Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Ázsiai könyvek  (Megtekintve 21579 alkalommal)

  • Karma: 3
2007. Január 10. 10:34, Szerda
újabb érdekesnek ígérkező regény várható az Ulpius-Ház kiadótól:

Eidzsi JOSIKAVA : Muszasi
A szamuráj útja



A Muszasi többek szerint a japán Elfújta a szél. Igazi nagyregény, amely a 16. századi Japánt örökíti meg. Azt a Sógun történetéből is ismert Japánt, amely a több mint 150 évig tartó háborúskodás után egy igazi hősért kiált, aki egyesíti a feldúlt és zsarnok nagyurak által felosztott országot. Itt lép színre Muszasi, a valóságban is létező páratlan kardforgató harcművész, író és zen buddhista mester, hogy megkezdje emberpróbáló küzdelmét egy új kor hajnalán…
Josikava Eidzsi egyike Japán legtermékenyebb és legnépszerűbb íróinak. A Muszasi olyan történelmi regény, amelynek öt kötetét számtalanszor jelentették meg, generációk nőttek fel rajta, film- és tévésorozatok tömege készült belőle, hiszen Japán élő folklórjának része. Az első kötettel az olvasó egy hosszú utazásra indul a felkelő nap országába, amelyet egykor szamurájok és sógunok uraltak, és ahol a kard osztott igazságot.

az tényleg jó könyv
remélem nem évente hozzák mmajd ki az új részeket

  • Karma: 3
2007. Január 10. 10:36, Szerda
Muhaha, az én polcomat is ékesíti mind az 5 kötetével...  :) :samurai:
Öt kötet?  :shock:

Persze, öt kötetes. Amit most hoz ki az Ulpius, az csak az első kötet.  :-D
Most rajtam a sor a megdöbbenéssel...  :shock:
Nem egyben adják ki???????????
sajnos :(

  • Karma: 41
2007. Január 10. 11:18, Szerda
a balzacos filmről írtam pár sort annó, amit az író rendezett, nekem tetszett. az ő filmje chinese botanists daughters is, amit cooper nézett nemrég, én majd később abszolválom.. kínai emigráns f*szi

2007. Január 10. 11:20, Szerda
újabb érdekesnek ígérkező regény várható az Ulpius-Ház kiadótól:

Eidzsi JOSIKAVA : Muszasi
A szamuráj útja



A Muszasi többek szerint a japán Elfújta a szél. Igazi nagyregény, amely a 16. századi Japánt örökíti meg. Azt a Sógun történetéből is ismert Japánt, amely a több mint 150 évig tartó háborúskodás után egy igazi hősért kiált, aki egyesíti a feldúlt és zsarnok nagyurak által felosztott országot. Itt lép színre Muszasi, a valóságban is létező páratlan kardforgató harcművész, író és zen buddhista mester, hogy megkezdje emberpróbáló küzdelmét egy új kor hajnalán…
Josikava Eidzsi egyike Japán legtermékenyebb és legnépszerűbb íróinak. A Muszasi olyan történelmi regény, amelynek öt kötetét számtalanszor jelentették meg, generációk nőttek fel rajta, film- és tévésorozatok tömege készült belőle, hiszen Japán élő folklórjának része. Az első kötettel az olvasó egy hosszú utazásra indul a felkelő nap országába, amelyet egykor szamurájok és sógunok uraltak, és ahol a kard osztott igazságot.

az tényleg jó könyv
remélem nem évente hozzák mmajd ki az új részeket

rákérdeztem a kiadóra mailben, hogy mikor jön a 2. kötet... a választ majd bemásolom ide!

más:

http://www.geopen.hu/index.php?name=BookShop&s_op=viewproductdetails&lid=266&cid=3

ez van most nálam. remélem, jó könyv!

és ha már geopenes könyvek, akkor ezt olvasta már valaki?

http://www.geopen.hu/index.php?name=BookShop&s_op=viewproductdetails&lid=286&cid=3

  • Karma: 32
2007. Január 11. 12:31, Csütörtök


http://www.geopen.hu/index.php?name=BookShop&s_op=viewproductdetails&lid=266&cid=3

ez van most nálam. remélem, jó könyv!


Ha elolvastad írhatnál róla pár szót, mert erősen ingadozom a megvételén és érdekelne a véleményed róla. :)

2007. Január 11. 12:32, Csütörtök


http://www.geopen.hu/index.php?name=BookShop&s_op=viewproductdetails&lid=266&cid=3

ez van most nálam. remélem, jó könyv!


Ha elolvastad írhatnál róla pár szót, mert erősen ingadozom a megvételén és érdekelne a véleményed róla. :)

oksa! :smoke:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 11. 15:48, Csütörtök
Én mostanában csak ezeket az Egy gésa emlékiratai-klón könyveket láttam egy-két embernél. Hát elég rémisztő, mit ne mondjak. Ilyen címek pl.: A gésák gésája; A kimonó illata  :-o Én azt nem értem, ki veszi a fáradságot, hogy ilyeneket írjon..

