Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Best of 2009?  (Megtekintve 1571 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2009. December 27. 13:11, Vasárnap
Mik voltak azok, amik 2009-ben legjobban tetszettek nektek? Asiafan lapján van egy ilyen szavazás, de nagyon hiányos, az én kedvenceim legalábbis nem voltak benne...  :) Szóval mik azok az idei darabok, amiket bátran tudtok ajánlani?

Nekem a koreai felhozatalból a Mother és a Chaw tetszett, a japánok közül a Yatterman (+ az idén kijött 2008-asokból az Aoi Tori és a 20th Century Boys), Hongkongból a Night & Fog, az I Corrupt All Cops és az On His Majesty's Secret Service, a legjobbak pedig egyértelműen a kínaiak voltak, a Crazy Racer, a Cow, a The Message, az Invisible Killer + a két propagandafilm, a Founding of a Republic és a Tian An Men is ütős volt. A nagy dérrel-dúrral beharangozott produkciók általában kicsit jobbak voltak a közepesnél, ezeket fel se sorolom most.

Csalódást keltő produkciókból jóval több volt egyébként, mint jó, a teljesség igénye nélkül íme a legnagyobbak:

- Crows Zero 2 (minden ízében elbaltázott koncepció)
- Raging Phoenix (a bunyók köré lapátoltak össze valami sztorifélét)
- Murderer (utálom, amikor hülyének néznek)
- Haeundae (a középszer diadala)
- M.W. (az ígéretes kezdet dögunalmat hoz)
- Kung Fu Chefs (no comment)

  • Karma: 41
2009. December 27. 14:34, Vasárnap
Goemon, Thirst, Castaway.., nem sokat láttam, de a többi felejtős volt. (A sok gagyi meg úgy elveszi az ember kedvét, főleg ha kevés idő van, nagy nehezen leülök, aztán pff.)

  • Karma: 7
2009. December 27. 16:45, Vasárnap
Én sem büszkélkedhetek valami hű de nagy listával az idei filmekről, de amik nagyon tetszettek és a lista elejére kerülnének azok a következők: Yatterman, On His Majesty's Secret Service, Sophie's Revenge, 4th Period Mystery.

Az idei koreai filmeket majdnem eltemettem, de utána néztem, hogy milyen filmek várhatóak még idén, azaz amik még nem kerültek fel a net-re. Van egy pár érdekes darab,  amire azt mondom, hogy akár jó is lehet. Japán filmeket nem nagyon erőltetem az idén és szerintem jövőre sem. HK és kínai filmekből próbálok még többet megnézni. Ezekkel csak az a gond, hogy a régi 80-as 90-es évekbeli filmek sokkal jobbak, és azokat is kell lesni ezerrel. Stephen Chow filmográfiáját pedig igyekszem teljessé tenni.  :)

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. December 27. 20:02, Vasárnap
2009-ben én inkább csak 2008-as filmeket néztem, abból talán tudnék szemezgetni. :-D
A 2009-es felhozatal nálam annyi volt, hogy Grotesque, Red Cliff 2, Night and Fog, azt csókolom. :-D
Ebből a Night and Fog említésre méltó, a többitől nem vágtam magam hanyatt.

Szóval különösebben nem tudok hozzászólni a témához, talán majd jövőre. :DD
Egyébként nagyjából annyi filmet néztem, mint a múlt évben, amerikaiból ugyan kicsit többet...

jameg nekem is megvolt a 20th Century Boys, de nem 2009-es és nem is tetszett annyira. Nem tudom, hogy volt-e még olyan, ami 2008-as, de most jött ki. oO
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 27. 20:10, Vasárnap írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2009. December 27. 22:41, Vasárnap
Idén az átlagosnál is jobban le vagyok maradva friss filmeket illetően.  :(

A Castaway on the Moon éppen esélyes nálam is a koreai felhozatalból, csak épp azon kívül gyakorlatilag nemigen láttam idei koreai filmet.  :-D
(Na jó, leszámítva a két 2008. végi kosztümöst, a Portrait of a Beauty-t és a Frozen Flowert, csak hát ugye azok khm...)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2009. December 29. 18:29, Kedd
Évtized filmje díj?  :monkey:

  • *
  • Karma: 82
2009. December 29. 19:32, Kedd
Évtized filmje díj?  :monkey:

A LoveHKFilm-en nagyon próbálkoznak vele, igaz, csak a HK felhozatalból. Én is szavaztam.  :angel:
A szavazás felvezetése nagyon ötletes náluk, végig röhögtem a felsorolt példákat, meg a fotókat!

