Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hongkongi filmek  (Megtekintve 60493 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 21. 09:13, Szombat
The Haunting Lover
Volt tavaly egy bűn rossz akcióvígjáték, a Kung Fu Chef, amiben talán az egyetlen jó dolog Sammo volt. Most itt van a The Haunting Lover ugyanattól a stábtól, csak már Sammo nélkül. Mit is lehetne tehát várni tőle?  :) A sztori a szokásos kísértetes, szellemlányos izé, viszont a szellemlány ezúttal legalább nem vizihulla kinézetű, hanem úgy kábé az 1910-es évek divatja szerint öltözött. Ebből következően ez egy horror akar lenni, de annak rettenetesen rossz, ez egyrészt a gagyi ijesztgetéseknek (tényleg nagyon rosszak), másrészt a kábé 30 évvel ezelőtti színvonalat hozó videotrükköknek (nem nevezném CG-nek) köszönhető. Ehhez még hozzávehetjük a főszereplő, Vanness Wu tenyérbemászó képét és 0 színészi képességét, így aztán hiába volt csak kábé 85 perc az egész, rettenetesen hosszúnak tűnt. Kerülje el mindenki messzire, még az egykori Morning Musume üdvöske, Kago Ai miatt sem érdemes megnézni. 1/5, eddig az év legrosszabb tákolmánya.

{TRAILER} The Haunting Lover

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 27. 20:19, Péntek
Triple Tap
All star cast és egy korrekt iparosmunkákkal operáló rendező, Derek Yee... Hogy mi sülhet ki ebből? Hát persze, hogy egy korrekt, szórakoztató iparosmunka. Az eleje nagyon jó, ott még azt hittem, hogy valami olyasmi színvonalat fog végig tartani, mint az Infernal Affairs, sajnos azonban csalódnom kellett, mert (főleg a második felére) szép lassan elfárad és unalmas lesz a sztori. Ugyan akciófilmnek tűnik elsőre, valójában azonban javarészt egy pszichothrillerről van szó, ami eleinte lebilincselő, aztán egyre jobban elsikkad (egyrészt túl van bonyolítva (nem akkora baj), másrészt nem jön át igazán Louis Koo karakterének motivációja (nagyobb hiba)) és már a záró akció sem igazán kelti fel az ember érdeklődését. Kár érte, ugyan valószínűleg kap majd jelöléseket a HKFA-n, de azért remélem, hogy ennél jobb is készül még az idén. 3/5, mert a zseniális első fél óra után egyértelmű csalódás.

Triple Tap Trailer / 鎗王之王 預告

Ez pedig az egyik leghazugabb poszter, amit valaha láttam (pedig ha így szerepelt volna A-Sa, akkor garantált 5/5).  :love

« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 27. 20:22, Péntek írta YEZy »

  • *
  • Karma: 80
2010. Augusztus 27. 21:12, Péntek
Triple Tap
All star cast és egy korrekt iparosmunkákkal operáló rendező, Derek Yee... Hogy mi sülhet ki ebből? Hát persze, hogy egy korrekt, szórakoztató iparosmunka. Az eleje nagyon jó, ott még azt hittem, hogy valami olyasmi színvonalat fog végig tartani, mint az Infernal Affairs, sajnos azonban csalódnom kellett, mert (főleg a második felére) szép lassan elfárad és unalmas lesz a sztori. Ugyan akciófilmnek tűnik elsőre, valójában azonban javarészt egy pszichothrillerről van szó, ami eleinte lebilincselő, aztán egyre jobban elsikkad (egyrészt túl van bonyolítva (nem akkora baj), másrészt nem jön át igazán Louis Koo karakterének motivációja (nagyobb hiba)) és már a záró akció sem igazán kelti fel az ember érdeklődését. Kár érte, ugyan valószínűleg kap majd jelöléseket a HKFA-n, de azért remélem, hogy ennél jobb is készül még az idén. 3/5, mert a zseniális első fél óra után egyértelmű csalódás.

