Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Megjegyzések az oldalról  (Megtekintve 101467 alkalommal)

  • Karma: 30
2009. Augusztus 6. 16:48, Csütörtök
Egyébként:
Én megmondtam, hogy nem jó sok fórum ugyanazokban a témakörökben.  :angel:

Ez azt jelenti, hogy kiszállsz? Mert hogy mi kezdtük el hamarébb.  :-D     GaboJa egyébként sem "eladó"..... :killer samurai:
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 6. 17:49, Csütörtök
Az nem számít, hogy ki kezdte előbb, vagy hogy melyik fórum a legnépesebb (egyébként a soundofjapan az), ez így mindenképpen rossz. Az egyébként is kicsi közösséget széttördeli a sok fórum. GaboJa esete csak egy példa volt.

Dehogy szállok XD Miért szállnék ki ? Pont azért vagyok mindenhol, mert nincs egy normális fórum sehol sem, mindenért máshova kell menni. :-D
Mint ahogy már mondtam régebben itt is, én az összeset lezárnám és egy újat kezdenék helyettük.

Jó lenne egy olyan fórum, amin sokan vannak, összefogja a közösséget (nem csak pár embert), és nem döglik meg kétévenként, mint a soundofjapan, vagy a jpop.hu. hehe >:]

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 6. 18:02, Csütörtök
Az nem számít, hogy ki kezdte előbb, vagy hogy melyik fórum a legnépesebb (egyébként a soundofjapan az), ez így mindenképpen rossz. Az egyébként is kicsi közösséget széttördeli a sok fórum. GaboJa esete csak egy példa volt.

Dehogy szállok XD Miért szállnék ki ? Pont azért vagyok mindenhol, mert nincs egy normális fórum sehol sem, mindenért máshova kell menni. :-D
Mint ahogy már mondtam régebben itt is, én az összeset lezárnám és egy újat kezdenék helyettük.

Jó lenne egy olyan fórum, amin sokan vannak, összefogja a közösséget (nem csak pár embert), és nem döglik meg kétévenként, mint a soundofjapan, vagy a jpop.hu. hehe >:]

Mitől döglött meg?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 30
2009. Augusztus 6. 18:21, Csütörtök
Az nem számít, hogy ki kezdte előbb, vagy hogy melyik fórum a legnépesebb (egyébként a soundofjapan az), ez így mindenképpen rossz. Az egyébként is kicsi közösséget széttördeli a sok fórum. GaboJa esete csak egy példa volt.
Dehogy szállok XD Miért szállnék ki ? Pont azért vagyok mindenhol, mert nincs egy normális fórum sehol sem, mindenért máshova kell menni. :-D
Mint ahogy már mondtam régebben itt is, én az összeset lezárnám és egy újat kezdenék helyettük.
Jó lenne egy olyan fórum, amin sokan vannak, összefogja a közösséget (nem csak pár embert), és nem döglik meg kétévenként, mint a soundofjapan, vagy a jpop.hu. hehe >:]
Milyen sok fórum? Alig néhány van. Legalábbis amikről én tudok.... :)
Az képtelenség lenne, hogy mindent egy helyen összefogni. Filmet, sportot, zenét, és még hol a sor vége...
Őszintén szólva, nem hiszem, hogy jobb lenne az a megoldás. Már a jelenlegi formában annak is örülök, hogy a fő profil, a film megy tovább pár lelkes tagtárs munkája révén. Bizony jó lenne néhány friss hang. De pl. a japán foci vagy rock tömény mennyiségben már most is hidegen hagy, s ha egy szájton lenne mindez összezsúfolva, engem inkább távol tartana, mint vonzana. ( Ez persze szubjektív dolog, tudom.)Azonkívül micsoda munka lenne azt az adminisztrátoroknak karban tartani.
Ja, ne is menj sehová, a legjobb helyet már megtaláltad.... :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 6. 19:04, Csütörtök
Az nem számít, hogy ki kezdte előbb, vagy hogy melyik fórum a legnépesebb (egyébként a soundofjapan az), ez így mindenképpen rossz. Az egyébként is kicsi közösséget széttördeli a sok fórum. GaboJa esete csak egy példa volt.