  • *
  • Karma: 82
2007. Január 11. 16:23, Csütörtök
Én mostanában csak ezeket az Egy gésa emlékiratai-klón könyveket láttam egy-két embernél. Hát elég rémisztő, mit ne mondjak. Ilyen címek pl.: A gésák gésája; A kimonó illata  :-o Én azt nem értem, ki veszi a fáradságot, hogy ilyeneket írjon..

A gésák gésája azért más egy kicsit, nézd scak meg Katsu életrajzát!

2007. Január 11. 18:05, Csütörtök
Én mostanában csak ezeket az Egy gésa emlékiratai-klón könyveket láttam egy-két embernél. Hát elég rémisztő, mit ne mondjak. Ilyen címek pl.: A gésák gésája; A kimonó illata  :-o Én azt nem értem, ki veszi a fáradságot, hogy ilyeneket írjon..

A gésák gésája azért más egy kicsit, nézd scak meg Katsu életrajzát!

bizony, ez azért nem  bóvli könyv! Iwasaki Mineko egy híres gésa volt!

  • Karma: 36
2007. Január 11. 19:19, Csütörtök
Hát a címe akkor tényleg elég félrevezető, én biztos nem venném meg, ha nem hallanék előtte róla... :-D Mondjuk egyébként sem érdekel ez a gésás divat, szóval legalább pár könyv megvételét megúszok. :D

2007. Január 11. 20:16, Csütörtök
Hát a címe akkor tényleg elég félrevezető, én biztos nem venném meg, ha nem hallanék előtte róla... :-D Mondjuk egyébként sem érdekel ez a gésás divat, szóval legalább pár könyv megvételét megúszok. :D

igen, nagyon elterjedt ez a gésa-őrület, de ennek van jó oldala is! ez az őrület azért nagyban hozzájárult (ha nem is közvetlenül) ahhoz, hogy néhány nagyon jó könyv is megjelenjen! :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Január 11. 20:39, Csütörtök
Hát a címe akkor tényleg elég félrevezető, én biztos nem venném meg, ha nem hallanék előtte róla... :-D Mondjuk egyébként sem érdekel ez a gésás divat, szóval legalább pár könyv megvételét megúszok. :D

Annak nyilván jobban örülnénk, ha nem csak könyvek jelennének meg róluk. Nyilhatna mondjuk egy jó kis teaház Pesten. Persze az nyilván drágább lenne, mint a könyvek :smoke:

2007. Január 15. 20:09, Hétfő
végre válaszolt az e-mailemre az Ulpius-ház:

"Érdeklődésére tájékoztatom, hogy Josikava Eidzsi: Muszasi c. művének második
kötete idén júliusban fog megjelenni kiadónknál."

  • No avatar
  • Karma: 16
2007. Február 5. 12:56, Hétfő
A Battle Royale után valahogy a Nyakig a Miszóban olyan unalmasnak tűnt :) legalább is az első 120 oldal nem igen hozott lázba! Lehet velem, van a gond de, Kenzsdi gondolataival nem igen tudtam azonosulni, pedig érdekes dolgokat tudhat meg a magam fajta tudatlan japánról!

Következő választottam a Tokyo Underground..iszonyat kíváncsi vagyok rá (sok jót hallottam erről a könyvről!)

2007. Február 13. 15:50, Kedd


nemrég jelent meg ez a könyv az Ulpius-Ház kiadó gondozásában. állítólag ennek a feldolgozása Arthur Golden regénye, az Egy gésa emlékiratai.

hamarosan újra megjelenik! csak ilyen borítóval:



+ez is:



Liza Dalby amerikai bestseller szerző Gésa című világhírű könyvével bebizonyította, hogy nemcsak remek megfigyelő és kitűnő író, de a világ első fehér gésájaként is tökéletesen megállta a helyét Japán zárt világában. Saját élményei és bőséges ismerete alapján pár évvel később regényt írt Muraszakiról, a XI. században élt udvarhölgyről. Muraszaki első személyben meséli el kalandos életét,  amelyben  megelevenednek  a hétköznapok és a császárság ünnepi pillanatai is, és természetesen maga a Gendzsi, minden idők leghíresebb japán regénye, amely különös módon mindenki életén úrra lett, aki csak olvasta. Dalby számos országban sikerkönyvnek számító regénye korhű és szenvedélyes „keleti szőttes”, a császári udvar életének intrikáiról, a korabeli Japán politikai és szerelmi cselszövéseiről; humorról és költészetről, és nem utolsó sorban a szerelem művészetéről, úgy, ahogyan azt a távol-keleten művelik.

 

anything