Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Filmvetítések, fesztiválok - ázsiai filmek magyar mozikban  (Megtekintve 28490 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Július 28. 01:01, Péntek
Klasszikus Japán Filmhét az Örökmozgó moziban 2006.09.28.-2006.10.04.

Fekete eső/Kuroi ame (Imamura Shohei) 1989,  123 perc  iMDB : 8.1
Keresztre feszített szerelmesek/Chikamatsu monogatari (Mizoguchi Kenji) 1954,  102 perc  iMDB : 8.4
Megszülettem, de.../Umarete wa mita keredo (Ozu Yasujiro) 1932,  91 perc  iMDB : 8.5
Oyu kisasszony/Oyuu sama (Mizoguchi Kenji) 1951,  95 perc  iMDB : 8.1
Néma párbaj/Shizukanaru ketto (Kurosawa Akira) 1949,  94 perc  iMDB : 8.0
Az utolsó krizantém története/Zangiku monogatari (Mizoguchi Kenji) 1939,  143 perc  iMDB : 8.0
12 szempár/Nijuu-shi no hitomi (Kinoshita Keisuke) 1954,  155 perc  iMDB : 8.3

Mit mondjak, nem lesz okunk panaszra a minőséget illetően... :)

Kezdési időpontokat lehet tudni?

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 28. 06:35, Péntek
Jaj tényleg, az lemaradt... :) A filmhéten levő filmek 18:00-18:30-kor kezdődnek (gondolom a hosszabbak korábban, ennyire nincs részletezve), a Filmklub filmjei pedig egységesen 18:30-kor.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 28. 10:29, Péntek
Klasszikus Japán Filmhét az Örökmozgó moziban 2006.09.28.-2006.10.04.

Fekete eső/Kuroi ame (Imamura Shohei) 1989,  123 perc  iMDB : 8.1
Keresztre feszített szerelmesek/Chikamatsu monogatari (Mizoguchi Kenji) 1954,  102 perc  iMDB : 8.4
Megszülettem, de.../Umarete wa mita keredo (Ozu Yasujiro) 1932,  91 perc  iMDB : 8.5
Oyu kisasszony/Oyuu sama (Mizoguchi Kenji) 1951,  95 perc  iMDB : 8.1
Néma párbaj/Shizukanaru ketto (Kurosawa Akira) 1949,  94 perc  iMDB : 8.0
Az utolsó krizantém története/Zangiku monogatari (Mizoguchi Kenji) 1939,  143 perc  iMDB : 8.0
12 szempár/Nijuu-shi no hitomi (Kinoshita Keisuke) 1954,  155 perc  iMDB : 8.3

Mit mondjak, nem lesz okunk panaszra a minőséget illetően... :)

Mizoguchi, Ozu, Imamura, Kurosawa...  :hail:

Lehet fel kéne egy hétre költöznöm  :(

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 28. 12:04, Péntek
Klasszikus Japán Filmhét az Örökmozgó moziban 2006.09.28.-2006.10.04.

Fekete eső/Kuroi ame (Imamura Shohei) 1989,  123 perc  iMDB : 8.1
Keresztre feszített szerelmesek/Chikamatsu monogatari (Mizoguchi Kenji) 1954,  102 perc  iMDB : 8.4
Megszülettem, de.../Umarete wa mita keredo (Ozu Yasujiro) 1932,  91 perc  iMDB : 8.5
Oyu kisasszony/Oyuu sama (Mizoguchi Kenji) 1951,  95 perc  iMDB : 8.1
Néma párbaj/Shizukanaru ketto (Kurosawa Akira) 1949,  94 perc  iMDB : 8.0
Az utolsó krizantém története/Zangiku monogatari (Mizoguchi Kenji) 1939,  143 perc  iMDB : 8.0
12 szempár/Nijuu-shi no hitomi (Kinoshita Keisuke) 1954,  155 perc  iMDB : 8.3

Mit mondjak, nem lesz okunk panaszra a minőséget illetően... :)

Mizoguchi, Ozu, Imamura, Kurosawa...  :hail:

Lehet fel kéne egy hétre költöznöm  :(

Vegyél ki szabit! ;) De legalább hétvégén megérné feljönni, bár a filmek pontos vetítési időpontja nem volt rajta a lapon.

