Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Thai filmek  (Megtekintve 19309 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 17. 13:23, Kedd
Ezért a filmért érdemes megnyitni ezt a topicot is!!!

Az én mozim 2:

Citizen Dog

  • Karma: 32
2006. Január 22. 01:14, Vasárnap
THE LEGEND OF SURIYOTHAI (2001)

Eredeti cím: Suriyothai
Rendezte: Chatrichalerm Yukol



IMDb


Sziám, 15.-16. század.
A fiatal Suriyothai hercegnő (M.L. Piyapas Bhirombhakdi) feladva Piren-hez (Chatchai Plengpanich) fűződő szerelmét a politikai megosztottság elkerülése érdekében érdekházasságot köt a királyi család tagjával, Tien herceggel (Sarunyu Wongkrachang). Az évek során kitart férje mellett a kíméletlen hatalmi harcokban, szem előtt tartva Burma által fenyegetett országa fennmaradását. A tartományurak és a király halála után új dinasztiát alapító özvegy királynő között elmérgesedő helyzet megoldása létfontosságúvá válik Sziám számára, mikor függetlenségét veszélyeztetve Burma csapatai megindulnak az ország ellen.
A film egy valóban élt történelmi személy, Suriyothai királynő életét dolgozza fel.
Bepillantást nyerünk egy kevéssé ismert történelmű ország, Sziám királyi családjának életébe, a kőkemény intrikák, és trónutódlásért folytatott kíméletlen harc világába.
A film története kissé nehézkesen indul, de a szereplők megismerésével jól felépített cselekmény bontakozik ki. Kellőképp naturalisztikus és kegyetlen, az ember elhiszi: valóban megtörténhetett.  Az utolsó 20 percen végigvonuló monumentális csatajelenet méltó befejezése az alkotásnak.
Egyszer mindenképp érdemes megnézni, mert jól eltalált hangulattal adja vissza a 16. századi Sziám történelmének egy szeletét.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 22. 09:56, Vasárnap
Idézetet írta: Skyneth
THE LEGEND OF SURIYOTHAI (2001)


Ahhh... Thai történelmi film! Én a Bang Rajant láttam, de az teljesen lenyűgözött, mert teljesen más volt, mint amit általában elvárnak a történelmi filmektől. Nem kalandfilm...
Ha nálad a naturalizmus a hitelességet jelenti (márpedig így vettem ki a szavaidból) akkor ez a film is kell  :cry:  :cry:  :cry: , khmm-valahonnan...

2006. Január 22. 10:44, Vasárnap
Idézetet írta: Skyneth
THE LEGEND OF SURIYOTHAI (2001)

ez megjelent dvd-n is itthon

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 22. 11:15, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Skyneth
THE LEGEND OF SURIYOTHAI (2001)

ez megjelent dvd-n is itthon

remélem normális minőségben, mert akkor megveszem...

2006. Január 22. 12:30, Vasárnap
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Skyneth
THE LEGEND OF SURIYOTHAI (2001)

ez megjelent dvd-n is itthon

remélem normális minőségben, mert akkor megveszem...

nem tudom, hogy milyen a minősége. a filmet sem láttam egyébként.

  • Karma: 32
2006. Január 22. 13:10, Vasárnap
Netpiacon egész baráti áron van, 1490-ért.
Nekem a képi minőséggel nem volt gondom, jobb mint az első szériás Musa, vagy az Akció mesterei sorozat gyöngyszemei - sokkal!
Egy gondom van az én verziómmal: mivel nem original, lemaradt róla a thai hang. (De ennek ellenére ha gondolod, és mégsem akarod megvenni, akkor szívesen postázom neked.)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 22. 22:04, Vasárnap
Idézetet írta: Skyneth
Netpiacon egész baráti áron van, 1490-ért.
Nekem a képi minőséggel nem volt gondom, jobb mint az első szériás Musa, vagy az Akció mesterei sorozat gyöngyszemei - sokkal!
Egy gondom van az én verziómmal: mivel nem original, lemaradt róla a thai hang. (De ennek ellenére ha gondolod, és mégsem akarod megvenni, akkor szívesen postázom neked.)


Remélem februárban úgyis összefutunk és akkor megejtünk egy komolyabb csere-berét ;)

  • Karma: 32
2006. Január 23. 01:38, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Remélem februárban úgyis összefutunk és akkor megejtünk egy komolyabb csere-berét ;)


Oké, oké.  :P

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 8. 16:02, Szerda
Last Life in the Universe

