Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Minden más  (Megtekintve 19594 alkalommal)

2006. Március 20. 14:47, Hétfő
Idézetet írta: agentcooper
A JSA amerikai környezetben? Vagy esetleg a 90 előtti Németországban?

azt nem tudom, hogyan és miként, de állítólag lesz.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 20. 17:53, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz

(Apropo. Nemrég - némileg saját hibánkon kívül (magyar feliratos filmet kellett nézni mások kedvéért) - megnéztünk Manuval egy új amerikai-dán horrorfilmet...


Descent. Pedig az alapötlet annyira jó volt: fiatal lányokat barlangászás közben csúnya földalatti szörnyek kezdenek terrorizálni. :killer samurai:  Bár az utóbbi tényezőre csak a film nézése közben derült fény. :)

  • Karma: 36
2006. Március 20. 23:33, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz

(Apropo. Nemrég - némileg saját hibánkon kívül (magyar feliratos filmet kellett nézni mások kedvéért) - megnéztünk Manuval egy új amerikai-dán horrorfilmet,


ami egész véletlenül egy 'független' angol film. Ha másból nem is, a lányok akcentusából rá lehetett volna jönni.

Nálam egyébként: 10/8.  Horrorfilmet meg szvsz jobb egyedül nézni, társaságban nem lehet rendesen félni.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 21. 08:42, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: Ramiz

(Apropo. Nemrég - némileg saját hibánkon kívül (magyar feliratos filmet kellett nézni mások kedvéért) - megnéztünk Manuval egy új amerikai-dán horrorfilmet,


ami egész véletlenül egy 'független' angol film. Ha másból nem is, a lányok akcentusából rá lehetett volna jönni.

Nálam egyébként: 10/8.  Horrorfilmet meg szvsz jobb egyedül nézni, társaságban nem lehet rendesen félni.


Az, hogy dán, azt a srác mondta, aki hozta. A társaságnak meg az volt az előnye, hogy én biztos abbahagytam volna, mielőtt bemennek a barlangba, ugyanis szvsz a sztori és a színészi játék eléggé blőd volt. Amíg nem jöttek a monstrák, egyébként tényleg húzósak voltak  barlangos részek, csak az a sok gollam ne ltt volna.

  • Karma: 36
2006. Március 21. 14:14, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
ami egész véletlenül egy 'független' angol film. Ha másból nem is, a lányok akcentusából rá lehetett volna jönni.

Nálam egyébként: 10/8.  Horrorfilmet meg szvsz jobb egyedül nézni, társaságban nem lehet rendesen félni.

Sorry, nem vagyok elég vájtfülű. :)
Független vagy sem, angol vagy sem, én végig úgy éreztem, hogy gagyi és ötlettelen és emiatt értéktelen.
Az igaz, hogy egyedül jobban lehet parázni, de ezen mindenképpen képtelenség lett volna... ijesztéseken kívül, de az nem művészet. A Kiyoshi Kurosawa "horrorokat" mennyire pontoznád, ha ezt 8-ra? 25-re? Én kábé akörül.

  • Karma: 32
2006. Március 21. 15:59, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: agentcooper

Nálam egyébként: 10/8.  Horrorfilmet meg szvsz jobb egyedül nézni, társaságban nem lehet rendesen félni.

Sorry, nem vagyok elég vájtfülű. :)
Független vagy sem, angol vagy sem, gagyi és értéktelen és ötlettelen.
Az igaz, hogy egyedül jobban lehet parázni, de ezen mindenképpen képtelenség lett volna... ijesztéseken kívül, de az nem művészet. A Kiyoshi Kurosawa "horrorokat" mennyire pontoznád, ha ezt 8-ra? 25-re? Én kábé akörül.


Oké, hogy neked nem tetszett, de másnak attól még bejöhet. Nem muszáj mindenben "a színtiszta művészetet" keresni, főleg nem a  mai világban. Néha szükség van ilyenekre is - sőt, én néha nagyon is tudom élvezni, csak hangulat kérdése.  :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 21. 17:17, Kedd
Idézetet írta: Skyneth
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: agentcooper

Nálam egyébként: 10/8.  Horrorfilmet meg szvsz jobb egyedül nézni, társaságban nem lehet rendesen félni.

Sorry, nem vagyok elég vájtfülű. :)
Független vagy sem, angol vagy sem, gagyi és értéktelen és ötlettelen.
Az igaz, hogy egyedül jobban lehet parázni, de ezen mindenképpen képtelenség lett volna... ijesztéseken kívül, de az nem művészet. A Kiyoshi Kurosawa "horrorokat" mennyire pontoznád, ha ezt 8-ra? 25-re? Én kábé akörül.


Oké, hogy neked nem tetszett, de másnak attól még bejöhet...

