Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Láttál-e már bollywoodi filmet? (csak ebben mostaniban, előző élet nem ér)

Igen, és hajszárítóval kezemben már legalább 1x kipróbáltam, lobog-e úgy az én hajam is, mint Krrish-é.
4 (16%)
Láttam, és nem zárkózom el a továbbiakban az esetleges jó filmektől.
18 (72%)
Láttam, de senki sem kárpótolhat azért a három óráért.
1 (4%)
Á dehogy, kevés benne a vér, és két trancsírozás közepette még képesek dalra fakadni.
1 (4%)
Értelmes ember minek néz egyáltalán bw-mozit?
1 (4%)

Összes szavazó: 22

Szerző Téma: Indiai filmek  (Megtekintve 34380 alkalommal)

  • Karma: 36
2009. Április 21. 08:35, Kedd
Sziasztok :) !
Uj vagyok és érdeklődnék az "ide es ide" linkek miért nem érhetöek el? Magyar Bollywood oldalt eddig szívesen olvastam, mert nagyon sok hasznos dolog volt fent.
Köszi a segítséget :)

A Bollywood-dal foglalkozó oldalon megsérült az adatbázis a tárhelyszolgáltatónál, így most lehúztam a rolót.
Próbálok átköltözni máshová, és menteni a menthetőt.
Kinyitunk újra hamarosan, csak sok a meló vele.

(Mondjuk szívem szerint hagynám ennyiben, mert már rég nem érdekel ilyen mélységekben, de nem lenne fair az olvasótáborral szemben. Szóval kis türelmet kérek.  :) )


Jelentem a romeltakarítás folyamatos, a költözés lezajlott.
A Bollywooddal folgalkozó oldal átköltözött IDE.

Még kevés dolog került vissza, de köztük egy kis érdekesség igen, elég komoly összefoglalók a témában.

Az ELTE BTK Filmelmélet és filmtörténet szakán 2008 őszén tartott „Bollywood: Kulturális identitás, globalizáció és műfaji kérdések” című kurzusra írt házidolgozatként készült esszékből a rendkívül segítőkész tanárnéni (ezúton is hálás köszönet neki) rendelkezésre bocsátott 12-t, ebből öt már fel is került.
Pölö:
A bollywoodi akciófilmek ma,
A házasság-tematika megújulása a 2000-es évek bollywoodi filmjeiben,
A bollywoodi történelmi film,
és A Krrish mint szuperhősfilm címekkel.
Lásd itt

Hasznos, köszi!

  • *
  • Karma: 82
2009. Május 1. 09:32, Péntek
Gianni mester, erről lesz ajánló?

Chandni.Chowk.To.China.LIMITED.DVDRip.XviD-MoH

Anno írtál róla a fórumon, de csak akkor nézem meg, ha most is isteníted...  :angel: :)

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 1. 10:21, Péntek
Gianni mester, erről lesz ajánló?

Chandni.Chowk.To.China.LIMITED.DVDRip.XviD-MoH

Anno írtál róla a fórumon, de csak akkor nézem meg, ha most is isteníted...  :angel: :)

Az imdb egyelőre elrémít tőle.
http://www.imdb.com/title/tt1091229/

Azt tudom, hogy kint iszonyatosat bukott, szerintem a Love Story 2050 című bollywoodi sci-fit megközelítő trash lehet.
De már csak hivatalból is meg kell néznem, úgyhogy akkor le is szedem, és beszámolok.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 6. 22:20, Szerda
Gianni mester, erről lesz ajánló?

Chandni.Chowk.To.China.LIMITED.DVDRip.XviD-MoH

Anno írtál róla a fórumon, de csak akkor nézem meg, ha most is isteníted...  :angel: :)

Akár még jó is lehetne, de nem az. A felénél feladtam egyelőre.
Megint egy akkora trash, mint a Love Story 2050 sci-fi volt.
A körítés, a háttér itt is osztályon felüli. (És meglepően sok rejtett poén van benne)

A különbség annyi, hogy ez nem is igazán trash, hanem börleszk, de abból az idiótán ripacs fajtából, amin egy félmosolyra se húzza el a száját az ember.
Nem is tudtam, hogy ilyet még gyártanak a XXI. században.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2009. Május 6. 22:22, Szerda
És a 13B?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 6. 22:35, Szerda
És a 13B?

