Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Megjegyzések az oldalról  (Megtekintve 101281 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 14. 14:57, Péntek
^Működőképesnek néz ki a legfrissebb firefoxon, de nem néztem minden funkciót. De gondolom a legfrissebb böngészőkkel ti is teszteltétek, szóval ez nem sokat jelenthet.

jameg, IE6-ra már ne fejlesszetek. Haljon meg, aki olyat használ.  :twisted:
Tudom, hogy bizonyos munkahelyeken bizonyos okokból azt kell használni, de hát munka közben nem az ázsiafilmen kell lógni. Aki pedig otthon ilyen régi böngészőt használ, az meg megérdemli. :twisted:

Viszont azt sose értettem, hogy az url beszúrás miért ilyen macerás a fórumokon. A jpop.hu jól van megoldva, ott kijelölöm a szöveget, url beszúrás és feljön egy ablak, amibe beírom az url-t és létrehozza magától a kódot. Itt meg (és máshol is) "[url]" közé teszi a szöveget. De ez így nem túl logikus, mert ha csak simán berakom a szövegbe az url-t, akkor felismeri a fórum és automatikusan linkként jeleníti meg, viszont én amikor szöveget jelölök ki és rákattintok arra az url gombra, akkor egyértelműen azt szeretném, hogy a szöveg legyen a link. De ehhez az kell, hogy kiegészítsem az "[url]" kódot egy egyenlőség jellel "[url=]" hogy utána be tudjam szúrni a címet, ahova szeretném, hogy a szövegem vezessen. Sosem értettem, hogy miért így működnek a fórumok, amikor az a legvalószínűbb, hogy a második esetet áll fent, tehát hogy szöveg legyen a link. Ezek miatt a "[url=]" viselkedés lenne a leglogikusabb.



  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 14. 17:53, Péntek
^Működőképesnek néz ki a legfrissebb firefoxon, de nem néztem minden funkciót. De gondolom a legfrissebb böngészőkkel ti is teszteltétek, szóval ez nem sokat jelenthet.

jameg, IE6-ra már ne fejlesszetek. Haljon meg, aki olyat használ.  :twisted:
Tudom, hogy bizonyos munkahelyeken bizonyos okokból azt kell használni, de hát munka közben nem az ázsiafilmen kell lógni. Aki pedig otthon ilyen régi böngészőt használ, az meg megérdemli. :twisted:

Viszont azt sose értettem, hogy az url beszúrás miért ilyen macerás a fórumokon. A jpop.hu jól van megoldva, ott kijelölöm a szöveget, url beszúrás és feljön egy ablak, amibe beírom az url-t és létrehozza magától a kódot. Itt meg (és máshol is) "[url]" közé teszi a szöveget. De ez így nem túl logikus, mert ha csak simán berakom a szövegbe az url-t, akkor felismeri a fórum és automatikusan linkként jeleníti meg, viszont én amikor szöveget jelölök ki és rákattintok arra az url gombra, akkor egyértelműen azt szeretném, hogy a szöveg legyen a link. De ehhez az kell, hogy kiegészítsem az "[url]" kódot egy egyenlőség jellel "[url=]" hogy utána be tudjam szúrni a címet, ahova szeretném, hogy a szövegem vezessen. Sosem értettem, hogy miért így működnek a fórumok, amikor az a legvalószínűbb, hogy a második esetet áll fent, tehát hogy szöveg legyen a link. Ezek miatt a "[url=]" viselkedés lenne a leglogikusabb.

Firefox 3.5.2-vel meg IE7-tel néztem. Viszont nem tudom, hogy Operával, meg IE8-cal mi a helyzet (meg esetleg Safarival). Bár az utóbbi esetében illene működnie, de láttam én már sok furcsaságot... Ha valakinek az említettek közül van, jelezze, mit tapasztalt. IE6 meg részemről felejtős.
Ami az URL beszúrást illeti, annak idején én is hiányoltam, de alapból nem tud ilyet ez a fórummotor, viszont most, hogy említetted rákerestem és találtam egy kiegészítőt, ami pont ezt csinálja. Remélem beválik. Erről is jöhetnek a tapasztalatok a különféle böngészőkkel.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 14. 18:00, Péntek írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 14. 20:13, Péntek
Ez a linkelős dolog alapból jó, de a második kérés, hogy adja meg a kink szövegét, nem kellene oda. Nem lehet valahogy kikapcsolni ? 
Nekem olyan jönne jó, ami az url bekérése után a már kijelölt szöveget írja át. Ezzel az a baj, hogy új szöveget is csinál. Próbáltam úgy, hogy a második részbe nem írtam semmit, de akkor rosszul generálta le a kódot, a kijelölt szöveg az url részben volt..
Ha nem lehet valahogy alakítani ennek a kiegészítésnek a működésén, akkor inkább maradjon a régi.

Megnéztem legújabb operával és chrome-al is, azt az alsó csíkot. Jó!
Viszont ha letekerek az oldal aljára, akkor félig kitakarja a © 2005-2009 Ázsiafilm szöveget.
Bár nem értem, hogy hogy jön össze ez a fenti szöveg és a és a Creative Commons licenc. Vagy csak én nem értek ehhez ?  :-D

Egyébként a chrome már lehagyta az operát elterjedtségben (ahogy láttam), úgyhogy érdemes lehet erre a böngészőre is figyelni. safarim nincs, mer' az nem szimpatikus.  :-D