Dehogy szállok XD Miért szállnék ki ? Pont azért vagyok mindenhol, mert nincs egy normális fórum sehol sem, mindenért máshova kell menni. :-D
Mint ahogy már mondtam régebben itt is, én az összeset lezárnám és egy újat kezdenék helyettük.

Jó lenne egy olyan fórum, amin sokan vannak, összefogja a közösséget (nem csak pár embert), és nem döglik meg kétévenként, mint a soundofjapan, vagy a jpop.hu. hehe >:]

Mitől döglött meg?
A jpop.hu fóruma hackertámadástól halt meg. Sikerült kitörölni nekik az adatbázist jó nagy részét.. Ez valamikor múltév elején volt talán ?? Legutolsó mentés az adatbázisról meg valamikor 2006 környékén történt. Szóval admin fail.

Soundofjapan pedig hardverhiba (és vagy szerencsétlenkedés a szerverrel) miatt vesztett kettő-három nagyobb, nagyobb forgalmú témát. Gondolom azok valahogy el voltak szeparálva a többitől az adatbázisban. :S
Mindenesetre mentés azokról sem nagyon készült, vagy nem tudták visszaállítani. Végül is tökmindegy, technikailag ott sem voltak a helyzet magaslatán.
Ezektől függetlenül pedig volt már olyan hogy fél napig nem volt elérhető a fórum. Állítólag google botok terhelték le. Biztos. Néha ez rövidebb időszakokra most is előfordul.
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=143344#143344
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=151348#151348
Újabb szerver, frissített fórum természetesen azóta sincs.
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=155670#155670
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=155300#155300
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=153756#153756
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 6. 19:13, Csütörtök írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 6. 19:07, Csütörtök
Mint ahogy már mondtam régebben itt is, én az összeset lezárnám és egy újat kezdenék helyettük.
...
Jó lenne egy olyan fórum, amin sokan vannak, összefogja a közösséget (nem csak pár embert), és nem döglik meg kétévenként, mint a soundofjapan, vagy a jpop.hu. hehe >:]

Ezt betudjuk fiatal korodnak, és az ebből eredő idealizmusodnak.  :-D

A valóban kis közösség méretéhez képest valóban extrém módon széttöredezett, de ez valahol természetes. Teljes mértékben egyetértek Oldfan kollégával, mindent nem lehet egy helyen összefogni. Pölö, és itt bocs a rajongóktól, de engem spec hidegen hagy mondjuk a japán visual kei vagy épp a doramák (hülyét kapok egyébként ettől a kifejezéstől, az sorozat  :angel: ), és hiába pörögne mondjuk az a topik, ha egyszer az nem érdekel.

Az mondjuk sajnálatos, hogy a kelleténél több olyan egyemberes blog van ázsiai film témában, ami abból áll, hogy a delikvens leírja a cselekményt, kábé mint a tévéújság "ez történik a következő részben..." szekciója, és az alapján oszt észt extrém esetben, hogy nem szereti, ha a két szereplő között nagy a korkülönbség, ezért a film rossz. De ez már elég off.

És mindig lesz olyan, aki úgy hiszi, jobban tudja, és megy és csinál egy új oldalt, blogot, fórumot, világmegváltó szándékkal.
Plusz néha ázsiás témában lehetetlen külföldi tárhelyet választanak a rutintalan oldalépítők, ahol az életben nem találja meg a google, még akkor sem, ha csak a magyar nyelvű találatokat akarom listázni, van rá jópár példa.

Ennyi blogot és fórumot, valamint ennyi témát képtelenség egybegyúrni, ez önkéntes alapon nem menne egyrészt, másrészt felesleges.
Az a pár minőségi szájt pedig nincs rászorulva az amatőrökkel való összebútorozásra.


