Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Egyéb (nem ázsiai) könyvek  (Megtekintve 4723 alkalommal)

  • Karma: 30
2006. December 22. 13:56, Péntek
 A Végjáték sorozatból 4 megjelent nálunk, ez biztos, mert megvannak. Az 5.-ről mint tervezetről hallottam, de nem tudom megvalósult-e.
 Néhány személyes kedvencem:
- Brian w. Aldiss- Földburok
- Sznyegov: Istenemberek
- Asimov: Alapítvány sorozat
- Arthur C. Clarke: Minden könyve. Nem tud valaki valami újdonságról tőle?
- Hal Clement: Az elveszett rakéta
 És a sor korántsem teljes...
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

2007. Február 14. 18:35, Szerda
nem vagyok otthon a cyberpunk irodalomban, de érdekel a téma. szerintetek ezt a két könyvet érdemes elolvasni?!

Neal Stephenson: Snow Cash

Richard Morgan: Valós halál

  • Karma: 32
2007. Február 14. 21:17, Szerda
nem vagyok otthon a cyberpunk irodalomban, de érdekel a téma. szerintetek ezt a két könyvet érdemes elolvasni?!

Neal Stephenson: Snow Cash

Richard Morgan: Valós halál


Saját tapasztalat még egyikkel kapcsolatban sincs, de mindkét könyv körül elég nagy hype volt cyberpunk ismerőseim körében.
A Snow Cash-el kapcsolatban annyit hallottam, hogy szerkezetileg hajaz kicsit a Shadowrun alapkoncepciójára a "multi-orientáltságban", illetve kicsit morbid a humora.
A Richard Morgan könyv meg ugye Agave kiadás, és tőlük még nem nagyon jött ki ultraszar könyv hála az égnek.
Szóval szerintem mindkét könyv a bevállalható kategória ha már cyberpunk irodalomra vágysz.  :-D

  • Karma: 36
2007. Február 14. 22:16, Szerda
nem vagyok otthon a cyberpunk irodalomban, de érdekel a téma. szerintetek ezt a két könyvet érdemes elolvasni?!
Neal Stephenson: Snow Cash
Richard Morgan: Valós halál
Ezeket nem ismerem, úgyhogy nagyon én sem vagyok otthon a cyberpunk irodalomban :-D , de William Gibsontól sokat olvastam, mert őt mondják a stílus egyik nagy atyjának. Valamint Phillip K. Dick néhány könyve is cyberpunkos beütésű.

Én az alábbiakat ajánlom:

Gibson: Neurománc trilógia - az első kötetet mindenképp (Neurománc), ha tetszett, a másodikat is (Számláló nullára/Count Zero), a harmadik hangyányit gyengébbre sikeredett, de ha tetszett az első kettő, érdemes befejezni a sztorit (Mona Lisa Overdrive).

Gibson: Trendvadász/Pattern Recognition, Virtuálfény/Virtual Light - ezek közelebb fekszenek a mi jelenünkhöz, tehát kevésbé cyberpunk, de rámutat, hogy a mai világunkban mely létező elemekre, folyamatokra építkezik a cyberpunk, illetve hogy hol fog egyre jobban és erősebben megjelenni, ezért talán még a hardcore cyberpunknál is érdekesebb olvasni. A Virtuálfény a Híd trilógia része egyébként (folytatásai: Idoru, A holnap tegnapja/All Tomorrow Parties), de azokat még nem olvastam (már megvannak :) ), úgyhogy nem tudok róluk nyilatkozni.

Dick: Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal? - A Szárnyas fejvadász/Blade Runner alapjául szolgáló könyv, ha szereted a filmet és/vagy érdekel a cyberpunk irodalom, kihagyhatatlan.

Ezen kívül még rengeteg jó könyv van, ami nem klasszikus jövőbeli cyberpunk, de olyan elemeket és motívumokat vonultat fel, hogy mégis kapcsolódik a témához (Orwell: 1984, China Miéville: Perdido pályaudvar (ez például baromi jó szerintem!), Sztrugackij fivérek: A kárhozott város, Phillip K. Dick bármely könyve, stb).

