Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112473 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2010. December 30. 15:57, Csütörtök
The Man from Nowhere
Ez is csak egy újabb, szokásos thriller Koreából... Igazából minden benne van, ami kell egy jó filmhez, de a lassú tempó és az esetlen rendezés eléggé lerontja az összképet. Ennél nagyobb baj, hogy semmi új, eredeti ötlet nem volt benne, nem ér fel a még mindig etalonnak számító Bosszú trilógiához, valamit Kim Ji-Woon korábbi szösszeneteihez. Lehet, velem van a baj, de még a közepes HK akció-thrillerek is verik ezeket a nagy dérrel-dúrral beharangozott koreai csodákat. 3/5, a kislány aranyos volt benne, Won Bin-nek volt 1-2 látványosabb akciójelenete, de ezeken kívül semmi érdemleges, igazán újíthatnának már valamit arrafelé, mondjuk az erőszak és a gore előtérbe tolása helyett normális forgatókönyveket kéne összehozni. Még mindig keresek a 71 Into the Fire mellé egy másik igazán jó idei koreai filmet...

The Man From Nowhere (2010) Korean Movie Trailer

  • *
  • Karma: 82
2010. December 30. 18:45, Csütörtök
Troubleshooter
Ez egy érdekes mixtúra lett, az már biztos... Javarészt thriller, de jócskán nyakon öntötték akcióval [már-már Hollywood style-ban] és az egészet belengi egy fura könnyedség, mintha nem tudták volna eldönteni, milyen műfajú filmet is akarnak készíteni. A tempó feszes, pörög, nincs egy pillanatnyi üresjárat se, viszont az egyébként semmi eredetit nem nyújtó sztori (emberünket befeketítik és meg kell találnia a tettest, hogy tisztára moshassa magát) annyira zsúfolt és tömény, hogy szinte követhetetlen, ki mikor kivel van. Látványosnak látványos, helyenként szórakoztató darab, de minden próbálkozás ellenére is a felejthető kategória. Egyszer azért megérte megnézni. 3/5

해결사

  • *
  • Karma: 82
2011. Január 1. 19:42, Szombat
Iris: The Movie
Ez eredetileg valami tévésorozat volt, amit ahogy most olvasgattam a neten, hatalmas hype övez, rengetegen istenítik. Hogy miért istenítik, azt még értem is, hiszen a nép zabálni szokta a különleges, meg a titkos ügynökök sztorijait a rengeteg fordulatot tartalmazó összeesküvősdivel. A magam részéről viszont ki nem állhatom ezeket a marhaságokat, Hollywood már évtizedekkel ezelőtt lejáratta a témát, ráadásul a koreai sorozatok mindig is a túlzásaikról és a képtelen történeteikről voltak híresek (legalábbis ezt hallottam azon japán ismerőseimtől, akik láttak koreai sorozatot). Annyira menőre és hihetetlenre akarták összehozni, hogy az egész átvált viccesbe, egyszerűen nem lehetett komolyan venni, a főszereplő többet kibír már a legelején, mint Sandokan és James Bond együttvéve, a sztori meg annyira hihetetlenre van húzva, hogy elég hamar ásításokba merültem. Ami viszont nagyon tetszett benne, az az, hogy az első kábé fél óra java része Magyarországon játszódik, jó volt látni, ahogy a Nyugatinál akcióznak, majd egy laza vágással berepesztenek autóval a Hajógyári szigetre... A sorozat rajongói (ahogy néztem, van köztük pár magyar is) le fognak nyakazni, de 3/5-nél nem több, hiába próbáltam, képtelen volt lekötni, pedig szinte pillanatonként történt valami újabb nagy fordulat és az akciójelenetek meglepően látványosak voltak.

[korea drama] Iris (아이리스, 스페셜 프로모션 영상)

  • Karma: 0
2011. Április 4. 21:53, Hétfő
Speed Scandal
Jópofa vígjáték, a mindig szimpatikus Cha Tae-hyunnal a főszerepben. Néha kicsit fárasztó, de a főszereplő miatt érdemes megnézni. 3.5/5

Windstruck
Tudtam hogy nem lesz olyan jó, mint a My sassy girl (olyan jó semmi se lehet), ezért nem is koppantam akkorát. Az utolsó 20 perc nekem kicsit sok volt, de akadtak benne hatalmas poénok. A film végi cameo pedig zseniális! (bár az a narráció alatta...)Na mindegy, összességében tetszett. 4/5

The man from nowhere
Jó kis zúzós akcióthriller, bár a sztorija tényleg nem volt valami eredeti. A film végi mészárlás zseniális - úgy látszik túl kevés ilyet láttam ahhoz hogy unjam őket :) 4/5
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 4. 22:02, Hétfő írta Boomer »

  • Karma: 0
2011. Április 4. 22:59, Hétfő
Nincs menekvés (Nowhere to hide)
Zseniális krimi-thriller a Duelist rendezőjétől, Lee Myung-setől. Elképesztő atmoszféra és éles hangulati váltások jellemzik a filmet, amik mégis teljesen működőképesek, a film egyáltalán nem esik szét tőlük. S talán az egyik legjobb első 5 perc, amit valaha láttam. 5/5

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Október 18. 15:37, Kedd
Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki filmet?
Ezeket láttam, tulképpen mind tetszett:
Oldboy, I saw devil - ezek nagyon tetszettek

Antartic Journal, Thirst, Crying Fist - ezek is tetszettek.