Triple Tap Trailer / 鎗王之王 預告

Ez pedig az egyik leghazugabb poszter, amit valaha láttam (pedig ha így szerepelt volna A-Sa, akkor garantált 5/5).  :love


Ez valami Double Tap koppintás?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 27. 21:24, Péntek
Triple Tap
All star cast és egy korrekt iparosmunkákkal operáló rendező, Derek Yee... Hogy mi sülhet ki ebből? Hát persze, hogy egy korrekt, szórakoztató iparosmunka. Az eleje nagyon jó, ott még azt hittem, hogy valami olyasmi színvonalat fog végig tartani, mint az Infernal Affairs, sajnos azonban csalódnom kellett, mert (főleg a második felére) szép lassan elfárad és unalmas lesz a sztori. Ugyan akciófilmnek tűnik elsőre, valójában azonban javarészt egy pszichothrillerről van szó, ami eleinte lebilincselő, aztán egyre jobban elsikkad (egyrészt túl van bonyolítva (nem akkora baj), másrészt nem jön át igazán Louis Koo karakterének motivációja (nagyobb hiba)) és már a záró akció sem igazán kelti fel az ember érdeklődését. Kár érte, ugyan valószínűleg kap majd jelöléseket a HKFA-n, de azért remélem, hogy ennél jobb is készül még az idén. 3/5, mert a zseniális első fél óra után egyértelmű csalódás.

Triple Tap Trailer / 鎗王之王 預告

Ez pedig az egyik leghazugabb poszter, amit valaha láttam (pedig ha így szerepelt volna A-Sa, akkor garantált 5/5).  :love


Ez valami Double Tap koppintás?

Kvázi folytatás. Ha minden igaz, abban Alex Fong volt az egyik főhős, itt csak mint régi nagy szerepel. :) Igazából kábé annyira folytatása annak a filmnek, mint az Overheard-nek, mert itt is a különféle üzleti papírokkal való spekulációkkal szórakoznak.

  • *
  • Karma: 82
2010. Augusztus 30. 22:47, Hétfő
Flirting Scholar 2
Az eredeti változatot Stephen Chow-val és Gong Li-vel nagyon szerettem, ötletes, szórakoztató darab volt. Majd 20 évvel később készült el a folytatása, jobban mondva az előzménye, amiben megismerhetjük Tong Pak-Fu előmenetelét és a lökött haverjait. A helyzet azonban az, hogy igen gyengécske lett ez az epizód, a gegek nagy része ugyanis vagy már máshonnan ismerős (pl. emberünk láthatatlannak hiszi magát és meztelenül bóklászik), vagy egyszerűen csak nem humoros. A bunyójeleneteket és a szép lányok mennyiségét azért igyekeztek aránylag magas szinten tartani, de ez azért kevés ahhoz, hogy egy jó vígjátékról beszélhessünk. Igazából úgy tűnik nekem, hogy az a fő probléma egyébként az egésszel, hogy már nem csak a kantoni belső piacra készült, hanem az egész kínaira (elvileg mandarin az eredeti hangsávja is, bár én kantonival láttam) és úgy látszik, a mandarin nyelvterület humora hagy némi kívánnivalót maga után... :) 2/5

Flirting Scholar 2 (PREQUEL) (2010) TRAILER

  • No avatar
  • Karma: 0
2010. Szeptember 7. 12:55, Kedd
Sziasztok! A nyáron külföldi tartózkodás miatt behalt a Shaw Brothers blog, de most újraindítom. A címe továbbra is:
http://shawbrothersmovies.blogspot.com/
Mindenkit szeretettel várok, illetve a véleményeket is a filmekről a bejegyzések alatt, illetve a most indult magyar Shaw Brothers fórumon is.
Jelenleg több mint 450 Shaw Brothers gyöngyszemmel rendelkezem angol felirattal és igyekszek mindegyikről reviewet gyártani.
Viszont a segítségeteket is kérem. Ha valakinek megvan egy olyan SB film ami nem szerepel a listámon, az kérem hogy keressen meg. A lista az SB fórumon érhető el. Előre is köszönöm.
Ivy Ling Po és Ti Lung legyen veletek :)

