Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: "Program-ajánló"  (Megtekintve 11143 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 5. 20:10, Csütörtök
Ezt a topicot azért indítom, mert úgy néz ki végre találtam egy normális Internet Security programot, mégpedig a Pandát Platinum Internet Security-t. Végre egyben van az anitivírus, antispam, meg a tűzfal, könnyen kezelhető, nem lassítja a gépet és rendesen frissít a serverről. A Norton Internet Security is ilyen volt, csak háromszor ekkora és nagyon fogta a gépet, ill. néha valamilyen oknál fogva elkezdte blokkolni a forgalmat és újra kellett telepíteni. Mindenesetre ezt használtam eddig legtovább. Volt még Outpost Firewall xar kezeléssel, Kerio FW szintén, NOD32 antivírus, mondjuk az nem volt olyan rossz... Symantec antivírus, elavult, nem friisítik rendesen a vírusdefeket... Szóval Panda rulez.... Csak el ne örüljem  :roll:

Jah, kiváncs vagyok az ilyen-olyan jól működő, számotokra bevállt progikra...

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 21:03, Csütörtök
Naggyon nagyon érdekelne, mivel most jár le éppen a N.I.S. registration-öm: honnan lehet ezt leszedni/megszerezni??
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 5. 21:08, Csütörtök
Nekem a Kerio Personal Firewall + Avast Antivirus kombó kitűnően működik. Képnézegetésre pedig Irfanview mindenek felett! Hobbiból rakta össze valami programozó gyerek, és jobb minden hírneves céges sz.rnál! Ez nekem marhára tetszik... 8-) Meg van még egy csomó hasznos progim, install verziók félretéve, majd ha valakinek kell valami, az írja ide a requestet szerintem, és hátha tudunk segíteni egymásnak. (Jó ötlet a topik. :aniki: A szoftverek tipikusan olyanok, amiket ajánlani lehet egymásnak, és érdemes is: egyébként nagyon sokat kell próbálkozni néha.)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 5. 21:12, Csütörtök
Ja télleg én a SlimBrowser-t használom, mint böngésző és nagyon jó! Nem nyit ötezer új ablakot(az egy Windows ablak vanés azon belül kezelni tud több oldalt) és beépített popup-blockere is jól műxik.

Videókhoz: Mplayer Classic
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 5. 21:22, Csütörtök
A Media Player Classic nekem mostanában egyre többször kiakad, és nem tud képkockát menteni sem, mint a BSPlayer, de még így is a leghasználhatóbb.
Viszont böngészőnek a Mozilla Firefox a legjobb választás szerintem.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 8. 11:37, Vasárnap
Nem igazán program, de érdekesnek tűnik:

http://www.ovationmultimedia.com/avia.html

Leszedhető innen:

http://asiandvdclub.org/details.php?id=4285

Apropó! Most hallottam, hogy Svédországban (aholegyébként símásn lecsuknak letöltésért) megalakult egy párt, aminek egyetlen célja a szellemi tulajdon eltörlése. A párt gyakolatilag filecserélőket haszáló emberkékből áll, mostanra a taglétszámuk több, mint 10.000, és úgy néz ki, bekerülnek a parlamentbe :)

  • Karma: 36
2006. Január 8. 12:25, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Apropó! Most hallottam, hogy Svédországban (aholegyébként símásn lecsuknak letöltésért) megalakult egy párt, aminek egyetlen célja a szellemi tulajdon eltörlése. A párt gyakolatilag filecserélőket haszáló emberkékből áll, mostanra a taglétszámuk több, mint 10.000, és úgy néz ki, bekerülnek a parlamentbe :)

:samurai: :cool: :smoke: Drukkolok nekik.

2006. Január 8. 12:45, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Apropó! Most hallottam, hogy Svédországban (aholegyébként símásn lecsuknak letöltésért) megalakult egy párt, aminek egyetlen célja a szellemi tulajdon eltörlése. A párt gyakolatilag filecserélőket haszáló emberkékből áll, mostanra a taglétszámuk több, mint 10.000, és úgy néz ki, bekerülnek a parlamentbe

nálunk ilyet meg sem engednének...

Idézetet írta: Ramiz
A Media Player Classic nekem mostanában egyre többször kiakad, és nem tud képkockát menteni sem, mint a BSPlayer, de még így is a leghasználhatóbb.
Viszont böngészőnek a Mozilla Firefox a legjobb választás szerintem.

én is Firefox-szal netezek, jó kis füles browser és tetszenek ezek a kegészítők (extensions) is hozzá. a másik, a BSPlayer, amit én is nagyobb előnyben részesítek a win media player-nél. ha már itt tartunk, én codec pack-ot nem használok, helyette szépen felraktam a szükséges codec-eket és megy minden ahogy kell! :cool:

  • Karma: 1
2006. Január 9. 00:18, Hétfő
a media player classic nálam egy időben mindent vitt, de újabban nem lehet feliratot berakni vele. a jobbklikk subtitles opcio folyton inaktív.
azóta MPlayert és Viplay-t használok felvátva, de igazán egyik sem tökéletes, mert az MPlayer-t csak billentyűparancsokkal tudom állítgatni. hiába van szép lista a parancssorokról, ha nem tudom hová a jó nyavajába kéne beírni azokat. emiatt viszont a feliratok gyakran a képernyő 1/2-ét elfoglalják, és más apró problémák is előfordulnak, amire a billentűparancsok között nincs orvoslat.

