Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Filmvetítések, fesztiválok - ázsiai filmek magyar mozikban  (Megtekintve 28382 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Április 6. 19:43, Csütörtök
Jéé van ilyen topic is már!? :)  (talán többet kellene följárnom a fórumra) :roll:

Szóval az a helyzet, hogy én is megyek a 9sárkányra!! :D 8) Azt viszont már biztosan tudjátok, hogy el lett halasztva az előadás, de azt én spec. nem tudom, hogy vasárnap akkor mikor fogják játszani??

Mallesleg pénteken(holnap) megyek Lady vengeance+re!  :))
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Április 7. 13:30, Péntek
Idézetet írta: Mazsom
Szóval az a helyzet, hogy én is megyek a 9 sárkányra!! :D 8) Azt viszont már biztosan tudjátok, hogy el lett halasztva az előadás, de azt én spec. nem tudom, hogy vasárnap akkor mikor fogják játszani??

Ugyanakkor, mint amikor pénteken játszották volna, azazööö... Nyolckor? Vagy hatkor? :P

Idézetet írta: Mazsom
Mellesleg pénteken(holnap) megyek Lady vengeance+re!  :))

Az egy kiráááály film! :cool: Kíváncsi vagyok az Oldboy-t és a Mr Vengeance-t és ezt összehasonlító és elemezgető cikkedre, amivel hozzájárulsz az oldalhoz.  :x :-D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 5. 16:56, Péntek
Na most ért le Szegedre az Akira... Nem siették el. Ráadásul kisteremben játszák, és ez is csak annak köszönhető, hogy van egy két lelkes fiatal itt, akik odafigyelnek erre, és tényleg sokat dolgoznak, hogy minőségi filmeket is játszanak.

  • Karma: 36
2006. Május 7. 01:07, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Na most ért le Szegedre az Akira... Nem siették el. Ráadásul kisteremben játszák, és ez is csak annak köszönhető, hogy van egy két lelkes fiatal itt, akik odafigyelnek erre, és tényleg sokat dolgoznak, hogy minőségi filmeket is játszanak.

Azért egy pár cimboráddal nézesd meg. :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 7. 14:15, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Manu
Na most ért le Szegedre az Akira... Nem siették el. Ráadásul kisteremben játszák, és ez is csak annak köszönhető, hogy van egy két lelkes fiatal itt, akik odafigyelnek erre, és tényleg sokat dolgoznak, hogy minőségi filmeket is játszanak.

Azért egy pár cimboráddal nézesd meg. :)

A cimboráim már rég látták. Most a kollégáim következnek  :twisted:  :twisted:

  • Karma: 36
2006. Május 7. 17:06, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
A cimboráim már rég látták. Most a kollégáim következnek  :twisted:  :twisted:

:cool:
A végén még egy iskolányi gyerekkel is megnézeted... 8-)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 8. 09:12, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: Manu
A cimboráim már rég látták. Most a kollégáim következnek  :twisted:  :twisted:

:cool:
A végén még egy iskolányi gyerekkel is megnézeted... 8-)


Hmmm... Nem is rossz ötlet  :-D

  • Karma: 36
2006. Május 8. 10:16, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz

Azért egy pár cimboráddal nézesd meg. :)


Apropó: kinek milyen beetetési stratégiái vannak? Hogyan lehet a halivudi filmeken felnőtt, gyanútlan áldozatokat a legjobban megfertőzni?

Az én módszerem, hogy próbálok a legkevésbé extrém, legkönyebben fogyasztható filmektől elindulni és fokozatosan növelni az adagot. A múltkor ehhez képest sikerült egy nagy stratégiai hibát vétenem, amikor egy haveromat Kim Ki-duk-kal akartam megismertetni és egyből a Szigettel (The isle) kezdtem. Nem tudta végignézni...  Ha viszont mondjuk a Bin-Jip-pel, vagy Az Íjjal indítok és a legvégén kapja csak meg a Szigetet, amikor már ismeri KKD stílusát, lehet, hogy símán megnézi. (Vagy nem.)

Szóval?

  • Karma: 36
2006. Május 8. 14:16, Hétfő
Szerintem kicsit erőssel indítottál (bár az említett filmet nem láttam). Az Ichi még a legvandálabb haverjaimnál is leverte a biztosítékot. :P Én Kiyoshi Kurosawa (profi... imádom), Sabu (zseniális... imádom) és Kitano (kicsit erős lehet, de rögtön beüt az arra fogékonyaknál) filmekkel fogok próbálkozni, ha lesz valaki, akit érdemes lesz megfertőzni. :) Mindenesetre a muterom például, aki filmes antitalentum (SEMMIT nem ért, még a leggagyibb könnyű-követni-nem-kell-gondolkodni akciófilmeknél és komédiáknál is mindig összekeveri a szereplőket meg az indítékokat), nagyon élvezte a Bin-Jipet, és értékelte a Memories Of Murdert, és imádta a Taste Of Tea-t (bár nem hiszem, hogy értette is 8) ).

