Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Bemutatkozások és üdvözlések  (Megtekintve 22928 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2007. Augusztus 25. 08:42, Szombat
Az eredeti hangról: nincs is annál rosszabb, amikor az eredeti kantoni hang helyett egy mandarin dubos csodát sikerül letölteni. Ezért is igyekszem kerülni a DVDSCR, meg a DVDRip.CN és a hasonló release-ket, inkább kivárom, amíg kijön a normális DVDRip.  :)
Szóval a film eredeti hangja általam is elvárt alapkövetelmény a film teljes élvezetéhez. A magyar szinkronok meg sokszor nagyon furák szoktak lenni, nem is olyan régen hallottam egy nagyon régi Jackie Chan filmből pár percet magyarul és a tradícionális kungfu filmben valakit Bill Gates-hez hasonlítottak...  :deadmeat: Biztos RTL Klub-os szinkron volt, mert az a társulat kezeli elsősorban teljesen idiótaként a nézőit.

  • No avatar
  • Karma: 0
2008. November 6. 12:44, Csütörtök
'89-es vagyok, jelenleg programtervező informatikusnak tanulok az ELTE-n.
Zene stílusok: mindent, de általában ezeket: hardcore, happy hardcore, jumpstyle, harddance, dance…
Hobbik: írás, fordítás, videók készítése, mixelés, játék programozás.
Kedvenc film: A repülő tőrök klánja
Kedvenc színésznő: Ziyi Zhang.
Kedvenc írók: Jules Verne.
Fordításaim:
Need for Speed Underground 2 - játék
Instantget 1.97-2.06 - program
Registry Mechanic 6 - program
Aozora no yukue / Way of Blue Sky
Mura no Shashinshuu / Photo album of village
Yoru no pikunikku / Night Time Picnic
Su-ki-da / Sukida


Ezeket a filmeket azért fordítottam le, mert az oldalán található ajánlás felkeltette érdeklődésemet, csak sajnos nem volt hozzájuk felirat  :cry:, ezért aztán készítettem hozzájuk  8-)

  • *
  • Karma: 80
2008. November 6. 14:42, Csütörtök
'89-es vagyok, jelenleg programtervező informatikusnak tanulok az ELTE-n.
Zene stílusok: mindent, de általában ezeket: hardcore, happy hardcore, jumpstyle, harddance, dance…
Hobbik: írás, fordítás, videók készítése, mixelés, játék programozás.
Kedvenc film: A repülő tőrök klánja
Kedvenc színésznő: Ziyi Zhang.
Kedvenc írók: Jules Verne.
Fordításaim:
Need for Speed Underground 2 - játék
Instantget 1.97-2.06 - program
Registry Mechanic 6 - program
Aozora no yukue / Way of Blue Sky
Mura no Shashinshuu / Photo album of village
Yoru no pikunikku / Night Time Picnic
Su-ki-da / Sukida


Ezeket a filmeket azért fordítottam le, mert az oldalán található ajánlás felkeltette érdeklődésemet, csak sajnos nem volt hozzájuk felirat  :cry:, ezért aztán készítettem hozzájuk  8-)

Üdv minálunk!
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2008. November 9. 20:57, Vasárnap
Üdv!

Zene stílusok: mindent, de általában ezeket: hardcore, happy hardcore, jumpstyle, harddance, dance…

Öreg vagyok, ezekről fogalmam sincs, micsodák... :)

  • Karma: 42
2008. December 26. 22:55, Péntek
Sziasztok!
Huszonegynehány éves vagyok, japánul meg mongolul is valamennyire elboldogulok, de filmeket szinte csak kínait nézek :D Abszolút kedvenc a Chinese Ghost Story II.

Megpróbáltam kínait is a tanult nyelvek közé felsorakoztatni, de néhány óra után inkább lemondtam róla. Azért a kantoni hangzását szeretem.

Ja és mellesleg japán heavy metál mániákus vagyok :D



Halihó! Üdv a fedélzeten! A japán és a mongol után már igazán nem jelenthet nehézséget a kínai... Gondolom én. :)
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 2
2009. Január 6. 17:45, Kedd
Sziasztok!  8-)

D vagyok, szeretem a japán és koreai zenét, és rengeteg ázsiai filmet nézek. Eddig ezekről mindig a Sound of Japan fórumra írtam, de aztán rátaláltam erre az oldalra is! ;) Biztosan többen vannak olyanok, akik mindkét fórumon jelen vannak, igaz?

Az avatar képem a Time Between Dog and Wolf c koreai sorozatból van, ez az egyik kedvencem. Még nagyon sok van, úgyhogy nem is sorolom fel őket itt, majd idővel úgyis kiderül, milyen filmeket szeretek.

