Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: DVD lejátszók  (Megtekintve 4816 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 22. 18:04, Kedd
Itt van egy fórum, ami nagyon sokat segít abban, hogy az ember jó lejátszót vegyen:

http://forum.mpeg4-players.info/

Egyszer már vásároltam innen (legalábbis a boltjából) egy Orion 2602-eset, ami ugyan másfél év alatt bekrepált, de napi rendszereséggel volt használva MP3-ra, divx-re, meg DVD-re. Szinte minden avi-t vitt, és az ára is nagyon kedvező volt. Nincs bekötve csak két csatorna, úgyhogy lehet fogalmatok mennyit nyúztam szegényt. Ja, és már egyszer tönkrement, de aztán produkált egy csodás gyógyulást és még szépen dolgozott fél évig :)

Most vettem egy ugyan ebbe a kategóriába tartozó Yamada 6800X Plust:



Van egy New Age nevű srác, aki meg szépen megbuherálja a gyári firmware-t és ilyen kisebb csodákat tesz a géppel:

+ RISC:

+ XviD Packed Bitstream (formátum) lejátszás támogatása
+ XviD Custom Intra mátrix-al tömörített fájlok lejátszása
+ Mpeg4 felirat típusok: srt, smi, ssa, ass, sub, txt, xsub (divx beágyazott feliratok), vobsub (ifo+idx+sub)
+ OGG (hang- és videófájlok támogatása)
+ Nero Digital formátum lejátszás támogatása (azaz MP4, M4V kiterjesztésu videók, audiók stb.)
ASP; Cinema Profile is!


+ új beállítások (setup) menü: (csak az új dolgok)

általános beállítások (General Setup):
+ DVD gyors lejátszás (Q-Play) (menüt kihagyva indul a film)
+ fájlkereso betuszínek
+ betu körvonal színe
+ betuszín

audió menü (Audio Setup):
+ SPDIF
+ 3D
+ Pro Logic II

videó menü (Video Setup):
+ Összenyom | P-Scan összenyomás beállítása

beállítások menü (Preference Setup):
+ DVD Audio | elsodleges DVD Audio nyelv kiválasztható
angol English
magyar Hungarian
francia French
spanyol Spanish
portugál Portuguese
német German
olasz Italian
svéd Swedish
dán Danish
norvég Norwegian
finn Finnish
holland Dutch
hotvát Croatian
török Turkish
lengyel Polish
cseh Czech
orosz Russian
román Romanian
szlovén Slovenian
bulgár Bulgarian
szlovák Slovak
ír Irish
görög Greek
héber Hebrew
izlandi Icelandic
kínai Chinese
japán Japanese
thai Thai
indonéz Indonesian
maláj Malay
koreai Korean
egyebek Others
+ DVD felirat | elsodleges DVD felirat nyelv kiválasztható
+ DVD menü | elsodleges DVD menünyelv kiválaszthóa

Mpeg4 felirat beállítások (Mpeg4 Subtitle Setup):
+ Mpeg4 felirat színek
+ Mpeg4 felirat háttérszín
fekete
sötétszürke
szürke
fehér
piros
zöld
kék
sárga
narancs
vörös
sötétzöld
sötétkék
bíborkék
+ Mpeg4 felirat háttér átlátszósága
átlátszó
50% átlátszó
nem átlátszó
+ Mpeg4 felirat körvonal szín
+ Mpeg4 felirat szín
+ Mpeg4 Felirat betutípus
Extra Kicsi, Kicsi, Közepes, Nagy, Extra Nagy, XXL
+ Mpeg4 felirat vízszintes igazítás
+ balra
+ középre
+ jobbra
+ Mpeg4 függoleges igazítás
+ felül
+ alul
+ Mpeg4 Feliratok formázása
+ Nincs
+ Tördelés
+ Újraformázás
+ Felirat-fájlnév egyezés (karakter)
+ 0..40 (hány karakterig egyezzen meg a felirat és a filmfájl neve)
+ VobSub felirat paletta
+ RGB
+ YUV
+ Mpeg4 felirat ablak (méret megadása)
+ bal
+ fent (300+...)
+ szélesség (500+...)
+ magasság


+ MPEG4 feliratok:
+ minden menü opció azonnal végrehajtódik - még akár mpeg4 film lejátszása közben is
+ 255 karakter/felirat
+ 6 féle betuméret
+ mpeg4 feliratok töredlése vagy újraformázása (sortörések eltávolítva és összevont soroknál kilógó szavak áthelyezése új sorba)
+ filmfájl neve és a felirat neve hány karakterig kell hogy egyezzen (0..40): 0-ra betölti a könyvtár összes felirat fájl-ját
(hány karakterig = az elso karaktertol számítva)
+ felirat idozítés javítva (nincs túl rövid ideig felvillanó, s ezért olvashatatlan felirat)
+ VobSub paletta szín választható (RGB, YUV)

+ JPEG:
+ nincs automatikus jpeg vetítés -> meg kell nyomnod a NEXT, PREV gombokat
(az automata vetítés miniatur nézetbol (Kodak mode) érheto el)

+ Fájlkereso:
+ teljes szélességu fájlkereso
+ Lemez címke megjelenítése
+ formázott MP3 TAG információk kijelzése (ID3V1 kiolvasásával)
+ összes Windows kódlap támogatása 1250-1258 (setup menü beállítás és Font 0-3 csere után)
+ formázott könyvtárnév kijelzés
+ választható fájlnév színek
+ kiválasztó sáv követi az éppen lejátszott MP3 fájlt
+ audió fájl lejátszásakor a Prev, Next gombok az elozo, következo fájlra ugranak

+ a némítás, hangero képernyokijelzések a képernyo tetejére kerültek

+ DVD-VIDEO lejátszás:
+ Tiltott muvelet (UOP) részlegesen eltávolítva
+ DVD Q-Play: a leghosszabb DVD video cím automatikus lejátszása dvd-videolemezen (menüt,stb. átugorja)

+ Az ikonokat Laca tervezte
+ Hátteret Acheron tervezte

Na, ennyi.

Ja, ebbe a topikba jöhetnek a DVD lejátszókkal kapcsolatos esetleges témák.

  • *
  • Karma: 82
2006. Augusztus 22. 18:16, Kedd
Én is egy 6800-ast akartam venni pár hete, de mire rászántam magam, bekrepált itthon a TV... :-D Úgyhogy most előbb szülők gyűjtenek a TV-re, majd utána kapnak lejátszót is.

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 22. 20:15, Kedd
...

Nekem egy Yamada 6700 van, az tulajdonképpen ennek az elődje. Ezeknek a cuccoknak (6600-6700-6800...) a legnagyobb előnyei a kerdvező ár (ami sajnos néha meglátszik a minőségen is), frankó firmware (mármint a nemhivatalos New Age-féle) és ennek köszönhetően hogy SZINTE mindennel kompatibilis. A 3 pontos GMC-s xvid-et nem viszi, de az a kódolás elég ritka amúgyis. Még a Cyberhome CH-DVD 635S készüléket dícsérik nagyon, a minőségének és a supportnak (New Age, mint HIVATALOS firmware-fejleszető) köszönhetően.

Egyébként aki asztali divx lejátszót szeretne venni, az jobb, ha arra is felkészül, hogy ez nem olyan, hogy csak megnyomja a playt aztán megy minden, mint a számítógépen. Van/volt sok (főleg korábban) olyan játékos, ami nem is tudott feliratokat kezelni, vagy ékezetet nem tudott a feliratokban/fileböngészőjében, esetleg bizonyos kódolású filmeket nem játszott le (pl.: packed bitstream), nem tetszett neki a nem szabványos FPS, stb...

Célszerű úgy kiírni a filmeket, hogy a film és a felirat fájlneve egyezzen, legyen viszonylag rövid és kerüljük a speciális karaktereket főleg a pontot.
Például: Film.DVDRip-releaseneve.CD1.(sharereactor).avi --> Film CD1.avi
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 12
2006. Augusztus 23. 08:08, Szerda
Tudomásom szerint a Yamadák közül a 6700-as bár régebbi típus, de lényegesen komolyabb paraméterkkel bír mint a 6800-as.

Jelenleg a DIVX-es lejátszók közül a legjobb választás a Panasonic DVD-S42.
Ilyen kép és hangminőséget egyetlen lejátszó sem képes produkálni, és még a fájlnevekben is támogatja a magyar ékezetes karaktereket. http://img516.imageshack.us/my.php?image=18uw.jpg
Az pedig egyenes kuriózum benne, hogy 24bit-es DAC-ja van. (digitál-analóg átalakító), amivel olyan hangminőségre képes, hogy akár egy audiofil rendszerben is megállja a helyét. Még az árától sem kell eldőlni, mert akciósan egy 20-asért hozzá lehet jutni egy kis utánajárással.
Sajnos nekem még nem ilyen van.

http://www.mpeg4-players.info/?page=player.php&id=241
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 23. 08:13, Szerda írta skval »

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 23. 09:05, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 23. 09:17, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...

Valószínű nem adtál (jó) labelt a lemeznek. Ha jól tudom ez kell: "MEDIATEK" nagybetűkkel.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 23. 10:38, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...

Valószínű nem adtál (jó) labelt a lemeznek. Ha jól tudom ez kell: "MEDIATEK" nagybetűkkel.

DeCrypterrel írtam ki és az automatikusan ezt a label-t adta a lemeznek. Nem az lehet a baj, hogy DVD-RW-re írtam, nem pedig CD-RW-re? :?:

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 23. 10:40, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...
Valószínű nem adtál (jó) labelt a lemeznek. Ha jól tudom ez kell: "MEDIATEK" nagybetűkkel.
DeCrypterrel írtam ki és az automatikusan ezt a label-t adta a lemeznek. Nem az lehet a baj, hogy DVD-RW-re írtam, nem pedig CD-RW-re? :?:

De, CD-re kell.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 23. 10:44, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...
Valószínű nem adtál (jó) labelt a lemeznek. Ha jól tudom ez kell: "MEDIATEK" nagybetűkkel.
DeCrypterrel írtam ki és az automatikusan ezt a label-t adta a lemeznek. Nem az lehet a baj, hogy DVD-RW-re írtam, nem pedig CD-RW-re? :?:

De, CD-re kell.

Ez aztán az ésszerű megoldás egy DVD-lejátszónál :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 23. 10:51, Szerda
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...
Valószínű nem adtál (jó) labelt a lemeznek. Ha jól tudom ez kell: "MEDIATEK" nagybetűkkel.
DeCrypterrel írtam ki és az automatikusan ezt a label-t adta a lemeznek. Nem az lehet a baj, hogy DVD-RW-re írtam, nem pedig CD-RW-re? :?:
De, CD-re kell.
Ez aztán az ésszerű megoldás egy DVD-lejátszónál :)

Ez legyen a legnagyobb bajod vele. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Augusztus 30. 16:17, Szerda
Poénos eset: Panasonic-S295 DVD lejátszóm van és firmware update-et kerestem hozzá. Felmegyek a hivatalos Panasonic oldalra (www.panasonic.hu) és kiválasztom a márkát meg minden tip-top. Erre egy meghackelt firmware jön le, amit állítólag az eredetiből moddoltak, hogy lehessen DVD-ről MP3-at is hallgatni a DVD lejátszóról... :eek: Csak néztem. Mindenesetre felraktam és szerencsém volt, mert az enyémnél újabb firmware-t modolták így mostmár berakja az avik feliratát a nagytévénél is a DVD lejátszó! :) Zsíír! Eheheh
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Augusztus 31. 11:02, Csütörtök
Igaz, egy filmware-nek jobban örültünk volna... :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 30. 14:49, Csütörtök
Bedöglött a Yamada, de a Mpeg4-es srácok nagyon korrektül kicserélték, zokszó nélkül. Mondjuk egy hónapot kellett rá várni, dehát vidéken vagyok. :roll:

  • Karma: 29
2006. November 30. 15:13, Csütörtök
Hááát... Első próbálkozásra nem ment rá a firmware. AZt mondja, hogy "Ismeretlen lemez" :roll: Na, majd még próbálkozok...
Nna, én ugyanígy jártam...
skval utólagos engedelmével  :kina: itt van a firmware frissítés módja...
jellemző módon ezt az üzenetet április 16-án kaptam, sikerült eltoszni a dolgot a részletes útmutató ellenére, aztán azóta ennyiben maradt a dolog, majd talán most főnixként kézrátétellel (hopp, de ronda képzavar  :quiet:)...  :fingerscrossed:

"A firmware frissítés nagyon kényes dolog, mert ha valamilyen hiba csúszik a dologba, akkor a DVD lejátszód egy használhatatlan vasdarab lesz.

ezeket a linkeket találtam, ahonnan elvileg letölthető:
http://www.demostudio.hu
http://www.demostudio.hu/yamada/6800/OlvassEl.txt

A következő fontos dolgok vannak egy firmware update-nél:
Csak üres CD-R vagy CD-RW lemezre írj (lehetőleg minél jobb minőségűre).
Az üres alatt azt értem, hogy semmi más ne legyen rajta a firmware fájlon kívül.

Ha Nero programot használsz az íráshoz, akkor ezeket kell beállítani:
(Ne a Nero Expresszel írj, hanem a Nero Burning Rom-mal)
File System CD-ROM ISO Level 2
Mode 1/2/XA
Character set ISO 9660
Írás egy menetben, a lemezt le kell zárni
Az írási sebesség a lehető leglassabb legyen.

Ha kész az írás, akkor csinálj az eredeti és a felírt fájl között egy
tartalmi összehasonlítást (pl. Total Commanderrel)
Ha teljes az egyezés, csak akkor tedd be a DVD lejátszódba a lemezt.
Közben a TV képernyőjén mindig írja, hogy hol tart a folyamat.
Először törli a régi verziót
Utána felírja az újat
A végén kikapcsol.
A legfontosabb, hogy a művelet közben nem szabad kikapcsolni a lejátszódat!!!
Ha magától kikapcsolt, utána lekapcsolhatod, vagy kihúzhatod a konnektorból.
Ezután újra kapcsold be, és még mielőtt bármit csinálhatna, nyomd meg a lemezkiadó
gombot és vedd ki a lemezt.
Ezután már az új firmware szerint fog működni a géped, ami által okosabb lett a géped.

Óvatosan csináld, és tartsd be az előírásokat!

Sok sikert hozzá!"
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. December 6. 13:54, Szerda
Én épp tegnap vettem egy panasonic S42-set
még tesztelésben van ugyhogy semmi konkrétat nem tudok még mondani róla
egy biztos szép fekete :D
 a másik hogy egyenlőre amit betettem lejátszotta.  viszont a feliratnak s a film-nek  egyeznie kell a címétek hogy megjelenítse még nem kerestem hozzá extrákat remélem lesz s találok amivel jobb lesz majd

 

anything