  • *
  • Karma: 82
2010. Szeptember 18. 00:21, Szombat
Break Up Club
Ha minden igaz, 5 évvel a nagyszerű 2 Young után újra összeállt egy film erejéig a jól funkcionáló Jaycee Chan/Fiona Sit páros. Jackie Chan fia ezúttal is jól játszik [és rettenetesen bénán bunyózik, legalábbis abban az egy jelenetben], Fiona is cuki, de ők sem tudják teljesen megmenteni a filmet. A rendező, Barbara Wong a Happy Funeral után egy újabb, alapvetően jó ötleteken nyugvó, de nyeklő-nyakló történetet hozott össze, ami ráadásul még jó 20 perccel hosszabb is, mint kellene. A sztori egyszerűnek indul, fiú és lány szakít, a fiú pedig betéved egy netkávézóba, ahol rátalál a címben szereplő weboldalra, amin megtudja, hogy szerezheti vissza a barátnőjét. Persze ahogy lenni szokott, a helyzet ennél azért bonyolultabb és egy helyenként egészen jópofa, helyenként kínosan tanmesés párkapcsolati tanácsadót nézhetünk végig, amit ráadásul még egy kis film a filmben technikával is bonyolítanak. Vannak benne jelenetek és pillanatok, amikért megérte megnézni, de azért ebben a témában még mindig Patrick Kong az isten, ráadásul ő nem happy end párti. 2.5/5

Break Up Club (2010) Trailer (Subbed)

  • *
  • Karma: 82
2010. Szeptember 18. 23:55, Szombat
Mighty Peking Man
Sokak számára istenkáromlásként hathat, de nem tudok megbarátkozni a Shaw Brothers filmjeivel és továbbra sem értem, miért rajonganak értük annyira. Ellenszenvem ellenére rászántam az időt erre a produkciójukra, mert kiváncsi voltam, mit tudtak kihozni a King Kong sztorijának egyértelmű, a Godzilla filmek technikájának talán nem annyira egyértelmű lenyúlásából. Az már rögtön az első pár percben kiderül, hogy tipikus Shaw Bros alkotásról van szó (rettenetes hézagok a forgatókönyvben, hiteltelen színészi játék, összecsapott fordulatok), mégis, valahogy azért működik a dolog. Hogy miért is? Ennek talán három összetevője van. Az első a rendkívül szórakoztató tokusatsu, aminek kivitelezéséhez Japánból importálták a szakikat, akik el is hozták a kábé 15 évvel korábban alkalmazott technikákat (az első Mothra filmre emlékeztet a trükkök java). A második összetevő az előbb már említett forgatókönyvbeli bakikon való mulatozás (a film legvége például, az akció kellős közepén egyszer csak jön a vége felirat), a harmadik pedig Evelyne Kraft, akinek alkalmazásával egyrészt überelték Jessica Lange-t, másrészt felettébb mulatságos módon szőtték bele a történetbe. Az, hogy a dzsungelben felnőtt szőke lány beszél kínaiul, már nem is meglepő (bár eleinte próbáltak játszani azzal, hogy nem tud, de a forgatókönyvíró aztán elfelejtette ezt). Röviden, ez egy 100%-ban imádnivaló zs kategóriás alkotás, amit nem azért néz meg az ember, mert annyira jó, hanem, hogy jókat viruljon rajta. 2/5, mint film, 5/5, mint zs kat.

