Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Képregények  (Megtekintve 12569 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Április 7. 13:28, Péntek
Idézetet írta: santito
Haladj sorban, annál jobban fog tetszeni, amikor addig elnagyolt szálakat később kibontanak...
van például Abe eredet sztori is...

Abe-t az álszakállban és a kalapban jobban bírtam... :p

Idézetet írta: santito
a Watchmen pedig nehezen emészthető, ámde felejthetetlen olvasmány... csak így tovább...

Azon gondolkozok, hogy a kék testű szuperember minek az analógiája vagy szimbóluma lehet. Valamiért úgy érzem, hogy többet jelent, mint egy kitalált szereplő. Például az a rész, ahol egy csak szöveges résznél azt fejtegeti valaki, hogy annak a fickónak a léte árnyékot vet mindenre, a hétköznapi életükre és a háborús fenyegetésre...
Egyébként is az egész képregényt átlengi a hidegháborús fenyegetés, a bizonytalanság, a "be nem avatkozás" és a hatalom használásának kérdése (na talán erre utalhat a kék fickó is!), a kiábrándultság, a kilátástalanság... Elég depresszív... :smoke: Rorschachot meg nagyon bírom, a legjobb fej az egész képregényben. :cool: 8-)

Hellboy kinézetének régebbi terv-változatait láttad? Valamelyik scan-ben volt, amit lapozgattam. Nagyon poén! :)

  • Karma: 29
2006. Április 7. 15:45, Péntek
Idézet
Azon gondolkozok, hogy a kék testű szuperember minek az analógiája vagy szimbóluma lehet. Valamiért úgy érzem, hogy többet jelent, mint egy kitalált szereplő. Például az a rész, ahol egy csak szöveges résznél azt fejtegeti valaki, hogy annak a fickónak a léte árnyékot vet mindenre, a hétköznapi életükre és a háborús fenyegetésre...

Atombomba?  8-)

Idézet
Abe-t az álszakállban és a kalapban jobban bírtam... :p

Hát igen, mégiscsak róla kapta a nevét, nem is értem miért nincs moszatszakálla...  :)

Idézet
Hellboy kinézetének régebbi terv-változatait láttad? Valamelyik scan-ben volt, amit lapozgattam. Nagyon poén!

Igen, valamelyik tpb-ben is benne van, mint bonus art material...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. Április 8. 00:06, Szombat
Idézetet írta: santito
Atombomba?  8-)

Kézenfekvő lenne, de az atombomba végül is külön van választva, mert az atomfegyverkezést remélik megállítani egy ilyen erős fegyverrel, de éppen hogy annál jobban gyártják az atomot az oroszok, mert ha a szuperlény le is tudja védeni az atomrakéták valahány százalékát, akkor is pusztul az USA, mert "végtelen pusztítás osztva akárhány százalék egyenlő végtelen".

Viszont mekkora poén! Rorschach, a legjobb szereplő az egész képregényben, aki már eddig is kedvencem volt, az egyik fejezetben főszerepet kapott, és most már egyenesen imádom a karakterét! Ráadásul magyar! (Neve "Kovacs".) :hopp: És az a rész, ahol a börtönben van... Azt hittem, befosok! Utálja minden bűnöző, akit már elkapott, összevert és rács mögé juttatott, és a börtönben fenyegetni kezdik, meg akarják ölni. Az első próbálkozót Rorschach leszereli (a kantinban forró olajjal), aztán a többiek felé fordulva halál nyugalommal azt mondja: "Még mindig nem értitek. Nem én vagyok összezárva veletek, hanem ti velem." :samurai: Gyönyörű!

Még két dolog nagyon tetszik, ami jellemző az egész képregényre. Az egyik a filmszerű vágások, kb ilyesmik, hogy egy szereplő a kezében tart egy véres pólót és ijedten néz, a következő képkockán pedig ugyanebben a testhelyzetben látunk ugyanabból a szögből egy másik fickót, aki egy újságot tart a kezében és ijedten olvassa a főcímet ("a vörösök Afganisztánban vannak"). Meg hasonlók. Szóbeli összecsengések, hangáthúzások (ez egy az egyben egy filmes fogás: a hang még az egyik jelenetből szól, a kép már a következőt mutatja, vagy fordítva - csak itt a hang a szövegbuborékok tartalmát jelenti) stb. Nagyon hangulatosak. A másik: ügyes fogás a depresszív hangulat elmélyítésére, hogy meglehetősen pszihopata gondolkodású szereplőket mutat a sztori, akikkel a többi (normálisnak beállított) szereplő nem (és vélhetően az olvasó sem) szimpatizál (én perverz vagyok és imádom Rorschachot... :smoke: ), aztán szép lassan a többi szereplő elkezd igazat adni nekik, és a végén ők lesznek a legreálisabb gondolkozásúnak tartható szereplők.