  • Karma: 36
2006. Július 28. 15:10, Péntek
Huhh... elkezdek sporolni... :)
Manu, gondolom parszor vendegul lathatlak majd. :)

  • Karma: 32
2006. Augusztus 8. 23:08, Kedd
SZIGET - 2006. aug. 13. vasárnap

Ázsiai nap
Helyszín: Duna mozi

14:00 - Rituális erőszak Takashi Miike és Kim Ki Duk filmjeiben (Nemes Z. Márió)
15:00 - Japán cyberpunk (Gyalog Zoltán)
16:00 - FILMVETÍTÉS: Takashii Miike - Yokai Daisenso IMDb
18:00 - Godzilla filmek (Dienes Zsolt)
19:00 - Shaw Brothers- kungfu- és wuxiafilmek (Wostry Ferenc)
20:00 - FILMVETÍTÉS: Eight Diagram Pole Fighter IMDb

Ha netán valaki arra jár és van kedve nézzen be. :)

  • Karma: 41
2006. Augusztus 9. 00:16, Szerda
hű ezek jók, copy pastem.

  • Karma: 36
2006. Augusztus 9. 11:14, Szerda
Rohadt életbe, hogy ilyen jó kis programokat pont a Szigeten rendeznek meg... :woo: :-D

  • Karma: 32
2006. Augusztus 9. 11:20, Szerda
Pont ez az. Végre valami normális program is van a Szigeten.  :-D

  • *
  • Karma: 82
2006. Augusztus 9. 12:00, Szerda
Pont ez az. Végre valami normális program is van a Szigeten.  :-D

Igen, de még ezért is sokallom azt a 6 rugós belépőt... Igazán megtarthatnák ezeket az előadásokat máshol is, biztos érdekesek lesznek (vagy legalábbis lehetne róluk/velük vitatkozni).

  • Karma: 36
2006. Augusztus 11. 01:33, Péntek
Szerintem is. Nyilván nem szedhetnének ennyi pénzt csak az eloadásokért, márpedig majdnem az egész napját elvinné az embernek, ha végig ott lenne. Régen a Szigetnek tobb értelme volt, most már nagyon kezd olyan "vigyunk oda mindent, tobb ember is fog odamenni" jellegu lenni, így meg persze még tobb pénzt lehet szedni, csesszék meg. Kéne egy Diáksziget megint, mittomén, ezúttal Csepelen...
« Utoljára szerkesztve: 2006. Augusztus 11. 01:36, Péntek írta Ramiz »

  • Karma: 36
2006. Augusztus 11. 13:09, Péntek
Szerintem is. Nyilván nem szedhetnének ennyi pénzt csak az eloadásokért, márpedig majdnem az egész napját elvinné az embernek, ha végig ott lenne. Régen a Szigetnek tobb értelme volt, most már nagyon kezd olyan "vigyunk oda mindent, tobb ember is fog odamenni" jellegu lenni, így meg persze még tobb pénzt lehet szedni, csesszék meg. Kéne egy Diáksziget megint, mittomén, ezúttal Csepelen...

