Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Filmvetítések, fesztiválok - ázsiai filmek magyar mozikban  (Megtekintve 28377 alkalommal)

  • Karma: 36
2008. Június 26. 20:07, Csütörtök
Yezy: a film napokkal kapcsolatban egy angol cimlistát vagy japánt tudnál küldeni? keresgélnék a neten ha vége az eb-nek hátha egyet kettőt meg tudok majd nézni :)

  • *
  • Karma: 82
2008. Június 27. 10:35, Péntek
Yezy: a film napokkal kapcsolatban egy angol cimlistát vagy japánt tudnál küldeni? keresgélnék a neten ha vége az eb-nek hátha egyet kettőt meg tudok majd nézni :)

Check this!

A Hinokio-ból és a Mura no shashinshuu-ből van release, igaz, utóbbihoz tudomásom szerint angol felirat nélkül. A többihez sok szerencsét! :)

  • *
  • Karma: 82
2008. Július 10. 09:25, Csütörtök
Tegnap átestem az utolsó filmen is. A címe az volt, hogy A boy's summer in 1945 és egy szokásos melodrámai elemekkel teletűzdelt sztorit takart. Jó filmet lehetett volna belőle készíteni, de sajnos a forrásul szolgáló regény írója rendezte meg és ez nagyon meglátszott rajta. Egy csomó jelenet emiatt nehezen volt érthető és kevéssé jött át a karakterek motivációja. Tovább nehezítette a néző dolgát, hogy a kópia sem volt az igazi, kissé sötét és homályos volt...  :) Na de mind1, egyszer azért meg lehetett nézni.
Ősztől valószínűleg jobb lesz a felhozatal, mert már más fogja kiszelektálni a filmeket, mint aki az idei filmklubokra válogatott és amennyire ismerem, elég jó ízlése is van.  :)

  • *
  • Karma: 36
2008. Augusztus 26. 16:22, Kedd
Bollywoodi Filmfesztivál szeptember 10-14. között, ennek keretében 7 indiai film az Örökmozgóban

Részletes program

Hm-hm, hát-hát...
Mindenképpen értékelendő az erőfeszítés. Kemény meló lehet egy ilyet összehozni, már csak azért is, mert Mo. feketelistán van Indiában a filmforgalmazóknál.
Van valami ország- és régiókódjuk még 20-30 évvel ezelőttről, ami azt jelzi, hogy hozzánk kockázatos hozni filmet, mert érdektelenség miatt nem térül meg a befektetés.
Miközben Lengyelországban pl. rendszeresen mennek a mozikban bw filmek, addig tőlünk úgy félnek a régiókód miatt, mint a tűztől.

Másrészt viszont ugyanez a program, ez a hét film ment le egy az egyben tavaly is.
Meg tavalyelőtt is.
Ráadásul régiek, egyedül a totál hardcore-fanatikusok eshetnek ettől a programtól transzba.
Hiányzonak a friss filmek és azok az igazán közönségsikerek, amik szélesebb tömegeket is becsalogathatnának.

+ a BNV-nek idén van díszvendége, India, ezért is ez a vetítés.
Bemutatkozó ország idén: Tajvan  :love  :whoah:, Kína :whoah: és Pakisztán :whoah:. / Diszkriminálok. A többi bemutatkozó nem ázsiai.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2008. Szeptember 26. 11:27, Péntek
Jidaigeki és klasszikus szamurájfilm rajongók figyelem! Jövő szerdán 18:00-tól vetítik Kurosawa Véres trón című filmjét az Örökmozgó filmmúzeumban. Lesz utána valami előadás is...  :)
Én ugyan már láttam a filmet, de szerintem ott leszek, az ilyet jó megnézni moziban is.

  • Karma: 42
2008. November 17. 17:40, Hétfő
Valaki legyen szíves már kitenni ezt az oldalra, én ugyanis még nem tudom hogy kell. Köszi!  :angel:

VISSZAVÁG-FILMKLUB, 1. vetítés

Helyszín: a Filmművészeti Egyetem vetítője,
Szentkirályi utca 32.

Időpont: november 19. szerda, 18 óra

VERÉB (SPARROW)

http://www.imdb.com/title/tt0491044/

http://www.youtube.com/watch?v=PXKlPw8Xnz0

Hongkong, 2008.
Kínai nyelven, magyar feliratokkal.
Rendezte: Johnnie To.
--------------------------------------------------------------- --------

A vetítéssorozat kult-, b-, harcművészeti-, horror-,
grindhouse, ázsiai és hasonló filmeket tűz majd műsorára.

