Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: "Program-ajánló"  (Megtekintve 11141 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 20. 10:00, Hétfő
Ez egy kicsit olyan, mint a francia és német autókról folyó viták. Nekem az Azu nem jöt be, pedig legalább egy évig azt használtam.

  • Karma: 36
2006. Február 20. 19:38, Hétfő
Idézetet írta: skval
Az Azureusnál nem létezik jobb kliens, csak helyesen be kell tudni konfigurálni. Nekem maximálisan kihasználja mind a letöltési, mind a feltöltési sebességemet, és még a gépet sem lassítja le, pedig nincs is egy erőgépem. Szegény vas már valamivel több, mint 4 éves. Ha valakit érdekel, hogy hogyan állítsa be az Azureust, akkor keressen meg PM-ben és küldök neki magyar nyelvű leírást a beállításokról e-mailben. Egyébként van Bitcomethez is magyar leírásom.

Pedig sokat konfigurálgattam... :( Mindegy, most már nyüvöm ezt egy ideig, meló volt átállni. :) Azért azt a linket megnézném szívesen.

  • Karma: 36
2006. Február 24. 18:37, Péntek
A BitComet-et úgy tűnik nem látja az FSS... O.O

  • Karma: 1
2006. Február 24. 21:26, Péntek
nekem bitlord-om van, csak azt nem értem, hogy miért lesz egyre magasabb a letöltési sebesség (- nem mintha bánnám 8-) ) én nem változtattam semmin, de a kezdeti 4-8 kB/s-es döcögéshez képest most 40-80 kB/s-el töltök. mindezt 2 Mbit-es net mellett. ez mennyire ok?

ti milyen sebességekkel hasítatok?

  • Karma: 36
2006. Február 25. 00:13, Szombat
Idézetet írta: noralicious
ti milyen sebességekkel hasítatok?

Múltkor még 60 volt a minimum, most 4 a maximum... nem értem. :-D

  • *
  • Karma: 82
2006. Február 25. 10:27, Szombat
Nálam a BitComet 140-240k/sec között megyeget, de volt, hogy felment már a maximális 384k/sec-re is...  8-)

  • Karma: 1
2006. Február 25. 12:38, Szombat
hű ezzel muszáj eldicsekedjek: az előbb nekem is megvolt a 170 kB/s.

igaz, azt hiszem, ez főleg a peerek számán múlik. sokszor töltök le úgy,  hogy örülök, ha van 1-2 peer.

  • Karma: 36
2006. Március 14. 10:10, Kedd
Felraktam a cFos-speed progit, és ezután a böngészők nem értek el semmilyen weblapot és a torrentek se tudtak csatlakozni...
Mit művel ez? :P
Egyelőre leirtottam, hogy tudjak torrentezni meg netezni, de biztos valahogy be lehet kalibrálni... vagy nem tudom... nekem ADSL-em van, telefonvonalon jön, akkor nekem nem is a cFos-speed kell?

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 14. 11:00, Kedd
Idézetet írta: noralicious
ti milyen sebességekkel hasítatok?


Általában úgy manőverezek, hogy mindig a maxon legyek, ami nálam 120Kb/s. Ez nekem bőven elég. általában este nem töltök, nehogy szemet szúrjon a szolgáltatónak, ami azért is gázos lenne, mert cégre megy.

  • Karma: 36
2006. Március 14. 11:23, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Felraktam a cFos-speed progit, és ezután a böngészők nem értek el semmilyen weblapot és a torrentek se tudtak csatlakozni...
Mit művel ez? :P
Egyelőre leirtottam, hogy tudjak torrentezni meg netezni, de biztos valahogy be lehet kalibrálni... vagy nem tudom... nekem ADSL-em van, telefonvonalon jön, akkor nekem nem is a cFos-speed kell?