Most van még talonban a Save the green planet, nemtudom azt érdemes-e megnézni...

  • Karma: 0
2011. Október 24. 10:52, Hétfő
Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki filmet?
Ezeket láttam, tulképpen mind tetszett:
Oldboy, I saw devil - ezek nagyon tetszettek

Antartic Journal, Thirst, Crying Fist - ezek is tetszettek.

Most van még talonban a Save the green planet, nemtudom azt érdemes-e megnézni...
Ha oldboy, akkor a bosszútriológia fennmaradó két része: Boksuneun Naui Geot (A Bosszú Ura), Chinjeolhan Geumjassi (A Bosszú Asszonya)
Aztán akár Memories of a murder, The Quiet Family, Dalkomhan Insaeng (Keserédes Élet), Flandersui Gae (Barking Dogs Never Bite), Gongdong Gyeongbi Guyeok JSA (Demilitarizált Övezet-JSA), Cold Fish (bár ez japán) stb...
Mondjuk ezek az ismertebb filmek.
üdv

  • Karma: 0
2012. Október 11. 18:58, Csütörtök
Amiket mostanában néztem, pár lemaradásom:
I'm a Cyborg But That's OK - ilyen sztorit kitalálni, nem semmi 6/10
May 18 - http://www.imdb.com/title/tt0800341/ 8/10
Midnight FM - nem rossz kis thriller http://www.imdb.com/title/tt1825955/ 7/10
The Housemaid - ez is tetszett 7,5/10
My Sassy Girl - rajtam kivül látta már biztos mindenki 7/10
No Mercy For The Rude - ettől vmiért nagyon sokat vártam 7/10
Welcome To Dongmakgol - ebben a témában elég jók szerintem a filmjeik, már lassan keverem is melyik melyik 9/10
The World Of Silence - ezt pár hónapja láttam, már nem is nagyon emlékszek:) de egy 6,5/10-et adok rá http://www.imdb.com/title/tt1210814/
Detective Dee And The Mystery Of The Phantom Flame - ez mondjuk nem koreai:) nem annyira az én világom, de elment egynek. 6/10
The Beast Stalker - ez se koreai:) akció/thriller izgalmas, fordulatos 7/10 http://www.imdb.com/title/tt1330525/

Ami tervben van:
Silenced http://www.imdb.com/title/tt2070649/
Deranged http://www.imdb.com/title/tt2173024/
No Mercy http://www.imdb.com/title/tt1662557/

Ajánlhattok ezekben a kategóriákban filmeket, főleg újatkat, mert azokat nem ismerem.
bye
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 11. 19:48, Csütörtök írta seemur »

  • Karma: 30
2012. Október 11. 19:38, Csütörtök
 - The Flowers of War (2011) (2. V.H. Megtörtént esemény alapján))
- War of The Arrows (Egy kis  kaland)
- My Way (2011) (2. V.H. - Megtörtént esemény alapján)
Ezeket érdemes lecsekkolnod, ha még nem láttad őket.  Viszonylag frissek.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 0
2012. Október 11. 19:44, Csütörtök
A 2.at feljegyeztem, köszi, a többi már listán van, a my wayre feliratot várok, de ha nem lesz, jó az angol is.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 11. 19:46, Csütörtök írta seemur »

  • Karma: 30
2012. Október 11. 20:44, Csütörtök
A 2.at feljegyeztem, köszi, a többi már listán van, a my wayre feliratot várok, de ha nem lesz, jó az angol is.

A My Way-hez találsz az Opensub.-on Mai wei címmel.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 11. 20:47, Csütörtök írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 0
2012. Október 11. 21:35, Csütörtök
Köszi, ott nem is néztem.

  • Karma: 0
2012. November 10. 16:54, Szombat
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/filmvilag/2012/11/07/mar_uton_van_az_oldboy_remake/
Már pár éve volt erről szó, mondjuk akkor asszem willsmith volt kiszemelve a szerepre:)

  • Karma: 30
2012. November 10. 17:41, Szombat
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/filmvilag/2012/11/07/mar_uton_van_az_oldboy_remake/
Már pár éve volt erről szó, mondjuk akkor asszem willsmith volt kiszemelve a szerepre:)

Már megint egy remake.... Mostanság a filmesek tarsolyában semmi eredeti ötlet nincs? Will Smith főszereplésével meg jobb, ha nem készült el.
Más: Megnézted a "My Way"-t?
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 0
2012. November 10. 20:50, Szombat
szia, megnéztem (a kritikádhoz írtam hozzászólást). Jó filmet vártam, megkaptam. A két főszereplő kapcsolatát nem ilyenek gondoltam (mondjuk nem olvastam a film előtt sokat a történetről). Teljesen ötletes sztori volt, bár valamennyire ugye az élet formálta ilyenre:)

 

anything