Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Bemutatkozások és üdvözlések  (Megtekintve 22919 alkalommal)

  • Karma: 13
2007. Február 22. 15:30, Csütörtök
Mahjong...

Tuti hogy simán belejövök...( a vesztésbe..)

Bár régebben römiztem is... nem tudom mennyiben fedi egymást a 2 játék?!

üdv
BK

  • Karma: 29
2007. Augusztus 16. 13:48, Csütörtök
Bocsesz, még 1 fontos dolog:

PS2 játékfüggő "is" vagyok.
Elsősorban az rpg játékokat csippantom, de néha a repülős-mászkálós-lövöldözős is megy.
Final Fantasy--No1.
The Way of the samurai-- érdekes választás nem?

Üdv
Háhá,

te vagy az én emberem :)
úgy tűnik viszont, hogy aki idetéved az már szőrmentén belekapott a konzoljátékokba is...

Final Fantasy-t illetően én még a GameBoy és Super Nintendo-es epizódokat is végigjátszottam emulátoron, most a Final Fantasy I-II-t gyűröm Playstation Portable-ön, amikor időm engedi, miután most fedeztem fel PS2-n a Guitar Hero Rock the 80's-t (még egy gitár kontrollert is vettem, annyira addiktív)...

az asszony hogy tűri?
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 9
2007. Augusztus 24. 20:32, Péntek
Üdvözlet minden fórumozónak!  :istenvagy


Túl sokat nem tudok magamról mondani. A nickem valószínűleg eléggé beszédes (még inkább, mint gabranek fórumtárs esetén  :) ) és többségetekhez képest vén trotli vagyok (az első holdraszállás évjárata). De hát Takeshi Miike jóval öregebb, mint én (éppen ma 47, ugye?), és mégis szeretitek...  :-D
Elég régóta itt vagyok már a fórumon, mint regisztrálatlan vendég és olvaslak benneteket. Már két textfájlt írtam tele filmcímekkel, hogy miket kell megszereznem...  :)
Lassan, de biztosan fordultam el a halivúdi filmektől és mára odáig jutottam, hogy inkább megnézek öt európai (német, francia stb.) filmet, mint egy amerikait (bár azért egy-két gyöngyszem azok között is akad). Hányingerem van már a minden amerikai film végén lévő kliséktől: a tapsolás-hurrázás, éljenzés, amikor a főhős #1 a szemébe néz és megveregeti a karját a mentőautóba betett főhős #2-nek... Meg a kötelezően elsütendő "örülök, hogy ilyen remek családom van, szeretlek benneteket" és egyéb klisék tömkelege.
A köznapi életben nem vagyok akkora Ázsia-fan, hogy Leukoplaszttal meghúzatnám kétoldalt a halántékomon a bőrt (hogy ferde legyen a szemem) és a pizzát sem eszem pálcikával.  :-D  8-) Megelégszem annyival, hogy szeretek nézni néhány ázsiai sportot (pl. a szumót) és szeretem az ázsiai filmeket.
Mivel alapjában békés és toleráns természetű fickó vagyok, a nap mint nap óhatatlanul engem (is) érő rengeteg negatív hatást valahogyan kompenzálnom kell. Emiatt odahaza főleg agresszív, lövöldözős játékokkal játszom (pl. RtCW), a leginkább kedvelt filmjeim pedig (európai/amerikai filmes szemmel nézve) viszonylag brutálisak. Nagyon kedvelem a jó kaszabolós/lövöldözős/verekedős filmeket, mint pl. Chow Yun-Fat korábbi filmjei (Hard Boiled, Full Contact stb.), a látványos mozikat (Ong-Bak) vagy a kardozós nindzsás-szamurájos vagy a lövöldözős jakuzafilmeket. Ezekkel ki tudja adni az ember a felgyűlő agressziót és frusztrációt, így lesz egy tündéri aranyos és békés ember a hétköznapokban...  :18 :deadmeat: :lol: :killer samurai: :woo:  =  :aniki: :roll: 8-) :angel:
Amikor DVD-t vásárolok, az utóbbi pár évben már rá sem nézek az olyan filmre, amin nincs legalább egy vastag sárga karika 16-os számmal.
De nem a vérgőz a mindenem; az olyan filozofikus/gondolkodós filmeket is szeretem, amiben alig látni kardot, mint pl. a Szeppuku.
Mániám továbbá a helyesírás és a helyes magyar beszéd, úgyhogy ezúttal is kérek mindenkit, szóljon, ha hibázom. Vesszen minden szervíz (a szerviz helyett) és minden huszas (a húszas helyett).  :mad:
Talán ennyi elég is kezdetnek...
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