2006. Május 8. 15:43, Hétfő
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: Ramiz

Azért egy pár cimboráddal nézesd meg. :)


Apropó: kinek milyen beetetési stratégiái vannak? Hogyan lehet a halivudi filmeken felnőtt, gyanútlan áldozatokat a legjobban megfertőzni?

Az én módszerem, hogy próbálok a legkevésbé extrém, legkönyebben fogyasztható filmektől elindulni és fokozatosan növelni az adagot. A múltkor ehhez képest sikerült egy nagy stratégiai hibát vétenem, amikor egy haveromat Kim Ki-duk-kal akartam megismertetni és egyből a Szigettel (The isle) kezdtem. Nem tudta végignézni...  Ha viszont mondjuk a Bin-Jip-pel, vagy Az Íjjal indítok és a legvégén kapja csak meg a Szigetet, amikor már ismeri KKD stílusát, lehet, hogy símán megnézi. (Vagy nem.)

Szóval?

ha Kim Ki-Duk filmjeit akarod megszerettetni, akkor Tavasz, nyár, ősz, tél... és tavasz, aztán Bin-jip, Rosszfiú vagy esetleg az Irgalmas lány, Címzett ismeretlen, íj, végül Sziget. én ezt a sorrendet alkalmaznám. bár, az kétségtelen, hogy nekem is  a Sziget tetszett eddig a legjobban, de én sem azt láttam először. az is igaz, hogy én inkább a vígjátékokkal szoktam kezdeni a "beetetést".  :)

2006. Május 8. 15:47, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Szerintem kicsit erőssel indítottál (bár az említett filmet nem láttam). Az Ichi még a legvandálabb haverjaimnál is leverte a biztosítékot. :P Én Kiyoshi Kurosawa (profi... imádom), Sabu (zseniális... imádom) és Kitano (kicsit erős lehet, de rögtön beüt az arra fogékonyaknál) filmekkel fogok próbálkozni, ha lesz valaki, akit érdemes lesz megfertőzni. :) Mindenesetre a muterom például, aki filmes antitalentum (SEMMIT nem ért, még a leggagyibb könnyű-követni-nem-kell-gondolkodni akciófilmeknél és komédiáknál is mindig összekeveri a szereplőket meg az indítékokat), nagyon élvezte a Bin-Jipet, és értékelte a Memories Of Murdert, és imádta a Taste Of Tea-t (bár nem hiszem, hogy értette is 8) ).

Kiyoshi Kurosawa-val kezdesz?? :shock: nem lesz az egy picit sok(k) elsőre? nem hinném, hogy érteni fogják, hogy mi, merre, hány méter..., de te tudod! 8-) mindenképp oda kell figyelni, hogy mivel indítasz, szvsz fokozatosan kell adagolni a brutalitást, mert ha egyből beledobod a "mély vízbe", akkor lehet, hogy nem megszeretni fogja, hanem megutálni.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Május 8. 17:01, Hétfő
Nálam nincs stratégia. Hál'Istennek viszonylag filmértő baráti köröm van, én meg elég diktatórikusan állok a témához. Azt nézzük, amit én akarok és kész... Eddig nem panaszkodtak. A legjobb barátomanál meg a csajszimnál a következő volt a sorrend, bár ez sem stratégia. Az Akirával kezdtem, még 1993-94 környékén, aztán néhány év múlva a Tűzvirágokkal és végül az Ichi. Talán ezért nem mertek panaszkodni  :twisted:
Egyébként az én tapasztalatom, hogy akit nem érdekelnek komolyabban a filmek, vagy csak a Hollywoody ipari anyag, azokkal nem igazán érdemes foglakozni. Legalábbis a megtérítéssel nem. Aki viszont már túlesett ezen a két fázison, az talán vevő lesz a dologra, ott viszont majdnem mindegy, hogy mit adsz neki, csak valamilyen tekintetben jó legyen.