Mighty Peking Man (Hongkong Trailer) Shaw Brothers
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 18. 23:57, Szombat írta YEZy »

  • Karma: 30
2010. Szeptember 19. 09:16, Vasárnap
"Sokak számára istenkáromlásként hathat, de nem tudok megbarátkozni a Shaw Brothers filmjeivel és továbbra sem értem, miért rajonganak értük annyira."
Lehet, hogy azért nem szereted őket, mert a rossz filmjeiket nézed:-D Pedig a jó alkotásaikból is bőven vannak a szájton.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2010. Szeptember 19. 22:56, Vasárnap
"Sokak számára istenkáromlásként hathat, de nem tudok megbarátkozni a Shaw Brothers filmjeivel és továbbra sem értem, miért rajonganak értük annyira."
Lehet, hogy azért nem szereted őket, mert a rossz filmjeiket nézed:-D Pedig a jó alkotásaikból is bőven vannak a szájton.

Meglehet, sőt, biztos, de nem győztek meg eddig, hogy néznem kell őket.  :) Pedig az 8 Diagram Pole Fighter-t is láttam, amit istenítenek, de szerintem gagyi volt...  :-D

Fantastic Water Babes
Jeff Lau legújabb ökörsége a zseniális Just Another Pandora's Box után sajnos igen gyenge eresztés. Sztori gyakorlatilag nincs (illetőleg nem lehet összerakni), viszont a Pandora's Box-hoz hasonlóan az eredetileg szörnyen debil romantikus szál a végére egész jól összeérik. Kár, hogy ezen kívül nem sok jót lehet elmondani a filmről, a humor szörnyen lapos, ráadásul Lau saját magát is ismétli [ebben is Wong Jing-et utánozza?], a CG nagyon elavult [ebben is Wong Jing-et utánozza?] és a címben említett teremtmények sem nagyon tűnnek fel a sztori során [ha csak nem Gillian Chung-ot kell többesszámban értelmezni]. Chung és Alex Fong egyébként nem alakít rossz párost és valószínűleg többet is játszottak volna együtt, ha nincs a 2008-as Edison Chen botrány. Ha minden igaz, ezt a filmet még a botrány előtt forgatták és utána idáig talonban volt, hogy némi nyereséget visszahozzon... Lehet, jobb lett volna, ha inkább be se mutatják, 2/5, a zene a legjobb benne.

The Fantastic Water Babes trailer

  • *
  • Karma: 82
2010. Szeptember 25. 20:50, Szombat
The Jade and the Pearl
Szokásos HK limonádé vígjáték, ami több mint valószínű, hogy valami régi mese feldolgozása lehet. Helyenként egész vicces, de valahogy nem az igazi, a Wong Jing/Jeff Lau féle humorhoz szokott nézőnek (azaz nekem) kicsit lapos volt, főleg a sztori második fele, ahol próbálták egy kicsit drámaibbá tenni. Igazából szokás szerint a szereposztás miatt volt érdemes megnézni, Lam Suet jókat bohóckodott, JJ Jia gyönyörű volt, viszont Wong Cho-Nam halvány mása volt a korábbi szerepeinek és valahogy Charlene Choi sem tűnt ki a 11 hercegnő közül annyira, mint kellett volna. Egyszer nézős, 2.5/5

翡翠明珠 The Jade and the Pearl TRAILER (8月5日 August 5)

  • Karma: 30
2010. Szeptember 25. 21:42, Szombat

"Sokak számára istenkáromlásként hathat, de nem tudok megbarátkozni a Shaw Brothers filmjeivel és továbbra sem értem, miért rajonganak értük annyira."
Lehet, hogy azért nem szereted őket, mert a rossz filmjeiket nézed?  Very Happy Pedig a jó alkotásaikból is bőven vannak a szájton.


Meglehet, sőt, biztos, de nem győztek meg eddig, hogy néznem kell őket.  Smile Pedig az 8 Diagram Pole Fighter-t is láttam, amit istenítenek, de szerintem gagyi volt...  Very Happy