Az ázsiafilm.hu témájában a csúcs, a megkerülhetetlen, az útmutató, szikrázóan ragyogó fárosz.  :istenvagy

A fórum meg a törzstagok bogarainak a terepe.  :-D
És ha sok bogaras egymásra talál, lesz belőle kisbogár, vagy monnyuk OtakuSound, már csak hogy még jobban töredezzen a kis közösség.
És nevezett blog törzsszerzője és alapítótagjaként tőled furán jön ki a nagy egység hangzotatása.  :-D <:)
(bocsi)  :angel:

« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 6. 19:10, Csütörtök írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 6. 19:39, Csütörtök
Legutolsó mentés az adatbázisról meg valamikor 2006 környékén történt. Szóval admin fail.
...
Soundofjapan pedig hardverhiba (és vagy szerencsétlenkedés a szerverrel) miatt vesztett kettő-három nagyobb, nagyobb forgalmú témát.
...
Mindenesetre mentés azokról sem nagyon készült, vagy nem tudták visszaállítani. Végül is tökmindegy, technikailag ott sem voltak a helyzet magaslatán.


Na mondjuk már ezért jobb ez a fórum.
Kisho személyében állhatatos őrangyala van a mind a fórumnak, mind az oldalnak.  :istenvagy

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 6. 20:05, Csütörtök
@Gianni:

Én azt sohasem hangoztattam, hogy ehhez nem kéne összefogás, közös elhatározás.. Ha ez meglenne, akkor nem itt lennénk, ahol most. Viszont ez nekem ettől fügetlenül nem tetszik, ezért hangoztatom is minden fórumon.

oldfanak abban igaza van, hogy az összevonások növelhetik az átláthatatlanságot egy fórumon, de szerintem ez okos felosztással könnyedén megoldható. Egy egyénre szabható fórum sem ártana..
Viszont szerintem ti itt azt nem látjátok, hogy máshol is (pl a soundofjapanon) hozzászólnak a filmes témához, van nem ázsiafilmes témájuk is, és ők véletlenül sem fognak itt hozzászólni (ahogy ti sem ott), mert a saját közösségükkel szeretnék megosztani a gondolataikat (és különben is miért írnák le kétszer ugyanazt), olyan emberekkel, akikkel pl a visual kei-es témákban nagy bőszen elbeszélgettek. Érdekes látni, hogy nem témák szerint szóródnak a népek, hanem közösség szerint. Lehet hogy tudják, hogy ez a fórum is létezik, de miért ide szóljanak hozzá ? Mi értelme lenne, ha van a saját közösségükben is ilyen téma.
Ezért kell ezt valamilyen módon lehetetlenné tenni. Egy darab fórummal. (persze ez a közeljövőben láthatóan nem fog megtörténni) Én mindenki véleményére kíváncsi vagyok azért vagyok itt is, nem nagyon érdekel, hogy ez, vagy az a fórum melyik közösséghez kapcsolódik. Persze nem mindenki gondolkodik így, különben több ilyen forma is létezne, mint én.
És igen, ha tehetném akkor én pl erővel összehoznám ezeket a közösségeket. Nem hiszem, hogy annyira elviselhetetlen lenne, egyesek számára, ha újabb arcok is felbukkannának a témákban. Kis noszogatás senkinek sem ártana, hogy kimozduljon szokásos közegéből. hehe >:]

