Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Zene  (Megtekintve 50613 alkalommal)

  • *
  • Karma: 80
2008. Március 21. 11:26, Péntek
Továbbra is szenzációsnak tartom őket.  :) Nagyon jók a szövegeik is! Van egy cikkem talonban a klip DVD-jükről, de végül nem tettem ki, mert nem igazán ide illő téma...  <:) :)

Elnézést mindenkitől, akit érdekelt volna, amiért a belinkelt két videó nem műxik. Már virradóra klippjeik jó részét kigyomláltatta kiadójuk a youtube-ról.


Ez szomorú. Mostanság a youtube-on valami hihetetlen méretű cenzúrahadjárat folyik. Ráadásul pont olyan videókat törölnek, amik "ártalmatlanok", míg jópár film megtalálható rajta teljes terjedelemben (darabolva persze)...
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2008. Március 21. 12:11, Péntek
Továbbra is szenzációsnak tartom őket.  :) Nagyon jók a szövegeik is! Van egy cikkem talonban a klip DVD-jükről, de végül nem tettem ki, mert nem igazán ide illő téma...  <:) :)

Elnézést mindenkitől, akit érdekelt volna, amiért a belinkelt két videó nem műxik. Már virradóra klippjeik jó részét kigyomláltatta kiadójuk a youtube-ról.


Ez szomorú. Mostanság a youtube-on valami hihetetlen méretű cenzúrahadjárat folyik. Ráadásul pont olyan videókat törölnek, amik "ártalmatlanok", míg jópár film megtalálható rajta teljes terjedelemben (darabolva persze)...

A többi hasonló videószolgáltató esetében is így járnak el? Pl. ha mondjuk valamelyik magyarra feltöltök japán klipeket, azokat észreveszi-e valaki, aki ezzel foglalkozik?

  • *
  • Karma: 80
2008. Március 21. 12:22, Péntek
Továbbra is szenzációsnak tartom őket.  :) Nagyon jók a szövegeik is! Van egy cikkem talonban a klip DVD-jükről, de végül nem tettem ki, mert nem igazán ide illő téma...  <:) :)

Elnézést mindenkitől, akit érdekelt volna, amiért a belinkelt két videó nem műxik. Már virradóra klippjeik jó részét kigyomláltatta kiadójuk a youtube-ról.


Ez szomorú. Mostanság a youtube-on valami hihetetlen méretű cenzúrahadjárat folyik. Ráadásul pont olyan videókat törölnek, amik "ártalmatlanok", míg jópár film megtalálható rajta teljes terjedelemben (darabolva persze)...

A többi hasonló videószolgáltató esetében is így járnak el? Pl. ha mondjuk valamelyik magyarra feltöltök japán klipeket, azokat észreveszi-e valaki, aki ezzel foglalkozik?

Szerintem nem jellemző.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2008. Március 21. 13:19, Péntek
A többi hasonló videószolgáltató esetében is így járnak el? Pl. ha mondjuk valamelyik magyarra feltöltök japán klipeket, azokat észreveszi-e valaki, aki ezzel foglalkozik?

A youtube-t is ki lehet játszani, bőven elég hozzá, ha mindent magyarul írsz le és még véletlenül sem tünteted fel az előadő és a klipp címét.  8-)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Március 21. 13:55, Péntek
A többi hasonló videószolgáltató esetében is így járnak el? Pl. ha mondjuk valamelyik magyarra feltöltök japán klipeket, azokat észreveszi-e valaki, aki ezzel foglalkozik?

A youtube-t is ki lehet játszani, bőven elég hozzá, ha mindent magyarul írsz le és még véletlenül sem tünteted fel az előadő és a klipp címét.  8-)

Nem rossz ötlet!  :-D

  • *
  • Karma: 36
2008. Március 21. 14:14, Péntek
Akkor most működő videókkal is, van élet a youtube-n kívül. Max embedelni nem tudom.
チャットモンチー  :whoah:

Chatmonchy Nr.1 nálam:

Shangrila

+1

Hira Hira Hiraku Himitsu no Tobira

Hmm, az a dobos leányzó...  :love

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Március 21. 15:34, Péntek
Akkor most működő videókkal is, van élet a youtube-n kívül. Max embedelni nem tudom.
チャットモンチー  :whoah:

Chatmonchy Nr.1 nálam:

Shangrila

+1

Hira Hira Hiraku Himitsu no Tobira

Hmm, az a dobos leányzó...  :love


Videót nemt'ok így most, de szerintem az egész Seimeiryoku albumuk tökéletes.  :)

  • *
  • Karma: 36
2008. Március 25. 20:29, Kedd
A japán slágerlista 8. helyezettje:

http://www.youtube.com/watch?v=KzmFMOS8Qtg

Berryz Koubou - Jingisukan

 :lol:  :deadmeat: :whoah:

« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 25. 20:48, Kedd írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Március 26. 08:20, Szerda
A japán slágerlista 8. helyezettje:

http://www.youtube.com/watch?v=KzmFMOS8Qtg

Berryz Koubou - Jingisukan

 :lol:  :deadmeat: :whoah:



Ezek a Hello!Project-es cuccok általában elég súlyosak szoktak lenni. És mégis hatalmas rajongótáboruk van, nemcsak Japánban...  :)

