Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Láttál-e már bollywoodi filmet? (csak ebben mostaniban, előző élet nem ér)

Igen, és hajszárítóval kezemben már legalább 1x kipróbáltam, lobog-e úgy az én hajam is, mint Krrish-é.
4 (16%)
Láttam, és nem zárkózom el a továbbiakban az esetleges jó filmektől.
18 (72%)
Láttam, de senki sem kárpótolhat azért a három óráért.
1 (4%)
Á dehogy, kevés benne a vér, és két trancsírozás közepette még képesek dalra fakadni.
1 (4%)
Értelmes ember minek néz egyáltalán bw-mozit?
1 (4%)

Összes szavazó: 22

Szerző Téma: Indiai filmek  (Megtekintve 34380 alkalommal)

  • Karma: 41
2009. Január 12. 21:53, Hétfő

  • *
  • Karma: 36
2009. Január 12. 22:28, Hétfő
Erről mit tudunk? http://www.imdb.com/title/tt1010048/
4 golden globe-ot nyert

És hogy nem indiai  :-D
Hivatalosan.

A Trainspotting-os Danny Boyle rendezte, értelemszerűen nincsenek zenés betétek.
Bár bollywoodi sztárok is szerepelnek benne (Anil Kapoor - Race, Irfan Khan - Namasake, Aaja Nachle), de a két valódi főszereplő egyike, Dev Patel pl. angol (indiai felmenőkkel).
A zeneszerző, a Golden Globe-bal most jutalmazott A.R. Rahman (Jodhaa Akbar) a legnagyobb élő indiai komponista, James Horner, John Williams, Shigeru Umebayashi (House of Flying Daggers, Curse of the Golden Flower) vagy épp Shirō Sagisu (pl Casshern) kaliberű zeneszerző.

A "Legyen Ön is milliomos" indiai verziója (ami körül a film forog) iszonyú nagy közönségsiker volt, kisebb fajta hisztériát váltott ki, főleg az a széria, ahol Shahrukh Khan volt a házigazda.

A különböző magyar filmes blogok ódákat zengenek a Slumdog Millionaire-ről, állítólag korrekt magyar feliratot is csináltak már hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 12. 22:30, Hétfő írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 36
2009. Január 12. 22:44, Hétfő


A különböző magyar filmes blogok ódákat zengenek a Slumdog Millionaire-ről, állítólag korrekt magyar feliratot is csináltak már hozzá.


Nem csak a magyar blogokon népszerű akkor egy indiai kollégám is nagyon fényezte ezt a filmet és nézésre ajánlotta

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 27. 07:15, Kedd
Szervursztok,
en itt uj vagyok, ennek ellenere rögtön a "jodha Akbar" Filmkrikaval szeretnem kezdeni. A film nagyon jol sikerült! Törtenelmi eposz, amelyben a nagymogul (moszlem) elvesz egy kiralylanyt aki hindu. (ez mint tudjatok, a mai napig is problema Indiaban). A tanc es a muzsika is mas szerepet jatszik, mint különben. Aki tudja, nezze meg.
Ezen kivül szemelyes velemenyem, hogy Hritik meg mindig nagyon szep  <:)
Kedvenc filmeim:
Khabi Kushi Khabi Gham
Main Hoo Na
Kuch Kuch Hota Hai
Kal Hoo Na Ho
Veer Zaara
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Dil t Pagal Hai
Duplicate

  • *
  • Karma: 36
2009. Január 27. 12:50, Kedd
Szervursztok,
en itt uj vagyok, ennek ellenere rögtön a "jodha Akbar" Filmkrikaval szeretnem kezdeni. A film nagyon jol sikerült! Törtenelmi eposz, amelyben a nagymogul (moszlem) elvesz egy kiralylanyt aki hindu. (ez mint tudjatok, a mai napig is problema Indiaban). A tanc es a muzsika is mas szerepet jatszik, mint különben. Aki tudja, nezze meg.
Ezen kivül szemelyes velemenyem, hogy Hritik meg mindig nagyon szep  <:)
Kedvenc filmeim:
Khabi Kushi Khabi Gham
Main Hoo Na
Kuch Kuch Hota Hai
Kal Hoo Na Ho
Veer Zaara
Dilwale Dulhania Le Jayenge
Dil t Pagal Hai
Duplicate


Szia Rani
Hűha, az a helyzet, hogy az általad felsorolt filmek mind-mind az a kategória, amitől az átlag ázsiafilmes látogatót kiveri a víz.  :-D

Megtévesztő a topik neve, itt és magán az ázsiafilm-en igazából csak az a nagyon kevés indiai film kap teret, ami valamiért kiemelkedik a nagy átlagból, vagy valamiért érdekes.
A Jodhaa Akbar - filmes szemmel nézve - nem ilyen. Ha érdekel két hozzáértő alapos kritikája, akkor ajánlom asiafan véleményét vagy épp ezt.

No persze csak azért, mert szigorúan kivesézve a film nem üt meg egy bizonyos szintet, attól még sokaknak tetszhet (a hibái ellenére pölö én sem bántam meg, hogy végignéztem.)
A kedvenc filmjeid sorát nézve attól tartok azonban, hogy itt a japán, kínai és koreai filmeken harcedzett (többnyire férfi) olvasótábor nem lelkesedik különösképp a vadvirágos mezőn egy szál száriban önfeledten szaladgáló és közben éneklő bollywoodi színésznők romantikus filmjeiért.