Mondom én, hogy a rossz filmjeiket nézed.... :)
A jó filmjeikről Yakuzával írtunk. Azokról még nem nyilatkoztál.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2010. Október 2. 00:00, Szombat
Naughty Boys
Igazi Jackie Chan style marhaság az aranykorból, egész pontosan 1986-ból. Maga Jackie is feltűnik benne kb. 3 másodpercre, ezt leszámítva producerként jegyzi és (a sokszor vele összetévesztett) Wellson Chin rendezte ezt a remekművet. A sztori a tipikus hülyeség, pár rab arra vár, hogy kiszabaduljon és az elrejtett lopott gyémántokból meggazdagodjon. Persze mire odaérnek, a gyémántoknak hűlt helye. Mondjuk a sztori 100%-ban érdektelen, ráadsául a korabeli forgatókönyvekre jellemző módon marhára nem foglalkoztak a következetességgel, e helyett van rengeteg harsány helyzetkomikum, a kihagyhatatlan szexista poénok (Carina Lau ráadásul ideális alany hozzájuk) és persze a hosszú, szinte véget nem érő kungfu és kaszkadőr jelenetek. Ez utóbbiak miatt érdemes az egész filmre rászánni a másfél órát, egyszerűen lenyűgözőek. A humor már más kérdés, én bírom ezeket a harsány dolgokat, de simán el tudom képzelni, hogy valakire fárasztóan hatnak. Egy 4/5-re simán jó, remek szórakozást nyújt, a bunyók pedig zseniálisak!

Jackie Chan Naughty Boys HK trailer

  • *
  • Karma: 82
2010. Október 2. 00:10, Szombat
Fingers on Trigger
Ez is egy zseniális darab a '80-as évekből. Tulajdonképpen kis túlzással ami ma a Machete, akkoriban az volt Hongkongban a Fingers on Trigger. Főhősünk egy bérgyilkos, aki ki akar szállni (nahát...), de még el kell vállalnia egy utolsó melót (nahát...). Persze a dolog nehézségekbe ütközik (nahát...), de emberünk segítséget is kap egykori bajtársa személyében (nahát...). Persze közben még a szépséges barátnővel is minden téren összejön. Egyszóval az egész imádnivaló úgy, ahogy van, a békés családi jelenetek hihetetlenül giccsesek, a főhősök markáns bajuszokat hordanak, a rendezés imádnivalóan esetlen, a záró nagyjelenet pedig kellőképpen látványos és természetesen egy hatalmas raktárban játszódik (nahát...). Imádtam, 5/5!

  • *
  • Karma: 82
2010. Október 8. 21:39, Péntek
Five Element Ninjas
Mindent elmond róla, hogy Shaw Brothers produkció... Mint film, valami elképesztően rossz, aminek fő forrása a kungfujelenetek közé összetákolt forgatókönyv, ami vicces zs kategóriás hangulatot ad az egésznek. A sztori röhejes, a fordulatok úgyszintén, színészi játékról nem lehet beszélni, ráadásul a kezdő képsoroknál külön kihangsúlyozott hitelességre törekvés sem nagyon látszik. A japán szamurájok és nindzsák ábrázolása jóhiszemű dilettantizmust sugall [szeppuku egy tournament miatt pl.], a vér és a fájdalom ábrázolása sem sikerült túl jól (ez egy enyhe kifejezés!), a vizes jeleneteknél meg nem nagyon működnek a visszafelé lejátszott trükkök (nem szét, hanem "össze" fröccsen a víz), stb. Tulajdonképpen hosszan lehetne sorolni a filmben látható hibákat és hülyeségeket, de ezekkel együtt is valahogy szórakoztató volt, ami elsősorban a látványos kungfu koreográfiáknak volt köszönhető. Filmként 1/5, guilty pleasure-ként viszont egyértelműen 5/5, mert hát milyen őrült aggyal kell ahhoz rendelkezni, hogy olyan forgatókönyvet írjunk, hogy a rejtőzködés mesterei, a nindzsák látványosan feliratozott helyeken alkalmazzák az adott elemhez tartozó trükkjeiket, illetőleg milyen őrült agy kell ahhoz, hogy attól kezdje el hősünk lecsapni az addig legyőzhetetlen ellenfeleket, hogy már nagyon ki van rájuk bukva...  :-D

Five Element Ninjas Original Trailer - Shaw Bros

 

anything