Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

gyártsak-e még ilyen biográfiákat?

persze, mi az hogy!
6 (100%)
semmi szükség rájuk
0 (0%)

Összes szavazó: 5

Szavazás lezárva: 2006. Május 30. 21:27, Kedd

Szerző Téma: Cecilia Cheung Pak-Chi  (Megtekintve 1197 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Május 30. 21:27, Kedd
Cecilia Cheung Pak-Chi

1980.05.24.
Hong Kong

mandarin neve : Zhang Bai Zhi


Cecilia Cheung Hong-Kongban született, tanulmányait Ausztráliában végezte. Ennek köszönhetően a kantoni és a mandarin mellett jól beszél angolul is. Egy ital reklámban fedezték fel, egészen pontosan egy Chu Wing Lung nevű úriember, aki máig a managere. Cecilia családja eleinte nem nagyon akarta elengedni a szórakoztatóiparba, de Chu megígérte az apának, hogy gondját fogja viselni és biztosította, hogy nem fog tévútra keveredni.
Cecilia Stephen Chow King of Comedy című filmjében debütált, ami az 1999-es Kínai Újévre készült. Ebben a filmben egy night club hostess-t alakít, aki egy boldogtalan szerelembe keveredik. A filmmel kapcsolatban Cecilia elmondta, hogy nincs megelégedve azzal, amit ebben a filmben alakított és reméli, hogy a következő szerepében jobban fog majd játszani. Úgy érezte, a legemlékezetesebb jelenete az volt, amikor sírnia kellett, mert nehezen érezte át ezt az érzést. Az első filmje után elhatározta, hogy énekesi karrierbe (is) kezd. Az első lemeze 1999 júliusában jelent meg Any Weather címmel. Még ugyanebben az évben forgatta le Jingle Ma a Fly me to Polaris című filmjét, amiben Cecilia egy kétbalkezes nővérkét alakított és a szerepért meg is kapta a legjobb új színész díjat az azévi HK Film Awards-on. A népszerűsége ezek után meredeken ívelt felfelé, több szerepajánlat várt rá, valamint teljesen beindult a már említett énekesi karrierje. Ami pedig ezzel együtt jár, tele volt vele a bulvársajtó, főként az apja állítólagos triádkapcsolataival.
2002 elején egy tévé show-hoz készített autós kaszkadőrmutatványban vett részt, ami balul sült el és súlyos gerincsérülést szenvedett. Szerencsére hamar felépült és két vígjátékkal tért vissza, a Mighty Baby és a Cat & Mouse című filmekkel. 2004-ben pedig a Lost in time című filmjéért megkapta a legjobb színésznő díját a HK Movie Awards-on. És ahogy mondani szokták, hol van még ennek a karriernek a vége... :)

iMDB
AsiaFinest
háttérképek

Ennyit tudtam így hirtelen a neten fellelt biográfiákból összeollózni. Ideraktam a fórumba, mert nem tudom, hogy van-e ilyen postolási lehetőség a főoldalon. Korrekciók és addíciók jöhetnek!
Személyes véleményként még a zenéjéhez annyit fűznék hozzá, hogy 1 albumát hallottam, de az borzasztó rossz volt, a kisebbik baja az volt, hogy az r&b semmilyen nyelven sem hallgatható zenei stílus, a nagyobbik pedig az, hogy Cecilia rekedtes beszédhangja nagyon tetszik, de ez a hang éneklésre -szerintem- alkalmatlan...  8-)

A végére meg egy technikai kérdés : hogy tudom a szöveget a kép mellé rakni? Így olyan csúnya az összhatás... :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 30. 21:50, Kedd
Ez nagyon király, én meg Leslieről terveztem egy ilyet. Amondó vagyok, hogy csináljuk, és a főoldalra is felrakom, a fórum meg legyen a szokásos komment helye. :?:

  • *
  • Karma: 82
2006. Május 30. 22:03, Kedd
Idézetet írta: Manu
Ez nagyon király, én meg Leslieről terveztem egy ilyet. Amondó vagyok, hogy csináljuk, és a főoldalra is felrakom, a fórum meg legyen a szokásos komment helye. :?:


Oké, akkor még gyártok ilyeneket majd.

  • Karma: 36
2006. Május 30. 22:45, Kedd
Idézetet írta: Manu
Ez nagyon király, én meg Leslieről terveztem egy ilyet. Amondó vagyok, hogy csináljuk, és a főoldalra is felrakom, a fórum meg legyen a szokásos komment helye. :?:

Támogatom. 8-)

  • Karma: 32
2006. Május 31. 00:40, Szerda
Szerintem is jó ötlet. :)
Sok sok ilyet még YEZy!  :-D

  • Karma: 29
2006. Május 31. 12:19, Szerda
Idézetet írta: Skyneth
Szerintem is jó ötlet. :)
Sok sok ilyet még YEZy!  :-D

Igen, igen, en is akajok meg ilyet...  :P
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • *
  • Karma: 82
2006. Május 31. 20:06, Szerda
Nagyon jó lett ez a külön részleg a színészeknek, de Cecilia miért lett koreai?  :roll:

  • Karma: 36
2006. Június 1. 00:57, Csütörtök
Idézetet írta: YEZy
Nagyon jó lett ez a külön részleg a színészeknek, de Cecilia miért lett koreai?  :roll:


És miért maradt ki a Failan?

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 1. 08:54, Csütörtök
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: YEZy
Nagyon jó lett ez a külön részleg a színészeknek, de Cecilia miért lett koreai?  :roll:


És miért maradt ki a Failan?


Valószínűleg azért, ami miatt kimaradt a Fantasia, a Shaolin Soccer és a My kung-fu sweetheart is, azaz nem szerepelt a forrásban. De mint írtam fentebb, addíciók és korrekciók jöhetnek nyugodtan... :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Június 1. 18:11, Csütörtök
Idézetet írta: YEZy
Nagyon jó lett ez a külön részleg a színészeknek, de Cecilia miért lett koreai?  :roll:


...mert h*lye vagyok.

 

anything