a ViPlay nem rossz mondjuk, igaz, azt sem tudom hogy került a gépemre. az idegesít benne, hogy a hang nagyon halkan szólal meg, viszont ügyesen lehet feliratot berakni, és delayt állítani, ha kell. további hátránya, hogy a nem 100%-os fájlokat nem viszi, és talán a százasok közül sem minden formátumot.

jó volna különben ha lenne 1 db lejátszó, ami mindent visz.


a szekuriti nálam avast. bár amióta fennt van kaptam egy enyhe lefolyású quickbrowsersearch vírust.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 9. 10:14, Hétfő
Idézetet írta: noralicious
a media player classic nálam egy időben mindent vitt, de újabban nem lehet feliratot berakni vele. a jobbklikk subtitles opcio folyton inaktív.
azóta MPlayert és Viplay-t használok felvátva, de igazán egyik sem tökéletes, mert az MPlayer-t csak billentyűparancsokkal tudom állítgatni. hiába van szép lista a parancssorokról, ha nem tudom hová a jó nyavajába kéne beírni azokat. emiatt viszont a feliratok gyakran a képernyő 1/2-ét elfoglalják, és más apró problémák is előfordulnak, amire a billentűparancsok között nincs orvoslat.

a ViPlay nem rossz mondjuk, igaz, azt sem tudom hogy került a gépemre. az idegesít benne, hogy a hang nagyon halkan szólal meg, viszont ügyesen lehet feliratot berakni, és delayt állítani, ha kell. további hátránya, hogy a nem 100%-os fájlokat nem viszi, és talán a százasok közül sem minden formátumot.

jó volna különben ha lenne 1 db lejátszó, ami mindent visz.


a szekuriti nálam avast. bár amióta fennt van kaptam egy enyhe lefolyású quickbrowsersearch vírust.


Az MPlayer akkor viszi csak a feliratot, ha a két filenév pontosan megegyezik, kivéve a kirejesztést. Legalábbis én is szenvedtem hasonló problémával, amit ez oldott meg. Ill. van egy parancssoros változata, amit én még csak másoknál láttam, oda be lehet írni a parancsokat. Nálam az ultimate lejátszó a BSplayer+Matroska pack. Ez visz az avitól kezdve az ogm-en keresztül az mkv-ig mindent...

  • Karma: 1
2006. Január 9. 10:26, Hétfő
Idézetet írta: Manu

Az MPlayer akkor viszi csak a feliratot, ha a két filenév pontosan megegyezik, kivéve a kirejesztést. Legalábbis én is szenvedtem hasonló problémával, amit ez oldott meg.


ez még oké, de a mérettel és a delay-el nem tudok mit kezdeni. elvileg  billentyűzetről is lehetne késést állítani, de nem történik semmi, és azt is ms-ban, vagy miben kell mérni. az meg nem is tudom, hogy mennyi. <:)

az lesz a vége, hogy egyszer felteszem azt a Bsplayert, és kiderül hogy az az ultimate player.

de most ennél égetőbb problémáim vannak. teljes oprendszerfrissítés, nameg a izzik a videokártya, mert lerohadt a ventillátor.

  • Karma: 36
2006. Február 19. 14:04, Vasárnap
Köszönöm a BitComet tippet! :merci: Tényleg sokkal jobb, mint az Azureus: kevesebb erőforrást eszik és még a torrent is sokkal gyorsabban jön. (Azuval örültem a 60 KB/s-nek, ezzel meg 90-100-ig is felmegy.)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 19. 15:52, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
Köszönöm a BitComet tippet! :merci: Tényleg sokkal jobb, mint az Azureus: kevesebb erőforrást eszik és még a torrent is sokkal gyorsabban jön. (Azuval örültem a 60 KB/s-nek, ezzel meg 90-100-ig is felmegy.)


Állítsd be az uploadot 8 Kb/s-ra, akkor semmit nem fog lassítani :)

  • Karma: 36
2006. Február 19. 16:10, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: Ramiz
Köszönöm a BitComet tippet! :merci: Tényleg sokkal jobb, mint az Azureus: kevesebb erőforrást eszik és még a torrent is sokkal gyorsabban jön. (Azuval örültem a 60 KB/s-nek, ezzel meg 90-100-ig is felmegy.)


Állítsd be az uploadot 8 Kb/s-ra, akkor semmit nem fog lassítani :)

Jó, de kell az upload a magasabb rate-hez. :)

  • Karma: 12
2006. Február 20. 09:32, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Köszönöm a BitComet tippet! :merci: Tényleg sokkal jobb, mint az Azureus: kevesebb erőforrást eszik és még a torrent is sokkal gyorsabban jön. (Azuval örültem a 60 KB/s-nek, ezzel meg 90-100-ig is felmegy.)


Az Azureusnál nem létezik jobb kliens, csak helyesen be kell tudni konfigurálni. Nekem maximálisan kihasználja mind a letöltési, mind a feltöltési sebességemet, és még a gépet sem lassítja le, pedig nincs is egy erőgépem. Szegény vas már valamivel több, mint 4 éves. Ha valakit érdekel, hogy hogyan állítsa be az Azureust, akkor keressen meg PM-ben és küldök neki magyar nyelvű leírást a beállításokról e-mailben. Egyébként van Bitcomethez is magyar leírásom.

 

anything