Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Mah-jong  (Megtekintve 22665 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 5. 19:01, Kedd
Nekem most jobb lenne, ha a Mazsiéknál lennénk (szülők stb), de végül is nálunk is megoldható, pláne ha kint játszunk. <:) :-D

Vagy menjünk GaboJa-hoz, nála nem fog lábatlankodni senki se... :-D
Tőlem jöhettek hozzám is van szék asztal egy kis rágcsa űdítő pohár :D megbeszéljük hol tali s akkor onnan megyunk hozzám pl a bosnyáktér az megint jól hangzik
de lehet ramiz is vagy mazsom ahogy gondoljátok


Ramizékhoz a múltkor is az Őrsről mentünk végül, úgyhogy lehet, ott lenne célszerű találkozni. Ha meg GaboJa-hoz megyünk, akkor is... :-D
Nekem az örs is jó de gondoltam akár kajálhatnánk is előtte attől függetlenül hova megyunk:D

Ezt a kaja dolgot mindig kifelejtem...  <:)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 6. 11:51, Szerda
Nekem most jobb lenne, ha a Mazsiéknál lennénk (szülők stb), de végül is nálunk is megoldható, pláne ha kint játszunk. <:) :-D

Vagy menjünk GaboJa-hoz, nála nem fog lábatlankodni senki se... :-D
Tőlem jöhettek hozzám is van szék asztal egy kis rágcsa űdítő pohár :D megbeszéljük hol tali s akkor onnan megyunk hozzám pl a bosnyáktér az megint jól hangzik
de lehet ramiz is vagy mazsom ahogy gondoljátok


Ramizékhoz a múltkor is az Őrsről mentünk végül, úgyhogy lehet, ott lenne célszerű találkozni. Ha meg GaboJa-hoz megyünk, akkor is... :-D
Nekem az örs is jó de gondoltam akár kajálhatnánk is előtte attől függetlenül hova megyunk:D

Ezt a kaja dolgot mindig kifelejtem...  <:)
Ramiz MAzsom akkor benne vagytok?

  • Karma: 36
2006. Szeptember 6. 12:16, Szerda
Igen, benne vagyunk. Ha a Mazsi nem mondja azt, hogy menjünk hozzá, akkor menjünk GaboJához.
YEZy, tudod-e hozni a filmeket, illetve vigyek-e valamit kiírva, vagy DVD-RW-n kéred inkább? (Barterszempontból idejönni előnyösebb. :) )

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Szeptember 6. 13:40, Szerda
Jólvan! Akkor mehetünk GaboJához! Akkor a következő lesz nálunk! ;)

És akkor hol találkozunk??
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 6. 14:22, Szerda
Igen, benne vagyunk. Ha a Mazsi nem mondja azt, hogy menjünk hozzá, akkor menjünk GaboJához.
YEZy, tudod-e hozni a filmeket, illetve vigyek-e valamit kiírva, vagy DVD-RW-n kéred inkább? (Barterszempontból idejönni előnyösebb. :) )

Viszem a filmeket, 2 lemezt, az egyik egy RW, majd arra írogatsz nekem... :) Viszont hozd majd magaddal a mah-jong angol leírást, hátha abban írnak valamit a 13 unique wonders, meg az 8 happiness formációkról... :)

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 6. 14:29, Szerda
Jólvan! Akkor mehetünk GaboJához! Akkor a következő lesz nálunk! ;)

És akkor hol találkozunk??

Szerintem igazodjunk GaboJa-hoz, ő dolgozik legtovább, meg egyébként is ***** jó. :-D Úgyhogy GaboJa-san, várjuk az instrukciókat!

