Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Korea  (Megtekintve 22598 alkalommal)

2006. Augusztus 9. 13:57, Szerda
A magyar himnusz egy siratódal. Kéne valami vidámabb, felemelőbb legalább a sporteseményekre. Ha egy válogatott meccs előtt elhangzik a himnuszunk, akkor - feltéve, hogy a játékosok átérzik a hangulatát - már eleve vesztes pozícióbol indulunk. :(
Egyetértek. Én mindig is az alábbi egyszeru és morálemelo rigmus mellett voltam (ami ugyan nem igazabb, mint a mostani...):

Mi vagyunk a magyar f*sza gyerekek,
Mi vagyunk a magyar f*sza gyerekek,
Mi vagyunk a magyar f*sza gyerekek
És mindenkit elverunk!

a mai magyar mentalitás, az kb. itt tart. viszont, ennek szvsz semmi köze a himnuszhoz!

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 18. 10:33, Péntek
Remélem, nem kezdenek el megint kakaskodni egymással: LINK.
Nem is értem, mit pattog észak, szerintem eleve esélytelenek lennének.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 18. 11:37, Péntek
Remélem, nem kezdenek el megint kakaskodni egymással: LINK.
Nem is értem, mit pattog észak, szerintem eleve esélytelenek lennének.

Lehet az északiak nagyon ki akarják próbálni azt az atomot, amit most fejlesztettek ki. Keresi a cassus belli-t? :) Nem hiszem, hogy lenne ott valami egyébként. Gyorsan szétválasztanák őket, bár a fene tudja. Az USÁ-nak mindig kell valami háború, ahova viheti a fegyvereit. :roll:

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 18. 11:58, Péntek
Remélem, nem kezdenek el megint kakaskodni egymással: LINK.
Nem is értem, mit pattog észak, szerintem eleve esélytelenek lennének.
Lehet az északiak nagyon ki akarják próbálni azt az atomot, amit most fejlesztettek ki. Keresi a cassus belli-t? :) Nem hiszem, hogy lenne ott valami egyébként. Gyorsan szétválasztanák őket, bár a fene tudja. Az USÁ-nak mindig kell valami háború, ahova viheti a fegyvereit. :roll:

Mondjuk szvsz az lenne a legjobb (bár nem túl demokratikus) megoldás, ha lerohannák Észak-Koreát és újraegyesítenék déllel. Az ottani kommunista rendszer (is) többszörösen bizonyította életképtelenségét. Elég csak megnézni a két koreai közti különbséget, pedig ugyanonnan indultak.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 18. 12:00, Péntek
Remélem, nem kezdenek el megint kakaskodni egymással: LINK.
Nem is értem, mit pattog észak, szerintem eleve esélytelenek lennének.
Lehet az északiak nagyon ki akarják próbálni azt az atomot, amit most fejlesztettek ki. Keresi a cassus belli-t? :) Nem hiszem, hogy lenne ott valami egyébként. Gyorsan szétválasztanák őket, bár a fene tudja. Az USÁ-nak mindig kell valami háború, ahova viheti a fegyvereit. :roll:

Mondjuk szvsz az lenne a legjobb (bár nem túl demokratikus) megoldás, ha lerohannák Észak-Koreát és újraegyesítenék déllel.

:lol: Egyszerű, de nagyszerű :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 18. 13:08, Péntek
Remélem, nem kezdenek el megint kakaskodni egymással: LINK.
Nem is értem, mit pattog észak, szerintem eleve esélytelenek lennének.
Lehet az északiak nagyon ki akarják próbálni azt az atomot, amit most fejlesztettek ki. Keresi a cassus belli-t? :) Nem hiszem, hogy lenne ott valami egyébként. Gyorsan szétválasztanák őket, bár a fene tudja. Az USÁ-nak mindig kell valami háború, ahova viheti a fegyvereit. :roll:
Mondjuk szvsz az lenne a legjobb (bár nem túl demokratikus) megoldás, ha lerohannák Észak-Koreát és újraegyesítenék déllel.
:lol: Egyszerű, de nagyszerű :)

