Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Ázsiai könyvek  (Megtekintve 21557 alkalommal)

2007. Május 26. 11:53, Szombat
a mangattack-os kiadványok közül jónéhánnyal találkoztam már... az egyik Libri-ben is voltak, de múltkor Tesco-ban is láttam párat. :)
viszont, akkor ez a Pokoli Futár egy másik koreai manga, erről még nem hallottam... <:)

  • Karma: 36
2007. Május 26. 15:32, Szombat
a mangattack-os kiadványok közül jónéhánnyal találkoztam már... az egyik Libri-ben is voltak, de múltkor Tesco-ban is láttam párat. :)
viszont, akkor ez a Pokoli Futár egy másik koreai manga, erről még nem hallottam... <:)
jó könyvnek tűnt ahogy bele lapozgattam csak az ára volt húzos a többihez képest mert ez volt 2000 a többi 1500

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Május 26. 15:56, Szombat
a mangattack-os kiadványok közül jónéhánnyal találkoztam már... az egyik Libri-ben is voltak, de múltkor Tesco-ban is láttam párat. :)
viszont, akkor ez a Pokoli Futár egy másik koreai manga, erről még nem hallottam... <:)

Tudtommal ezek is japán mangák, csak koreaiakkal rajzoltatják (gondolom így olcsóbb, vagy a fene tudja)

  • Karma: 6
2007. Május 30. 20:32, Szerda
A Battle Royale nagyon nagy könyv volt!Igaz,a filmet hamarabb láttam(azóta is az a kedvenc ázsiai filmem),de a könyv azért tényleg jobb volt(inkább nem csak szimplán jobb,hanem több is,persze ez könyvmivoltából fakadt elsődlegesen).Egyedül a filmben Kitano karaktere sokkal jobb,mint a könyvbeli tanáré,de ezt leszámítva szerintem tökéletesen kiegészíti egymást a könyv és a film.Csak ez a hazai DVD kiadás ne lenne(legalábbis ebben a formában)...

  • Karma: 36
2007. Június 2. 16:22, Szombat
A Battle Royale nagyon nagy könyv volt!Igaz,a filmet hamarabb láttam(azóta is az a kedvenc ázsiai filmem),de a könyv azért tényleg jobb volt(inkább nem csak szimplán jobb,hanem több is,persze ez könyvmivoltából fakadt elsődlegesen).Egyedül a filmben Kitano karaktere sokkal jobb,mint a könyvbeli tanáré,de ezt leszámítva szerintem tökéletesen kiegészíti egymást a könyv és a film.Csak ez a hazai DVD kiadás ne lenne(legalábbis ebben a formában)...
Én a könyvet olvastam először és így a film nem vátotta be az igéreteit többre számítottam.
Ha nem lett volna Kitano hát nem is tudom ő sokat dobott rajta közepesre hozta a filmet

  • Karma: 42
2007. Június 3. 20:03, Vasárnap
Ajánlom mindenkinek Tom Mes Miikéről szóló könyvét (cím: Agitator. The Cinema of Takashi Miike). Az eredményt látva, azt hiszem elmondható, hogy rengeteg munkát fektetett bele ebbe a könyvbe. Részletekbe menő módon ír még a legjelentéktelenebb filmjeiről is, a nem túl ismert videókorszakáról is sokat megtudhatunk. A képek nagyrésze fekete-fehér, de a könyv közepén egy színes blokk is található.
Az Ichi forgatási naplója, amit egyébként Miike írt, igazi kuriózum, a vele készített interjút viszont a midnighteye.com-on is olvashatjátok. Hetekre szóló élmény ez a könyv, főleg, mivel a vizsgaidőszakban nagyon úgysem tudom olvasgatni. :(

"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Június 3. 20:33, Vasárnap
Ajánlom mindenkinek Tom Mes Miikéről szóló könyvét (cím: Agitator. The Cinema of Takashi Miike). Az eredményt látva, azt hiszem elmondható, hogy rengeteg munkát fektetett bele ebbe a könyvbe. Részletekbe menő módon ír még a legjelentéktelenebb filmjeiről is, a nem túl ismert videókorszakáról is sokat megtudhatunk. A képek nagyrésze fekete-fehér, de a könyv közepén egy színes blokk is található.
Az Ichi forgatási naplója, amit egyébként Miike írt, igazi kuriózum, a vele készített interjút viszont a midnighteye.com-on is olvashatjátok. Hetekre szóló élmény ez a könyv, főleg, mivel a vizsgaidőszakban nagyon úgysem tudom olvasgatni. :(



Nézd meg a Miike életrajzot a főoldalon. ;)

  • Karma: 42
2007. Június 3. 20:43, Vasárnap
Igen, láttam, de könyvben azért egészen más. Többek közt a pdf bátorított a könyv megvásárlására! Még a szagát is szeretem ennek a könyvnek...  :kaka
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Június 3. 20:48, Vasárnap
Igen, láttam, de könyvben azért egészen más. Többek közt a pdf bátorított a könyv megvásárlására! Még a szagát is szeretem ennek a könyvnek...  :kaka

na igen, respect! :)

  • Karma: 7
2007. Június 5. 20:19, Kedd
Én most pont ilyen könyveket keresek. Leginkább krimi, akció és kaland regényeket.

