze nem az Ichi-féle stilizált, végletes erőszakból, hanem aggresszivitásból, szorongásokból, veszekedésekből) sok van körülöttem, romantikából meg humorból meg kevés. De lehet (remélem...), hogy ez most változni fog, úgyhogy ha a következő pár ajánlóm csupa romantikus filmé lesz, akkor ne lepődjetek meg. 8-)


Érdekes, nálam pont fordítva jött ez elő, én azért szeretem ezeket, mert a való életben kevés ilyesmivel találkozom... :) De azért a jó kis japán drámákat nem múlja felül egyik romantikus film se.  8-)

  • Karma: 36
2006. Április 11. 10:53, Kedd
Viszont nagy respect YEZy koma a rengeteg ajánlóért! :cool: (No meg hogy képes voltál ennyi koreai romantikus vígjátékot megnézni. 8-) )

  • Karma: 14
2006. Április 11. 13:08, Kedd
Hali, én igazából valahova az egyes és kettes közé tettem volna a voksom, mert azért nem csak ezeket nézem. Hangulat kérdése igazából...  legjobb felváltva nézni őket: egy romantikus- egy dráma- egy fröcsögős-félős-hátborzongós.

*** Soby ***

  • Karma: 36
2006. Április 11. 13:19, Kedd
Idézetet írta: Soby
Hangulat kérdése igazából...  legjobb felváltva nézni őket: egy romantikus- egy dráma- egy fröcsögős-félős-hátborzongós.

Szerintem meg a legjobbak azok a filmek, amikben mindkettő van. Nem véletlenül vannak ilyenek a kedvenceim között. (Tűzvirágok, Monday, Ichi The Killer, de még ilyen pl a Guns And Talks is.)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 11. 15:19, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Soby
Hangulat kérdése igazából...  legjobb felváltva nézni őket: egy romantikus- egy dráma- egy fröcsögős-félős-hátborzongós.

Szerintem meg a legjobbak azok a filmek, amikben mindkettő van. Nem véletlenül vannak ilyenek a kedvenceim között. (Tűzvirágok, Monday, Ichi The Killer, de még ilyen pl a Guns And Talks is.)



Direkt próbáltam figyelni, hogy ne legyek bántó vagy agresszív a kezdő postban. De igenis magyarázzák el nekem, mi a jó azekben a filmekben, mert tudni akarom :|

Az Ichiben hol van romantika, meg dráma?

  • Karma: 36
2006. Április 11. 16:53, Kedd
Idézetet írta: Manu

Az Ichiben hol van romantika, meg dráma?


Dráma az van, lásd pölö Sabunak és a fiának a történetét. Romantikára én sem emlékszem.

  • *
  • Karma: 82
2006. Április 11. 18:52, Kedd
Idézetet írta: Manu
Direkt próbáltam figyelni, hogy ne legyek bántó vagy agresszív a kezdő postban. De igenis magyarázzák el nekem, mi a jó azekben a filmekben, mert tudni akarom :|


Azt hiszem, erre nem fogok tudni normálisan válaszolni... :) Az eddigi hozzászólások némelyikéből azt vettem ki, hogy a vérengzős filmek számítanak "férfiasnak", a romantikusabbra vett filmek pedig "nőiesnek". Fene tudja, ez engem valahogy a kisautó = női autó, sportautó = csajozós autó dologra emlékeztet, egyfajta skatulyázásnak tűnik. És hogy miért is nézek meg ilyen filmeket? Egyrészt, engem szórakoztatnak, másrészt sok olyan színész játszik bennük, akiket szeretek és igyekszem minél több filmjüket megnézni. Más szempontból közelítve a kedvenc filmes stílusom, amikor kisemberek hétköznapi problémáit mutatják be (ilyen pl. Ozu Good morning című filmje, vagy az újabb filmek közül az A day on the planet és a Firefly dreams) és bizonyos értelemben a romantikus filmek is közelítenek ehhez a kategóriához.

2006. Április 11. 19:25, Kedd
Idézetet írta: Manu
Direkt próbáltam figyelni, hogy ne legyek bántó vagy agresszív a kezdő postban. De igenis magyarázzák el nekem, mi a jó azekben a filmekben, mert tudni akarom :|

tipikusan olyan filmek ezek, amiket egy lány társaságában érdemes megnézni. pl. a My Sassy Girl-lel simán letudsz venni egy csajt a lábáról. utána olyan büszke lesz magára, mint még soha! :-D egyébként is aranyosak ezek a filmek, na!
meg a koreai csajok is helyesek! :P (ezt már említette valaki)

 

anything