A véleménnyilvánítás azért szabad :), de persze csak módjával. A teljes képhez persze hozzátartozik, hogy előtte kemény szeszelés volt :) Meg nem is ez a fórum a legfőbb helye az angol filmekről való vitának... ahh, mindegy...

  • Karma: 36
2006. Március 21. 17:23, Kedd
Idézetet írta: Skyneth
Oké, hogy neked nem tetszett, de másnak attól még bejöhet. Nem muszáj mindenben "a színtiszta művészetet" keresni, főleg nem a  mai világban. Néha szükség van ilyenekre is - sőt, én néha nagyon is tudom élvezni, csak hangulat kérdése.  :-D

Fuhh, nem hittem volna, hogy ennyi embert megsértek egy ártatlan fikázással azt a filmet illetően... ^^" Sorry, nem akartam megsérteni senkit a véleményemmel... Egyébként nem keresem mindenben a művészi tartalmat, például imádom a sexploitation filmeket. :-D De azokban legalább vannak ötletes részek, és az egész olyan őszinte és erőlködés nélküli. Ami erre a filmre szerintem nem mondható el. De persze ez szigorúan csak a személyes véleményem és elismerem bárki jogát, hogy megnézze és élvezze a filmet, sőt kiállok mellette, ha kell. 8-)

Idézetet írta: Manu
A véleménnyilvánítás azért szabad :), de persze csak módjával.

Igazi politikushoz méltó mondat... :twisted:

  • Karma: 32
2006. Március 21. 17:47, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Fuhh, nem hittem volna, hogy ennyi embert megsértek egy ártatlan fikázással azt a filmet illetően... ^^"


Nem hinném, hogy olyan sértődékenyek lennénk (legalábbis részemről nem), csak szegény agentcooper-t erősen a földbe döngölted.  :-D

Idézetet írta: Manu
A teljes képhez persze hozzátartozik, hogy előtte kemény szeszelés volt

   :lol:

  • Karma: 36
2006. Március 21. 17:56, Kedd
Idézetet írta: Skyneth
Nem hinném, hogy olyan sértődékenyek lennénk (legalábbis részemről nem), csak szegény agentcooper-t erősen a földbe döngölted.  :-D

Neeemiiis! Én csak a filmet döngöltem a föld alá (a barlangba, höhö). Agentcooper meg egy oltári arc, eleve Twin Peaks-ből van a nickje, tehát rossz ember nem lehet! :P Plusz meghívott még a B1thumenbe is. Szóval sosem tennék ilyet. :kisangyal: De tényleg, az internetes vitákon valahogy mindig mindenhol az jön le, hogy gonosz vagyok, pedig nem is. :cry: *hüpp...*
De most tényleg, agentcooper, bocsánatot kérek, ha sértő voltam.

Idézetet írta: Skyneth
Idézetet írta: Manu
A teljes képhez persze hozzátartozik, hogy előtte kemény szeszelés volt

:lol:

Na de ettől még tetszhetett volna a film... Az eleje még így is tetszett, az, hogy klausztofóbiás rohamom lett a szűk járatokban kúszó-mászó kamerától, az nem a film hibája, sőt épp az a rész tetszett. :P Egyébként nem lettem volna a stáb helyében, még akkor sem, ha díszleteket használtak... ilyen szűk helyek... brrr. Külön szégyen a filmnek, hogy a maradék részben nem használták ki ezt egyáltalán (hiába, kellettek a klasszikus kötelező sablon-menekülős részek, bruhaha).

  • Karma: 36
2006. Március 21. 20:20, Kedd
Idézetet írta: Ramiz

Független vagy sem, angol vagy sem, én végig úgy éreztem, hogy gagyi és ötlettelen és emiatt értéktelen.


Kár, hogy nem láttad A barlang című filmet, ami ennek az amerikai változata (lenyúlása?). A sztori ugyanaz, a megvalósítás mégis ég és föld. Ott van minden ami nem kéne: CGI, klisék, rossz színészek. Ettől persze még tarthatod gyengének (a saját véleményemet nem fejtem ki bővebben, de ezzel a kritikával kb. egyetértek (az ázsiafilm-expert Géczi az írója (ettől persze még lehet rossz:P))) csak azt furcsállottam egy kicsit, hogy halivudinak nézted.

Idézetet írta: Ramiz
Az igaz, hogy egyedül jobban lehet parázni, de ezen mindenképpen képtelenség lett volna... ijesztéseken kívül, de az nem művészet. A Kiyoshi Kurosawa "horrorokat" mennyire pontoznád, ha ezt 8-ra? 25-re? Én kábé akörül.


KK más műfajban alkot, jól látod, hogy az "idézőjeles" horror. Vagy mondjuk így: szerzői film. Írógépet esernyővel meg ugye nem vetünk össze (kivéve, ha találkoznak a boncasztalon:))


Megsértődés témaköre: mi van?! Elmondtad a véleményed teljesen korrekten, ez a fórum funkciója. Ez a normális, nem?*

*De.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 21. 20:31, Kedd
Idézetet írta: agentcooper

Megsértődés témaköre: mi van?! Elmondtad a véleményed teljesen korrekten, ez a fórum funkciója. Ez a normális, nem?*

*De.


