belépés∆

Hwang Jin-yi (2007)

Hwang Jin-yi (2007)

IMDb

 

A gisaeng a gésa koreai megfelelője. Ugyanolyan művelt, kulturált szórakozató hölgy, mint japán társa, aki elsősorban az igényes társalgásért felel, egyéb szolgáltatásait ellenben nem olyan könnyű megszerezni - bár nem lehetetlen. Természetes, hogy miután több film is sikeresen dolgozta fel egy-egy gésa történetét, a koreaiak sem késlekedhettek tovább, hogy ők is bemutassák saját üdvöskéjüket a világnak.

Hwang Jin-yi (2007)

Több bestseller regény, népszerű TV-sorozat és sikeres film is feldolgozta Hwang Jin-yi-nek, egész Korea egyik leghírhedtebb gisaengjének életét. Ez a 2007-es alkotás egy regény adaptációja, mely érdekes módon egy észak-koreai szerző tollából származik.

Hwang Jin-yi (2007)

Egy arisztokrata családban nevelkedő lányról kiderül, hogy valójában csak fogadott gyerek, valódi anyja egy szolgáló. El kell hagynia a családi házat, s a nem túl rózsás lehetőségei közül a legjobbnak az tűnik, hogy beáll dolgozni egy bordélyházba. Rövid időn belül a legkeresettebb társalkodó hölgy lesz a városban, s feltűnik gyermekkori szerelme is, aki idő közben banditává avanzsált. A helyzetet bonyolítja új helytartó érkezik, aki szintén kiveti hálóját Hwang Jin-yi-re, s úgy tűnik, éppen a megfelelő utat választja a hölgy szívének elnyeréséhez…

Hwang Jin-yi (2007)

Az utóbbi idők pozitív csalódásai után nagy várakozással ültem le egy újabb koreai film elé. A háttér sokat sejtetett, reméltem, hogy egy kellemes történelmi drámához lesz szerencsém. Sajna azonban ugyanazokat a tüneteket kezdetem el produkálni, mint egy másik hasonló lap szerzője, aki gyermekkori élményét vélte újra átélni eme drámai alkotás alatt. Ő ugyanis évekkel ezelőtt kipróbálta, meddig bírja, ha fejét bedugja a mélyhűtőbe, azonban pár percen belül elkezdett zsibbadni a homloka, s be kellett szüntetnie a kísérletet.

Hwang Jin-yi (2007)

Ez a film rémisztően unalmas. Emellett közelít a két és fél órás játékidőhöz. Az egészet buta beállítások, jellegtelen karakterek, sablonos sztori, és vontatott tempó jellemezi. A film első fele sem pörög túlzottan, de a második egy és negyed óra még ehhez képest is belassul. Ez az idő semmivel sincs kitöltve, a szereplők személyiségéből alig jön át valami, nincsenek igazán drámai helyzetek, fordulatok, akció, egy szóval lapos. Hiába a két neves, sokat próbált színész, akik a főszerepeket alakítják (Song Kye-hyo, Ju Ji-tae), az egyiknek nem megy a játék, a másiknak pedig elég korlátozottak a lehetőségei.

Hwang Jin-yi (2007)

A szintén ez évben született japán Sakuran, bár közel sem volt tökéletes, mégis magasan veri ezt a filmet. Aki feltétlenül szükségét érzi egy ilyen film megtekintésének, az inkább arra orientálódjon. Erre a filmre nem csak a pénzt volt felesleges kidobnia a készítőknek, hanem az időt is kár rászánni. Talán a hölgyek és a viráglelkű férfiak szívébe könnyebben belopja magát, de nagy valószínűséggel a nézők nagy részének csalódást fog okozni.

 

 

 

 

Hozzászólások   

#3 Guest 2008-11-23 22:26
Nekem tetszett, bár a "bandita" fasi többet is szerepelhetett volna. Ez kimondottan egy szerelmi film, amibe az hölgyike élete is bele van szőve. Vagy elég rosszul csinálták a forgatást, ha csak az asszony életét akarták megörökíteni.
#2 fea 2007-10-05 20:12
Benned bíztam! Tudtam, hogy te is megnézed, és reméltem hasonló lesz a véleményed. Én is 2/5-re akartam értékelni, de a úgy döntöttem megkönyörülök rajta. Egy-két ruha, az elején lévő bunyó, meg a helytertót alakító színész miatt adtam neki plusz egyet :-) De most megkapja!
8)
#1 Gianni 2007-10-05 14:05
Ez a film dögunalom
Az a rendező, aki ebből a sztoriból, ennyi pénzből mindössze ezt tudja letenni az asztalra, sürgősen váltson pályát...

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

Taira no Kiyomori (1992)

Taira no Kiyomori (1992)

A japán hadurak élet történetét a Japan Action Club aktív közreműködésével már évek óta folyamatosan viszik filmre a TV társaságok. A filmismertetőkön belül már több megtalálható a sorozatból, így Takeda Shingen, Oda Nobunaga és a...

The Birth of Japan (Nippon tanjou) (1959)

The Birth of Japan (Nippon tanjou) (1959)

Mitológia, fantasy, Mifune és a berúgott sárkány.

Jun Ji-Hyun

Jun Ji-Hyun

Jun Ji-Hyun (전지현)Jun Ji-Hyun még Wang Ji-Hyun néven 1981. október 30-án született Szöulban a család második gyermekeként, egy bátyja van. Tanulmányait az Unbuk általános iskolában, az Unju és a Jinsun középiskolában (a koreai iskolarendszer hasonló...

Trail of Blood (Mushukunin Mikogami no Jôkichi: Kiba wa hikisaita…

Trail of Blood (Mushukunin Mikogami no Jôkichi: Kiba wa hikisaita) (1972)

Az 1970-es évek elejét leginkább talán a máig felülmúlhatatlan Lone Wolf and Cub filmek stílusa jellemzi leginkább a népszerű csambara műfaj berkein belül. De az alkotók nem ragadtak le a szamurájoknál. Érhető, hiszen a japán...