  • Karma: 36
2006. Szeptember 6. 16:15, Szerda
Igen, benne vagyunk. Ha a Mazsi nem mondja azt, hogy menjünk hozzá, akkor menjünk GaboJához.
YEZy, tudod-e hozni a filmeket, illetve vigyek-e valamit kiírva, vagy DVD-RW-n kéred inkább? (Barterszempontból idejönni előnyösebb. :) )

Viszem a filmeket, 2 lemezt, az egyik egy RW, majd arra írogatsz nekem... :) Viszont hozd majd magaddal a mah-jong angol leírást, hátha abban írnak valamit a 13 unique wonders, meg az 8 happiness formációkról... :)
tölem jöhettek hozzám benne vagyok én 17:40 környékén a bosnyákon vagyok onnan mehetünk akár merre
legyen ott a tali!
Mazsi te is gyere ha neked nem nálatok lesz a game Ramizzal együtt ha meg igen akkor mi yezyvel majd megyünk hozzátok
ez így rendbe?

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 6. 16:19, Szerda
Igen, benne vagyunk. Ha a Mazsi nem mondja azt, hogy menjünk hozzá, akkor menjünk GaboJához.
YEZy, tudod-e hozni a filmeket, illetve vigyek-e valamit kiírva, vagy DVD-RW-n kéred inkább? (Barterszempontból idejönni előnyösebb. :) )
...13 unique wonders, meg az 8 happiness formációkról... :)

Végképp le fogok maradni :cry:

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 6. 21:19, Szerda
Igen, benne vagyunk. Ha a Mazsi nem mondja azt, hogy menjünk hozzá, akkor menjünk GaboJához.
YEZy, tudod-e hozni a filmeket, illetve vigyek-e valamit kiírva, vagy DVD-RW-n kéred inkább? (Barterszempontból idejönni előnyösebb. :) )
...13 unique wonders, meg az 8 happiness formációkról... :)

Végképp le fogok maradni :cry:

Nem maradsz le, ha megnézed (és kikockázod a megfelelő helyeken) a Fat Choi Spirit-et. Még mi se tettük meg... ;)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 6. 22:09, Szerda
Jólvan! Akkor mehetünk GaboJához! Akkor a következő lesz nálunk! ;)

És akkor hol találkozunk??
Akkor nálam lesz a parti okes
akkor kb 17:40 környékén a bosnyákon onnan kajálhatunk a kinais bufébe ahol a legutóbb utána meg go hozzám
ne izgulj Manu ugy játszunk néhány partit hogy rád gondolunk mintha játszanál velünk:)
ez így okes mindenkinek?
ramiz ne felejtsd el a stone 2008-at !!
köszi

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Szeptember 6. 22:30, Szerda
OK! Holnap 17:40 Bosnyák. Ott leszünk!  :smoke: :-D
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 00:12, Péntek
Ilyen napló rendszeresen lehetne, hogy követni tudjuk az Ázsiafilm Mahjong Klub találkozásait és játszmáit. :) Ha majd kialakul rendesen a pontozás, azt is vezethetjük, bár azt nem muszáj. De a nagy diadalokat, a nagy szívásokat és szivatásokat stb jó lesz megőrizni és néha elolvasgatni. 8-)

*  : mai alkalom történései
-> : tervek, ötletek a következő alkalomra

_________________________________________________________________________________________________


* Király volt a mai mah-jong, ideálisak a körülmények GaboJáéknál. YEZyvel hazafelé menet azon gondolkoztunk, hogy a pontozás hogy legyen, kicsit meg kéne változtatni szerintünk. (Hogy ne csak én nyerjek a sunyi értéktelen mahjongjaimmal. :smoke: 8) Na jó, nem. Hanem hogy ne legyenek hülye mínusz pontok meg elhúzás meg Keleti Szél állandó szívása.) Egyébként kicsivel több mint három órát játszottunk és pont egy kör ment le.

