Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Koreai filmek  (Megtekintve 112472 alkalommal)

  • Karma: 7
2010. Szeptember 20. 10:24, Hétfő
Tervbe volt véve, hogy megnézem, de akkor elhalasztom.

Conduct Zero
Rém egyszerű másfél órás film, főszereplőnk Joong-pil, igazi iskolai kemény gyerek, aki a kisebbektől szedi be a lóvét és állandóan bajba keveredik, míg egy nap találkozik a szomszédos suliba járó Min-hee-vel, aki inkább csöndes, visszahúzódó lány. Nagyjából ennyi, akadnak még dolgok a történetben, de semmi eget rengető. Hangulat az egész jó, az ezred évforduló környékén elég sok filmben hiphop zene ment, itt sincs másként, ami jól is passzol a szereplőkhöz, plusz rengeteg káromkodás van, vagyis az a kettő, amit használni szoktak a koreaiak.  :-D A történet vége valami egészen szarul lett lezárva, a végén a mi történt egyes főszereplőkkel, meg még ennél is idiótábbra sikeredett. Ez az a film, amit egy olyan rendező csinálhatott, akinek fingja nincs semmiről, fogott egy klisés sztorit, amit forgatókönyv szerint meg is csinált, szarul. Kategóriájában 2/5

  • Karma: 7
2010. Szeptember 26. 14:31, Vasárnap
Hi! Dharma!
Öt gengszter véres összecsapást rendez a rivális bandával, majd gyorsan elhagyják a helyszínt, közben rájönnek, hogy besúgó van a saját klánjukban, az országot nem tudják elhagyni, mert a rendőrök keresik őket, ezért az egyik nagy okos kitalálja, hogy menjenek fel a hegyekbe egy kolostorba, ott úgyse keresné őket senki. Így is tesznek, a papok ugyan befogadják őket, de nem látják szívesen, majd amikor már menniük kellene, versengéssel döntik el, hogy maradhatnak-e avagy sem. Igaz gengszter arcok játszanak a filmben, érdekes az ezredévforduló környékén után nagyon sokat szerepeltették ezt a fajta karaktert filmekben, mára egyre kevesebbet látni belőlük. Kim Soo Ro, Kang Seong Jin, Park Sang Myeon, hogy csak pára említsek. Másfél órás film, egész jó kikapcsolódás, azt nem mondom hogy mindenképpen érdemes megnézni, mert a témából jóval többet kilehetett volna hozni, jóval több poén és káromkodás kellett volna bele, de így sem rossz. 3/5

  • Karma: 7
2010. Szeptember 28. 00:27, Kedd
Mapado
Egy maffia főnök(bár az elején nem tűnik annak)megkéri egyik alkalmazottját/ismerősét/barátját, hogy menjen és érvényesítse a lottószelvényt, aki történetesen egy csaj, majd hazafele jövet a kirakatban lévő tv-en megnézi a lottósorsolást, és megnyeri a 16 milliót. Nyoma is veszik egyből, a főnök egyik legjobb emberét és egy korrupt zsarut állít rá, hogy megkeressék, akár az egész országot felkutatva is. Hamarosan megtudják az igazi nevét, és hogy egy Mapa nevű szigeten lakik, el is indulnak, ám csak hetente egyszer jár a komp, nagy nehezen eljutnak, ahol az egész szigeten csak öt öregasszony él, nincs mit tenniük el kell tölteniük itt egy hetet és bevárni még az ellopott lottószelvény el nem jön hozzájuk. Gyakorlatilag végigröhögtem az egész filmet, amihez hozzájárult Lee Mun-Shik karaktere is. Nem volt a filmben egy olyan rész, jelenet amire azt mondtam volna, na ez ide nem kellett volna, vagy már untam volna magam. Az utóbbi időben, mondjuk az elmúlt fél évben általam látott koreai filmek közül a legjobb. Mindenképpen érdemes megnézni, sőt kihagyhatatlan! És van második része is, remélem legalább ilyen jó lesz. 5/5

  • Karma: 7
2010. Szeptember 30. 18:53, Csütörtök
Mapado 2
Egész jó folytatás, szerencsére nagyrészt megtartották a korábbi szereplőgárdát. Lee Mun-Shik is ugyanazt a szerepet játssza, a korrupt zsarut, illetve nyomozót, akit egy dúsgazdag vállalat feje felkéri, hogy keresse meg a régi gyerekkori szerelmét, mielőtt meghal. Dongbaek sziget felé veszi az irányt egy ismeretlen utassal, ám a hajóskapitány s*gg részegre itta magát, benzin helyett is piát vitt a fedélzetre, ezért a tenger közepén leállnak, viharba keverednek, és mindketten a vízben végzik. Másnap egy szigeten találják magukat, ami nagyon ismerőssé kezd válni, címből ugye lehet sejteni hol is kötöttek ki. Poénból talán egy kicsit kevesebb lett, 1-2 talán erőltetett is lett, de bőven élvezhető, történet is jó, a végét meg szintén nagyon jól megcsinálták. Mindenképpen érdemes megnézni, az első résszel egyetemben. 4/5