 :-D  :-D  :-D
Szeretem ezt a forumot...  :drunk:

  • Karma: 36
2006. Március 21. 23:27, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
csak azt furcsállottam egy kicsit, hogy halivudinak nézted.

Igazad van, nem volt elég effekt. :-D

Idézetet írta: agentcooper
KK más műfajban alkot, jól látod, hogy az "idézőjeles" horror. Vagy mondjuk így: szerzői film. Írógépet esernyővel meg ugye nem vetünk össze (kivéve, ha találkoznak a boncasztalon:))

Nos, az írógép formátlanabb, körülberül minden irányban ugyanakkora méretű, míg az esernyő kifejezetten hosszúkás, de csak becsukott állapotban, kinyitva ugyanis csak a nyele emlékeztet korábbi hosszúkásságára, míg a voltaképpeni eső elleni ernyő széles és lapos formájú lesz. Az írógép jóval nehezebb, mint egy esernyő, egy igazi ruszki harci írógépet például kifejezetten nagyon nehéz cipelni, míg az ernyőt pörgetni is lehet, ahogy a vidám, jól öltözött úriemberek szokták a régi musicalekben. Ennek oka az, hogy míg az esernyőben kevés könnyűfém és sok műanyag található, addig az írógép tele van pakolva vas alkatrészekkel. De térjünk vissza a külsőleg látható különbségekre! Az írógépek színe általában visszafogott és fakó, például vajszínű vagy szürke, míg az ernyőket előszeretettel festik a legvadabb színekre, nem ritka a piros vagy lila ernyő sem, persze a klasszikus fekete ernyő is elterjedt. A használati módjuk és eleve a céljuk is egészen más, és itt van a legtöbb különbség, nagyon tömören annyit lehet mondani, hogy az egyik nem fogja fel a vizet, míg a másikon viszont nincsen sok gomb, csupán egy, és az sem kattog, csak kinyitja az ernyőt. Hasonlóság viszont az írógép és az esernyő között, hogy mindkettő jól mutat, és esőben a szabad ég alatt való száraz papírra történő gépíráshoz mindkettőre szükség van.
Sajnos a zárójeles megjegyzéseddel nem tudok egyetérteni, mivel a boncasztalon a legritkább esetben találkozik ez a két tárgy, mivel egyik sem fordul elő a boncasztalon, és ez kizárja esetleges találkozásuknak lehetőségét is. Operáció közben, előtt vagy után ugyanis sosincs szükség gépelésre, az esetleges papírmunkát az orvosok máshol végzik el, esernyőt pedig illetlen és ormótlan dolog bevinni, mivel akármekkora vérfürdőt is rendeznek a tisztelt sebészek, az a minimum, hogy legalább elviselik, hogy rájuk fröcsköl.

Idézetet írta: agentcooper
Megsértődés témaköre: mi van?! Elmondtad a véleményed teljesen korrekten, ez a fórum funkciója. Ez a normális, nem?*
*De.

Én sem kértelek, hogy sértődj meg, és nem is lepődök meg, hogy nem tetted, ez csak tovább erősíti azt a meggyőződésemet, hogy normális fickó vagy. De én is úgy vagyok, mint Manu cimborám:
Idézetet írta: Manu
:-D  :-D  :-D
Szeretem ezt a forumot...  :drunk:

- és ezért gyorsan átmentem jókisfiú üzemmódba. :kisangyal: (Jakuzából. :P)

  • Karma: 36
2006. Március 21. 23:41, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
KK más műfajban alkot, jól látod, hogy az "idézőjeles" horror. Vagy mondjuk így: szerzői film. Írógépet esernyővel meg ugye nem vetünk össze (kivéve, ha találkoznak a boncasztalon:))


Elcsesztem: írógép helyett varrógépet akartam írni. (Az eredeti idézet ugyanis valahogy így szól: "A szürrealizmus nem más, mint az esernyő és a varrógép találkozása a boncasztalon")

Úgyhogy a fenti esszét kérném írógép helyett varrógéppel megírni. Thnx.

  • Karma: 36
2006. Március 21. 23:51, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
Elcsesztem: írógép helyett varrógépet akartam írni. (Az eredeti idézet ugyanis valahogy így szól: "A szürrealizmus nem más, mint az esernyő és a varrógép találkozása a boncasztalon")
Úgyhogy a fenti esszét kérném írógép helyett vasalóval megírni. Thnx.

Kedves agencooper barátom... Tudod, mit mondott a tibordaróci plébános a betérő apáczáknak, amikor azok alamizsnáért könyörögtek?...  :roll: