Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: DVD lejátszók  (Megtekintve 4815 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 6. 14:18, Szerda
Én épp tegnap vettem egy panasonic S42-set
még tesztelésben van ugyhogy semmi konkrétat nem tudok még mondani róla
egy biztos szép fekete :D
 a másik hogy egyenlőre amit betettem lejátszotta.  viszont a feliratnak s a film-nek  egyeznie kell a címétek hogy megjelenítse még nem kerestem hozzá extrákat remélem lesz s találok amivel jobb lesz majd


Itt találsz róla infokat, talán firmwaret is...

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=981

  • Karma: 36
2006. December 6. 15:08, Szerda
Én épp tegnap vettem egy panasonic S42-set
még tesztelésben van ugyhogy semmi konkrétat nem tudok még mondani róla
egy biztos szép fekete :D
 a másik hogy egyenlőre amit betettem lejátszotta.  viszont a feliratnak s a film-nek  egyeznie kell a címétek hogy megjelenítse még nem kerestem hozzá extrákat remélem lesz s találok amivel jobb lesz majd


Itt találsz róla infokat, talán firmwaret is...

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=981
Kösz!

Az irásokból azt veszem ki jó választás volt
még nincs hozzá firmware de előbb utóbb lesz gondolom

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 7. 13:50, Csütörtök
Én épp tegnap vettem egy panasonic S42-set
még tesztelésben van ugyhogy semmi konkrétat nem tudok még mondani róla
egy biztos szép fekete :D
 a másik hogy egyenlőre amit betettem lejátszotta.  viszont a feliratnak s a film-nek  egyeznie kell a címétek hogy megjelenítse még nem kerestem hozzá extrákat remélem lesz s találok amivel jobb lesz majd


Itt találsz róla infokat, talán firmwaret is...

http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=981
Kösz!

Az irásokból azt veszem ki jó választás volt
még nincs hozzá firmware de előbb utóbb lesz gondolom

Tegnap rá is nézem egy boltban. Tényleg jónak tűnik...

  • Karma: 36
2006. December 26. 00:59, Kedd
Végre nekem is van DivX-es, MPEG-es Orion dvd lejátszóm! :D :hopp:
Azért pont Orion, mert az Manunak bevált és ő ajánlotta is.
Nem tudom egyelőre, hogy firmware-eljem is, mert félek, nehogy már elrontsam :-D , és az azonos fájlnevű feliratokat alapban viszi, márpedig egy ideje figyelek rá, hogy úgy írjam ki a filmjeimet. Az viszont például nagyon jól esne, ha tudnám növelni a felirat méretét, mert gyárilag nagyon kicsi és nincs fekete árnyéka sem, úgyhogy néha nehezen olvasható. De azért így is nagyon örülök neki. :)

  • Karma: 36
2006. December 26. 10:01, Kedd
Végre nekem is van DivX-es, MPEG-es Orion dvd lejátszóm! :D :hopp:
Azért pont Orion, mert az Manunak bevált és ő ajánlotta is.
Nem tudom egyelőre, hogy firmware-eljem is, mert félek, nehogy már elrontsam :-D , és az azonos fájlnevű feliratokat alapban viszi, márpedig egy ideje figyelek rá, hogy úgy írjam ki a filmjeimet. Az viszont például nagyon jól esne, ha tudnám növelni a felirat méretét, mert gyárilag nagyon kicsi és nincs fekete árnyéka sem, úgyhogy néha nehezen olvasható. De azért így is nagyon örülök neki. :)

Nekem is Orion van, de még egy régebbi típus. Sajnos csak az srt-t viszi (azt se mindig), a sub-ot meg egyáltalán nem...  :(