  • Karma: 41
2008. Március 28. 11:22, Péntek
Nem tudtam megszerezni egy japán filmzenét, erre gondoltam, megveszem! Na, most ez pár éve még lazán lehetetlen volt, de most már fejlődtek a japánok, egy-két site-on (amazon, hmv) már van angol nyelvű megjelenítési mód és infók. De viszont! A posta annyiba kerül, mint a lemez. Egy senkit sem érdeklő, noname korongért 6000ft? Meg vannak huzatva. Megnéztem, és ugyanezt a japán eredetit amerikából meghozatom félárba, haha. Merthogy csak EMS stb posta van, nehogy az oda nem ért csomag miatt harakirizni kelljen. Meg amúgyis piszok drágák, súlyosabb, mint svájc. És nincs semmi warezoldal, ami van, az mind külföldi. Ja, és még az is, hogy a song sample-ök egy központi szerverről jönnek az összes boltban! hmv-től az utolsó sarki cd-sig mind a nagy testvér streamingjéből nyomatja, még ez is szabályozva van. Totál gáz az egész :)
azért a végén kihekkeltem belőle (nem volt könnyű) a 44mp-es mintákat, aztán kapják be...
Ja igen, és nincs letöltés pénzért se! Mert gondoltam, fizetek kártyával mp3-ért, de nem.

a youtube cenzúrát láttam én is, szörnyű

na, meg ez: http://www.techcrunch.com/2008/03/15/japanese-isps-to-ban-file-sharers/
« Utoljára szerkesztve: 2008. Március 28. 15:28, Péntek írta asiafan »

2008. Április 6. 18:43, Vasárnap
Vassline - New World Awaits

http://www.youtube.com/watch?v=NzyTefFXADg

jók az effektek sztem... meg a zene se rossz... :-D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 6. 18:45, Vasárnap írta arnold »

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Április 6. 21:45, Vasárnap
Nem tudtam megszerezni egy japán filmzenét, erre gondoltam, megveszem! Na, most ez pár éve még lazán lehetetlen volt, de most már fejlődtek a japánok, egy-két site-on (amazon, hmv) már van angol nyelvű megjelenítési mód és infók. De viszont! A posta annyiba kerül, mint a lemez. Egy senkit sem érdeklő, noname korongért 6000ft? Meg vannak huzatva. Megnéztem, és ugyanezt a japán eredetit amerikából meghozatom félárba, haha. Merthogy csak EMS stb posta van, nehogy az oda nem ért csomag miatt harakirizni kelljen. Meg amúgyis piszok drágák, súlyosabb, mint svájc. És nincs semmi warezoldal, ami van, az mind külföldi. Ja, és még az is, hogy a song sample-ök egy központi szerverről jönnek az összes boltban! hmv-től az utolsó sarki cd-sig mind a nagy testvér streamingjéből nyomatja, még ez is szabályozva van. Totál gáz az egész :)
azért a végén kihekkeltem belőle (nem volt könnyű) a 44mp-es mintákat, aztán kapják be...
Ja igen, és nincs letöltés pénzért se! Mert gondoltam, fizetek kártyával mp3-ért, de nem.

a youtube cenzúrát láttam én is, szörnyű

na, meg ez: http://www.techcrunch.com/2008/03/15/japanese-isps-to-ban-file-sharers/

Nem tudom, hogy hol nézelődtél.
Én 1800 jent fizettem 3 cd-ért a HMV japan-nál szállítási költségre és EMS-el 4 nap alatt ideért Japánból. A cd-k 2600 jenbe kerültek.
Szerintem sem olcsó, de annyira azért nem aránytalan.
Egyébként szerintem DVD-ket jobban megéri venni, mert amiket én néztem, azok ugyanabban az árban voltak, mint az albumok..
Mondjuk, ha csak egy mp3-at szerettél volna megszerezni, úgy már lehet, hogy tényleg kicsit drága.. nem tudom.

A meghallgatható zenék minősége tényleg nevetséges és ez a különböző hivatalos oldalakra is vonatkozik. Ha ellátogatok valamelyik előadó hivatalos oldalára, az az első, hogy azonnal kikapcsolom a flash-es lejátszót.. :DD
Sőt már olyan is volt, hogy nem találtam a leállító gombot -volt, csak el volt dugva :Đ- és inkább otthagytam az oldalt xD

Berryz Koubou - Jingisukanhoz meg:
Ez tényleg vicces :D
Én sem vagyok nagy H!P fan, de azért lehet jó számokat is találni tőlük.
De egyébként senki se higgyen nekem, ha ilyet mondok, mert el tudom képzelni, hogy az általam hallgatott japán számok egy része is ki tudná fektetni az átlagos, nyugati zenéhez szokott zenehallgatót. ;)
Na mindegy, mindenki hallgasson olyan zenét, ami neki tetszik.. =D

  • No avatar
  • Karma: 4
2008. Április 7. 08:09, Hétfő
school food punishment - pool
school food punishment, magyarul menzakaja :Đ

Engem nem tudott annyira megfogni a zenéjük, de érdekes a banda neve, meg viszonylag újak is.
Ennél már csak az első minialbumuk címe érdekesebb: school food is good food, ami önmagában is egy ellentétet hordoz, nem beszélve a csapat és a minialbum nevének kapcsolatáról . :D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 7. 08:16, Hétfő írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2008. Április 14. 18:42, Hétfő
Amikor a japán hip-hop előadók nem amcsi gettó-style-ban nyomulnak.
Höhö  :kina:

http://www.youtube.com/watch?v=5tLQJNwHwsI
« Utoljára szerkesztve: 2008. Április 14. 18:48, Hétfő írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 36
2008. Április 14. 19:20, Hétfő
Namie Amuro meg visszament a hatvanas évekbe.
Namie Amuro - New Look

De furcsa a Supremes őskövület Baby Love számát japánul  :smoke:  :whoah: hallgatni

Mi jöhet még ez és az NDK-s Dzsingisz kán után?  :-D


(ez volt az eredeti Baby Love)


O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

 

anything