Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Az öt kedvenc film  (Megtekintve 13483 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 8. 12:04, Péntek
Érdekes,de Kurosawát leszámítva szinte csak friss filmek jelennek meg a kedvenc listákon.Szegény Akira mester miatt is szinte mentegetőzik a kedvelője,hogy bekerült.Pedig egyre több film érhető el a mára klasszikussá értekből.A régi nagyok ismerete  nélkül nehéz felmérni az újak értékét,s ezt korántsem lebecsülésből írom.Lehet,hogy 15-20 év múlva ezekből a kedvencekből kerülnek ki az akkori klasszikusok.Majd eldönti az idő...

Igen, ez így van, mert azért a legtöbben az újakra kíváncsiak. Én szerencsére láttam egy jópár régi -elsősorban japán- filmet is, hála a Japán filmheteknek, meg a netnek... :) Mizoguchi, Ozu, Kurosawa mind a kedvenceim közé tartozik.

  • Karma: 41
2006. Szeptember 8. 12:13, Péntek
szerintem ez érthető, a régi filmek az akkori embereknek készültek, az akkori ritmusban stb. sok klasszikus ma is élvezetes és értékálló (de hiszen ettől klasszikus!), de az is normális dolog, hogy az embernek a saját világához közelebb álló dolgok tetszenek, meg hát, a világ előrefele halad...

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 12:49, Péntek
Érdekes,de Kurosawát leszámítva szinte csak friss filmek jelennek meg a kedvenc listákon.Szegény Akira mester miatt is szinte mentegetőzik a kedvelője,hogy bekerült.Pedig egyre több film érhető el a mára klasszikussá értekből.A régi nagyok ismerete  nélkül nehéz felmérni az újak értékét,s ezt korántsem lebecsülésből írom.Lehet,hogy 15-20 év múlva ezekből a kedvencekből kerülnek ki az akkori klasszikusok.Majd eldönti az idő...
Igen, de bár értékeljük a régi filmeket, amikből azóta sok új film "hajtott ki", az újak mégiscsak maibb nyelven szólnak hozzánk és ezért közelebb férkőznek a szívünkhöz.

  • Karma: 6
2006. November 18. 10:29, Szombat
1.Battle Royale
2.Suicide Club
3.Ichi The Killer
4.Versus
5.Azumi

  • Karma: 8
2006. November 18. 11:38, Szombat
Top 5 korea:

1. Oldboy
2. Sympathy for Lady Vengeance
3. A Tale of Two Sisters
4. Joint Security Area
5. Sympathy for Mr. Vengeance

Top 5 Japán:

1. The Taste of Tea
2. Fireworks
3. Nobody Knows
4. My Neighbour Totoro
5. Battle Royale

ezek a legnagyobb filmek, bár még hosszú a sor...  :angel:

  • Karma: 36
2006. November 18. 11:40, Szombat
Top 5 korea:

1. Oldboy
2. Sympathy for Lady Vengeance
3. A Tale of Two Sisters
4. Joint Security Area
5. Sympathy for Mr. Vengeance
Eléggé Chan Wook-Park orientált... :D

  • Karma: 8
2006. November 18. 11:48, Szombat
Eléggé Chan Wook-Park orientált... :D

nem tehetek róla... ha egyszer magasan ő a legnagyobb rendező koreában (és a világon)...  :angel:

kizárva Parkot:

1. A Tale of Two Sisters
2. Bin-Jip
3. The Quiet Family
4. My Sassy Girl
5. Failan

+1: Take Care of My Cat

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 19. 17:37, Vasárnap
+1: Take Care of My Cat

Ez tényleg meglepően jó volt, illetve nem teljesen erre számítottam. Na, de ez egy JÓ koreai film... bár egy kicsit japános :(

2006. November 19. 17:49, Vasárnap
+1: Take Care of My Cat

Ez tényleg meglepően jó volt, illetve nem teljesen erre számítottam. Na, de ez egy JÓ koreai film... bár egy kicsit japános :(

akkor ezt majd megnézem, ha ez olyan jó...

  • Karma: 8
2006. November 20. 14:58, Hétfő
Ez tényleg meglepően jó volt, illetve nem teljesen erre számítottam. Na, de ez egy JÓ koreai film... bár egy kicsit japános :(

én imádom méghozzá három dolog miatt:

1. Bae Du-na
2. ultracool zene
3. 2 órán át teljesen nőnek érzem magam.  :-D :angel:

egyébként ezt egyszer lefordítottam, csak nem tettem fel sehova.

 :good:

  • *
  • Karma: 80
2006. November 20. 15:05, Hétfő
Ez tényleg meglepően jó volt, illetve nem teljesen erre számítottam. Na, de ez egy JÓ koreai film... bár egy kicsit japános :(

én imádom méghozzá három dolog miatt:

1. Bae Du-na
2. ultracool zene
3. 2 órán át teljesen nőnek érzem magam.  :-D :angel:

egyébként ezt egyszer lefordítottam, csak nem tettem fel sehova.

 :good:

Nem akarod feltenni? :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 8
2006. November 20. 15:49, Hétfő
Nem akarod feltenni? :)

előtte elő kell kaparnom, és át is nézem, de amúgy valszeg felrakom. :angel:

  • *
  • Karma: 80
2006. November 20. 15:51, Hétfő
Nem akarod feltenni? :)

előtte elő kell kaparnom, és át is nézem, de amúgy valszeg felrakom. :angel:

:merci:
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 8
2006. November 20. 16:00, Hétfő
más:

+2 rejtett kedvenc:

1. The Foul King ---> Kim Ji-woon második filmje Song Kang-hoval a főszerepben; kisho mondta, hogy látta, de neki nem tetszett annyira - én imádom  :angel:

2. Friend ---> ez meg egy nagyon jó kis koreai gengszterfilm 2001-ből, és tényleg sokkal jobb, mint a mai tömeg-gengszter cuccok....................... még nem nagyon olvastam róla magyar oldalon.

  • *
  • Karma: 80
2006. November 20. 16:06, Hétfő
más:

+2 rejtett kedvenc:

1. The Foul King ---> Kim Ji-woon második filmje Song Kang-hoval a főszerepben; kisho mondta, hogy látta, de neki nem tetszett annyira - én imádom  :angel:

2. Friend ---> ez meg egy nagyon jó kis koreai gengszterfilm 2001-ből, és tényleg sokkal jobb, mint a mai tömeg-gengszter cuccok....................... még nem nagyon olvastam róla magyar oldalon.

The Foul King: Száraznak éreztem, meg befejezetlennek. A poénok jók, csak kevés ahhoz képest, hogy vígjátékról van szó.
Friend: Megvan már egy ideje, de még nem tudtam megnézni.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))