Erről nem is hallottam.  :-D

Gyorsan utánanézve: noname színészek, noname stáb (ez Bollywoodban mindig rossz jel).

Viszont elsőfilmes rendező, imdb-n meg 6.8. Mi a fene?! Akkor meg mégis jó?
Akkor megnézzük.
Mindenesetre az eddig látott thriller/horror Indiából mind olyan volt, hogy nálunk a tévében a délutáni műsorsávban simán leadható lett volna.



O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2009. Május 6. 22:48, Szerda
És a 13B?

Erről nem is hallottam.  :-D

Gyorsan utánanézve: noname színészek, noname stáb (ez Bollywoodban mindig rossz jel).

Viszont elsőfilmes rendező, imdb-n meg 6.8. Mi a fene?! Akkor meg mégis jó?
Akkor megnézzük.
Mindenesetre az eddig látott thriller/horror Indiából mind olyan volt, hogy nálunk a tévében a délutáni műsorsávban simán leadható lett volna.


Főleg, ha elképzelem, hogy mondjuk Jigsaw táncikálva, tralalázva fedné fel magát a Fűrész esetleges indiai feldolgozásában. :-D
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 7. 07:54, Csütörtök
Főleg, ha elképzelem, hogy mondjuk Jigsaw táncikálva, tralalázva fedné fel magát a Fűrész esetleges indiai feldolgozásában. :-D


Poén lenne, de a Chandni Chowk To China-ban konkrétan megcsinálták. Egy erősen Részeges karatemester utánérzetű bunyó önmagában egy dalbetét.
A lényeg olyan 2:00-tól.

India Se Aaya Mera Dost | Full HQ Video Song | Chandni Chowk To China | Akshay | Deepika Padukone

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 9. 10:48, Szombat
"Utazunk mind a szerelem felé
Viszlát az úton, találkozunk még.
"

Phir Milenge Chalte Chalte - Rab Ne Bana Di Jodi - Hindi Fil


- így szól a fenti Phir Milenge Chalte Chalte című dal refrénje. Ahogy egy hozzáértő fogalmazott ezzel a dalbetéttel kapcsolatban:  A látvány a filmtörténeti kormegidézés egyik gyönyörű példája. 
A jelenet a 2008. decemberében bemutatott Rab Ne Bana Di Jodi bollywoodi romantikus vígjátékból való (kritika magyarul) (imdb).
Még nekem is tetszett, pedig én aztán nem szimpatizálok különösebben a főszereplő Shahrukh Khan-nal.
A hindi filmklub májusi vetítésén magyar felirattal. A filmklub egyelőre egy belvárosi indiai étterem különtermében van, egy kb. 2 méter átmérőjű tv jelenti a vásznat, de már folynak az egyeztetések, hogy ősztől átkerüljön a filmklub egy rendes moziba. Azért az lesz majd az igazi.

« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 9. 10:50, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2009. Május 23. 12:30, Szombat
"Utazunk mind a szerelem felé
Viszlát az úton, találkozunk még.
"

- így szól a fenti Phir Milenge Chalte Chalte című dal refrénje. Ahogy egy hozzáértő fogalmazott ezzel a dalbetéttel kapcsolatban:  A látvány a filmtörténeti kormegidézés egyik gyönyörű példája.  
A jelenet a 2008. decemberében bemutatott Rab Ne Bana Di Jodi bollywoodi romantikus vígjátékból való (kritika magyarul) (imdb).
Még nekem is tetszett, pedig én aztán nem szimpatizálok különösebben a főszereplő Shahrukh Khan-nal.
A hindi filmklub májusi vetítésén magyar felirattal. A filmklub egyelőre egy belvárosi indiai étterem különtermében van, egy kb. 2 méter átmérőjű tv jelenti a vásznat, de már folynak az egyeztetések, hogy ősztől átkerüljön a filmklub egy rendes moziba. Azért az lesz majd az igazi.