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 14. 20:38, Péntek
Tök jó ez a fórumos linkelés, nálam is megy Operával.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 15. 10:28, Szombat
A linkelős dolgon nem lehet állítani, vagy van, vagy nincs, de szerintem jó lesz az így.
A csíkot az első ikonjával le lehet kapcsolni.
Én nem tudom, hogy te értesz-e lincenc-dologhoz, én biztos nem. :-D De már az előző sablonnal is így volt, még Manu tette be anno.
A böngészők esetében a chrome nálunk még nem gyűrte le az operát, de szorongatja. Amúgy itt a stat:
Böngésző     látogatás Oldal/látogatás Átlagos idő a webhelyen Új látogatások %-os aránya Visszafordulások aránya
Firefox    9 028    4,02    00:03:38    57,00%    58,68%
IE             4 390    3,61    00:02:50    63,55%    62,73%
Opera      967    3,51    00:22:05    35,26%    62,98%
Chrome      458    3,57    00:02:19    69,43%    62,88%
Safari      115    2,79    00:03:27    70,43%    64,35%
Mozilla       61    2,36    00:01:30    95,08%    81,97%
SeaMonkey     18    8,06    00:07:24    61,11%    33,33%
Opera Mini      13    1,62    00:20:19    84,62%    61,54%
NetFront          4    1,25    00:02:13    100,00%    75,00%
IE7 öcsi           3    1,33    00:03:40    33,33%    66,67%

Hogy mi a túró az az IE7 öcsi...? Talán mobil böngésző?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 15. 14:20, Szombat
^ Nem vagyok jogász, én sem.  :-D
Mindenesetre a Copyright nem arról szól, hogy a tartalom másolásához is külön engedélyt kell kérni tőletek ? Viszont a Creative Commons megengedi másolni a tudtotok nélkül is, csak a forrást kell megjelölni.
Nem értem, hogy hogy jön ez a kettő össze. Vagy a CC a Copyright-ot gyengíti ? De akkor meg az a furcsa, hogy ilyen dupla dolgot még nem láttam máshol.

Az operások táborát Gianni mester nyomja fel a statisztikában, mert állandóan az ázsiafilmen lóg. Gondolom én.. :angel:
A IE7 öcsi pedig gondolom valami hackelt firefox. Azoknak könnyű megváltoztatni az azonosítóját (vagy nem  :-D), azt hallottam.

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 19. 21:06, Szerda
És ezennel az ázsiafilm.hu Japánban betiltva.
Az oldal új, végtelenített háttérképe nincs kipixelezve.  :-D
Na de hát ez tilos.


Sablonváltás lett az el nem tűnő hasábból?

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 19. 21:43, Szerda
És ezennel az ázsiafilm.hu Japánban betiltva.
Az oldal új, végtelenített háttérképe nincs kipixelezve.  :-D
Na de hát ez tilos.


Sablonváltás lett az el nem tűnő hasábból?


Rossz az, aki rosszra gondol. Az a feketén zöldellő valami valójában fű, vagy olyasmi. :-D Le kéne cserélni?
Egyébként igen. Nem tudtam megoldani hogy eltűnjön az az oszlop, úgyhogy csináltam saját sablont. Ebben legalább nem lógnak rá sehova a szövegek. Legalábbis eddig úgy láttam.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2009. Augusztus 19. 21:51, Szerda
És ezennel az ázsiafilm.hu Japánban betiltva.
Az oldal új, végtelenített háttérképe nincs kipixelezve.  :-D
Na de hát ez tilos.


Sablonváltás lett az el nem tűnő hasábból?


Rossz az, aki rosszra gondol. Az a feketén zöldellő valami valójában fű, vagy olyasmi. :-D Le kéne cserélni?
Egyébként igen. Nem tudtam megoldani hogy eltűnjön az az oszlop, úgyhogy csináltam saját sablont. Ebben legalább nem lógnak rá sehova a szövegek. Legalábbis eddig úgy láttam.

Mit kéne látni? :) És hol? Végignéztem a főoldalt nagyítóval, de nem értem, miről beszéltek itt...  <:) :-D

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 19. 23:48, Szerda
Mit kéne látni? :) És hol? Végignéztem a főoldalt nagyítóval, de nem értem, miről beszéltek itt...  <:) :-D


Most már semmit.   :)

Sárkááány!!!!!
Kisho:  :istenvagy

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 20. 08:35, Csütörtök
Én már akkor sem tudtam, hogy Gianni miről beszél, amikor tegnap olvastam. :P
De mindegy is, ez az új sablon jobban tetszik, mint az előző. Hogy sárkány, vagy rizsföld, az nekem mindegy, de ez a sárkányos is jó. Tökre úgy néz ki, mintha egy sárkány hányná az oldalt XD

Egyébként a japánpelceknek van jó megjelenése még (a freeblogot kicsit jobban lehet alakítani, mint a blog.hu-t). bár az csak egy blog.

  • Karma: 0
2009. Augusztus 26. 14:36, Szerda
Sziasztok. A főoldalon egy ideje nem találom a kereső-t. Jól látom, hogy nincs?

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 26. 14:52, Szerda
Sziasztok. A főoldalon egy ideje nem találom a kereső-t. Jól látom, hogy nincs?

Neked nem jelenik meg a toolbar?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 26. 16:56, Szerda
hehe nem csodálom, hogy nem találja, mert nekem sem ment elsőre, pedig én tudtam, hogy az oldal alján van valami új sáv.. Az volt a baj, hogy fent kerestem, ahol régen volt.
A keresést kicsit jobban is ki lehetne emelni.

  • Karma: 0
2009. Augusztus 27. 14:35, Csütörtök
Sziasztok. A főoldalon egy ideje nem találom a kereső-t. Jól látom, hogy nincs?

Neked nem jelenik meg a toolbar?

Jó, mostmár megvan, nekem jobb oldalt, közép tájon. Eddig nem találtam, lehet nagyon beleolvadt. Vagy most lett megváltoztatva:)

 

anything