Most a Nyugati utazást és a Vízparti történet című könyveket próbálom beszerezni.

  • Karma: 42
2007. Június 5. 22:15, Kedd
Idézet
Én most pont ilyen könyveket keresek. Leginkább krimi, akció és kaland regényeket.

Most a Nyugati utazást és a Vízparti történet című könyveket próbálom beszerezni.

Ezt a Vízparti történetet már ajánlották nekem a múltkor. Én A hottoko álarcot olvasom Akutagavától.
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


2007. Június 15. 22:24, Péntek
várható megjelenések az Ulpius-Ház kiadótól:

ezúttal a kortárs kínai irodalomból szemezgetnek.



Mei az első független nyomozónő Kínában. Egy napon beállít hozzá Csen bácsi, hogy egy igen kényes üggyel bízza meg: a Han-dinasztia korából származó értékes jáde-pecsétet kéne felkutatnia, amelyet a vörösgárdisták által elpusztított múzeumból tulajdonítottak el. Mei beleveti magát a nyomozásba, amely Peking lepusztult játékbarlangjain, olcsó kifőzdéin, a Tiltott Város ragyogásán át vezet, felelevenítve Kína egy sötét és kegyetlen korszakát, amelyben választani kellett: ölni vagy halni, szeretni vagy életben maradni.

Diane Wei Liang a kortárs kínai irodalom új csillaga. A kínai diáklázadás résztvevőjeként szemtanúja volt a Tienanmen téri vérengzésnek, ezért el kellett hagynia otthonát. Világnyelveken megjelenő regényei eleddig hazájában cenzúrázott, „puskaporos témákat” dolgoznak fel, miközben a modern kínai nő ideálját leplezetlenül tárják elénk.




A gó a szerelem és a sors játéka. Az Ezer Szél nevű kisváros főterén egy fiatal férfi és egy kamasz lány találkozik nap mint nap a gótábla mellett. Mindketten nyerni akarnak. A férfi, a megszálló japán hadsereg álruhás tisztje, a háború elviselhetetlen borzalmai elől menekül a játékba, míg a test gyönyöreit éppen felfedező kamasz lány a családi kötöttségek és a szerelmi csalódás elől. Ők ketten még egymás nevét sem tudják, ám akaratlanul is egyre szenvedélyesebb érzelmek fűzik őket össze. Aztán egy végzetes napon lehull az álca…

Shan Sa Pekingben született, ma Franciaországban él. A fiatal kora ellenére máris világhírű írónő nagy sikerű könyvében Kína szépsége és a háború iszonyata, a sokszor hamisan romantikus szerelemkultusz, álmok és rémálmok és a gó titokzatos világa elevenedik meg egy férfi és egy nő szenvedélyes játékán keresztül.




Su Ven a szerelem zarándoka. Egy nap levelet kap a kínai hadseregtől, hogy férje Tibetben egy bevetésen odaveszett. Feledve kötelességeit, szüleit és hazáját, az ifjú asszony egy batyuval a hátán elindul Tibet szédítően magas hegységei felé, hogy megtalálja szerelmét, mert vakon hisz benne, hogy Ko-csün él. Vándorútján vérszomjas katonák állják útját, daloló szerzetesek kísérik, és egy tibeti család fogadja be, hogy végül harminc év hűség és kitartó keresés után üzenetet kapjon szerelmétől…

Hszinran, Kína egyik legnevesebb kortárs írónője Pekingben született. Újságíróként, majd egy kínai rádiócsatorna műsorvezetőjeként lett ismert hazájában. Sikerkönyveiben elbűvölő líraisággal, filmszerűen láttató erővel és páratlan nyelvi gazdagsággal kelt életre valós női sorsokat, egzotikus, vad és csodálatosan színes kulisszák között.


más: kíváncsi vagyok, hogy a Muszasi regényt mikor folytatják... a 2. kötetet is nyárra "ígérték"...

  • Karma: 30
2007. Július 2. 08:42, Hétfő
nem rég megjelent a Trívium gondozásában a  Kiharu, a simbasi gésa - Egy titokzatos világ rejtelmei című regény. kicsit gyanús nekem a könyv, szvsz ez a Kiharu, a gésa c. könyv újrája. a két könyv sztorija és borítója is feltűnően hasonlít...

Mennyi gésás könyv. Ettől még mindig készen vagyok...
Elolvastam a "KIHARU, A GÉSA"-t. Nem is rossz. Tulajdonképpen 3 könyv egyben, amelyek különböző időpontban jelentek meg külföldön, de nálunk egybe szerkesztették. Semmi szenzációhajhászás vagy erotika nincs benne. Egy érdekes személyiség életútja, számos, a régi Japánt bemutató részlettel. A vége nekem túlságosan dicséri az amerikai életformát,de neki nyilván bejött a kint töltött több mint 20 év....
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

2007. Július 4. 20:59, Szerda

2007. Július 6. 10:47, Péntek
egyelőre semmi infó, csak ez a két kép. úgy látszik kiadják újra az első kötet is.

 

 

anything