Az meg igen nehéz kérdés, hogy mi lenne az évtized filmje úgy, hogy nem csak HK-ból, hanem a többi ázsiai országból is lehetne válogatni...  :)

  • Karma: 7
2009. December 29. 21:33, Kedd
Mit raktál az első helyre?  :)

Én nem nagyon tudnék választani. Japán filmekből egyáltalán nem, hisz olyan sokat nem láttam. HK filmekből sem nagyon tudnék, de külön öröm volt látni, hogy az 50. helyre bekerült a Time and Tide. Ez nálam is külön kedvenc. Viszont mérlegelve ezt az évtizedet, azt kell mondjam, hogy a legjobbnak járó díjat a Infernal Affairsnek adnám oda, gyakorlatilag ő vitte el ezt a 7-8 évet miután megjelent. Olyan volt ez mint anno az első gambling film vagy az első rendőrfilm. Stílusteremtő, és ugye nem egy remake vagy nem bevallott remake került utána napvilágot. Koreai filmek közül meg végig néztem mik jelentek meg ebben a 10 évben. Még mindig a My Sassy girl-re esne a választásom, amióta láttam azóta nem láttam tőle jobb koreai és egyben romantikus filmet. Talán még a The Classic-ot tenném mellé első helyezettnek.

  • *
  • Karma: 82
2009. December 29. 22:32, Kedd
Mit raktál az első helyre?  :)

Én nem nagyon tudnék választani. Japán filmekből egyáltalán nem, hisz olyan sokat nem láttam. HK filmekből sem nagyon tudnék, de külön öröm volt látni, hogy az 50. helyre bekerült a Time and Tide. Ez nálam is külön kedvenc. Viszont mérlegelve ezt az évtizedet, azt kell mondjam, hogy a legjobbnak járó díjat a Infernal Affairsnek adnám oda, gyakorlatilag ő vitte el ezt a 7-8 évet miután megjelent. Olyan volt ez mint anno az első gambling film vagy az első rendőrfilm. Stílusteremtő, és ugye nem egy remake vagy nem bevallott remake került utána napvilágot. Koreai filmek közül meg végig néztem mik jelentek meg ebben a 10 évben. Még mindig a My Sassy girl-re esne a választásom, amióta láttam azóta nem láttam tőle jobb koreai és egyben romantikus filmet. Talán még a The Classic-ot tenném mellé első helyezettnek.

Természetesen Infernal Affairs volt az első.  :) Viszont ahogy most elnézem ezt az 50-es listát (legalábbis azt, ami eddig kiderült belőle), rájöttem, hogy egy csomó nagy kedvencet kihagytam.
Koreából én is a My Sassy Girl-re szavaznék, mellette még a JSA lenne ott a legelején. A 2003-2005 közötti felhozatalból lehetne még szépen csemegézni, de az újabbak valahogy annyira nem jöttek be.
Japán filmet rengeteget tudnék mondani, amit imádtam, nagyon nehéz lenne közülük szelektálni. 2009-es igazán jó azonban még nem volt köztük, leszámítva természetesen a Yatterman-t.

  • Karma: 7
2010. Január 9. 17:36, Szombat
Elég érdekesen alakult ez a szavazás a LoveHK-on.

  • *
  • Karma: 82
2010. Január 9. 18:49, Szombat
Elég érdekesen alakult ez a szavazás a LoveHK-on.

Valóban. Szvsz a két Stephen Chow film nagyon túlsztárolt, a többi viszont nagyjából a helyén van. Jók a statisztikai érdekességek a szövegeknél. To mindent vitt, annak ellenére, hogy nem az ő filmje lett a #1.  :)

 

anything