Bewitching Attraction
Kár rá a szót pazarolni, egyszerűen förtelmes egy film, messze kerülje mindenki. Kusza, ám semmiről sem szóló sztori, érdektelen karakterek, egyetlen pozitívum, hogy jó ágyjelenetek vannak benne, és 1-2 csöcs. 1/5

  • *
  • Karma: 82
2010. Október 16. 20:49, Szombat
71 Into the Fire
A (dél)koreaiak is összehoztak egy jó kis hazafias töltetű, háborús, hősies eposzt, mégpedig akárcsak a kínaiak Nanking Nanking esetében, megtörtént események alapján. A koreai háború idején, amikor az északiak vadul hódítottak még dél irányába, 71 frissen besorozott diákra hárult egy iskola és a mellette vezető út védelme. Ahogy az az ilyen filmekben lenni szokott, az ő belső kis konfliktusaikra, felnőtté válásukra és hősiességükre koncentrál a történet. Mint háborús film is nagyon látványos, nagy költségvetésű, minden részletére odafigyelt a stáb a forgatáskor. Egyedül azt tudom felróni "hibájául", hogy kicsit sablonos (és japánosan drámaira van hangolva), de ez a háborús filmek legtöbbjére ugyanígy elmondható. 4/5, érdemes megnézni, magasan kiemelkedik a koreai tucatfilmek közül.

71-Into the Fire Trailer[/url]

  • *
  • Karma: 82
2010. Október 16. 23:19, Szombat
Grandma Gangsters
A címből is látszik, hogy jópofa az alapötlet és eleinte a sztori is az. Három nagyi el akarja érni az álmát, azaz eljutni Hawaii-ra, azonban az összegyűjtött pénzecskéjük olajra lép. Ők pedig vissza akarják szerezni. A film sajnos a tipikus koreai problémákkal kűzd, azaz a jópofa ötletből sokkal többet ki lehetett volna hozni. Vígjátéknak nem elég vicces, drámának pedig gagyi (nem is értem, hogy gondolták, hogy a gengszter nagyikból drámát lehet készíteni). Egyszer nézhető, elsősorban a nagyszerű színésznők miatt, azonban sajnos kicsit unalmas. 2/5

Twilight Gangsters 2010 Trailer

  • Karma: 7
2010. Október 24. 03:20, Vasárnap
Oh Brothers!
A film első 10 percében úgy voltam, hogy kikapcsolom a francba az egészet, teljesen érdektelen, zagyva, tucat semmilyen filmnek indult, de szerencsére hamar megváltozott. Sang-wu lesifotósként "dolgozik", ám mellékesben pénzbehajtónak szegődik egy maffiózóhoz, a dolgok ott kezdenek bonyolódni, amikor a rég nem látott apja meghal, és kiderül, hogy van egy 12 éves féltestvére. Ez a testvér, akit egyébként a Lee Beom-su alakít egy különös betegségben szenved, mégpedig hogy túl hamar öregedik, 12 évesen kemény 30-asnak néz ki. Nem egy nagy szám a történet, de normál tempóban halad, nincsenek benne idiótaságok, és jókat is lehet rajta röhögni, még ha nincs is olyan sok poén benne. Egyértelmű, hogy Lee Beom-su nagyon sokat tett a filmhez, ahogy adja a debil 12 éves srácot az valami kegyetlen, de nem is a színészi alakítása az ami eget rengető, hanem amilyen fejeket vág. Érdemes megnézni. 3/5

Tears
Na ez kemény film volt, biztos vagyok benne, hogy a mai koreai filmiparban ilyet nem engednének vászonra, vagy legalábbis nem nagyon reklámoznák. 2000-2001-es film, de megnézve inkább olyan 95' környékére tenném. Hangulatilag és képi világában nagyon hasonlít Fruit Chan filmjeire, noha nem annyira profi, inkább készülhetett egyfajta lázadó filmnek fiataloknak. Érdekes, hogy a 90-es években jóval komolyabb témák voltak, tele voltak erőszakkal, prostikkal, sex-el, abortusz kérdésével, politikával, fiatalok gondjával és még lehetne sorolni, sokkal több minden volt megengedett és sokkal több mindent lehetett megmutatni akkoriban én úgy érzem, hogy ennek van köze Kim Ki-duk-hoz azt nem tudom, de ő is egy hasonló vonalat képvisel. Maga a film nem egy nagy szám, úgy értem, hogy a sztori, a párbeszédekben nem sok érték van, vagy nem mondanak sok okos dolgot, de a prezentáció, az nagyon nagy. Motoron őrült rock zenére szaggató fiatalok, meztelenkedés, koszos kínai belváros hangulatát idéző képek, bunyó, és az hogy a szereplők teljesen átlagosok, értem ezalatt a kinézetüket, semmi smink, semmi divatos ruha, mintha tényleg utca gyerekek lennének. Miután ezt a filmet megnéztem úgy érzem leginkább 90-es években készült koreai filmeket kell néznem, mert rohadt jók.
Mint film 3/5, de nekem 4/5 a stílus miatt.

