Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Mennyi ázsiai filmet nézel hetente?

azt sem tudom, mik azok
0 (0%)
1-3
4 (30.8%)
4-7
3 (23.1%)
naponta egyet
1 (7.7%)
mást se csinálok, csak filmet nézek
0 (0%)
ahogy sikerül
5 (38.5%)

Összes szavazó: 12

Szavazás lezárva: 2006. Január 21. 12:48, Szombat

Szerző Téma: Mennyi ázsiai filmet nézel hetente?  (Megtekintve 4521 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 21. 12:48, Szombat
Csak kíváncsiságból... :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 21. 13:35, Szombat
Nagyon jó ötlet ez a topic. Én gyakorlatilag úgy vagyok a filmnézéssel, hogy próbálom szépen beosztani, nem mindig csak azokat nézni, mivel elfásulnék beléjük, meg az élet másról is kell, hogy szóljon.:)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 21. 14:33, Szombat
Ez jó volt Manu :)) . Én meg úgy vagyok vele, hogy azt amit Ramiz koma átpasszol azt megnézem. Tehát kb hetente max kettő. De nem is kell több, mert bulizni is kell valamikor, nem?!  8-)
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 32
2006. Január 21. 15:02, Szombat
Nálam teljesen változó. Van, hogy hetekig, néha hónapokig hozzá se szagolok a filmjeimhez, aztán meg rám jön a hepp, és együltő helyemben megnézek egy tucatot.

2006. Január 21. 16:06, Szombat
nálam is változó, attól függ, mennyire vagyok éppen elfoglalt...

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 21. 16:08, Szombat
Persze, nálam is vannak szünetek(pl mostanában már vagy másfél hete nem néztem). Néha pihentetni is kell az agyunkat más, "könnyebb" alkotásokkal is. És szerencsére az ázsiai filmek között túlsúlyban van a komoly, művészeti értéket is közlő film, mint a pihizős!
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 21. 17:24, Szombat
Négy alá nem nagyon megyek mostanában, de szorgalmi időszakban beáll{ok/tam} a napi egy filmre, 10-től éjfélig (az még pont emberi időpont a másnapi keléshez is).

  • Karma: 1
2006. Január 22. 00:08, Vasárnap
belém kár lenne a túl sok film, mert sokszor így sem emlékszem pár hét múlva, hogy hogy is volt az!? ettől függetlenül ha a körülmények kedvezőek, előfordul, hogy pl. egy huszonegynéhány részes sorozat lecsúszik 1-2 nap leforgása alatt. de egymástól teljesen elütő filmekből napi 2-nél több megnézéséhez már különös elvetemültség szükségeltetik.

  • Karma: 36
2006. Január 22. 00:44, Vasárnap
Hangulatfüggő. Van, hogy az ember egész nap csak filmeket nézne...
Azért 3 fölé még akkor sem szoktam menni, ha egész nap nincs más dolgom. Kell őket emészteni is... :)

  • Karma: 12
2006. Január 22. 02:03, Vasárnap
Ilyen ázsiai film fun-oknál, mint amilyenek mi vagyunk, lehet hogy tanulságosabb szavazás lenne, hogy mennyi nem ázsiai filmet nézünk hetente.
Nálam kb. 5 ázsiai filmre jut 1 amerikai. Ma is éppen pihentettem a kérdést az új Zorroval.

  • Karma: 36
2006. Január 22. 09:24, Vasárnap
Idézetet írta: skval
Ilyen ázsiai film fun-oknál, mint amilyenek mi vagyunk, lehet hogy tanulságosabb szavazás lenne, hogy mennyi nem ázsiai filmet nézünk hetente.

Van benne valami... :roll:

Idézetet írta: skval
Nálam kb. 5 ázsiai filmre jut 1 amerikai. Ma is éppen pihentettem a kérdést az új Zorroval.

Ez a felső határ. :) Nem mintha ódzkodnék tőlük csak azért, mert amerkaiak, de egyszerűen nem csinálnak nézhető filmeket! Ázsiaiból meg azt is élvezem, amelyik nem különösebben profi film, vagy amelyikben nem sok eredetiség van, egyrészt mert "ázsia film fun" (copyright by skval :) ) vagyok, másrészt mert egész eddig (= két évvel ezelőttig) csak amerikai filmeket néztem, és azokba nagyon beleuntam. Úgyhogy amikor nem ázsiai filmet nézek, általában az is valami régi film, legutóbb például a Down by law-ot, a Night on earth-ot (mindkettő Jarmusch) és az Anatomy of a murder-t (ős bírósági film, de jobb, mint a többi, amit láttam; zene: Duke Ellington, és fel is tűnik egy jelenetben :) ) néztem meg.