Nem szép dolog, de elcsábítanálak máshová, ha nem ismernéd, ide vagy ide is.
Ezek a helyek szentelik magukat az általtad felsorolt filmeknek  8-)


O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 42
2009. Január 27. 15:08, Kedd
A kedvenc filmjeid sorát nézve attól tartok azonban, hogy itt a japán, kínai és koreai filmeken harcedzett (többnyire férfi) olvasótábor nem lelkesedik különösképp a vadvirágos mezőn egy szál száriban önfeledten szaladgáló és közben éneklő bollywoodi színésznők romantikus filmjeiért.

Á, ugyan. Nekem pl. széles skálán mozog a tűrőképességem. A Khabi Kushi Khabi Gham meg nálam is ott van a kedvencek között. :angel:
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 27. 15:26, Kedd
Köszi, gianni7. A "Ghajini"-t en is szivesen megneznem, de mikor lesz kaphato?  :roll:

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 27. 15:33, Kedd
Elnezest, gianni7, meg egy kerdes.  Ezek idegen forumok, amelyeket nekem ajanlottal, nem?

  • *
  • Karma: 36
2009. Január 27. 15:38, Kedd
Elnezest, gianni7, meg egy kerdes.  Ezek idegen forumok, amelyeket nekem ajanlottal, nem?

Sajnos azt kell mondjam, meg lennék lepve, ha a Ghajini-t kiadnák nálunk...
Nem hiszem, hogy kapható lesz nálunk.

Az ajánlott oldal és fórum magyar nyelvű, ha erre gondolsz.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 27. 15:46, Kedd
sziesen maradtam volna nalatok. Akarmilyen Boulevard-oldal kevesbbe erdekel. Majd akkor csak olvasni foglak bennetek!

  • *
  • Karma: 36
2009. Január 27. 16:04, Kedd
Akarmilyen Boulevard-oldal kevesbbe erdekel.

Most mit tegyek, ha egyszer AZ foglalkozik Bollywooddal?

Ha csak a neve alapján nem olvasod azt a helyet, ami a téged érdekelő témákról szól, háát... te tudod  :)
Én csak adtam egy tippet, hogy hol érdemes keresgélned.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 27. 16:05, Kedd írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Január 27. 19:04, Kedd
En arra gondoltam, hogy szivesen latnek massabb filmeket is. Mint pl. ahogy azt  te  kifejezted: "kiemelkedik a nagy atlagbol". 

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Március 24. 14:56, Kedd

No persze csak azért, mert szigorúan kivesézve a film nem üt meg egy bizonyos szintet, attól még sokaknak tetszhet (a hibái ellenére pölö én sem bántam meg, hogy végignéztem.)
A kedvenc filmjeid sorát nézve attól tartok azonban, hogy itt a japán, kínai és koreai filmeken harcedzett (többnyire férfi) olvasótábor nem lelkesedik különösképp a vadvirágos mezőn egy szál száriban önfeledten szaladgáló és közben éneklő bollywoodi színésznők romantikus filmjeiért.

Nem szép dolog, de elcsábítanálak máshová, ha nem ismernéd, ide vagy ide is.
Ezek a helyek szentelik magukat az általtad felsorolt filmeknek  8-)



Sziasztok :) !
Uj vagyok és érdeklődnék az "ide es ide" linkek miért nem érhetöek el? Magyar Bollywood oldalt eddig szívesen olvastam, mert nagyon sok hasznos dolog volt fent.
Köszi a segítséget :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 24. 15:01, Kedd írta kisho »

  • *
  • Karma: 36
2009. Március 24. 16:02, Kedd
Sziasztok :) !
Uj vagyok és érdeklődnék az "ide es ide" linkek miért nem érhetöek el? Magyar Bollywood oldalt eddig szívesen olvastam, mert nagyon sok hasznos dolog volt fent.
Köszi a segítséget :)

A Bollywood-dal foglalkozó oldalon megsérült az adatbázis a tárhelyszolgáltatónál, így most lehúztam a rolót.
Próbálok átköltözni máshová, és menteni a menthetőt.
Kinyitunk újra hamarosan, csak sok a meló vele.

(Mondjuk szívem szerint hagynám ennyiben, mert már rég nem érdekel ilyen mélységekben, de nem lenne fair az olvasótáborral szemben. Szóval kis türelmet kérek.  :) )

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2009. Április 19. 21:04, Vasárnap
Sziasztok :) !
Uj vagyok és érdeklődnék az "ide es ide" linkek miért nem érhetöek el? Magyar Bollywood oldalt eddig szívesen olvastam, mert nagyon sok hasznos dolog volt fent.
Köszi a segítséget :)

A Bollywood-dal foglalkozó oldalon megsérült az adatbázis a tárhelyszolgáltatónál, így most lehúztam a rolót.
Próbálok átköltözni máshová, és menteni a menthetőt.
Kinyitunk újra hamarosan, csak sok a meló vele.

(Mondjuk szívem szerint hagynám ennyiben, mert már rég nem érdekel ilyen mélységekben, de nem lenne fair az olvasótáborral szemben. Szóval kis türelmet kérek.  :) )


Jelentem a romeltakarítás folyamatos, a költözés lezajlott.
A Bollywooddal folgalkozó oldal átköltözött IDE.

Még kevés dolog került vissza, de köztük egy kis érdekesség igen, elég komoly összefoglalók a témában.

Az ELTE BTK Filmelmélet és filmtörténet szakán 2008 őszén tartott „Bollywood: Kulturális identitás, globalizáció és műfaji kérdések” című kurzusra írt házidolgozatként készült esszékből a rendkívül segítőkész tanárnéni (ezúton is hálás köszönet neki) rendelkezésre bocsátott 12-t, ebből öt már fel is került.
Pölö:
A bollywoodi akciófilmek ma,
A házasság-tematika megújulása a 2000-es évek bollywoodi filmjeiben,
A bollywoodi történelmi film,
és A Krrish mint szuperhősfilm címekkel.
Lásd itt

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.