2007. Augusztus 24. 20:43, Péntek
Üdvözlet minden fórumozónak!  :istenvagy

üdv! érezd jól magad "nálunk"! :-D

  • *
  • Karma: 80
2007. Augusztus 24. 21:03, Péntek
Üdvözlet minden fórumozónak!  :istenvagy

Üdv! Rtcw?! :-o Milyen néven játszol? Klán?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 1
2007. Augusztus 24. 21:09, Péntek
sziasztok, szia sagyuri,
Az én nevem bob, kisbob  :smoke:
szeretem a jó fórumokat és a jó társaságot...
az ázsiai filmeket meg majd meglátjuk (fix ip :( )
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 24. 22:56, Péntek írta kisbob »
kisbob
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Egy helyzet csak akkor biztonságos, ha hazafelé tartunk...
"Az élet csak addig tart, amíg a cédula a csuklódról le nem csúszik a nagylábujjadra..."
Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal

  • Karma: 9
2007. Augusztus 24. 21:13, Péntek
arnold: Kösz az üdvözlést...  :)

kisho: Még egy éve sincs, hogy "tisztességes" netem van, az igazán aktív játékkorszakom pedig pár éve volt, úgyhogy Single Playerben pufogott az MP40 és a távcsöves Mauser... :woo: Mostanság már inkább csak egyszer-egyszer nosztalgiaszerűen veszem elő a progit. (Tudod, sok munka, kevés szabadidő...) Azért a lementett videókat megnéztem én is anno, jó kis meccseket nyomtak az emberek; plusz elég jó zenéket tettek a videók alá... :-D

Látom kisbob is megjött...
Na jó, lehet, hogy ő is szereti az ázsiai filmeket, de nekem eddig nem ezt az arcát mutatta... (Munkatársam szegény -- vagy inkább magam sajnáljam?  :-D )
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 1
2007. Augusztus 24. 21:15, Péntek
Látom kisbob is megjött...
Na jó, lehet, hogy ő is szereti az ázsiai filmeket, de nekem eddig nem ezt az arcát mutatta... (Munkatársam szegény -- vagy inkább magam sajnáljam?  :-D )


legalább itt ne kezdd, hogy megnézek mindent ami szines  :angel:

.                                                  és itt is megtalálható vagyok :  :woo:
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 24. 21:28, Péntek írta kisbob »
kisbob
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Egy helyzet csak akkor biztonságos, ha hazafelé tartunk...
"Az élet csak addig tart, amíg a cédula a csuklódról le nem csúszik a nagylábujjadra..."
Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal

  • *
  • Karma: 82
2007. Augusztus 24. 21:23, Péntek
Üdv a fórumon mindkettőtöknek!

  • *
  • Karma: 80
2007. Augusztus 24. 21:31, Péntek
Látom kisbob is megjött...
Na jó, lehet, hogy ő is szereti az ázsiai filmeket, de nekem eddig nem ezt az arcát mutatta... (Munkatársam szegény -- vagy inkább magam sajnáljam?  :-D )


legalább itt ne kezdd, hogy megnézek mindent ami szines  :angel:

.                                                  és itt is megtalálható vagyok :  :woo:

Üdv neked is! Haláli az avatárod. :-D
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 1
2007. Augusztus 24. 21:45, Péntek
köszönöm az üdvözléseket  :samurai:
kisbob
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Egy helyzet csak akkor biztonságos, ha hazafelé tartunk...
"Az élet csak addig tart, amíg a cédula a csuklódról le nem csúszik a nagylábujjadra..."
Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal

  • Karma: 32
2007. Augusztus 24. 22:07, Péntek
Üdv nálunk kisbob és sagyuri.
Tessék sok ázsiai filmet nézni és aktívkodni.  :)

  • Karma: 42
2007. Augusztus 24. 23:01, Péntek
Üdvözlet Nektek!

Idézet
Nagyon kedvelem a jó kaszabolós/lövöldözős/verekedős filmeket, mint pl. Chow Yun-Fat korábbi filmjei (Hard Boiled, Full Contact stb.), a látványos mozikat (Ong-Bak) vagy a kardozós nindzsás-szamurájos vagy a lövöldözős jakuzafilmeket.