  • *
  • Karma: 82
2006. Május 8. 17:10, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Nálam nincs stratégia. Hál'Istennek viszonylag filmértő baráti köröm van, én meg elég diktatórikusan állok a témához. Azt nézzük, amit én akarok és kész... Eddig nem panaszkodtak. A legjobb barátomanál meg a csajszimnál a következő volt a sorrend, bár ez sem stratégia. Az Akirával kezdtem, még 1993-94 környékén, aztán néhány év múlva a Tűzvirágokkal és végül az Ichi. Talán ezért nem mertek panaszkodni  :twisted:
Egyébként az én tapasztalatom, hogy akit nem érdekelnek komolyabban a filmek, vagy csak a Hollywoody ipari anyag, azokkal nem igazán érdekes foglakozni. Legalábbis a megtérítéssal nem. Aki viszont már túlesett ezen a két fázison, az talán vevő lesz a dologra, ott visuont majdnem mindegy, hogy mit adsz neki, csak valamilyen tekintetben jó legyen.


Így van, a legtöbb embernél nem lehet sikert elérni, mert a következő szituáció alakul ki: Mondom, hogy van egy nagyon jó filmem. Felcsillan a szemük és jön az alapkérdés : Szinkronos? Na most aki ezzel kezd, azzal már nem is érdemes foglalkozni... :) Aki nem ezzel kezd, annál a második probléma akkor jön elő, amikor mondom, hogy melyik nemzet állította elő a filmet. Jön egyből az "hát én úgy utálom a sárga filmeket" meg hasonló szövegek. Szerencsére vannak, akiknél ez sem jön elő, ők már a filmvilágra nyitottabb emberek, náluk lehet keresnivalója az embernek és tapasztalatom náluk úgy 50% körüli a tetszésindex. Ja és elsőre a véres filmek nem szoktak sikert aratni, meg a túl lassúak sem, inkább az ilyen szebb sztorik, mint a The road home, a Tavasz nyár..., A hős és társaik.

2006. Május 8. 18:17, Hétfő
Idézetet írta: YEZy
Így van, a legtöbb embernél nem lehet sikert elérni, mert a következő szituáció alakul ki: Mondom, hogy van egy nagyon jó filmem. Felcsillan a szemük és jön az alapkérdés : Szinkronos? Na most aki ezzel kezd, azzal már nem is érdemes foglalkozni... :) Aki nem ezzel kezd, annál a második probléma akkor jön elő, amikor mondom, hogy melyik nemzet állította elő a filmet. Jön egyből az "hát én úgy utálom a sárga filmeket" meg hasonló szövegek. Szerencsére vannak, akiknél ez sem jön elő, ők már a filmvilágra nyitottabb emberek, náluk lehet keresnivalója az embernek és tapasztalatom náluk úgy 50% körüli a tetszésindex. Ja és elsőre a véres filmek nem szoktak sikert aratni, meg a túl lassúak sem, inkább az ilyen szebb sztorik, mint a The road home, a Tavasz nyár..., A hős és társaik.

nagyon igaz! a szinkron téma, az egy tipikusan magyar "betegség". "jaj, hát ezt olvasni kell...?!" az ilyen egyénekkel sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni. persze, arra már nem gondolnak, hogy eredeti nyelven jobban élvezhető a színészek játéka, és sok esetben a poénok is nagyobbat ütnek. szerencsére az ismerőseim között ritka az olyan, aki nyafog a felirat miatt. a fő probléma inkább az szokott lenni, hogy túl véres nekik a film.

  • Karma: 36
2006. Május 9. 14:43, Kedd
Idézetet írta: arnold
Kiyoshi Kurosawa-val kezdesz?? :shock: nem lesz az egy picit sok(k) elsőre? nem hinném, hogy érteni fogják, hogy mi, merre, hány méter..., de te tudod! 8-) mindenképp oda kell figyelni, hogy mivel indítasz, szvsz fokozatosan kell adagolni a brutalitást, mert ha egyből beledobod a "mély vízbe", akkor lehet, hogy nem megszeretni fogja, hanem megutálni.

Bright Future, Cure, Doppelgänger... elvarázsoló filmek. :) Nem baj, ha nem ért mindent, azért Amerikában is készültek már elgondolkodtató filmek szép számmal (Lynch :cool: ).

Idézetet írta: YEZy
Ja és elsőre a véres filmek nem szoktak sikert aratni, meg a túl lassúak sem, inkább az ilyen szebb sztorik, mint a The road home, a Tavasz nyár..., A hős és társaik.

De hát ezek lassú filmek... :)
Én akkor már inkább sexplotationnal próbálkoznék, mondjuk persze nem a szüleimnél, hanem inkább a haverjaimnál. :-D