A hindi filmklub májusi vetítésén tehát a fenti Rab Ne Bana Di Jodi, 2008. végi bollywoodi romcom. Két időpontban is megnézhető, május 29-én pénteken, és május 30-án szombaton, mindkét alkalommal este hattól. Részletek a főoldalon az eseménynaptárban.

Akiket érdekelnek a bollywoodi filmek: jó hír, hogy ha minden igaz, októberben nyitja kapuit az indiai követség mellett az Indiai Kulturális Központ, várhatóan annak a 165 fős high-tech színháztermében lesz ősztől (még az is lehet, hogy kéthetente) a filmklub, onnantól kezdve értelemszerűen már ingyenes vetítésekkel, magyar felirattal (csak győzzem  :-D ).

« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 23. 12:32, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 0
2009. Június 5. 00:58, Péntek
na majd ha nyáron megyek magyarországra, hopsz már nyár van, akkor majd ha megyek, akkor meg látogatóm ezt a indi kult.központot. jónak hangzik.
a bollywoodexrta.hu-hoz pedig hatalmas grat. kiváló.

van egy kérdésem. szerintetek hogyan álljak hozzá a jodhaa akbar-hoz? úgy értem, hogy az indiai filmiparhoz képest mennyire jó, vagy rossz. nyilván izlések és pofonok, de úgy egyetemesen. sajnas nem ísmerem az indi filmipart.
pl hollywoodban amerikai pite egy hihetetlen xar film ellenben mondjuk egy kill billel. tehát ha mondjuk egy 10-es skálán hanyast kapna a jodhaa akbar a többi bollywoodi alkotásokhoz képest.
másik kérdés: nem tudtok esetleg indi alkotói filmeket? vagy rendezőt? tehát nem közönség filmeket.

  • *
  • Karma: 36
2009. Június 5. 10:21, Péntek
na majd ha nyáron megyek magyarországra, hopsz már nyár van, akkor majd ha megyek, akkor meg látogatóm ezt a indi kult.központot. jónak hangzik.
a bollywoodexrta.hu-hoz pedig hatalmas grat. kiváló.

van egy kérdésem. szerintetek hogyan álljak hozzá a jodhaa akbar-hoz? úgy értem, hogy az indiai filmiparhoz képest mennyire jó, vagy rossz. nyilván izlések és pofonok, de úgy egyetemesen. sajnas nem ísmerem az indi filmipart.
pl hollywoodban amerikai pite egy hihetetlen xar film ellenben mondjuk egy kill billel. tehát ha mondjuk egy 10-es skálán hanyast kapna a jodhaa akbar a többi bollywoodi alkotásokhoz képest.
másik kérdés: nem tudtok esetleg indi alkotói filmeket? vagy rendezőt? tehát nem közönség filmeket.

A Jodhaa Akbarral vigyázni kell.  :-D

Ha egy "átlagos" kasszasikert veszünk alapul, annál mindenképpen rosszabb valamennyivel (ezt sokan nem osztják, de szerintem  :angel:)
Nem is rosszabb, inkább csak más, mint a többiek. Eleve nagyszabású történelmi-kosztümös, ilyet pedig - ma már - nemigen gyárt Bollywood. A mostanában készült távol-keleti királydrámákon fellelkesülve ültem le elé, így csalódás volt.
Ha értékelni kellene, akkor ez bollywoodi filmek között olyan 6/10 volt.
Ismétlem, csak nálam.
A csata- és akciójeleneteket mintha a '60-as évekből emelték volna át, ami nem lett volna akkora baj, ha lett volna a filmnek mélysége, mondanivalója.
Nálam ez egy elnagyolt, felületes, nem rendesen kibontott sztori.
Ha képes az ember úgy leülni elé, hogy "csak" egy nagyszabású, egzotikus látványvilágot vár némi romantikus mesével, akkor nem csalódik.
Mert ez a látvány azért egész jó, mondhatni egy "megelevenedett képeskönyv". No és persze ott a fejedelmi Hrithik Roshan & Aishwarya Rai páros.

