Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Egyéb (nem ázsiai) könyvek  (Megtekintve 4725 alkalommal)

  • Karma: 2
2007. Augusztus 23. 00:15, Csütörtök
Kortárs szerzők közül leginkább Neil Gaimant ajánlom, különösen remek novelláskötetét, a Tükör és füst-öt. Roppant jól ír a pasas, van stílusa és egyfajta Örkényre emlékeztető groteszk világlátása, meg némi mágikus realista beütése.

Kedvenceim:

Hó, tükör, almák - Hófehérke meséje a "gonosz" mostoha szemszögéből, zseniális.

Bay Wolf - modern, verses Beowulf-feldolgozás. Olyan szöveggel, hogy hátast dobsz.

A gyilkosság misztériuma - na, ez az, amit el KELL olvasni, egyszerűen mesteri. Rendkívüli. Kriminek van álcázva, de igen mély rétegei vannak, a karakterek meg valami szenzációsak. Na meg az is kiderül, mi történt, mielőtt be lett fejezve a nagy mű. :angel:

  • Karma: 36
2007. Augusztus 23. 11:19, Csütörtök
Kortárs szerzők közül leginkább Neil Gaimant ajánlom, különösen remek novelláskötetét, a Tükör és füst-öt. Roppant jól ír a pasas, van stílusa és egyfajta Örkényre emlékeztető groteszk világlátása, meg némi mágikus realista beütése.

Kedvenceim:

Hó, tükör, almák - Hófehérke meséje a "gonosz" mostoha szemszögéből, zseniális.

Bay Wolf - modern, verses Beowulf-feldolgozás. Olyan szöveggel, hogy hátast dobsz.

A gyilkosság misztériuma - na, ez az, amit el KELL olvasni, egyszerűen mesteri. Rendkívüli. Kriminek van álcázva, de igen mély rétegei vannak, a karakterek meg valami szenzációsak. Na meg az is kiderül, mi történt, mielőtt be lett fejezve a nagy mű. :angel:

Gaiman-tól a Sandman első részét olvastam most el (thanx Tito!) és valóban baromi jó a stílusa (még ha ez egy képregény is). Az életművéből leginkább az Amerikai Istenek-re lennék kiváncsi. Kapható még valahol a magyar kiadás?

  • Karma: 32
2007. Augusztus 23. 19:48, Csütörtök
Kortárs szerzők közül leginkább Neil Gaimant ajánlom, különösen remek novelláskötetét, a Tükör és füst-öt. Roppant jól ír a pasas, van stílusa és egyfajta Örkényre emlékeztető groteszk világlátása, meg némi mágikus realista beütése.

Kedvenceim:

Hó, tükör, almák - Hófehérke meséje a "gonosz" mostoha szemszögéből, zseniális.
...


Gaiman-tól a Sandman első részét olvastam most el (thanx Tito!) és valóban baromi jó a stílusa (még ha ez egy képregény is).

Az Amerikai istenek nagyon alap, bár nem igazán hasonlít szerintem a Tükör és füst stílusához. Ez utóbbit azért jobban kedveltem. (Szintén Hó,tükör,almák, illetve Miklós fan.)


Az életművéből leginkább az Amerikai Istenek-re lennék kiváncsi. Kapható még valahol a magyar kiadás?

Egyébként az Alexandra Könyvesház mindegyik boltjában kapható, honlapjukról is rendelhető.

  • Karma: 36
2007. Augusztus 24. 10:52, Péntek
Kortárs szerzők közül leginkább Neil Gaimant ajánlom, különösen remek novelláskötetét, a Tükör és füst-öt. Roppant jól ír a pasas, van stílusa és egyfajta Örkényre emlékeztető groteszk világlátása, meg némi mágikus realista beütése.

Kedvenceim:

Hó, tükör, almák - Hófehérke meséje a "gonosz" mostoha szemszögéből, zseniális.
...


Gaiman-tól a Sandman első részét olvastam most el (thanx Tito!) és valóban baromi jó a stílusa (még ha ez egy képregény is).

Az Amerikai istenek nagyon alap, bár nem igazán hasonlít szerintem a Tükör és füst stílusához. Ez utóbbit azért jobban kedveltem. (Szintén Hó,tükör,almák, illetve Miklós fan.)


Az életművéből leginkább az Amerikai Istenek-re lennék kiváncsi. Kapható még valahol a magyar kiadás?

Egyébként az Alexandra Könyvesház mindegyik boltjában kapható, honlapjukról is rendelhető.

Köszi!

2007. Október 16. 20:09, Kedd
az Agave kiadó egy igencsak érdekes könyvet készül kiadni!

Lawrence Sutin - Isteni inváziók

A díjnyertes életrajzíró, Lawrence Sutin könyve Philip K. Dick, az amerikai science-fiction irodalom megújítójának életéről. A könyvben éppúgy olvashatunk életről és halálról, mint Philip K. Dick találkozásáról drogokkal, istennel, az őrülettel és a zsenialitással.

a magam részéről kíváncsian várom!

  • Karma: 36
2007. Október 23. 10:13, Kedd
Az index.hu főoldalán a blogok rovatban kattintsatok a "Grindhouse" linkre, ha érdekel egy könyvkritika a nemrég megjelent Mozinet könyvről. :)

2007. Október 23. 16:23, Kedd
Az index.hu főoldalán a blogok rovatban kattintsatok a "Grindhouse" linkre, ha érdekel egy könyvkritika a nemrég megjelent Mozinet könyvről. :)

egy kis önreklámozás... :-D :istenvagy

  • Karma: 36
2007. Október 23. 17:13, Kedd
Az index.hu főoldalán a blogok rovatban kattintsatok a "Grindhouse" linkre, ha érdekel egy könyvkritika a nemrég megjelent Mozinet könyvről. :)

egy kis önreklámozás... :-D :istenvagy

Ááá, véletlenül sem... :smoke: (Ráment majdnem két napom, nem is volt olyan egyszerű, mint gondoltam... <:) )