  • Karma: 29
2006. Április 8. 14:10, Szombat
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: santito
Atombomba?  8-)

Kézenfekvő lenne, de az atombomba végül is külön van választva, mert az atomfegyverkezést remélik megállítani egy ilyen erős fegyverrel, de éppen hogy annál jobban gyártják az atomot az oroszok, mert ha a szuperlény le is tudja védeni az atomrakéták valahány százalékát, akkor is pusztul az USA, mert "végtelen pusztítás osztva akárhány százalék egyenlő végtelen".

Viszont mekkora poén! Rorschach, a legjobb szereplő az egész képregényben, aki már eddig is kedvencem volt, az egyik fejezetben főszerepet kapott, és most már egyenesen imádom a karakterét! Ráadásul magyar! (Neve "Kovacs".) :hopp: És az a rész, ahol a börtönben van... Azt hittem, befosok! Utálja minden bűnöző, akit már elkapott, összevert és rács mögé juttatott, és a börtönben fenyegetni kezdik, meg akarják ölni. Az első próbálkozót Rorschach leszereli (a kantinban forró olajjal), aztán a többiek felé fordulva halál nyugalommal azt mondja: "Még mindig nem értitek. Nem én vagyok összezárva veletek, hanem ti velem." :samurai: Gyönyörű!

Még két dolog nagyon tetszik, ami jellemző az egész képregényre. Az egyik a filmszerű vágások, kb ilyesmik, hogy egy szereplő a kezében tart egy véres pólót és ijedten néz, a következő képkockán pedig ugyanebben a testhelyzetben látunk ugyanabból a szögből egy másik fickót, aki egy újságot tart a kezében és ijedten olvassa a főcímet ("a vörösök Afganisztánban vannak"). Meg hasonlók. Szóbeli összecsengések, hangáthúzások (ez egy az egyben egy filmes fogás: a hang még az egyik jelenetből szól, a kép már a következőt mutatja, vagy fordítva - csak itt a hang a szövegbuborékok tartalmát jelenti) stb. Nagyon hangulatosak. A másik: ügyes fogás a depresszív hangulat elmélyítésére, hogy meglehetősen pszihopata gondolkodású szereplőket mutat a sztori, akikkel a többi (normálisnak beállított) szereplő nem (és vélhetően az olvasó sem) szimpatizál (én perverz vagyok és imádom Rorschachot... :smoke: ), aztán szép lassan a többi szereplő elkezd igazat adni nekik, és a végén ők lesznek a legreálisabb gondolkozásúnak tartható szereplők.

Én mindig mondtam, hogy Alan Moore zseniális!  :-D
Egyébként a V for Vendetta is az ő képregénye, most készült belőle film, Nathalie Portman-nel és Hugo Weaving-el...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. Április 8. 14:54, Szombat
Idézetet írta: santito
Egyébként a V for Vendetta is az ő képregénye, most készült belőle film, Nathalie Portman-nel és Hugo Weaving-el...

És érdemes megnézni?
A Hellboyt annyira megszerettem (rajzstílus, hangulat, szereplők), hogy nem merem megnézni a filmet.

  • Karma: 29
2006. Április 8. 16:03, Szombat
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: santito
Egyébként a V for Vendetta is az ő képregénye, most készült belőle film, Nathalie Portman-nel és Hugo Weaving-el...

És érdemes megnézni?
A Hellboyt annyira megszerettem (rajzstílus, hangulat, szereplők), hogy nem merem megnézni a filmet.

Úgy tűnik jó lesz, én legalábbis megnézem...

A Hellboy filmben a hangulat és a szereplők a helyükön vannak, ne aggódj, csak hát a sztori (már a képregényhez képest)...
na majd úgyis meglátod...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 10. 17:20, Hétfő
Na elolvastam a Hellboy: Conqueror Worm-ot.
Nagyon jó, feelinges kis comic, vagány rajztechnika a hasonlóan cool történethez. Egy bajom van. Nekem annak idején sokat számított, hogy várjam hónapról hónapra őket, valahogy úgy volt meg a ritmusa. Így egy kicsit sok volt egyszerre. Meg kár, hogy fogalmam sem volt az előzményekről.
A rajzolás a másik nagyon fontos, gyakoraltilag nekem mindig ez az elsőrendű a képregényben, mangában és animében egyaránt. A Hellboy nagyon egyedi, nagyon zúzós kis rajzzal van megáldva. Ez az igazi, amikor nem a túlbonyolított alakokkal bénáznak, hanem az egyszerű, de ütős vonalakkal domborítanak. Nagyon kemények ezek a szinte sziuettes alakok, meg a kevés, de jól eltalált szín. Szóval jó kis cucc.

