belépés∆

Dhoom (2004)

 

Dhoom (2004)

 IMDb

 

Ha rákap az ember az ázsiai filmekre, akkor ez valószínűleg jele a világra való nyitottságnak, más kultúrák tolerálásának etc, etc.
Mégis: hiába tetszett a Krrish (a készítő itt is a Yash Raj Films), életem első bollywoodi mozija, és néztem meg azóta még párat (és mind tetszett a maga kategóriájában), tudatalatt ennek ellenére valahogy volt egyfajta negatív jelentéstartalma a szónak, Bollywood. Talán valami olyasmi, hogy az indiai mozi nem ér fel az igazi filmekhez, volt valami lenéző hozzáállásom. Na ennek itt lett vége. Persze jellemző, hogy "nyugati" létemre pont egy koreai rajongó fórum hatására szántam rá magam a Dhoom-ra, és komolyan mondom, szívem szerint mindenkivel végignézetném, aki a előzőekben leírt általánosító módon gondol a hindi mozira.

Becslések szerint évente 3,6 milliárdan látják az indiai filmeket világszerte, egy ekkora piacra le is gyártanak 1100 filmet (2003-as adat), tehát bőven eladhatóak a butyuta, logikátlan sztorik is, de a nagy számok törvénye alapján kell lenni köztük tényleg jónak is. Persze ezekre nem könnyű rátalálni, főleg úgy, hogy bizony magyar feliratokat illetően is gyér a felhozatal, de ez szerencsére kivétel.

 

Dhoom (2004)

 

Akció, humor és zene. Sikerült megtalálni az egészséges arányt ezek között, így nem veszi zokon az ember, ha a sztori nem feltétlenül eredeti. Néha egy bizonyos 'lehetetlen küldetés'-re asszociáltam akaratlanul, aztán némi kaszinórablás megint csak korábbi filmélményeket idézett fel. Sztori szerint a szuperzsaru és a némi ráhatással maga mellé állított alvilági figura egy agyafúrt tolvajbandával kezd macska-egér játékba, akik a színhelyről szupergyors motorokkal iszkolnak.
Amíg nem láttam a filmet, már fogalmazódott is bennem az epés megjegyzés, miszerint itt már semmi sem szent és még egy kis idő, és azon veszem észre magam, hogy a következő hindi szuperprodukcióban egy száriba öltözötött lány énekel egy luxusgőzös orrában, a film végén pedig a félmeztelen, vizes hajú legények tánckara ropja a mentőcsónakokban a csillagos ég alatt (most nagy fohász, hogy ne legyen igazam)
De szerencsére azért létezik arany középút a koppintások és az akciójelenetek terén is, amit most hál' az égnek ügyesen el is találtak.
Bár amikor vasmacskát dobnak motorcsónakból egy kamion után és hirtelen a vízből a közúton csónakáznak tovább, hát...
A Dhoom valóban profi mozi. Ha a Krrish tetszett, de zavart, hogy hogyan keveredik a képbe E.T. rokonsága, vagy túl negatív figura lett volna Don, akkor itt az alkalom.

 

Hozzászólások   

#6 Arpad 2010-01-15 20:58
Zanés-táncos akciófilm rulez! Alapmű!
#5 Guest 2008-11-19 12:39
én ma fejeztem be a dhoom 1-et hát Ali tényleg viszi a pálmát minden szinten a végén a verekedős jelenet elég gagyira sikeredett ha kicsit még tudnának csiszolni ezen, hogy ne legyenek annyira műbalhék ezek az akciók. komolyan mondom nagyon zsír movie-k lennének a TÁNCCAL együtt persze
Összességébe élvezhető film
Koi Mil Gaya na azt mondják az is nagy film Khrris játszik benne
#4 Yakuza 2008-01-31 03:34
Én most néztem meg egymás után a 2 filmet. Első bollywoodi filmek az életemben! :roll: A kettő valóban gyengébb volt, de azért a Hrithik & Aishwarya páros azért eléggé dobott az összhatáson. Ha isten lennék, én biztos ezzel a 2 emberrel népesíttetném be a Paradicsomot! Azért persze Ali vitte a pálmát mindkét moziban, eszméletlen mennyire hülye arckifejezése van annak az embernek! :D Tökre lelkes lettem, még így éccaka is! :zzz
#3 fea 2007-06-07 20:27
-> :-)

Komolyan mondtam :-)
#2 Gianni 2007-06-07 20:00
" Ha ez így megy tovább, kénytelen leszek külön india szekciót is indítani : "

Most jó lenne tudni, hogy az előző mondat kettőspontja után mi következett volna...
Melyik smilie?!

A hozzászólás nem engedélyezett, regisztráció és bejelentkezés szükséges.

Cikkek találomra

The Assassin (Da ci ke) (1967)

The Assassin (Da ci ke) (1967)

  Kínának, Japánhoz hasonlóan, volt egy időszaka, amikor a különböző kisebb tartományok urai egymást ritkítva igyekeztek a hatalom csúcsára kerülni, bár jó pár évszázaddal korábbra esett, mint az a szomszédos országban történt. Olyan...

Crest of Betrayal (Chushingura Gaiden: Yotsuya Kaidan) (1994)

Crest of Betrayal (Chushingura Gaiden: Yotsuya Kaidan) (1994)

Vannak találkozások, amiknek össze kell jönniük, arra vannak ítéltetve. Stanley-nek Livingstone-nal Afrika mélyén, Rákóczi Ferencnek Esze Tamással, Zatoichinak a félkarú harcossal, sőt még Frankenstein szörnye is összefutott Drakulával.

Candy Lo Hau-Yam

Candy Lo Hau-Yam

Candy Lo Hau-Yam (盧巧音)Lo Hau-Yam 1974 október 18-án született Hongkongban. Fiatal koráról nem sok információ található a neten angolul, az viszont bizonyos, hogy divattervezést tanult. A szórakoztatóiparba egy relatíve rövid életű rockbanda, a Black &...

Protégé (2007)

Protégé (2007)

  Némileg megkésve bár, de muszáj írni erről a filmről, mely az utóbbi pár hónap legnagyobb érdeklődéssel övezett hongkongi alkotása. Ezt a kiemelt figyelmet minden valószínűség szerint egy ember indukálta, aki eddig Hongkongban szinte soha nem...