Itt vannak az okosságok:

http://cfos.tx.hu/

 

cFos:
A cFos-ra azoknak van szükségük, akik ADSL-en, vagy ISDN-en keresztül közvetlenül, tehát internet megosztás, router NÉLKÜL kapcsolódnak az internetre. (akinek USB-s DSL modem van, annak is a cFosSpeed-et kell használnia!!!)

cFosSpeed:
A cFosSpeed-re van szüksége gyakorlatilag mindenki másnak, tehát:

- minden ADSL-es, aki routeren, vagy net megosztáson keresztül csatlakozik

- minden kábelnetesnek (routerrel, vagy direkt kapcsolódásnál is!)

- minden mikrós (W-LAN) neten kapcsolódó usernek.


Tűzfal:

Ha a tűzfal programot használunk, akkor adjunk a program részére TELJES hozzáférést. Ez nagyon fontos.

Ha cFosSpeed-et használsz, akkor az SPD.EXE és a CFOSPEED.EXE részére kell teljes hozzáférést biztosítani, a cFos felhasználóknak pedig a CFOSDNT.EXE-nek kell teljes hozzáférés. (ki és be!)
 
Ha a tűzfalunkban a megfelelő beállításokat (lásd fent) elvégeztük, és ennek ellenére sem mennek ki a cFos/cFosSpeed pingjei, mindenképpen ellenőrizzük nem fut-e a windows beépített tűzfala párhuzamosan a meglévő tűzfalunkkal!!! Ha igen, kapcsoljuk ki nyugodt szívvel.



A progit egyénként én az Endless-ről szedtem, ahol eddig 900-an töltötték le. Ennyi 'légy' nem tévedhet...  :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 14. 14:08, Kedd
Idézetet írta: agentcooper

Itt vannak az okosságok:

http://cfos.tx.hu/

 Kipróbáltam, belőttem a tűzfalon, gyakorlatilag beállította azt, amit én kézzel - max. download és az a max upload, amivel még a letöltést nem csorbítja. 120/8 Kb/s, 120/16 helyett.

  • *
  • Karma: 82
2006. Március 14. 18:13, Kedd
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: agentcooper

Itt vannak az okosságok:

http://cfos.tx.hu/

 Kipróbáltam, belőttem a tűzfalon, gyakorlatilag beállította azt, amit én kézzel - max. download és az a max upload, amivel még a letöltést nem csorbítja. 120/8 Kb/s, 120/16 helyett.


Nekem is ez volt vele... Mind1, azért kezelhető a dolog e nélkül is... :)

  • Karma: 36
2006. Március 15. 10:53, Szerda
Idézetet írta: YEZy
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: agentcooper

Itt vannak az okosságok:

http://cfos.tx.hu/

 Kipróbáltam, belőttem a tűzfalon, gyakorlatilag beállította azt, amit én kézzel - max. download és az a max upload, amivel még a letöltést nem csorbítja. 120/8 Kb/s, 120/16 helyett.


Nekem is ez volt vele... Mind1, azért kezelhető a dolog e nélkül is... :)


Nálam továbbra is 120/15  8)

  • Karma: 36
2006. Március 16. 21:29, Csütörtök
Hogy lehet "áttenni" egy t0rrentet ut0rrentbe (nű)? Bitcometből kimentettem a .t0rrent fájlokat (az ADC-s filmeket), de az ut0rrent nem ismeri fel, hogy már valamennyi lejött belőlük!

  • Karma: 36
2006. Március 16. 21:44, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Hogy lehet "áttenni" egy t0rrentet ut0rrentbe (nű)? Bitcometből kimentettem a .t0rrent fájlokat (az ADC-s filmeket), de az ut0rrent nem ismeri fel, hogy már valamennyi lejött belőlük!


Ha ugyanabba a könyvtárba mented őket, ugyanolyan néven, akkor fel kell, hogy ismerje. Nekem felismerte. Ha kell, töltsd le mégegyszer a torrent fájlt közvetlenül az adc-ről.

Egyébként jó ez az uTorrent, dizájnban és átláthatóságban nem ér fel a Bitcomet-hez, de kicsi, kevés memóriát zabál és még installálni se kell szóval elfér mellette a jó öreg Bitcomet is.