Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Filmvetítések, fesztiválok - ázsiai filmek magyar mozikban  (Megtekintve 28444 alkalommal)

  • *
  • Karma: 36
2008. Február 22. 22:49, Péntek


Hindi Filmklub 2008. február 29-én, este 6-kor, kivételesen nem az Örökmozgóban, hanem az Indiai Pirro Étterem különtermében
(V. kerület, Hercegprímás u. 18., Arany János úti metrómegállóhoz, Bazilikához közel),
ahol vetítésre kerül a The Namesake című film (A névrokon / Idegen név / Beceneve Gogol – Rendezte: Mira Nair, főszerepben: Irfan Khan, Tabu, Kal Penn, 122 perces, angol / bengáli nyelvű, magyar feliratos)
A belépés díjtalan.

U.i.: Nem teljesen indiai film, indiai származású írónő bestselleréből készült film, indiai származású rendezőnő tolmácsolásában.
Nem bollywoodi masaláról van szó!
Nincsenek zenés betétek, nem három órás.
Bevándorlók gyermekének beilleszkedése - két világ találkozása. (Bővebben)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 23. 12:16, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 42
2008. Február 23. 16:27, Szombat
Nincsenek zenés betétek, nem három órás.

Ez így már felejtős. :)
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • *
  • Karma: 82
2008. Március 11. 22:38, Kedd
Mennyi idővel a start előtt szokott felkerülni a Titanic honlapjára a műsor? Ha jól emlékszem, április 3-án kezdődik, de a honlapon még sehol semmi...

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 2. 10:40, Szerda
Ki melyik vetítésre tervezi, hogy megy?

  • Karma: 32
2008. Április 8. 20:22, Kedd
Most vasárnap Japán nap a Millenárison!


BUDAPESTI JAPÁN NAP

"Április 13-án a Millenáris Fogadóban 10 és 18 óra között kerül megszervezésre a rendezvény (1020 Budapest, Fény u. 20-22., Tel: 438-5335.)
Mindenkit nagy szeretettel várunk! Lesz ott minden, ami japános: Kendó, ikebana, bonszai, sárkánykészítés, anime, manga, kalligráfia, teaceremónia, keleti selyemképek és sok minden más!
Jó szórakozást kívánunk: Vihar Judit"
 
Forrás: Magyar-Japán Baráti Társaság

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 9. 08:52, Szerda
Ma lesz 18:30-tól az Örökmozgóban egy jó kis Shiota Akihiko film, a Ne nézz vissza! a Japán Filmklub vetítéseinek keretein belül. A belépés ingyenes.

  • *
  • Karma: 82
2008. Április 10. 08:26, Csütörtök
Ma lesz 18:30-tól az Örökmozgóban egy jó kis Shiota Akihiko film, a Ne nézz vissza! a Japán Filmklub vetítéseinek keretein belül. A belépés ingyenes.

Aranyos kis film volt, a rendező nem a sztorira, hanem a kábé 13 éves korosztály életének hangulatát igyekezett bemutatni. Jópofa poénok voltak benne és a történet java része akár idehaza is megtörténhet.  :)

  • Karma: 32
2008. Május 13. 10:54, Kedd
THAIFÖLDI VÁSÁR NAPOK
Helyszín: SYMA Sport- és Rendezvényközpont
Időpont: 2008. május 22.-25.
Belépés ingyenes.


Bővebb információk, programok, kiállítói lista elérhető itt: Thaitrade.hu

  • Karma: 41
2008. Május 13. 11:01, Kedd
THAIFÖLDI VÁSÁR NAPOK
Helyszín: SYMA Sport- és Rendezvényközpont
Időpont: 2008. május 22.-25.
Belépés ingyenes.


Bővebb információk, programok, kiállítói lista elérhető itt: Thaitrade.hu
a műsorok érdekesek.. kár, hogy film nincs.

  • *
  • Karma: 80
2008. Május 13. 12:38, Kedd
THAIFÖLDI VÁSÁR NAPOK
Helyszín: SYMA Sport- és Rendezvényközpont
Időpont: 2008. május 22.-25.
Belépés ingyenes.


Bővebb információk, programok, kiállítói lista elérhető itt: Thaitrade.hu

Az ilyesmit nyugodtan beküldheted az "események" menüpont alatt szerintem. Végül is azért tettem fel. 8-)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 32
2008. Május 13. 21:11, Kedd
Az ilyesmit nyugodtan beküldheted az "események" menüpont alatt szerintem. Végül is azért tettem fel. 8-)

Sry, ezt a funkciót eddig sikerült nem észrevennem.  <:)
Eseménybe felraktam, remélem nem szúrtam el semmit.  :)

  • *
  • Karma: 80
2008. Május 14. 23:06, Szerda
Az ilyesmit nyugodtan beküldheted az "események" menüpont alatt szerintem. Végül is azért tettem fel. 8-)

Sry, ezt a funkciót eddig sikerült nem észrevennem.  <:)
Eseménybe felraktam, remélem nem szúrtam el semmit.  :)


Új dolog, nincs még teljesen kitapasztalva, de szerintem jó lesz, ahogy beküldted. 8-)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2008. Május 28. 22:38, Szerda
A mai film (A sápadt tenyér) is jó volt a Japán Filmklubban.  :) Kicsit hasonlított az egész hangulata és kivitelezése is az Always san choume no yuuhi-re, de az egészhez még hozzá kell képzelni egy csipetnyi 80-as évek hangulatot is, hiszen akkoriban készült.  :) Aranyos kiskölkök, a háborúban elvesztett férjet gyászoló mama, csinos tanárnő, aki nem éppen a legmegfelelőbb fickóba habarodik bele, stb. stb. Remélem a további filmek is hasonló színvonalúak lesznek.  :)

  • *
  • Karma: 82
2008. Június 12. 09:45, Csütörtök
A tegnapi Japán Filmklub vetítésen az A falu-fotóalbum című filmet adták le. Az alapötlete jó volt, az első fele is jó volt, aztán a második felére átment melodrámába, az már annyira nem tetszett. Az apa-fiú kapcsolat bemutatása meg a Postmen in the Mountains-re emlékeztetett. A kis falu, Hanatani, amit bemutattak viszont gyönyörű volt. Oosugi Ren hozta a formáját, egy kis pikáns poént ebben is elsütött.  :) Összességében nem volt rossz filmecske, úgy 3.5/5-re értékelném.  :)

  • *
  • Karma: 82
2008. Június 26. 07:00, Csütörtök
A végére kiderült, hogy a tegnapi japán film egy poén.  :-D Az elején egész úgy tűnt, hogy valami szokásos melodráma lesz, aztán ahogy haladt előre a történet, egyrészt egyre jobban kezdett hasonlítani az Ugetsu Monogatari-ra, másrészt az In Love with the Dead-re, aztán az egész csúcspontja egy, az addigi részekbe totál bele nem illő horror jelenet volt.  :) Jót virultam rajta.  :) Ha értékelni kellene, akkor egy sima 3 csillagos marhaság volt.