Mindenesetre engem is érdekel a téma, úgyhogy ha elolvasod a fenti két könyv valamelyikét, amikre rákérdeztél, feltétlenül számolj be nekünk is. :)

Illetve cyberpunk filmekről is beszélgethetünk a filmes topikban! Biztos meg tudjuk lepni egymást pár tippel. :)

2007. Február 15. 08:44, Csütörtök
először is köszi a tippeket! Gibson-nak EZT a könyvét már próbáltam beszerezni, de sehol sem kapható! :( aztán még van EZ IS esetleg ez még beszerezhető... Dick-től már olvastam néhány könyvet (Az alfa hold klánjai, Lenn a sivár földön, Kamera által homályosan), és tetszett a stílusa. a filmet láttam is, úgyhogy ez a regénye is el lesz olvasva!

a Valós halálról ITT elég jókat olvastam, bár a kommentek közt van egy-két "érdekes" is...

  • Karma: 36
2007. Február 15. 18:23, Csütörtök
először is köszi a tippeket! Gibson-nak EZT a könyvét már próbáltam beszerezni, de sehol sem kapható! :( aztán még van EZ IS esetleg ez még beszerezhető... Dick-től már olvastam néhány könyvet (Az alfa hold klánjai, Lenn a sivár földön, Kamera által homályosan), és tetszett a stílusa. a filmet láttam is, úgyhogy ez a regénye is el lesz olvasva!

a Valós halálról ITT elég jókat olvastam, bár a kommentek közt van egy-két "érdekes" is...
Gibsont jó eséllyel találsz az Urániával szembeni Bookline boltban (Blaha és Astoria között).

  • Karma: 32
2007. Február 15. 18:36, Csütörtök
Gibsont jó eséllyel találsz az Urániával szembeni Bookline boltban (Blaha és Astoria között).

Ha jól rémlik arnold nem pesti, és úgy lehet kicsit nehezebb a dolog.


2007. Február 15. 20:11, Csütörtök
Gibsont jó eséllyel találsz az Urániával szembeni Bookline boltban (Blaha és Astoria között).

Ha jól rémlik arnold nem pesti, és úgy lehet kicsit nehezebb a dolog.


valóban, de sokszor járok fel Pestre. egyébként, az egyik helyi könyvesboltban megrendeltem ezt a Gibson-kötetet. nem ígértek semmit, de megpróbálják beszerezni. ha nem sikerül, akkor ez egy alternatív megoldásnak megteszi! ;)

  • Karma: 36
2007. Február 17. 13:52, Szombat
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Az Amerikai psziho (ugyanezen író leghíresebb regénye) hangulata és Satoshi Kon abszolút józanon és hideg fejjel bemutatott álomszerű valóság-keveredései az amerikai topmodellek és színészek környezetébe öntve, több mint ötszáz oldalon. Gyilkos könyv, nagyon durva. Jobban fejbever, mint bármilyen film. Kétszáz oldal után már várná az ember a furcsaságokat megmagyarázó lezáró csavart és a könyv végét, de nem, még jön négyszáz oldal bele a pofádba kőkeményen, minden fejezet egy szappan, amin el lehet csúszni, és menni kell tovább, az olvasó teljesen átveszi a főszereplő gondolkodásmódját, mindig csak kicsiket lép, kicsiket viszonyít, nem mer átfogóbb képet látni, mert vagy nem hinné el, vagy nem is értené. És, mint az Amerikai pszihóban, a lezárás itt sem egészen lezárás, csak egy hosszú rámpa, ami a semmi fölött véget ér, ott, ahol a megérkezésnek, a megmagyarázásnak kéne lennie, csak épp nincs ott, és az olvasó magára van hagyva. Hihetetlen könyv. Valami azt súgja, hogy sokat fogok még ettől a fickótól olvasni...

