Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hongkongi filmek  (Megtekintve 60492 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Január 24. 14:09, Kedd
Idézetet írta: Manu
Once upon a time in china  :samurai:

Sok amerikai Jet Li film után kíváncsi vagyok rá, mert azok elég bénák, viszont a srácban látszik, hogy van valami... :)
Remélem Jackie Chan előállít még egy-két ügyes fickót az iskolájából. Egyszerű, amit csinálnia kéne: az ő nevével eladni a filmet, de teret hagyni a fiatal, friss tigriseknek, nem csak a nagy eséseket rájuk bízni. Aztán előbb-utóbb Chan előadhatná a kung-fu mester szerepet is. :cool:

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 24. 19:50, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Manu
Once upon a time in china  :samurai:

Sok amerikai Jet Li film után kíváncsi vagyok rá, mert azok elég bénák, viszont a srácban látszik, hogy van valami... :)
Remélem Jackie Chan előállít még egy-két ügyes fickót az iskolájából. Egyszerű, amit csinálnia kéne: az ő nevével eladni a filmet, de teret hagyni a fiatal, friss tigriseknek, nem csak a nagy eséseket rájuk bízni. Aztán előbb-utóbb Chan előadhatná a kung-fu mester szerepet is. :cool:


Ez a sorozat valóban jó Jet Li-től, bár én is még csak az elsőt láttam... :) Van belőle vagy 6 rész, ha nem több.
A Jackie Chan sulis emberkékről : nem tudom, hogy onnan kerültek-e ki, de van egy rakat "newcomer" emberke a mostani HK filmekben, akik szintén kungfuzgatnak. A szokott Jackie Chan-es laza könnyed verekedős moviekban szerepel sokat pl. Stephen Fung, Nicholas Tse, Sam Lee, Daniel Wu és társaik. Jackie pedig egy csomó ilyen filmben megjelenik kis cameo szerepekben (pl. a Gen-X Cops-ban beszól Nicholas Tse-éknek, hogy "én a ti korotokban sokkal jobb voltam", meg ilyenek). Ha időm engedi, írok egy pár ilyen témájú filmajánlót is.

  • Karma: 36
2006. Január 24. 20:12, Kedd
Idézetet írta: YEZy
Jackie pedig egy csomó ilyen filmben megjelenik kis cameo szerepekben (pl. a Gen-X Cops-ban beszól Nicholas Tse-éknek, hogy "én a ti korotokban sokkal jobb voltam", meg ilyenek). Ha időm engedi, írok egy pár ilyen témájú filmajánlót is.

Engem mindenképpen érdekelne! :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 25. 10:33, Szerda
Idézetet írta: YEZy

Ez a sorozat valóban jó Jet Li-től, bár én is még csak az elsőt láttam... :) Van belőle vagy 6 rész, ha nem több.


Ez nem trilógia? Bárhol is néztem, csak három részt találtam. :(

  • Karma: 36
2006. Február 1. 20:26, Szerda
Breaking News

Hongkongi akcióvígjáték a PR és a média uralásának fontosságáról a rendőri munka során. Az alapötlet jó, még ha nem is túl eredeti (két évvel ezelőtt majdnem ugyanezt a sztorit járta körül egy amerikai film, a Showtime), a kivitelezés azonban több súlyos sebből is vérzik. A színészek nagyon egysíkúan játszanak, nem tudom, hogy ezt a rendezői utasítások vagy a képességeik számlájára lehet-e írni. Sok ziccer és poén ki lett hagyva, amiket a Showtime-ban mind kihasználtak, a hangulat azonban mégsem lesz igazán komoly, se a mondanivaló mélyebb, mert a humoros helyzetek helyett kiszámítható fordulatok történnek. Ezenkívül több logikátlanság és erőltetett fordulat is van a történetben, ami egy feszült helyzetekkel operáló, "rendőrök és bűnözők észjátéka" típusú filmnek nagyon nem tesz jót. Az akciójelenetek sem mentik meg a helyzetet, mert igencsak nevetségesek és hiteltelenek az avatatlan szem számára is. Egyszóval ez azon kevés eset egyike, amikor egy filmből az amerikai változat a jobb (az se egy nagy szám, de legalább helyenként vicces).