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 26. 19:07, Kedd
Végre nekem is van DivX-es, MPEG-es Orion dvd lejátszóm! :D :hopp:
Azért pont Orion, mert az Manunak bevált és ő ajánlotta is.
Nem tudom egyelőre, hogy firmware-eljem is, mert félek, nehogy már elrontsam :-D , és az azonos fájlnevű feliratokat alapban viszi, márpedig egy ideje figyelek rá, hogy úgy írjam ki a filmjeimet. Az viszont például nagyon jól esne, ha tudnám növelni a felirat méretét, mert gyárilag nagyon kicsi és nincs fekete árnyéka sem, úgyhogy néha nehezen olvasható. De azért így is nagyon örülök neki. :)

Nekem is Orion van, de még egy régebbi típus. Sajnos csak az srt-t viszi (azt se mindig), a sub-ot meg egyáltalán nem...  :(

Igen, ez tudtaommal sajna szinte mindegyikre jellemző, de subrippel öt perc alatt át lehet konvertálni a subot meg a többi csoda formátumot srt-re.
Sajnos az én Orionom kipurcant, de meg lehetne csináltatni és egyébként meg agyonra hajzottam. Mivel gyakorlatilag három csatorna van bekötve, mindig a DVD megy. Azon nézem a filmeket, meg hallgatok zenéket...

A firmwarerel tényleg vigyázni kell, oda kell figyelni, meg el kell olvasni a redme. Ha azonban van hozzá, ott tuti, hogy az volt az első, hogy megoldják a felirat mértezését.

  • Karma: 36
2007. Január 5. 21:11, Péntek
Orion 5000M-esem van, firmware-t nem találtam hozzá sehol a neten, srt-t néha viszi, néha nem (nem tudom, mitől függ, egyik filmhez igen, másikhoz nem), sub-ot viszi, txt-t nekem nem vitt, aztán lehet, hogy a fájlban van a hiba, mint az srt-nél. Nem szaggat.

  • *
  • Karma: 80
2007. Január 5. 21:23, Péntek
Orion 5000M-esem van, firmware-t nem találtam hozzá sehol a neten, srt-t néha viszi, néha nem (nem tudom, mitől függ, egyik filmhez igen, másikhoz nem), sub-ot viszi, txt-t nekem nem vitt, aztán lehet, hogy a fájlban van a hiba, mint az srt-nél. Nem szaggat.

Az ilyen problémás feliratok esetében gyakran az is segít, ha Subtitle Workshoppal megnyitod és újra elmented.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2007. Január 5. 21:31, Péntek
Orion 5000M-esem van, firmware-t nem találtam hozzá sehol a neten, srt-t néha viszi, néha nem (nem tudom, mitől függ, egyik filmhez igen, másikhoz nem), sub-ot viszi, txt-t nekem nem vitt, aztán lehet, hogy a fájlban van a hiba, mint az srt-nél. Nem szaggat.

Az ilyen problémás feliratok esetében gyakran az is segít, ha Subtitle Workshoppal megnyitod és újra elmented.
:merci:

Külön zavaró, hogy másodszorra átkonvertáltam sub-ba a feliratot, mert arról már tudtam, hogy viszi, újra kiírtam a filmet, és megint nem vitte. Nézem, nézem, és rájövök, hogy nem másoltam be a sub-os feliratokat a könyvtárba, amit újra kiírtam... :deadmeat: :monkey:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 20. 14:40, Szombat
Most halt be a második YAMADA 6800xPlusom, úgyhogy mindenkit lebeszélnék a megvételéről. Szériiáhibás, az alaplap túlmelegedik, és az avi lejátszás bekrepál. Inkább a síma 6800-asat javaslom.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 30. 14:00, Kedd
Kicserélik a 6800xplust garanciába egy másik típusra a 7500-asra. Utánanáztem, sajna a chip-je (sunplus) sokkal rosszabb, mint a 6800-asoké (mediatek), de tud CD-t rippelni MP3-ba, ami akkor nyeri el értelmét, mikor a beépített USB-n keresztül kinyomatjuk HDD-re. Persze ez visszafelé is működik, ha van egy külső tápos rackkel megáldott HDD-t, akkor kikerülve a motorikus és optikai hibákat, winchesterről is símán lejátsza a filmet. Elképsztő...

Itt van ni:


 

anything