Azt viszont sajnálom, hogy európai filmeket olyan nehéz beszerezni. Angol filmekből például láttam pár meglepően jót, biztosan több jó filmjük is van. Belmondo és Alain Deloin filmeket (franciáktól csak krimit! na jó, esetleg) Louis de Funés filmeket is szívesen néznék. Mediterrán népektől félek film-ügyileg. 8-) Németeknek is vannak jó pillanataik, mondjuk azok még valamennyire bejönnek ide, de pl a Tattoo című tök jó thrillert nem láttam még itthon... A finn Aki Kaourismaki nagyon jó rendező, csomó dologban tetszene nektek szerintem (pl a sokat mondó cselekménytelenséget, a karakterek mélységeit, a kevés szöveg használatát, a szájbarágás nélküli élet-filozofálgatást ugyanolyan profin használja, mint a legjobb japán rendezők!). Csak az a probléma, hogy az ázsiai filmeket is az amcsik divat-mániája miatt könnyű beszerezni, és az európai filmekért nincsenek oda (és soha nem is lesznek). Úgyhogy ilyeneket a neten kb lehetetlen beszerezni szerintem...

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 22. 10:10, Vasárnap
Nálam úgy heti 3-4-5 szokott sikerülni, igyekszem rájuk időt szakítani, csak a meló, meg a japántanulás mellett nehézkes... Én amúgy amerikai filmeket nem nézek már vagy 2 éve, akkoriban láttam egymás után néhány nagyon nagynak beharangozott, de ugyanakkor szerintem rendkívül gyengére sikeredett alkotást és az váltotta ki bennem, hogy végleg átpártolok a keleti filmekhez.
Valaki írta, hogy európai filmeket nehéz beszerezni. Ezen én csodálkozom, mert ahonnan én szedegetem a cuccot, ott rendszeresen vannak francia, olasz, német, spanyol, skandináv stb. filmek is, amiket csak azért nem szedtem le, mert úgyse nézném meg őket soha, pedig biztos van köztük egy csomó nagyon jó.

  • Karma: 36
2006. Január 22. 10:14, Vasárnap
Idézetet írta: YEZy
Valaki írta, hogy európai filmeket nehéz beszerezni. Ezen én csodálkozom, mert ahonnan én szedegetem a cuccot, ott rendszeresen vannak francia, olasz, német, spanyol, skandináv stb. filmek is, amiket csak azért nem szedtem le, mert úgyse nézném meg őket soha, pedig biztos van köztük egy csomó nagyon jó.

Pedig kevés van...
És miért nem néznéd meg őket?

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 22. 10:18, Vasárnap
Európai film torrent link requested... csak az a baj, hogy az utóbbi egy-két évben kicsi földrészünkön elég nagy a mélyrepülés. Mindenesetre régi francia filmek nagyon rendben vannak, meg a skandinávok is... Olasz filmekben is vannak jók Nálam csak három csatorna van otthon, (minek több, így sem bírom az iramot), de hogy ne fásuljak bele az ázsiai filmekbe, egy-két hetente az M1-en, M2-n vagy a Dunán megnézek valamit, találomra. 5-ből 1-szer jó kis alkotások kerülnek a szemem elé.  
Tényleg nem szabad sok felmet nézni, mert megcsömörlik az ember. A csokis fagyi is iszonyatosan rosszul eshet a 100. gombóc után...

  • Karma: 36
2006. Január 22. 10:53, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Tényleg nem szabad sok felmet nézni, mert megcsömörlik az ember. A csokis fagyi is iszonyatosan rosszul eshet a 100. gombóc után...

Ez igaz... de mégis, amíg nem csömörlik meg az ember egy hobbival, addig azzal öli az idejét, aztán keres mást. Átestem sok hobbin, amivel akkor sok időt öltem... Kártya, modellezés, szerepjáték... aztán leül mindegyik. :) Talán a filmezéssel is így leszek, bár remélem nem... mit kezdenék magammal? :P

 

anything