Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Anime  (Megtekintve 24833 alkalommal)

  • Karma: 29
2006. Március 19. 13:14, Vasárnap
Ha érdekel titeket, én kiírtam mind a 43 részt...

] na ez elég buta hozzászólás volt, miután már többen említették, hogy látogatják a "micsapatunkat"...  :?  [
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

2006. Március 19. 14:40, Vasárnap
a The Guyver: Bio-Booster Armor c. 12 részes anime-t ismeritek? az amerikaiak csináltak belőle két élőszereplős filmet (az egyiket láttam is). kíváncsi vagyok milyen lehet az anime...

  • Karma: 32
2006. Március 19. 15:29, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
a The Guyver: Bio-Booster Armor c. 12 részes anime-t ismeritek? az amerikaiak csináltak belőle két élőszereplős filmet (az egyiket láttam is). kíváncsi vagyok milyen lehet az anime...


A filmeket én is láttam, de az alapján nem hinném hogy bejönne nekem ez az anime. Kokettáltam már vele ugyan, főleg most, hogy nekiálltak a magyar feliratnak, de még nem vagyok ezügyben elég elszánt.

  • Karma: 36
2006. Március 24. 23:59, Péntek
Kakurenbo

Érdekes rövidfilm egy elborult éjjeli kihalt komplexumban (Blame és Tokyo kereszteződése) bújócskázó gyerekekről, akiket démonok vadásznak. Semmi különös... Fiatal a rendezője, eddig csak ennél még sokkal rövidebb filmeket csinált. A látvány szép, ugyanakkor spóroltak is, például mindenkin maszk van, így nem kellett arcvonásokat rajzolni. :) A zene passzol.

2006. Március 31. 11:27, Péntek
írtam véleményt a Wonderful Days-ről. jól néz ki, de semmi különös. :( nem tudom, látta-e valaki közületek?!
állítólag, amikor Szöulban bemutatták, az első héten 17 moziban mindössze 140080 néző volt rá kíváncsi. ez kb 840 ezer USD bevételt jelentett. ha ez igaz, akkor iszonyat nagy bukta volt!

  • Karma: 32
2006. Március 31. 11:32, Péntek
Idézetet írta: arnold
írtam véleményt a Wonderful Days-ről. jól néz ki, de semmi különös. :( nem tudom, látta-e valaki közületek?!
állítólag, amikor Szöulban bemutatták, az első héten 17 moziban mindössze 140080 néző volt rá kíváncsi. ez kb 840 ezer USD bevételt jelentett. ha ez igaz, akkor iszonyat nagy bukta volt!


Nekem anno tetszett a Wonderful Days. A látványvilága jól eltalált, és a sztorival se volt igazán bajom.
Viszont most nemrég összefutottam egy Ark című szintén koreai borzalommal - ami ráadásul angol dubos. Na azt messziről kerüljétek, ha látjátok. (IMDb)

  • Karma: 36
2006. Március 31. 11:55, Péntek
Idézetet írta: arnold
írtam véleményt a Wonderful Days-ről. jól néz ki, de semmi különös. :( nem tudom, látta-e valaki közületek?!
állítólag, amikor Szöulban bemutatták, az első héten 17 moziban mindössze 140080 néző volt rá kíváncsi. ez kb 840 ezer USD bevételt jelentett. ha ez igaz, akkor iszonyat nagy bukta volt!

Én utálom. Nem tartom animének. Közelebb van az amerikai rajzstílushoz, karaktertípusokhoz és előadási módhoz.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 31. 12:13, Péntek
Teljesen egyetértek arnolddal...

2006. Március 31. 13:51, Péntek
Idézetet írta: Manu
Teljesen egyetértek arnolddal...

köszi!

az a legnagyobb vicc, hogy 7 évig csinálták. ennyi idő alatt a japánok annyi anime-t legyártanak, hogy megsem lehet számolni. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 31. 15:06, Péntek
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Teljesen egyetértek arnolddal...

az a legnagyobb vicc, hogy 7 évig csinálták. ennyi idő alatt a japánok annyi anime-t legyártanak, hogy megsem lehet számolni. :)


Bezony. Lassú munkához idő kell... :)

  • Karma: 1
2006. Március 31. 19:53, Péntek
nekem nem ennyire lesúlytóak az emlékeim a wonderful daysről, bár nem egy bonyolult mű az 100. én meg eleve a japánoknak szurkolok.

viszont mostanság mintha megint készülne koreai anime, csak szita az agyam.

  • Karma: 36
2006. Április 4. 12:07, Kedd
CSá Ramiz!

megnéztem a szomszédom totoro-t! jó kis mese tetszet kis gyerek mese de jó:D
jah s lesznek ezek az animék akit esetleg érdekel
2006. április 19. (szerda) 20:00
 
Vision of Escaflowne: A Girl in Gaia
Hossz: 98 perc
Kiadás éve: 2000
Rendező: Akane Kazuki (Vision of Escaflowne TV)
 
2006. május 3. (szerda) 20:00
 
Revolutionary Girl Utena
Hossz: 80
Kiadás éve: 1999
Rendező: Ikuhara Kunihiko (Varázslatos álmok, Juharfalva lakói)
bye
Gáboja

  • Karma: 36
2006. Április 4. 14:12, Kedd
Idézetet írta: GaboJa
CSá Ramiz!
megnéztem a szomszédom totoro-t! jó kis mese tetszet kis gyerek mese de jó :D

Mondtam, hogy könnyű, de szórakoztató. :) Akira után pihenés? :)

  • Karma: 36
2006. Április 5. 17:18, Szerda
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: GaboJa
CSá Ramiz!
megnéztem a szomszédom totoro-t! jó kis mese tetszet kis gyerek mese de jó :D

Mondtam, hogy könnyű, de szórakoztató. :) Akira után pihenés? :)[/quote
Jah arra teljesen jó volt:D

de szerintem nem volt olyan rossz Az egy gésa emlékiratai se !
lehet azért mert épp olyan hangulatban voltam hogy é akor bejött:D
ha végre sikerül meg bütykölni jól a netem sürübben írok:D
bye]

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Április 18. 15:51, Kedd


Az utóbbi hetekben ellenállhatalan vágyat éreztem, hogy valami sci-fit nézzek, de nem igazán találtam megfelelő filmet. Emellé társult még az a gyermekkorból visszamaradt atavisztikus tünet, ami néha arra késztet, hogy megnézzek egy mechás animét, mivel azokban nagy örömömet leltem annak idején (Saber Rider, Voltron, Robotech rulez!!!). Sajna általában csalódnom kellet, most azonban nem!
Bár a történet még az épp nézhető kategóriába tartozik, klissékkel és bugyuta dolgokkal teli, de hál' istennek nem is erre gyúrtak, meg legalább van ritmusa, leköti a figyelmet. Az akcók azonban nagyon zúznak, egy-az-egyben totáljó CG, ami szépen beleilleszkedik a 2D-s környezetbe. Nem is kevés van belőle, rendesen osztják egymást a népek.  A mechák sem töltenek be igazából közponi szerepet, inkább légiharc vadászgépekkel, amik max. félig alakulnak át robottá, és az is jól van megcsinálva. Ezzel az 5 részével a sci-fi rajongóknak biztosan szerez egy kellemes estét, szvsz jól sikerült akciódús, pörgős anime.

Most nekikezdtem a RahXephonnak, amit eddig azért nem néztem, mert NGE klón. Tényleg az, de nem zavaró, jó a képi világ, meg a hangulat... A többit majd látjuk.