Blogok teljesen más téma. Itt van egy-két-három ugyanolyan kommunikációs csatorna (fórum), amiket teljesen logikus lenne összeolvasztani. Létezésük logikailag teljesen felesleges, mert ugyanazt a funkciót látják el (még néha a témák is ugyanazok), csak más emberek közreműködésével.
A blog egy más jellegű dolog. Nem mondom azt, hogy nem szívja el az embereket a fórumokról egy-egy blog, de pl az otakusound pont nem ilyen (alapból). A mi olvasóink elsősorban még csak most ismerkednek a zenékkel, odáig még el sem jutottak, hogy fórumokon írják le a gondolataikat, mert még nincs is olyan nekik. Akik meg úgy tévednek oda, hogy nem most látnak ilyen zenéket először, azoknak ott a fórum. Pl én nem keverem össze az otakusoundot a fórumokkal. Ha az otakusoundra írok, akkor nem azoknak az embereknek írok, mint a fórumokon, ha mégis olvassák a fórumosok, akkor valószínűleg őket annyira nem fogja érdekelni, mert akár ők is írhatták volna. Ráadásul nem egyszer volt már olyan, hogy amikor a fórumon linkeltem egy bejegyzésemet, akkor odaírtam, hogy a fórumon is reagálhatnak rá, hogy ne szóródjanak szét a vélemények.
Egyébként ugyanezért linkelem keresztbe a fórumokat is, hogy ott legyen a véleményem mindegyik helyen. Persze egyszrűbb lenne, ha csak egy fórum lenne és akkor nem kéne ilyeneket csinálni. Legutóbbi példa erre:
http://www.soundofjapan.hu/forum/viewtopic.php?p=189645#189645
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 6. 20:24, Csütörtök írta FoodLFG »

  • Karma: 30
2009. Augusztus 6. 20:21, Csütörtök
Értem az érveidet, de nem osztom őket. Még itt is kiderül, hogy bár az alapérdeklődés közös, bizonyos dolgokat mennyire másként látunk. Pedig csak 3-4 ember írja a saját gondolatait. Most képzeld el ezt több ezerrel...vagy inkább ne. :) A szájtoknak pont ez a lényege, a specializálódás. A hasonszőrűek egybetartanak.  :-D Továbbá, ne akarjon többet markolni az ember, mint amennyit elbír. Ez már a működtetéshez tartozik. Kit fizetnek at itteni munkáért? Nem tudok ilyen személyről. Egy sok témás, sok emberes szájtra főmunkatárs(ak) kellenének, mert különben azért menne a fanyalgás, hogy ez sincs meg időben, meg az sem...Ha valakinek nagyobb az igénye, többre vágyik, majd megtalálja a másik réteget. Meg még valami, de nem utolsó szempont. Szerinted melyik közösség fogja feladni az addig összehozott értékeit egy olyan szájt kedvéért, ami tele van őket nem, vagy alig érdeklő témákkal?
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 6. 20:24, Csütörtök
Legutolsó mentés az adatbázisról meg valamikor 2006 környékén történt. Szóval admin fail.
...
Soundofjapan pedig hardverhiba (és vagy szerencsétlenkedés a szerverrel) miatt vesztett kettő-három nagyobb, nagyobb forgalmú témát.
...
Mindenesetre mentés azokról sem nagyon készült, vagy nem tudták visszaállítani. Végül is tökmindegy, technikailag ott sem voltak a helyzet magaslatán.


Na mondjuk már ezért jobb ez a fórum.
Kisho személyében állhatatos őrangyala van a mind a fórumnak, mind az oldalnak.  :istenvagy

Igyekszik az ember, de azért párszor már mi is megjártuk, csak legfeljebb nem annyira durván. No meg ez az állandó önképzés... pl. még mindig nem tudom, hogy lehetne eltüntetni azt a *!%+ oszlopot...

Az összesített fórumokról meg annyit, hogy először én is úgy gondoltam hogy milyen jó lenne, de aztán belegondolva arra jutottam, hogy a különböző oldalak adminjai előbb-utóbb összevesznének. Ez 100%.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 6. 20:49, Csütörtök
Értem az érveidet, de nem osztom őket. Még itt is kiderül, hogy bár az alapérdeklődés közös, bizonyos dolgokat mennyire másként látunk. Pedig csak 3-4 ember írja a saját gondolatait. Most képzeld el ezt több ezerrel...vagy inkább ne. :) A szájtoknak pont ez a lényege, a specializálódás. A hasonszőrűek egybetartanak.  :-D Továbbá, ne akarjon többet markolni az ember, mint amennyit elbír. Ez már a működtetéshez tartozik. Kit fizetnek at itteni munkáért? Nem tudok ilyen személyről. Egy sok témás, sok emberes szájtra főmunkatárs(ak) kellenének, mert különben azért menne a fanyalgás, hogy ez sincs meg időben, meg az sem...Ha valakinek nagyobb az igénye, többre vágyik, majd megtalálja a másik réteget. Meg még valami, de nem utolsó szempont. Szerinted melyik közösség fogja feladni az addig összehozott értékeit egy olyan szájt kedvéért, ami tele van őket nem, vagy alig érdeklő témákkal?
ne ne. Oldalakról ne beszéljünk. Csak fórumokról, egy egységes adatbázis, egy egységes felületen elérve. Csak ennyi. :)
Egyébként a jpop.hu, mint fórum folyamatosan haldoklik, szóval az akár ki is eshet a képből a közeljövőben. Bár oda innen biztos, hogy csak én járok, másoknak nem is lehet annyira fontos.  :-D