Én szóltam, hogy nem túl demokratikus. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2006. Augusztus 18. 13:17, Péntek
A múltkor volt egy "cikk" a Hócipőben arról, hogy Lex Luthor, Joker és Kim Dzsong Il tartott csúcstalálkozót, ahol megbeszélték, hogy nem külön-külön, hanem együtt rohanják le a világot, de nem pusztítják el, mert akkor nem lenne min uralkodni.
Előkerítem, ha hazamegyek, jókat röhögtem rajta. :)

Egyébként ez a lerohanósdi nem olyan egyszerű, mert ha neki is indulnak, de Phenjan kilövöldözi az atomjait, akkor lehet, hogy egy jóideig nem nézünk koreai filmet. Meg ha sikerrel is jár, észak "normalizálása" biztos kerülne annyiba délnek, mint anno a németeknek a keleti régió... Szóval bonyolult dolgok ezek... :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Augusztus 18. 13:27, Péntek
Meg ha sikerrel is jár, észak "normalizálása" biztos kerülne annyiba délnek, mint anno a németeknek a keleti régió... Szóval bonyolult dolgok ezek... :)

Hát majd dupla annyi hosszúhajúlányos horrort csinálnak, aztán lesz miből finanszírozni. :P
Mondjuk, ha a német példát vesszük szerintem megérte. Az is igaz, hogy ott max hidegháborúról volt csak szó a két oldal között korábban.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Augusztus 18. 16:56, Péntek
Hát majd dupla annyi hosszúhajúlányos horrort csinálnak, aztán lesz miből finanszírozni. :P
Hát ha háború meg atombomba-lövöldözés lenne, akkor lehet, hogy egy csomó ideig csak "hosszú fekete hajú sugárfertőzött észak-koreai lány szelleme gyilkolja a dél-koreaiakat" típusú horrorfilmeket és "hosszú fekete hajú sugárfertőzött dél-koreai lány szelleme gyilkolja az észak-koreaiakat" komédiákat látnánk dél-koerából... :-D

  • Karma: 36
2006. Augusztus 18. 17:27, Péntek
A sci-fi kategóriájába tartozik É-Korea lerohanása. És nem az atom miatt, hanem Kína közelsége miatt. Ők nem néznék jó szemmel a dolgot.

  • Karma: 36
2006. Augusztus 23. 10:06, Szerda
A szépség ára Koreában
Hogyan együnk egy koreai nő társaságában, ha el akarjuk bűvölni? (Ezt én ösztönösen is kábé mindig így csinálom, kivéve a rizsének megevéséről szóló részt. :) )

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 31. 06:58, Kedd
Kezdő koreai nyelvleckék. Én már töltöm, hátha sikerül néhány kifejezést megtanulnom...  :-D

  • Karma: 36
2006. Október 31. 11:06, Kedd
Minden nyelven megtanulsz? :-D
Én ha valamit, akkor kantonit kezdenék el tanulni (az van a hong-kongi filmekben, ugye? :D ): szép és nem hangzik olyan nehezen kiejthetőnek sem a magyar száj számára, mint a koreai. Plusz Hong-kongba ki kell mennem egyszer legalább az életben. 8-)

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 31. 11:31, Kedd
Minden nyelven megtanulsz? :-D
Én ha valamit, akkor kantonit kezdenék el tanulni (az van a hong-kongi filmekben, ugye? :D ): szép és nem hangzik olyan nehezen kiejthetőnek sem a magyar száj számára, mint a koreai. Plusz Hong-kongba ki kell mennem egyszer legalább az életben. 8-)

Minden nyelven nem, elég lenne nekem a japán mellett a tökéletes koreai és kantoni tudás is  :-D De sose lesz sajna...  <:)

  • *
  • Karma: 80
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))