Ha akarunk olyan kaliberű sztárokat, mint a Prodigy (én akarok   :-D), akkor kell a minél több ember, különben nem lehet a gázsijukat kifizetni. Ez a Sziget 22-es csapdája. Divat panaszkodni, de egyre több a látogató, nyilván, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor nem jönnének. Persze lehetne olcsóbb a jegy, elfogadhatóbb lenne, ha évente csak 500 forinttal emelnék, nem hiszem, hogy akkora az infláció, hogy minden évben 1000 ft.-tal többet kelljen kérni. Viszont sokáig nullszaldós volt a fesztivál, ha most van egy kis nyereségük, azt egyáltalán nem sajnálom tőlük, egész évben ezen dolgoznak.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Augusztus 11. 15:37, Péntek
Szerintem is. Nyilván nem szedhetnének ennyi pénzt csak az eloadásokért, márpedig majdnem az egész napját elvinné az embernek, ha végig ott lenne. Régen a Szigetnek tobb értelme volt, most már nagyon kezd olyan "vigyunk oda mindent, tobb ember is fog odamenni" jellegu lenni, így meg persze még tobb pénzt lehet szedni, csesszék meg. Kéne egy Diáksziget megint, mittomén, ezúttal Csepelen...

Ha akarunk olyan kaliberű sztárokat, mint a Prodigy (én akarok   :-D), akkor kell a minél több ember, különben nem lehet a gázsijukat kifizetni. Ez a Sziget 22-es csapdája. Divat panaszkodni, de egyre több a látogató, nyilván, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor nem jönnének. Persze lehetne olcsóbb a jegy, elfogadhatóbb lenne, ha évente csak 500 forinttal emelnék, nem hiszem, hogy akkora az infláció, hogy minden évben 1000 ft.-tal többet kelljen kérni. Viszont sokáig nullszaldós volt a fesztivál, ha most van egy kis nyereségük, azt egyáltalán nem sajnálom tőlük, egész évben ezen dolgoznak.

Azért az érdekes, hogy 96-97-ben, mikor fent voltam, lazán ki tudtam fizetni a hetijegyet DIÁKként. Aztán lett belőle PEPSI sziget, és már nem tudom. Pedig akkor sokkal nívósabb együttesek jöttek el, mint most, meg a stílus is más volt. Legutóbb 2002-ben mentem fel egy napra, és teljesen kikészültem, mert az egészből egy rohadt nagy bevásárlóközpont lett és már mindenki ott van, ha kell, ha nem. Ugyanez az elsilányososdás jellemző a Művészetek völgyére is egyébként. Ahol a pénz közbeszól, ott jön a gagyi is, sajna.

  • *
  • Karma: 82
2006. Augusztus 11. 17:38, Péntek
Ma hazafelé a villamosról láttam a sort a Nyugatinál a sátor előtt, ahol a jegyet lehet venni. Jó hosszú volt, én biztos nem állnám végig...  :-D

  • Karma: 36
2006. Augusztus 15. 12:46, Kedd
Ha akarunk olyan kaliberű sztárokat, mint a Prodigy (én akarok :-D), akkor kell a minél több ember, különben nem lehet a gázsijukat kifizetni. Ez a Sziget 22-es csapdája.
Ilyen áron én nem akarok "olyan kaliberű sztárokat"...

Divat panaszkodni, de egyre több a látogató, nyilván, ha olyan rossz lenne a helyzet, akkor nem jönnének.
Ez szerintem túlegyszerűsítés. Megy a biznisz, sok pénz forog, sok a reklám meg a beleölt energia, mégiscsak főváros vagyunk (sőt már EU-tag is), nyilván egy ilyen kis szigetet meg tudnak tölteni emberekkel. De attól még lehet "olyan rossz" a helyzet, pláne a régihez képest.

Persze lehetne olcsóbb a jegy, elfogadhatóbb lenne, ha évente csak 500 forinttal emelnék, nem hiszem, hogy akkora az infláció, hogy minden évben 1000 ft.-tal többet kelljen kérni. Viszont sokáig nullszaldós volt a fesztivál, ha most van egy kis nyereségük, azt egyáltalán nem sajnálom tőlük, egész évben ezen dolgoznak.
Mi sem tőlük sajnáljuk, hanem kiadni sajnálnánk magunktól... :-D