Viszont feladni az összehozott értékeket, az fórumok esetében is problémás lehet. Szerintem ha a vezető emberek a fórumokon el tudják fogadni, akkor a többiek követni fogják őket. Persze azt meg kell jegyeznem, hogy részemről nem tartom ezt annyira nagy áldozatnak, mert nem túl nehéz megoldani, hogy azok a tartalmak továbbra is elérhetőek legyenek. Archiváljuk őket. 

Az összesített fórumokról meg annyit, hogy először én is úgy gondoltam hogy milyen jó lenne, de aztán belegondolva arra jutottam, hogy a különböző oldalak adminjai előbb-utóbb összevesznének. Ez 100%.
Szerintem ha el tudnánk odáig jutni, akkor már ez lenne a legkevesebb.  :-D De egyébként ez egy érdekes téma és tényleg felmerülhetne, főleg ha valamiért nem működne a fórum.. o.o

Na mondjuk már ezért jobb ez a fórum.
Kisho személyében állhatatos őrangyala van a mind a fórumnak, mind az oldalnak.  :istenvagy
Egyetértek. Legalábbis itt még nem tapasztaltam olyan anomáliákat, mint máshol.

Na és hol van GaboJa ? :DD Ő indította el azt a témát, szóval megszólalhatna azért. Biztos már az elejétől ezt tervezte és nincs is baj azzal a szövegdobozzal, vagy mi..  :angel:

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 6. 21:00, Csütörtök
Szerintem ha el tudnánk odáig jutni, akkor már ez lenne a legkevesebb.  :-D De egyébként ez egy érdekes téma és tényleg felmerülhetne, főleg ha valamiért nem működne a fórum.. o.o

Hát az addig való eljutásban is sok a "ha".
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2009. Augusztus 6. 22:21, Csütörtök

Na és hol van GaboJa ? :DD Ő indította el azt a témát, szóval megszólalhatna azért. Biztos már az elejétől ezt tervezte és nincs is baj azzal a szövegdobozzal, vagy mi..  :angel:

Én dolgoztam elnézést :
most értem haza sajnálom tényleg nem akartam inkább itt lettem volna:D
amugy köszönöm hogy így akar mindenki lehet átnézek a FoodLFG által javasolt forumra is. A japán bajnokságot meg nem fogom abbahagyni én nagy rajongója vagyok a bajnokságnak és ha csak a magam szorakoztására írom akkor arra de szerintem egy két embert érdekelhet mondjuk japánokat akik mo-n élnek és szeretik a focit
az nso-ba semmi soha nincs róla
így legalább kap néhány ember képet mi is áll arra és hátha valaki néz egy két japán meccset is amugy érdemes sokkal jobb mint a magyar bajnoki simán felveszi a versenyt egy portugál holland bajnoksággal szerintem. Szurkolás szempontból meg világ klasszis :D
amugy igazad van oldfan ezzel a fel le ugráslos dologgal tényleg az volt a baj hogy tul hosszú volt a sor a re-ben
kosz

  • *
  • Karma: 80
2009. Augusztus 13. 14:29, Csütörtök
Működik mindenkinek az új sáv?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2009. Augusztus 13. 14:36, Csütörtök
Működik mindenkinek az új sáv?

Nálam igen.

Most már csak mindenki - 1fő a kérdéses.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

 

anything