Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112463 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 2
2008. November 30. 20:24, Vasárnap
Olyan kérdésem lenne, hogy ez melyik film? http://www.youtube.com/watch?v=3R4ix0tumN4 Vagy létezik ilyen című: My Immortal?

  • *
  • Karma: 80
2008. November 30. 20:49, Vasárnap
Olyan kérdésem lenne, hogy ez melyik film? http://www.youtube.com/watch?v=3R4ix0tumN4 Vagy létezik ilyen című: My Immortal?

Hát ez gondolom a Hwang Jin Yi.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 36
2008. November 30. 21:17, Vasárnap
Olyan kérdésem lenne, hogy ez melyik film? http://www.youtube.com/watch?v=3R4ix0tumN4 Vagy létezik ilyen című: My Immortal?

Hát ez gondolom a Hwang Jin Yi.

Legalább három helyen ki van írva nagybetűkkel, hogy Hwang Jin Yi...  :-D És akkor magát a videót még nem is számoltam  :-D
Pl.: közvetlenül a "My Immortal" után is...  :P

Ez csak egy házilag gyártott fan-videó (tudnám, hogy mire jó...) a Hwang Jin Yi című TV-sorozat képeiből készült.
Az alapsztoriból 2006-ban gyártottak egy 24 részes sorozatot, annak sikerén felbuzdulva csinálták meg utána a moziváltozatot.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 30. 21:19, Vasárnap írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 2
2008. December 2. 06:04, Kedd
Olyan kérdésem lenne, hogy ez melyik film? http://www.youtube.com/watch?v=3R4ix0tumN4 Vagy létezik ilyen című: My Immortal?

Hát ez gondolom a Hwang Jin Yi.

Legalább három helyen ki van írva nagybetűkkel, hogy Hwang Jin Yi...  :-D És akkor magát a videót még nem is számoltam  :-D
Pl.: közvetlenül a "My Immortal" után is...  :P

Ez csak egy házilag gyártott fan-videó (tudnám, hogy mire jó...) a Hwang Jin Yi című TV-sorozat képeiből készült.
Az alapsztoriból 2006-ban gyártottak egy 24 részes sorozatot, annak sikerén felbuzdulva csinálták meg utána a moziváltozatot.

Azért kérdeztem, mert a filmet többször is megnéztem, de ezekre a jelenetekre, amik a kisfilmben vannak, nem emlékszem. Arra gondoltam, talán a női szereplő neve, akinek a filmjéből mutatnak be részleteket. Hát, bocsi.  <:)

  • No avatar
  • Karma: 2
2008. December 20. 22:31, Szombat
A The King and the Clown (Wang-ui namja) (2005) és a Forbidden Quest c. filmeknek van magyar felirata vagy szinkronja? Vagy eddig még senki nem akarta volna megnézni?
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 20. 22:52, Szombat írta Eszter »

  • *
  • Karma: 36
2008. December 20. 22:52, Szombat
A The King and the Clown (Wang-ui namja) (2005) c. filmnek van magyar felirata vagy szinkronja?


Szinkronos verzió nincs, ez a film nem jelent meg nálunk dvd-n.
Sajnos eddig magyar felirat sem készült hozzá, ez biztos.


Vagy eddig még senki nem akarta volna megnézni?


A kettő nem függ ám össze.  8-)

(bár bizonyos esetekben sajnos még angol felirat sincs egy-egy filmhez  :( )

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 2
2008. December 20. 22:54, Szombat
És a Forbidden Quest-hez?

  • *
  • Karma: 36
2008. December 20. 22:59, Szombat
És a Forbidden Quest-hez?

Biztosan nem fogsz örülni neki, de sajnos ugyanaz a helyzet, mint az előzővel, a The King And The Clown-nal.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 41
2008. December 20. 23:19, Szombat
Megnéztem a Dreamet (új Kim Ki-duk), tetszett. Szeretem a szép képeket és a rendező szimbólumait meg a sok filót, de szerintem jó irány, hogy egy kicsit kommerszesedik azáltal, hogy a szereplőket engedi néha megszólalni.

  • Karma: 41
2008. December 21. 21:06, Vasárnap
soha többé nem nézek westernfilmet! maximum nindzsásat! :) de télleg, idióta dögunalom.

  • *
  • Karma: 82
2008. December 24. 23:34, Szerda
soha többé nem nézek westernfilmet! maximum nindzsásat! :) de télleg, idióta dögunalom.

Ha ez a Good Bad Weird-re vonatkozott, akkor nem értelek.  :) Végig lekötött, nagyon jól eltalálták mind a hangulatát, mind azt az időszakot, amibe belehelyezték. Bent van ez is a 2008-as top 10-ben.

  • Karma: 41
2008. December 25. 09:53, Csütörtök
westernklisék nem fujj amerikásak? :) nálam bottom. mondjuk a műfajt se szeretem, hiányzik a pergő akció, a mélyenszántó mondanivaló, bonyolult karakterek, fordulatok. az egydimenziós klisék feldolgozása a már magában is bicskanyitogató koreai humorral és idétlen mimikával nekem sok. vhogy már nem hahótázok, ha vkire lőnek, és cikázva, ugrándozva fut, ez a gyalogkakukk szint.
de biztos sokaknak tetszik majd.
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 25. 10:25, Csütörtök írta asiafan »

  • *
  • Karma: 82
2008. December 25. 10:54, Csütörtök
westernklisék nem fujj amerikásak? :) nálam bottom. mondjuk a műfajt se szeretem, hiányzik a pergő akció, a mélyenszántó mondanivaló, bonyolult karakterek, fordulatok. az egydimenziós klisék feldolgozása a már magában is bicskanyitogató koreai humorral és idétlen mimikával nekem sok. vhogy már nem hahótázok, ha vkire lőnek, és cikázva, ugrándozva fut, ez a gyalogkakukk szint.
de biztos sokaknak tetszik majd.

A western sosem a bonyolult karakterek műfaja volt, de pont ez a szép benne. Nem is kell több, mint a rettenthetetlen revolverhősök, vagy mint anno Kurosawa-nál, a szarkasztikus humorú szamuráj.  :) Nem tudom, hogy nem vetted észre a pörgő akciót, még a Császári Hadsereg is ágyúzgatott benne.  :-D Ha akció, akkor sokkal inkább ez, mint az erőltetetten szánalmas Connected. Ott egymás után jöttek a "hősünknek hősként kell viselkednie, de nem várt helyzetbe kerül, amit aztán hú, hogy old meg" jelenetek, amikből a második után már a falat kapartam. Itt nem volt se összeesküvés elmélet, sem magát megemberelő kisember, sem idegesítő "micsoda véletlenek", csak a puszta, szórakoztató akció. Ég és föld a különbség...  8-) Az a zsenialitás pedig, ahogy a westernkliséket beemelték a II. világháborús Mandzsúria helyszínébe, tanítanivaló.  :) Kim Ji-Woon  :istenvagy

  • Karma: 41
2008. December 25. 12:00, Csütörtök
más az izlésünk.. engem nem szórakoztat az ilyen, sőt. de most többet nem cinkelem már, nekem elég csak ha elkerülhetem messze.

  • *
  • Karma: 80
2008. December 25. 12:51, Csütörtök
Én egy kicsit többet vártam egy ennyire ajnározott filmtől, de annyira rossz véleményen se vagyok róla, mint asiafan. Kicsit kaotikusnak tűnt számomra, meg valahogy oda nem illőnek éreztem az ilyen jellegű brutalitást és humort.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))