Előzetes


Kösz az elismerő szavakat a bollywoodextrával kapcsolatban. Azért jelzem, az indiai kulturális központ még javában épül, októberre ígérték az átadást, de ezt a helyi
viszonyok fényében nem szabad készpénznek venni.  :)
(Ősszel lesz a Jodhaa Akbar is, elvileg már rendes mozikörülmények között, rendes magyar felirattal. Azért, mert nekem nem tetszik annyira, attól még közönségsiker volt Indiában  :-D)

Mit értesz alkotói/rendezői film alatt?
Olyan filmet, ami jó, zenés, táncos betétekkel megtűzdelt, de nem volt kassza- és/vagy közönségsiker, vagy amolyan táncikamentes komolyabb hangvételű (fél)művészfilmet?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 5. 10:26, Péntek írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 0
2009. Június 5. 14:40, Péntek
ááá igen, azt hiszem művész filmnek is hívják, nem vagyok benne biztos, én eddig csak alkotói filmenek hívtam. de, mondok európai példákat. pl az egyik legnagyobb film 1952-ben (azt hiszem) egy francia, nevezetesen François Truffaut rendező keze alatt készült film a 400 csapás. vagy lehet mondani a Luis bunuel filmjei vagy Fellini filmjei, na ezeket hívom én alkotói filmnek.
vagy tudtok-e arról, hogy indiában volt-e újhullám. ha igen mikor? kik a nevezetes rendezők?
egy másik kérdés: egyre jobban tetszik nekem az bollywoodi filmek, már aminnyire lehet szeretni a közönség filmet. szerintetek milyen filmekkel érdemes kezdeni? eddig láttam a jodha akhbar-t, om shanti om, krrish1, ma megnézem a jannat-ot és a rab ne bana di jod-t. pl az om shanti om-t tuti még egyszer megnézem, mert ahogy olvastam az ismertetőt sokkal több rejlik ebben a filmben, csak ismerni kell a bollywood kulturát. sajna nekem nem sok vicc eset le. még azt sem tudtam, hogy a főszereplő egy ikon indiában. viszont a hölgy (priyanka chopra?) irdatlan. a krrishben is.  :love

  • Karma: 36
2009. Június 5. 20:18, Péntek
ááá igen, azt hiszem művész filmnek is hívják, nem vagyok benne biztos, én eddig csak alkotói filmenek hívtam. de, mondok európai példákat. pl az egyik legnagyobb film 1952-ben (azt hiszem) egy francia, nevezetesen François Truffaut rendező keze alatt készült film a 400 csapás. vagy lehet mondani a Luis bunuel filmjei vagy Fellini filmjei, na ezeket hívom én alkotói filmnek.
vagy tudtok-e arról, hogy indiában volt-e újhullám. ha igen mikor? kik a nevezetes rendezők?
egy másik kérdés: egyre jobban tetszik nekem az bollywoodi filmek, már aminnyire lehet szeretni a közönség filmet. szerintetek milyen filmekkel érdemes kezdeni? eddig láttam a jodha akhbar-t, om shanti om, krrish1, ma megnézem a jannat-ot és a rab ne bana di jod-t. pl az om shanti om-t tuti még egyszer megnézem, mert ahogy olvastam az ismertetőt sokkal több rejlik ebben a filmben, csak ismerni kell a bollywood kulturát. sajna nekem nem sok vicc eset le. még azt sem tudtam, hogy a főszereplő egy ikon indiában. viszont a hölgy (priyanka chopra?) irdatlan. a krrishben is.  :love
szerintem közönség filmek között elég jó a Race, Dhoom (akció) Vigjátékok közül a Dostana szerintem jó igaz a téma kicsit meredek de ez benne a poén ( buzis szál)

  • *
  • Karma: 36
2009. Június 5. 21:18, Péntek
egy másik kérdés: egyre jobban tetszik nekem az bollywoodi filmek, már aminnyire lehet szeretni a közönség filmet. szerintetek milyen filmekkel érdemes kezdeni?

Dostana
Dhoom
Dhoom2
Don

Utána lehet nézni nem d-betűs filmeket is  :-D
(A Dostanában és a Donban is játszik Priyanka Chopra)
Viszont nagyon oda kell figyelni, mit választ az ember, mert attól, hogy valami kint közönségsiker, még lehet, hogy az imdb-n kapott összesen 3-4 pontot a tízből...  :-D

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.