Mintha csak magamat hallanám... Ez a felsorolás legalább 1 karmányi hitelt érdemel. :-D
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2007. Augusztus 25. 01:51, Szombat
Jut eszembe, van még egy mániám a filmekkel kapcsolatban: az eredeti hang. Ez főleg a nem angol nyelvű filmeknél fontos. Japán filmet magyar hanggal nézni? Brrrrrrr.............. Teljesen agyonvágja a film hangulatát. Amikor pl. az "Infernal Affairs" három lemezét megvettem, rutinosan már egyből a kínai hanggal kezdtem. A Das Boot-ot 10 percig bírtam nézni magyar hanggal, utána átkapcsoltam a németre + magyar subra. Sokkal tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés és legalább 40 %-kal kevesebb töredezett hajszál. :) :-D
Ugyanígy jártam az El Mariachi-val: jó-jó, meg lehet nézni magyarul, de azért az eredeti spanyol hang mégis más. Ebből következik, hogy a legszörnyűbbek azok a halivúdi filmek, ahol a japánok, mexikóiak, németek, franciák mind egységesen angolul beszélnek (mondjuk pl. a Desperado). :ideg:
A legdurvább egy netes release volt, az Amarcord: a nagyeszű rilízör kidobta az eredeti olasz nyelvet, de az angolt és a németet bezzeg meghagyta. Még ha nem is magyar, hanem mondjuk német piacra készült (ami gyanús, mert angol AC3 1.0, német AC3 1.0, magyar AC3 1.0 volt meghagyva), azért annyi esze lehetett volna, hogy az eredeti nyelvet nem törli ki valami hulladék angol kedvéért... :ideg:
Vannak persze filmek, amik "kívánják" a magyar szinkront, de az ázsiai filmek többsége eredeti nyelvén a legjobb. Persze ez csak az én magánvéleményem... :)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 25. 01:54, Szombat írta sagyuri »
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • *
  • Karma: 80
2007. Augusztus 25. 01:59, Szombat
Jut eszembe, van még egy mániám a filmekkel kapcsolatban: az eredeti hang. Ez főleg a nem angol nyelvű filmeknél fontos. Japán filmet magyar hanggal nézni? Brrrrrrr.............. Teljesen agyonvágja a film hangulatát. Amikor pl. az "Infernal Affairs" három lemezét megvettem, rutinosan már egyből a kínai hanggal kezdtem. A Das Boot-ot 10 percig bírtam nézni magyar hanggal, utána átkapcsoltam a németre + magyar subra. Sokkal tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés és legalább 40 %-kal kevesebb töredezett hajszál. :) :-D
Ugyanígy jártam az El Mariachi-val: jó-jó, meg lehet nézni magyarul, de azért az eredeti spanyol hang mégis más. Ebből következik, hogy a legszörnyűbbek azok a halivúdi filmek, ahol a japánok, mexikóiak, németek, franciák mind egységesen angolul beszélnek (mondjuk pl. a Desperado). :ideg:
A legdurvább egy netes release volt, az Amarcord: a nagyeszű rilízör kidobta az eredeti olasz nyelvet, de az angolt és a németet bezzeg meghagyta. Még ha nem is magyar, hanem mondjuk német piacra készült (ami gyanús, mert angol AC3 1.0, német AC3 1.0, magyar AC3 1.0 volt meghagyva), azért annyi esze lehetett volna, hogy az eredeti nyelvet nem törli ki valami hulladék angol kedvéért... :ideg:
Vannak persze filmek, amik "kívánják" a magyar szinkront, de az ázsiai filmek többsége eredeti nyelvén a legjobb. Persze ez csak az én magénvéleményem... :)

Itt szinte mindenki (én is) eredeti hang + magyar felirat párti, mondjuk az ázsiai filmek nagy része el se jut Magyarországra, úgyhogy szinkron sok esetben amúgyis felejtős lenne. Mondjuk nemrég szembesültem azzal, hogy az Őrült küldetés (Aces go places aka. Mad mission) filmek szinkronjai bár baromi sokat tettek hozzá a poénokhoz, viszont az eredeti szöveghez néha SEMMI közük nem volt.
A Das Boot-ot én is szeretem, de a DVD kiadás felirata szerintem botrányosan szar. Anno megvolt VHS-en is, azon sokkal jobb volt.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

 

anything