Viktor Pelevin: A rettenet sisakja

Az ügyeletes orosz kortárs író, fenegyereknek kiáltották ki és nagyon nyomatják. A Generation P talán a legjobb, amit eddig olvastam tőle, vitriolos és szellemesen szemét. A Rovarok élete szintén jó, de nagyon durva valóság-csavarások vannak benne, állandóan váltani kell az értelmezési síkok közt, nehéz olvasni. A Számok kevés újdonságot hoz (magyarul nemrég megjelent könyve), azért aranyos, már csak a számmágia miatt is érdemes. A tervhivatal hercege egy rejtett gyöngyszem, két novellából áll, a másodikat kevésbé értettem, de az első zseniális ötvözete a tipikus orosz hivatalnok-novellának és a Prince Of Persiának... igen, igen, a legendás ősi PC-s játéknak! Baromi jó, keményvonalas playerek fogják csak értékelni. :) A rettenet sisakja is hasonlóan kocka, szubkulturális utalásokkal teli könyv, ami végig az interneten(?) játszódik. Főszereplői nem ismerik egymást, egy chat-szobában tudnak csak értekezni és megpróbálják kideríteni, hogy hova is kerültek és miért. Nem mondhatnám, hogy mindent értettem, sok az utalás görög mítoszokra is (elvileg az egész könyv központi témája a mítosz fogalma), de gyorsan végig lehet olvasni és jó szórakozás. Pelevin sosem könnyíti meg az olvasó dolgát, de nem is baj, amit végül is sikeresen észrevesz az ember (rejtett utalást vagy összefüggést), annál nagyobb örömet okoz.

William Gibson: Virtuálfény

Nem egészen cyberpunk, közelebb játszódik a jelenhez, mint a Neurománc-trilógia. Ez a regény a Híd-trilógia első része egyébként (további részek: Idoru, A holnap tegnapja). Izgalmas történet, remek karakterek, Gibsonos hangulat és párbeszédek, nagyon tetszett.

Arkagyij és Borisz Sztrugackij: A kárhozott város

Aki a Piknik az árokpartont olvasta, az kábé tudja, mire számítson. Ez a regény hosszabb, kevésbé sci-fi és politikailag egyértelműbb, mint az, kicsit kevésbé jól is működik, de azért elég jó atmoszférája és története van ahhoz, hogy érdemes legyen elolvasni. Kicsit el van nyújtva helyenként, sebaj, ott lehet lapozni, ha épp nincs energiája az embernek oda nem illő hosszú monológokat olvasni.

  • Karma: 36
2007. Február 18. 11:26, Vasárnap
Bret Easton Ellis: Glamoráma

Viktor Pelevin: A rettenet sisakja


Kösz a tippet. Az Amerikai Pszicho-t én is olvastam, nagyon nagy élmény volt. Bezsákoltam a legújabbat is (Holdfénypark), de még nem került rá sor. A Generation P se rossz, igazi gombász sztori.  :)

Ja: egyébként jönnek a Dexter könyvek is magyarul az ősszel.  :smoke:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Február 19. 09:19, Hétfő
A Glamorámát nem igazán szerettem. Közel sem tudtam annyira átélni, mint az Amerikai Pszicho-t. Nekem kicsit úgy tünt, mintha ugyanazt akarná elérni, csak sokkal nagyobbat akar mondani. Valahol ott telt be a pohár, ahol lleírta az utaszállító katasztrófáját. A Viruálfény tényleg jó, és nem is tudtam, hogy egy trilógiában van az Idoru-val. Így már csak a harmadik könyvet kell elolvasnom. A Lem összessel hogy állsz?

  • Karma: 36
2007. Február 20. 08:34, Kedd
Szerintem másról szól, bár az említett jelenet tényleg túlzás.
Lem összes: nagy részét már ismertem...

2007. Április 5. 18:41, Csütörtök

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76

2007. Május 15. 17:14, Kedd
hamarosan megjelenik!


 

anything