  • Karma: 36
2006. Április 10. 18:50, Hétfő
Hellboy rulez! Manu, ha a te képregényeid csak fele ilyen jók, akkor legközelebb már szégyenkezés nélkül kölcsönkérem őket! 8-) (Persze kisujjvesztés terhe mellett, ami egy zongoristának nagy szó. :smoke: )

Watchmen-t befejeztem. Nagyon jó. Amikor a vége felé kiderült, hogy mi is folyik, elsőre nem tetszett, túlságosan a szokásos amerikai "hatalmas összeesküvés és világméretű terv" szaga volt, de mivel itt logikusan és nem minden kritikai és önkritikai éltől mentesen volt tálalva, egészen elfogadtam, majd az utolsó képkocka miatt, amely az egész félig elfogadható és békés befejezést széttöri, kifejezetten megszerettem. Pöpec képregény!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 10. 18:55, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Hellboy rulez! Manu, ha a te képregényeid csak fele ilyen jók, akkor legközelebb már szégyenkezés nélkül kölcsönkérem őket! 8-) (Persze kisujjvesztés terhe mellett, ami egy zongoristának nagy szó. :smoke: )


Vigyázz a kisujjadra! Addig emlegeted, amíg tényleg el nem tűnik :) Hogy fele olyan jók-e? Sztem legalább annyira, de hát a saját gyűjteményére mindig büszke az ember. Apropó, utána kéne mennem, mert már egész rég kölcsönadtam, egy nem-zúl-megbízható egyénnek.  :roll:  :mad:

  • Karma: 36
2006. Április 10. 19:06, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Hogy fele olyan jók-e? Sztem legalább annyira...

Ez csak egy kifejezés, "Gandalf, öreg barátom...". :)

Idézetet írta: Manu
Apropó, utána kéne mennem, mert már egész rég kölcsönadtam, egy nem-zúl-megbízható egyénnek.  :roll:  :mad:

Nem lennék a helyében... :smoke: Azért ha kell egy kis jakuza hitman-i segítség, szólj. :woo: :samurai: 8-)

  • Karma: 36
2006. Április 11. 14:01, Kedd
Imádnivaló Hellboy LEGO figura... :cool:


  • Karma: 29
2006. Április 11. 17:50, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Imádnivaló Hellboy LEGO figura... :cool:


Húú, hát ez nagyon komoly!!!  :lol:
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Április 11. 22:09, Kedd
santito! Ramiznál van a Watchmen és még egy-két elégjó képregényed! (ő a szomszédban lakik és az unokatesóm :) ) Azt mondta(naggyon helyesen), hogy ha kölcsö kérem tőled és beleegyezel, akkor adja kölcsön.
Egyébként már összefutottunk egyszer az Óbesterben(amikor épp csak odaköszönni tudtam :( ).

Szóval a kérdésem: én is elolvashatom-e őket? (persze ugyan úgy vigyáznék rájuk, és sehova nem vinném őket el otthonról)
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 29
2006. Április 12. 11:03, Szerda
Idézetet írta: Mazsom
santito! Ramiznál van a Watchmen és még egy-két elégjó képregényed! (ő a szomszédban lakik és az unokatesóm :) ) Azt mondta(naggyon helyesen), hogy ha kölcsö kérem tőled és beleegyezel, akkor adja kölcsön.
Egyébként már összefutottunk egyszer az Óbesterben(amikor épp csak odaköszönni tudtam :( ).

Szóval a kérdésem: én is elolvashatom-e őket? (persze ugyan úgy vigyáznék rájuk, és sehova nem vinném őket el otthonról)


Persze, de tudod, mint a szemed fényére...  :-D
Az Ultimates utolsó pár lapja kijár a kötetből, úgyhogy amiatt nem kell aggódjál (kölcsönadtam valakinek, akinek nem kellett volna)...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 29
2006. Április 12. 11:06, Szerda
Idézetet írta: Manu
Na elolvastam a Hellboy: Conqueror Worm-ot.
Nagyon jó, feelinges kis comic, vagány rajztechnika a hasonlóan cool történethez. Egy bajom van. Nekem annak idején sokat számított, hogy várjam hónapról hónapra őket, valahogy úgy volt meg a ritmusa. Így egy kicsit sok volt egyszerre. Meg kár, hogy fogalmam sem volt az előzményekről.
A rajzolás a másik nagyon fontos, gyakoraltilag nekem mindig ez az elsőrendű a képregényben, mangában és animében egyaránt. A Hellboy nagyon egyedi, nagyon zúzós kis rajzzal van megáldva. Ez az igazi, amikor nem a túlbonyolított alakokkal bénáznak, hanem az egyszerű, de ütős vonalakkal domborítanak. Nagyon kemények ezek a szinte sziuettes alakok, meg a kevés, de jól eltalált szín. Szóval jó kis cucc.

Valóban lehet, hogy tömény egyszerre elolvasni, viszont így nincs benne reklám két-három oldalanként, ami széttöredezi az olvasás élményét...
Kíváncsi vagyok a Midnight Nation hogy tetszik majd, az sem a könnyen emészthető kategória, meg vaskos is...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel