Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Egyéb (nem ázsiai) könyvek  (Megtekintve 4724 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 29. 21:42, Péntek
Nem tudom, hogy lesz-e "élete" ennek a topiknak, de olvastam egy könyvet, ami miatt már magában is megéri megnyitni szerintem - aztán meg meglátjuk. (De ha már megnyitottam, akkor azért nem bírom megállni, hogy ne soroljam fel a kedvenc íróimat a végén. :) )

A könyv címe:

G. K. Chesterton : Az ember, aki csütörtök volt.

Egy krimiszerűség, ami igazából egy rémálom, egy izgalmas kalandos ponyva, ami igazából sokkal mélyebb. Sok minden eszembe jutott, amikor olvastam, nagyrészt filmek, mert nagyon filmszerűen van megírva, és jónéhány a kedvenceim közül, például a Tetsuo, a Meztelen ebéd, az Eraserhead vagy a Brazil, írók közül pedig Kafka. Paranoid, nyomasztó, szellemes könyv, szerintem zseniális.


(Kedvenc íróim, abszolút nem sorrendben vagy kategóriákba szedve: Hasek, Rejtő, Karinthy, Heller, Remarque, Wodehouse, Lovecraft, Poe, Lem, Vian, Gibson, Pratchett, Adams, Kafka.)

  • Karma: 6
2006. November 23. 16:50, Csütörtök
Kedvenc íróm Lovecraft és a kedvenc novellám tőle az Árnyék Innsmouth fölött(amit nagyon jól feldolgoztak a Dagon című filmben és a Call Of Cthulhu:Dark Corners Of The Earth PC-s játékban is megjelentek belőle részletek).
Szeretem még Clive Barker-t is és a Vampire-The Masquerade klánregényeket is(Lasombrák rulzz).II.VH-s regények közül pedig Sven Hassel-t szeretem nagyon.
Mostanában rákaptam a Philip K. Dick könyvekre is és még horrornál maradva Anne Rice könyveit imádom még(Vámpírkrónikák,Boszorkányok,stb.).

  • Karma: 36
2006. November 23. 17:07, Csütörtök
Lovecraft király! A játék megvan, a film is, de azt még nem láttam. :)

  • Karma: 6
2006. November 23. 18:40, Csütörtök
Lovecraft király! A játék megvan, a film is, de azt még nem láttam. :)

Még szép,hogy Lovecraft az ász!:)A Dagon-t meg tekintsd meg,mert egy jólsikerült Lovecraft feldolgozás lett belőle.

  • *
  • Karma: 82
2006. November 23. 19:08, Csütörtök
Én Frank Herbert Dűne sorozatát említeném meg, mint az általam olvasott legjobb sci-fi témájú könyveket. Igaz, nem vagyok egy nagy sci-fis, de ez egy zseniális darab mindenképpen.

  • Karma: 36
2006. November 23. 19:44, Csütörtök
Én Frank Herbert Dűne sorozatát említeném meg, mint az általam olvasott legjobb sci-fi témájú könyveket. Igaz, nem vagyok egy nagy sci-fis, de ez egy zseniális darab mindenképpen.
Az első kötet alap és zseniális, most olvastam viszont a Dűne messiása című második részt, és ez már jóval erőletettebb szerintem, kevésbé kötött le.

2006. December 21. 11:10, Csütörtök
a könyv nem ázsiai, a téma viszont annál inkább! (a sorozat nagyon tetszett annak idején...)

http://www.libri.hu/hu/book/regenyek/kulfoldi_szerzok_muvei/kaland/a_sogun_i_ii

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 21. 13:16, Csütörtök
a könyv nem ázsiai, a téma viszont annál inkább! (a sorozat nagyon tetszett annak idején...)

http://www.libri.hu/hu/book/regenyek/kulfoldi_szerzok_muvei/kaland/a_sogun_i_ii

Richard Chamberlain :cool:  :samurai:



Ja, h én meg elbüszkélkedjek. Karácsonyra jön a Stanislaw Lem összes első kötete a polcomra!!
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 21. 13:18, Csütörtök írta Manu »

  • Karma: 30
2006. December 21. 14:48, Csütörtök
Nem ázsiai,de remek író, sci-fi vonalon-Orson Scott Card. Kaland és magas szintű filozófia igényesen, elgondolkoztatóan és korántsem unalmasan, fellengzősen írva.(A Végjáték sorozatot ajánlom mindenkinek. Ender's Game) Csak Herbert Dűne sorozata vetélkedhet vele, amit egyébként tessék tovább olvasni Yezy, megéri. A második rész tényleg kilóg kissé, kevésbé sikerült, de ami utána jön még nagyon jó. Kellemes ünnepeket, viszlát az új évben!
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2006. December 21. 14:50, Csütörtök
Nem ázsiai,de remek író, sci-fi vonalon-Orson Scott Card. Kaland és magas szintű filozófia igényesen, elgondolkoztatóan és korántsem unalmasan, fellengzősen írva.(A Végjáték sorozatot ajánlom mindenkinek. Ender's Game) Csak Herbert Dűne sorozata vetélkedhet vele, amit egyébként tessék tovább olvasni Yezy, megéri. A második rész tényleg kilóg kissé, kevésbé sikerült, de ami utána jön még nagyon jó. Kellemes ünnepeket, viszlát az új évben!

Tovább van olvasva, ameddig kiadták ezt az új keménytáblás kiadást belőle, meg is van.  :) Idén még nem láttam, hogy kiadták-e volna a következő részt, de az igazat megvallva még nem is nagyon kerestem. :) Sajna a folytatások, amiket az író fia meg az X-Akták írója gyártott, azok viszont nagyon rosszak, de az eredeti részek (az első 4 kötet legalábbis) nekem nagyon tetszettek.

  • Karma: 11
2006. December 21. 15:52, Csütörtök
Orson Scott Card szerintem is kiváló és is csak ajánlani tudom én is!!!! A végjáték sorozaton kívül érdemes keresni az Alvin meséi sorozatot és a Múltfigyelők című regényét is.
Dűnéből én "csak" a Frank Herbert által írottakat olvastam (ez az alap könyv és 5 folytatás ha jól emlékszem) azok viszont jók.  De kétésgtelen, hgy az első könyv a legjobb!! Nálam már több mint 15 éve kedvenc ^^ 

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 21. 17:18, Csütörtök
Orson Scott Card szerintem is kiváló és is csak ajánlani tudom én is!!!! A végjáték sorozaton kívül érdemes keresni az Alvin meséi sorozatot és a Múltfigyelők című regényét is.
Dűnéből én "csak" a Frank Herbert által írottakat olvastam (ez az alap könyv és 5 folytatás ha jól emlékszem) azok viszont jók.  De kétésgtelen, hgy az első könyv a legjobb!! Nálam már több mint 15 éve kedvenc ^^ 


Orson Scott Card Véjáték ciklusa tényleg nagyon ott van. Én olvastam aztán még valami könyvét, ami az újkori Amerikában játszódott, de az közelébe sem ért a fenntebb említett remekműnek. Egyébként behódolt valami szektának is, azóta talán nem az igazi, ami kijön a keze közül. Ja, és irodalmár prof valami egyetemen.

  • Karma: 36
2006. December 22. 01:53, Péntek
Dűne sorozatot én is az elég unalmas és furcsa második rész után hagytam abba. <:) De az "alap" Dűne nagyon tetszett.

Ja, h én meg elbüszkélkedjek. Karácsonyra jön a Stanislaw Lem összes első kötete a polcomra!!
:aniki: Én is most vettem meg az első két kötetet. Lem a legnagyobb sci-fi (mint tudományos-fantasztikus irodalom) író a szememben.

O.S.C.-tól én csak a múltfigyelőket olvastam, nem volt rossz, de nem vett le a lábamról, kicsit túlságosan nyamnyogós és kimért, kiszámított.

  • Karma: 11
2006. December 22. 07:43, Péntek
Érdekes, hogy sokaknak "csak" a Végjáték sorozat jön be Orson Scott Card-tól.  Nekem a másik két említett mű is nagyon bejön. Teljesen más stílusúak de az Alvinosnak nagyon jó az atmoszférája, a Múltfigyelők meg szimplán érdekes. (többet én se olvastam tőle)
Na, most jól leégetem magam, de bevallom, hogy én csak 3-at olvastam az Ender saga-ból, pedig úgy tudom 5 könyvből áll  <:) Vki olvasta az utolsó kettőt is? Azok is jók?
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 22. 07:46, Péntek írta Djinn »

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 22. 12:18, Péntek
:aniki: Én is most vettem meg az első két kötetet. Lem a legnagyobb sci-fi (mint tudományos-fantasztikus irodalom) író a szememben.

A Szukits kiadó tulajdonosával egy házban nőttem fel, a borítót tervező srác meg elég jó haverom volt, amolyan RPG-s ismeretség :) Úgyhogy nálam még ezek is nagyot dobnak az ügyön :) Sztem nagyon igényes kiadás, megéri a pénzét (ami ahhoz képest, hogy 5-6 regény van egy kötetben, kifejezetten baráti)

Sztem in végigolvastam a Végjáték ciklust, de nem emlékszem, h öt kötetből állt volna. Azt tudom, h annak idején a Valhalla az első kötetet ketté vette, hogy többet kaszáljon, de az egynek számít.
« Utoljára szerkesztve: 2006. December 22. 12:20, Péntek írta Manu »