Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Korea  (Megtekintve 22638 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 26. 18:57, Kedd
Alternatív mozijegyszerzési lehetőség Koreában. :-D

Hát ez komolyan meg kellene fontolnom. Nyilván figyelembe venném, hogy milyen filmet is adnak, és hogy a cég fizeti-e a lányt  :-D

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Január 28. 01:03, Vasárnap
안녕하세요~
gondoltam bekapcsolódok a témába,csak fogalmam sincs hogyan.. :S
sziasztok :)

  • *
  • Karma: 80
2007. Január 28. 02:28, Vasárnap
안녕하세요~
gondoltam bekapcsolódok a témába,csak fogalmam sincs hogyan.. :S
sziasztok :)

Szia!

Hogyhogy naver-es emailed van? Koreában élsz?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2007. Január 28. 02:30, Vasárnap
안녕하세요~
gondoltam bekapcsolódok a témába,csak fogalmam sincs hogyan.. :S
sziasztok :)
Végül is egész jól sikerült. :)
Mi fűz Koreához, mi érdekel az országgal kapcsolatban, voltál/vagy-e ott stb., ilyesmikkel például érdemes indítani. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 28. 17:44, Vasárnap
안녕하세요~
gondoltam bekapcsolódok a témába,csak fogalmam sincs hogyan.. :S
sziasztok :)

...vagy pl., hogy ki ez, kik ezek az arcok az aláírásodban :?:

2007. Január 28. 18:00, Vasárnap
안녕하세요~
gondoltam bekapcsolódok a témába,csak fogalmam sincs hogyan.. :S
sziasztok :)

...vagy pl., hogy ki ez, kik ezek az arcok az aláírásodban :?:

felül baloldalt az talán az a csávó, aki a My Little Bride-ban, és az ...ing-ben is szerepelt. a neve nem ugrik be... a többiekre nincs tippem... :)

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Február 4. 13:59, Vasárnap
arnold: igen, az a csavo azokban a filmekben volt es Kim RaeWon (김래원) nak hivjak:)
Manu : bal felso Kim RaeWon, mellette LeeJoonKi, bal aslo Super Junior, mellett Lee SeungKi :) jelenlegi kedvenceim ^^
kisho: azért van naver-os mailom,mert koreai vok és csináltam egyet ^^ egyébként nem koreában élek.. Sajna..
Ramiz : kösziii, hm..voltam Koreában, először is amikor megszülettemXD iesmi..
és bocsi mindenktiől,h csak most válaszoltam... <:)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 4. 14:04, Vasárnap írta baees »

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Február 4. 16:37, Vasárnap
Sziasztok!

Én azon szerencsések között lehetek, akik már jártak Koreában. 3 hónapig voltam kint, és nagyon-nagyon tetszett az ország, az emberek, a mentalitás, meg az egész úgy, ahogy van. Sajnálom, hogy haza kellett jönnöm.... Ha van valami kérdés, ami foglalkoztat titeket, kérdezettek, meg próbálok válaszolni. :)

  • *
  • Karma: 80
2007. Február 4. 17:13, Vasárnap
Sziasztok!

Én azon szerencsések között lehetek, akik már jártak Koreában. 3 hónapig voltam kint, és nagyon-nagyon tetszett az ország, az emberek, a mentalitás, meg az egész úgy, ahogy van. Sajnálom, hogy haza kellett jönnöm.... Ha van valami kérdés, ami foglalkoztat titeket, kérdezettek, meg próbálok válaszolni. :)

Hát ha esetleg fényképek vannak, vagy élménybeszámoló, azt megköszönném/megköszönnénk. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Február 4. 19:23, Vasárnap
Vannak éppenséggel. :) Bár közel sem az összes, mert kintlétem alatt valamivel több, mint egy DVDnyi kép/videó gyűlt össze.

http://akosk.spaces.live.com

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Február 4. 21:15, Vasárnap
Sziasztok!

Én azon szerencsések között lehetek, akik már jártak Koreában. 3 hónapig voltam kint, és nagyon-nagyon tetszett az ország, az emberek, a mentalitás, meg az egész úgy, ahogy van. Sajnálom, hogy haza kellett jönnöm.... Ha van valami kérdés, ami foglalkoztat titeket, kérdezettek, meg próbálok válaszolni. :)

Én pl. arra lennék kíváncsi (tudom, szűklátókörű vagyok), hogy tényleg ennyire nyomják-e a filmipart, mint amennyire kívülről látszik? Mekkora a reklámja, sokan járnak-e moziba, mennyire nézik más nemzetek filmjeit stb. ?  Innen úgy tűnik, hogy nagyon megy náluk a szekér mostanában...

  • *
  • Karma: 80
2007. Február 5. 13:45, Hétfő
Sziasztok!

Én azon szerencsések között lehetek, akik már jártak Koreában. 3 hónapig voltam kint, és nagyon-nagyon tetszett az ország, az emberek, a mentalitás, meg az egész úgy, ahogy van. Sajnálom, hogy haza kellett jönnöm.... Ha van valami kérdés, ami foglalkoztat titeket, kérdezettek, meg próbálok válaszolni. :)

Én pl. arra lennék kíváncsi (tudom, szűklátókörű vagyok), hogy tényleg ennyire nyomják-e a filmipart, mint amennyire kívülről látszik? Mekkora a reklámja, sokan járnak-e moziba, mennyire nézik más nemzetek filmjeit stb. ?  Innen úgy tűnik, hogy nagyon megy náluk a szekér mostanában...