Wostry Ferenc
06204388298
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • *
  • Karma: 82
2009. Január 15. 21:11, Csütörtök
Az év első Japán Filmklubja elég kaotikusra sikeredett...  :) Kezdődött azzal, hogy a gagyi jeges idő miatt alig voltak páran a nézőtéren (talán ha félház lehetett), aztán a 18:30-as kezdéskor szépen besötétítették a nézőteret, majd a film nem kezdődött el. Valami gubanc lehetett a tekerccsel, mert némi kínlódás után átváltottak VHS-re [a némi kínlódás az úgy kábé 20-25 percet takar], majd a tesztelgetés után (elsőre csak kép volt, utána csak hang, utána nem tekerték vissza a kazettát, stb.) végül úgy 19:00 körül elkezdték a filmet. A filmet, ami nem a Family Secret volt, hanem a Secret Cache, a mozigépész összekeverte a két címet...  :-D
Így most a márciusra tervezett film lett levetítve szerdán, az aznapra tervezett pedig majd valamikor az elkövetkező időre marad...

Ja, február elején lesz a Japán Filmhét, a pontos műsort még nem tudom, de jópár olyan film is lesz műsoron, amiről van ajánló a lapon.


ps. A Family Secret egy nagy film, akinek lesz rá lehetősége, mindenképp nézze meg! A Secret Cache pedig a Swing Girls és a Waterboys rendezőjének egy korai vígjátéka, kissé lökött sztorival, de a poénok ebben is ütősek voltak.

  • *
  • Karma: 36
2009. Február 27. 21:48, Péntek
Ilyen még nem volt a hindi filmklub történetében: az étterem dolgozóinak minden erőfeszítése és az összes lehetséges ülőalkalmatosság beállítása ellenére egyszerűen nem fért be minden érdeklődő.
Így rendhagyó módon jövő pénteken este hattól kárpótlásul újra vetítés, műsoron a kint rekedtek kedvéért ismét a Dostana.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2009. Március 19. 19:27, Csütörtök
Fent van a műsor a hivatalos honlapon. Ki mikor melyik vetítésre megy?  :) Lehetne akár csapatosan is közlekedni...
Amúgy mit tudni arról, hogy úgy általában is van angol felirat a filmekhez, vagy ez "csak" az ázsiai szekció sajátossága?

  • *
  • Karma: 80
2009. Március 20. 18:19, Péntek
Fent van a műsor a hivatalos honlapon. Ki mikor melyik vetítésre megy?  :) Lehetne akár csapatosan is közlekedni...
Amúgy mit tudni arról, hogy úgy általában is van angol felirat a filmekhez, vagy ez "csak" az ázsiai szekció sajátossága?

Benyomtam a mi eseménykezelőnkbe is a műsort, remélem nem írtam el az időpontokat.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2009. Március 27. 18:50, Péntek
Na, senki se Titanicozik?

  • *
  • Karma: 82
2009. Június 3. 07:48, Szerda
A Titanic-ra nem volt sok jelentkező...  :-o

Itt a következő lehetőség közös mozizásra: Koreai filmhét az Urániában!

http://www.azsia.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16451

  • *
  • Karma: 80
2009. Június 3. 16:32, Szerda
A Titanic-ra nem volt sok jelentkező...  :-o

Itt a következő lehetőség közös mozizásra: Koreai filmhét az Urániában!

http://www.azsia.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16451

Csináltam belőle hírt
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2009. Június 3. 18:42, Szerda
A Titanic-ra nem volt sok jelentkező...  :-o

Itt a következő lehetőség közös mozizásra: Koreai filmhét az Urániában!

http://www.azsia.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16451

Csináltam belőle hírt

 :istenvagy

  • Karma: 36
2009. Június 14. 23:39, Vasárnap
A Titanic-ra nem volt sok jelentkező...  :-o

Itt a következő lehetőség közös mozizásra: Koreai filmhét az Urániában!

http://www.azsia.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16451

Akinek kell ingyenjegy, kattintson ide. Még maradt: úgy látszik lusták az olvasóink vagy csak nem szeretik a koreai filmeket...