A kooprodukciós filmektől mindig félek egy kicsit: vagy egy nagy kutyulék lesz, mert mindenki belerakja a sajátját (ez a ritkább), vagy semmilyen, mert mindenki visszavonul, nem mer sajátos vonásokat belevinni (ez a gyakoribb). A Last Life in the Universe esetében szerencsére egyik sem igaz, viszont az érdekesség az, hogy egy thai rendező, ízzig-vérig japán filmet csinált.
A főszereplő (Asano Tadanobu) végetlenül elmagányosodott könyvmoly, akit folyamatosan az öngyilkosság gondolata foglakoztat. Ebből az állapotából egy hasonlóan outsider lánnyal való találkozása rángatja ki, szerelmes lesz, illetve nem tud hazamenni sem, mivel otthon lelőtte bátyját, akit éppen szintén gyilkosságon kapott rajta. A két hulla miatti bűz az, ami távoltartja otthonról.
A filmben valami elképesztően jók a beállítások. Olyan képek vannak benne, hogy ha egy kicsit odafigyel az ember, csak a vizuális élmény elég a figyelem fenntartásához. Kell is, mivel számomra a történet egy kicsit sablonos volt, leglábbis mostanában sok olyen filmet láttam, amiben két, gyakorlatilag életképtelen, antiszociális ember megtalálja egymást. Ez rettentően bosszantott is, s kiváncsi voltam a végére, mennyire sablonosan fejezik is be. Szerencsére egyáltalán nem, így összességében nagyon tetszett ezen alkotás, s ezen még dobott kicsi egyetlen kedvencem - Takashi Miike - meglepetésszerű vendégszereplése. Asano és Miike egy filmben játszik, ez nekem elég. Egyébként a filmben egy pillanatra van utalás a Koroshiyára is, érdemes figyelni.

  • Karma: 36
2006. Február 22. 15:41, Szerda
Citizen Dog

A legjobb romantikus vígjáték, amit valaha láttam, abszolút nem szokványos stílusú, rengeteg jó ötlet van benne, hatalmas hangulat (nagyrészt hála az élénk színeknek és a jópofa zenéknek) és jó színészek (a főszereplő srác Hylinur-ra emlékeztet a 101 Reykjavíkból).
Egyetlen bajom: úgy voltam ezzel a filmmel, mint az Amélie csodálatos életével: gyönyörű szép, szívmelengető és jó nézni, de még az Ichi the Killer-szerű filmeknél is jobban el van rugaszkodva a valóságtól, mert erőszakot és őrületet rengeteget látok a világban, de optimista lelkesedést, meseien tiszta szerelmet és happy endet nagyon ritkán...

(Majd írok egy rendes ismertetőt is a főoldalra.)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 22. 17:51, Szerda
Idézetet írta: Ramiz
Citizen Dog

Egyetlen bajom: úgy voltam ezzel a filmmel, mint az Amélie csodálatos életével: gyönyörű szép, szívmelengető és jó nézni, de még az Ichi the Killer-szerű filmeknél is jobban el van rugaszkodva a valóságtól, mert erőszakot és őrületet rengeteget látok a világban, de optimista lelkesedést, meseien tiszta szerelmet és happy endet nagyon ritkán...


Ez miért baj? Ha a világban nem látsz ilyet, akkor leglább filmen. Alapvetően nem csak dokumentumfilmek léteznek, hanem mesék is. A CD ez utóbbi kategóriába tartozik. :)

  • Karma: 36
2006. Február 23. 11:16, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Ez miért baj? Ha a világban nem látsz ilyet, akkor leglább filmen. Alapvetően nem csak dokumentumfilmek léteznek, hanem mesék is. A CD ez utóbbi kategóriába tartozik. :)

Nem baj, mondtam is, hogy öröm volt nézni és hogy jó film (ráadásul végre egy olyan film, amit a szüleimmel is megnézethetek, ha kérik, hogy na adjak egy filmet... :) ). Csak azért mégis rosszul esik, amikor lemegy a film, én kizuhanok a film valóságából, visszaesek ebbe a valóságba, és hirtelen hidegzuhanyként ér a kettő közötti különbség... Lehet, hogy ez most baromságnak hangzott, de én tényleg nagyon beleélem magam a filmekbe. Egyébként is én szigorúan ráveszem magam, hogy nem nézek romantikus filmeket, és ez pedig az volt, nagyon orvul. :roll:

  • Karma: 36
2006. Február 23. 15:28, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz
rosszul esik, amikor lemegy a film, én kizuhanok a film valóságából, visszaesek ebbe a valóságba, és hirtelen hidegzuhanyként ér a kettő közötti különbség...


Ez abszolút érthető és hihető, de szerintem azért nincs olyan nagy szakadék film és film között. Én Todd Solondz-zal értek egyet (egyik kedvenc rendezőm), aki a Helyzetek és gyakorlatok című filmben mondatja ki az egyik szereplővel, hogy "attól kezdve, hogy valamit leírnak, az fikció" (ott ugyanis az írásról, az irodalomról van szó). Szóval szerintem a hiperrealista filmeknek sincs sokkal több közük a "valósághoz", mint az ilyen agyonstilizált meséknek. A lényeg, hogy a saját valóságukban működőképesek legyenek. Ha nehezen tudtál kiesni belőle, az jó jel.
(Én még nem láttam egyébként, de meg fogom nézni.)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 24. 11:51, Péntek
Jah! Sokáig az emberek azon gondolkoztak, a kamera tud-e mást mutatni, mint a valóság. Manapság már az a kérdés, hogy tud-e teljesen objektív lenni, és csak a valóságot mutatni... Erre nagyon jó esettanulmány a Nanouk, az eszkimó c. dokumentumfilm. :)