Engem meg az érdekelne, hogy milyenek ott a csajok? :-D A valóságban is annyi jó nő van ott, mint a filmjeikben?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Február 5. 14:28, Hétfő
Sziasztok!

Én azon szerencsések között lehetek, akik már jártak Koreában. 3 hónapig voltam kint, és nagyon-nagyon tetszett az ország, az emberek, a mentalitás, meg az egész úgy, ahogy van. Sajnálom, hogy haza kellett jönnöm.... Ha van valami kérdés, ami foglalkoztat titeket, kérdezettek, meg próbálok válaszolni. :)

Én pl. arra lennék kíváncsi (tudom, szűklátókörű vagyok), hogy tényleg ennyire nyomják-e a filmipart, mint amennyire kívülről látszik? Mekkora a reklámja, sokan járnak-e moziba, mennyire nézik más nemzetek filmjeit stb. ?  Innen úgy tűnik, hogy nagyon megy náluk a szekér mostanában...

Engem meg az érdekelne, hogy milyenek ott a csajok? :-D A valóságban is annyi jó nő van ott, mint a filmjeikben?

Mivel köztudott, hogy nekünk minden ázsiai egyforma, azt kell mondjam, igen  :smoke:

  • No avatar
  • Karma: 0
2007. Február 5. 22:00, Hétfő
Nos hát akkor sorjában: a moziról, és filmekről annyit, hogy saját bevallások szerint a honi filmeket nem tartják sokra, konkrétan "nem olyan jó", persze ez csak a 24-40 éves korosztály véleményét tükrözi, fiatalabbakkal nem kontaktoltam. Persze, egy 50 milliós országban, mint mindennek, van felvevőpiaca, szóval a producerek nem éheznek. Leginkább az amerikai produkciókra vannak rámozdulva, onnan is inkább a kicsit gondolkodtatóbb témájú filmekre (mivel a hazai kínálatban van elég könnyed film). Egyébként ez érdekes kettőség kicsit, mert a TVben meg elég népszerűek a japán, és saját gyártású szappanoperák pl., bár azokat az idősebb korosztály nézi...
A lányokról meg annyit, hogy ízlés dolga, mert tudok olyan magyarról, akinek nem jöttek be egyáltalán, de nekem annál inkább. Kicsik, törékenyek, aranyosak, kedvesek, és ha mosolyognak, az leginkább azért van, mert zavarban vannak... (ja, és igen, rengeteg nagyon jó csaj van! :) Én Daejeon-ban, és környékén voltam, de Daejeon-ban - tapasztalatom szerint - több csaj van, mint f*szi. Bár lehet, hogy ez erős elfogultság, mivel csak a csajokat néztem, ha már arra jártam. Ezt nézzétek el nekem... :P)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Február 5. 22:02, Hétfő írta Akoshii »

2007. Március 19. 16:27, Hétfő
mostanaban sokat toprengek, hova is menjek eloszor. mert azert a kina/japan/korea harmasbol valamit ideje lenne utba ejteni. nem, nem vagyok nagy vilagutazo. ritkan mozdulok ki otthonrol is, nem hogy mas orszagba tegyem a labam. azonban az azsiai filmek hatasara egyre erik a gondolat, hogy menni kene. sokaig japannal szemezgettem, azonban feltetelul szabtam, hogy 1-1,5 honapig azert illene kint lenni, hiszen vegigrohanni a latvanyossagokon mit sem er, picit ott kell elni, hogy az ember erezze a helyet. arra meg azert ramenne a megtakaritott penzecskem. :) szoval szemet anyagi megfontolasok miatt ugy erzem, koreat veszem elsonek celba. azt pedig meg a szuleimnek/barataimnak sem mertem megmondani, hogy minden valoszinuseg szerint egyedul megyek. szinten azert mert a helyre, az ottani eletre vagyok kivancsi. addig idozni, s azt tenni egy-egy helyen, ami szamomra kedves, nem pedig arra ugyelni folyton, hogy a velem levokhoz igazodjam. hat ez van - mellekesen maganyos tipus vagyok, vilag eletemben egyedul szerettem leginkabb lenni. ellenben nem szoktam elkapkodni semmit. mint ahogy filmet, konyvet is ritkan olvasok latatlanban, igy szeretnek koreanak is utana ovlasni. na jo, ez az olvasas persze csak a felszin, valojaban az folyik, hogy tudatossa akarom tenni az odaerkezesemet, nem pedig egy mero fellangolasnak hinni. legkesobb jovo ilyenkor szeretnek menni. mert nyaron dogmelegbe nem hiszem, osszel talan jo lenne - meg talan lehet is rola szo -, telen azert ott is hideg van ugye... vagyis a tavasz lenne idealis, ugy velem. esetleg, aki mar jart arra, az megerosithetne abban, hogy mikor erdemes.

a dmz dolog amugy erdekesnek tunik. mar a gondolattol is borsodzik a hatam, hogy lassam azokat a helyeket, amik a jsa-ban voltak. :) http://wikitravel.org/en/Panmunjeom

hja, allitolag a nyelv annyira nem bonyolult...