Elkezdtem japánul tanulni. (Én hirdettem a szegedi japán tanfolyamot ichini-san néven, akkor találtam rátok. ) Egyébként web-bel foglalkozom.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Január 6. 23:58, Kedd
Üdv itt D :)

  • Karma: 32
2009. Január 8. 00:32, Csütörtök
Hobbik: írás, fordítás...
Műfajilag miféle írással foglalatoskodsz?

Ja és mellesleg japán heavy metál mániákus vagyok :D
Hű, na ez érdekesen hangzik. Linkelhetnél néhány kedvencet a Zene topicba, hátha nem lincsel meg minket a j-pop-fan többség...  :-D
[EDIT]: közben már látom, ez utóbbit már megtetted, nem is rossz.  :istenvagy


És természetesen üdv mindenkinek, akit eddig nem köszöntöttem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 8. 00:36, Csütörtök írta Skyneth »

  • Karma: 2
2009. Január 8. 18:35, Csütörtök
Készítettem egy összefoglalót azokról az ázsiai filmekről, amelyekről írtam review-t a Sound of Japan-en. (Kellett valamilyen kezdődátum, és így vissza is lehetett keresni őket. )

- Click to see original size!

Ha valamelyikre kíváncsiak vagytok, szívesen elmondom, milyen, bár ahogy állítottam össze ezt a listát, rájöttem, hogy néhányat teljesen elfelejtettem. :)

(A sorozatok nincsenek benne, és lehet, hogy pár ki is maradt. :) )

  • Karma: 41
2009. Január 8. 18:38, Csütörtök
szép lista, eszembejuttatta, mennyi filmet nem néztem meg eddig, amit akartam..

  • Karma: 7
2009. Január 8. 19:11, Csütörtök
Már egy ideje regisztráltam, de ide még nem írtam.
Salgótarjánban lakom, 19 éves vagyok, Gergőnek hívnak. Rég óta vagy Ázsia rajongó. Zenék közül jöhet majdnem minden. Rock, Pop, HipHop, RnB, Funk. Kedvenc zenekarok/előadók: Uverworld, Home Made Kazoku, June, 175R, Big Bang, Binecks, Hata Motohiro, Wonder Girls, Kana Uemura,  KCB, Moumoon, Pushim, Takacha, Yui, Hi-Fi camp
Eléggé film bu.zi vagyok. Főleg ázsiai filmeket nézek(inkább csak azt  :-D), kínai,HK, koreai, japán, thai filmeket, viszont hindi filmeket nem szeretem. Kedvenc színészem, rendezőm nem nagyon van. Régen Takashi Miike-ot tartottam annak, de rá jöttem, hogy kevés az öreg.  :-D Vagy Kim Ki-Duk-ot, de úgy érzem hogy ő már túlzásba viszi és elég erősen ismétli önmagát. Hogy kedvenc film? Háát ha kérdezi valaki tőlem vagy rá mondom, hogy van sok vagy pedig a Made in HK. Teljesen az én stílusom ez a film, nagyon meg fogott. Akárcsak a 97-es trilógia másik két darabja. Külsőre női színészek közül absolute Ha Ji-won.
Eléggé játék őrült voltam/vagyok. Kedvenceim: Final Fantasy sorozat, Metal Gear Solid sorozat,Resident Evil sorozat, Double Dragon sorozat, Spyro trilógia, God of War 1-2, Shadow of the Colossus, Chrono Cross, Legend of Dragoon.
Sorozatok közül kedvencem a Lost(mindenek felett  :)) valamint szeretem még a Skins, Greys Anatomyt.
Sokat szoktam olvasni, de olyan hogy kedvenc íróm nincs. Szeretem az elvont, misztikus, thiller, krimi regényeket.
Multimédia fejlesztőnek tanulok, de hogy minek azt nem tudom. Fél éven belül tervezem a kivándorlást Angliába.
Nagyából ennyi.