2006. Február 1. 22:44, Szerda
ok, nem nagy szám a Breaking News, de annyira talán mégsem rossz, hogy a Showtime-mal kelljen összehasonlítani.

  • Karma: 32
2006. Február 1. 23:59, Szerda
Idézetet írta: arnold
ok, nem nagy szám a Breaking News, de annyira talán mégsem rossz, hogy a Showtime-mal kelljen összehasonlítani.


Egyetértünk.
(Ráadásul nekem még tetszett is.  :P)

  • Karma: 36
2006. Február 2. 10:22, Csütörtök
Idézetet írta: arnold
ok, nem nagy szám a Breaking News, de annyira talán mégsem rossz, hogy a Showtime-mal kelljen összehasonlítani.

Nem szívesen írtam le én se, de sajnos komolyan gondoltam, hogy a Showtime jobb! Egy nagy hülyéskedés az egész, ráadásul Eddie Murphy egy nagy ripacs és béna színész, de az a film legalább egységes stílusú és pontosan azt adja, amit kínál. A Breaking News-tól én humort és akciót vártam, és e két ponton erősen alulteljesített. Nem vette elég komolyan magát, viszont nem volt elég vicces ahhoz, hogy anélkül is működjön. A tömegeknek a média általi befolyásolásáról sokkal komolyabb filmet lehetett volna csinálni, ha az lett volna a cél, és semmiképpen sem csak egy akció alatti ténykedést kellett volna belevenni, hiszen így az emberek visszajelzése egyáltalán nem is mutatkozott meg. És tényleg ordító hülyeségek voltak benne (például mi a francért nem kapcsolták le az áramot az egész házban, ha már olyan bosszantó volt a gengszterek internetes ügyködése?). Ezt a rendezőt asszem hanyagolni fogom (pedig egész híres).

2006. Február 2. 11:09, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Egy nagy hülyéskedés az egész, ráadásul Eddie Murphy egy nagy ripacs és béna színész

na látod, ezzel egyetértek! Eddie Murphy egy nagy nulla lett!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 2. 12:24, Csütörtök
A Breaking News nekem sem a kedvencem... Az elején az action nagyon bejött, de aztán leesett a feszültség... Mondjuk a Showtime-mal én sem hasonlítgatnám össze, és nem elfogultságból.
Johnny To meg jó rendező, nézdd meg az Electiont, az a legújabb filmje.

  • Karma: 36
2006. Február 2. 13:32, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Johnny To meg jó rendező, nézdd meg az Electiont, az a legújabb filmje.

Szándékoztam, de most megrettentem... Mindegy, úgysincs meg az Election egyelőre.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 2. 15:22, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Manu
Johnny To meg jó rendező, nézdd meg az Electiont, az a legújabb filmje.

Szándékoztam, de most megrettentem... Mindegy, úgysincs meg az Election egyelőre.

Nem tudtam, hogy ilyen félős vagy :p

  • Karma: 36
2006. Február 2. 20:24, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Nem tudtam, hogy ilyen félős vagy :p

Tudom, hogy ezzel most arra akarsz rávenni, hogy megnézzem, de inkább elegánsan visszadobom a labdát: ha odaadod, megnézem. 8-) :smoke:

  • Karma: 1
2006. Február 2. 23:04, Csütörtök
breaking news: ígéretes témából dolgozó, nézés után csalódást jelentő, lapos movie.

  • Karma: 36
2006. Február 3. 10:39, Péntek
Idézetet írta: noralicious
breaking news: ígéretes témából dolgozó, nézés után csalódást jelentő, lapos movie.

Olyan rossz, hogy annyi sokat pofázok, pedig két sorban ugyanazt el lehet mondani...  <:)  :-D

 

anything