-> YEZy azt mondta, hogy fénymásol meg scannel a GaboJa-féle plusz szabályokból meg formációkból, így Manu is up-to-date marad és mi is könnyebben megtanulhatjuk őket. (Házi feladat következő alkalomra? :-D )

-> A pálcikákat is ideje elkezdeni használni! Szerintem arra való, hogy menet közben aki bármilyen pontot érő dolgot csinál, az kap belőle, így a végén sokkal gyorsabb a számolás, menet közben meg lehet örülni a király kis műanyag pálcáknak meg rakosgatni őket meg fénykardozni velük meg piszkálni velük a Mazsit stb. Ha nem erre való, az se baj, mert erre is remekül alkalmas. 8-)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 8. 09:17, Péntek
Ez jó kezdeményzés!!! Támogatom...  :samurai:

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 13:05, Péntek
Ilyen napló rendszeresen lehetne, hogy követni tudjuk az Ázsiafilm Mahjong Klub találkozásait és játszmáit. :) Ha majd kialakul rendesen a pontozás, azt is vezethetjük, bár azt nem muszáj. De a nagy diadalokat, a nagy szívásokat és szivatásokat stb jó lesz megőrizni és néha elolvasgatni. 8-)

*  : mai alkalom történései
-> : tervek, ötletek a következő alkalomra

_________________________________________________________________________________________________


* Király volt a mai mah-jong, ideálisak a körülmények GaboJáéknál. YEZyvel hazafelé menet azon gondolkoztunk, hogy a pontozás hogy legyen, kicsit meg kéne változtatni szerintünk. (Hogy ne csak én nyerjek a sunyi értéktelen mahjongjaimmal. :smoke: 8) Na jó, nem. Hanem hogy ne legyenek hü1ye mínusz pontok meg elhúzás meg Keleti Szél állandó szívása.) Egyébként kicsivel több mint három órát játszottunk és pont egy kör ment le.

-> YEZy azt mondta, hogy fénymásol meg scannel a GaboJa-féle plusz szabályokból meg formációkból, így Manu is up-to-date marad és mi is könnyebben megtanulhatjuk őket. (Házi feladat következő alkalomra? :-D )

-> A pálcikákat is ideje elkezdeni használni! Szerintem arra való, hogy menet közben aki bármilyen pontot érő dolgot csinál, az kap belőle, így a végén sokkal gyorsabb a számolás, menet közben meg lehet örülni a király kis műanyag pálcáknak meg rakosgatni őket meg fénykardozni velük meg piszkálni velük a Mazsit stb. Ha nem erre való, az se baj, mert erre is remekül alkalmas. 8-)
Köszi hogy ideálisnak találtátok a körülményeket:)
 én benne vagyok a pont módósításba:)
az alábbi ötletet találtam ki
gyors el gondolás alapján hogy ne legyen minusz pont se meg ilyenek.
Aki nyer megkapja mindenkitől az általa begyűjtött pontokat
- a többiek pontja nem csökkenene le 
- a keleti szél nem kap dupla pontot.
- a többiek megkapják a saját pontjukat meg az egymás közötti különbségek pontjait.
Igy viszonylagosan szorosabbá válna a dolog szerintem.
A pontozás ahogy most pontoztuk a pong kong meg ezek pontjai szerintem maradhatnak.

s szerintem nem kellene akkor plusz ponttal jutalmazni az esetleges extra majongokat bl a hosszú sor meg ezeket
azért 1000 pontot ne érjen mondjuk 250 lenne az 1000-re a többi ehhez igazodva csökkene le azaz a negyedére.
viszont akkor ezt mindenkitől megkapná???
 szerintetek ez hogy legyen?

az elejét elfogadjátok? mert akkor csak az extra mah-jong pontrendszerét kéne még kitalálni.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 8. 14:10, Péntek
Én úgy vagyok vele, hogy a mah-jong szabályzata már megvan, nekünk nem kellene kitalálni semmit se, csak alkalmazni őket. :) Vélhetően a számolásos részt meg lehet úszni a számolópálcákkal és csak a parti legvégén összeadni, hogy kinek hány pontja van, vagy mennyi minuszt szedett össze. Bár ehhez még el kell olvasni korrekten azt a szabálykönyvet, amit lenyúltam tegnap GaboJa-tól. Az 1000 pontosakhoz se kell hozzányúlni, mert akinek kijött, az meg is érdemli, hogy annyi pontja legyen... ;) Inkább azon kellene eltűnődni, mit fizessenek a többiek annak, aki először produkál 1-1 ilyen extra mahjongot... :)