  • Karma: 42
2009. Január 8. 21:55, Csütörtök
Már egy ideje regisztráltam, de ide még nem írtam.
Salgótarjánban lakom, 19 éves vagyok, Gergőnek hívnak. Rég óta vagy Ázsia rajongó. Zenék közül jöhet majdnem minden. Rock, Pop, HipHop, RnB, Funk. Kedvenc zenekarok/előadók: Uverworld, Home Made Kazoku, June, 175R, Big Bang, Binecks, Hata Motohiro, Wonder Girls, Kana Uemura,  KCB, Moumoon, Pushim, Takacha, Yui, Hi-Fi camp
Eléggé film bu.zi vagyok. Főleg ázsiai filmeket nézek(inkább csak azt  :-D), kínai,HK, koreai, japán, thai filmeket, viszont hindi filmeket nem szeretem. Kedvenc színészem, rendezőm nem nagyon van. Régen Takashi Miike-ot tartottam annak, de rá jöttem, hogy kevés az öreg.  :-D Vagy Kim Ki-Duk-ot, de úgy érzem hogy ő már túlzásba viszi és elég erősen ismétli önmagát. Hogy kedvenc film? Háát ha kérdezi valaki tőlem vagy rá mondom, hogy van sok vagy pedig a Made in HK. Teljesen az én stílusom ez a film, nagyon meg fogott. Akárcsak a 97-es trilógia másik két darabja. Külsőre női színészek közül absolute Ha Ji-won.
Eléggé játék őrült voltam/vagyok. Kedvenceim: Final Fantasy sorozat, Metal Gear Solid sorozat,Resident Evil sorozat, Double Dragon sorozat, Spyro trilógia, God of War 1-2, Shadow of the Colossus, Chrono Cross, Legend of Dragoon.
Sorozatok közül kedvencem a Lost(mindenek felett  :)) valamint szeretem még a Skins, Greys Anatomyt.
Sokat szoktam olvasni, de olyan hogy kedvenc íróm nincs. Szeretem az elvont, misztikus, thiller, krimi regényeket.
Multimédia fejlesztőnek tanulok, de hogy minek azt nem tudom. Fél éven belül tervezem a kivándorlást Angliába.
Nagyából ennyi.

Isten hozott!
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • No avatar
  • Karma: 0
2009. Március 30. 11:06, Hétfő

  Sziasztok!

         Bemutatkozásként... elég nagy filmgyüjtögető vagyok - koromnál fogva főként a valamikor látottakat elég nehéz volt összeszedegetni és segítséget az oldalatok adott.

         Köszönet mindenkinek az ismertetőkért , a feliratokért.

                                                                                                    üdv 8-)

  • Karma: 0
2009. Június 3. 22:12, Szerda
üdv mindenkinek
először s örömmel látom, hogy van itt egy ember aki tud mongolul. jó magam mongol vagyok, és természetesen asia fan. ez elég különös dolog, mert furcsa ha ázsiában valaki ázsia fan (persze erős túlzás). persze e-mellett szeretem európát is. sőt az egész földet szeretem. filmek... szerintem ez teszi ki az életem 80%-át. a többi 20 meg a nyelvtanulás. 3 hónapja élek németorszégban, és gőzerővel tanulom a nyelvet. aztán majd jön az egyetem vágó szakon (remélem).
nem nagyon van olyan, hogy kedvenc film vagy szereplő vagy rendező. nem szeretek különbséget tenni köztük. viszont műfajilag talán az alkotói filmek közelebb állnak hozzám, mint a közönség filmek. bár itt sem szeretek különbséget tenni. mer ugyan úgy megnézek egy bollywoodi blockbuster filmet, mint egy fellinit.
az oldalt kb 1 éve ismerem és leginkább arra hasznéltam, hogy csiszoljam a magyar nyelvtudásomat, és közben természetesen élvezettel olvasom a cikkeket, ismertetőket.
na kb ennyi.
na jó azért mégis csak megemlítek egy rendezőt, akinek a filmjei elég meghatározóak voltak számomra(ez nem magyartalan?), igaz nem ázsia rendező hanem francia
François Truffaut. egy nagy fejhajtást neki.  :istenvagy
üdv.: khonga

  • *
  • Karma: 80
2009. Június 4. 00:43, Csütörtök
üdv mindenkinek
először s örömmel látom, hogy van itt egy ember aki tud mongolul. jó magam mongol vagyok, és természetesen asia fan. ez elég különös dolog, mert furcsa ha ázsiában valaki ázsia fan (persze erős túlzás). persze e-mellett szeretem európát is. sőt az egész földet szeretem. filmek... szerintem ez teszi ki az életem 80%-át. a többi 20 meg a nyelvtanulás. 3 hónapja élek németorszégban, és gőzerővel tanulom a nyelvet. aztán majd jön az egyetem vágó szakon (remélem).
nem nagyon van olyan, hogy kedvenc film vagy szereplő vagy rendező. nem szeretek különbséget tenni köztük. viszont műfajilag talán az alkotói filmek közelebb állnak hozzám, mint a közönség filmek. bár itt sem szeretek különbséget tenni. mer ugyan úgy megnézek egy bollywoodi blockbuster filmet, mint egy fellinit.
az oldalt kb 1 éve ismerem és leginkább arra hasznéltam, hogy csiszoljam a magyar nyelvtudásomat, és közben természetesen élvezettel olvasom a cikkeket, ismertetőket.
na kb ennyi.
na jó azért mégis csak megemlítek egy rendezőt, akinek a filmjei elég meghatározóak voltak számomra(ez nem magyartalan?), igaz nem ázsia rendező hanem francia
François Truffaut. egy nagy fejhajtást neki.  :istenvagy
üdv.: khonga

Üdv, nálunk!

Mongol? És miként kerültél kapcsolatba a magyar nyelvvel? Nem lehetett könnyű megtanulni. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

 

anything