  • *
  • Karma: 80
2010. November 1. 14:26, Hétfő
I Saw The Devil-t látta már valaki?

Ji-woon Kim rendezte, meg Byung-hun Lee, Min-sik Choi szerepelnek benne.

I Saw the Devil Trailer
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 82
2010. November 1. 15:12, Hétfő
I Saw The Devil-t látta már valaki?

Ji-woon Kim rendezte, meg Byung-hun Lee, Min-sik Choi szerepelnek benne.

I Saw the Devil Trailer

Én mintha csak olyan változatot láttam volna belőle, amihez nincs felirat, úgy meg necces nekiállni...

  • *
  • Karma: 82
2010. November 20. 18:08, Szombat
Man of Vendetta
Adtam egy újabb esélyt a koreai thrillereknek, de megint csak nem győztek meg, hogy nézni kellene őket... Megint egy elsőfilmes rendező művét sikerült kifogni, aki még a forgatókönyvet is jegyzi, viszont legalább a két főszereplő relatíve rutinos már a szakmában. A sztori tipikusan koreai thrilleres, nincs benne semmi meglepő, semmi újdonság, ami végülis egy elsőfilmes rendezőtől nem baj, viszont úgy tapasztalom, hogy szinte csak elsőfilmes rendezők vannak arrafelé a pár nagy nevet leszámítva...  :-D Amit összehozott, az jó, nem nagyon lehet belekötni, viszont rettenetesen kevés, thrillernek és akciófilmnek is túl üres a sztori, a fordulatok meg túlságosan kiszámíthatóak és klisések (létezik koreai thriller/dráma autóbaleset nélkül?  :)). Szóval nyugodtan kihagyható, még mindig keresem a jó idei koreai filmeket... 2/5

"Man of Vendetta" Official Trailer (English-subbed)

  • Karma: 7
2010. November 24. 15:55, Szerda
A.F.R.I.K.A.  3.5/5
North Korean Guys  2.5/5
Bravo My Life  2/5
Breathless  4.5/5
Oollala Sisters  1.5/5
Make it Big  4/5

Ezek közül amit érdemes megnézni az mindenképpen a Breathless, rengeteg káromkodás van benne, egy kis Kim Ki-duk-ot is véltem felfedezni, meg a hangulata is jó. A Make it Big-nek marha jó hangulata van, olyan 90-es évek feeling, zenék is nagyon passzolnak, történet nem egy nagy szám, de ezt is mindenképpen érdemes megnézni. Mondjuk nálam erősen a hangulat és az akkori koreai filmekre jellemző képi világ fogott meg, mint ahogy az A.F.R.I.K.A.-nál is, így lehet másoknak nem fog tetszeni. A többi hanyagolható, főleg az Oollala Sisters.

  • *
  • Karma: 82
2010. December 4. 00:24, Szombat
I Saw the Devil
Hát ez is csak egy "szokásos" újkeletű koreai film lett sajnos. Pedig mind a rendező (Kim Ji-Woon), mind a két főszereplő (Lee Byung-Hun, Choi Min-sik) neve sokat ígért, viszont valójában semmi olyat nem láttam benne, ami ne lett volna már elsütve mondjuk a Chaser-ben, míg a Running Turtle-t jóval pörgősebbnek éreztem. A 140 perc elképesztően sok, nagyon vontatott volt egy csomó jelenet, helyenként pedig határozottan logikátlannak éreztem a forgatókönyvet. Igazából addig volt nagyjából érdekes, amíg egyoldalú volt a két főszereplő párviadala (az egészben az a legjobb, ahogy Lee szivatja Choi-t, amikor az épp "kedvenc szórakozásához" próbál nekilátni), a fordulattól kezdve egyszerűen nem tudott lekötni. Lehet, rossz hangulatban néztem meg, de valahogy nem tetszett. 3/5

August 2010: I SAW THE DEVIL new trailer
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 4. 00:29, Szombat írta YEZy »

  • *
  • Karma: 82
2010. December 4. 19:30, Szombat
Moss
Úgy látszik, ha úgy nézek koreai filmet, hogy nem tudok róla semmit, akkor jobban tetszik, mint azok, amiknél ott van a hype. Ez is egy thriller, ebben is van némi vér (gore nem), van benne némi vallásos beütés, meg egykori rendőr, estébé, estébé. Igazából az tetszett benne, hogy végig leköti az embert az, ahogy szép lassan adagolják az információkat és kezd egy kicsit összeállni a kép. Kicsit nehéz rakosgatni a szálakat, mert a történetmesélésben vannak hiányosságok és azért a 160 perces hossz is túlzott egy kicsit... A helyszín a szokásos, valami isten háta mögötti kis falu, ahol minden lakos hibbant egy kicsit (bírom ezeket a figurákat egyébként) és mindannyian valami titkot őriznek, amit az apja halálhírére a faluba érkezett fiúnak kell(?) felgöngyölítenie. A srácot alakító színész játéka jóval hitelesebb volt, mint Lee Byung-hun-é az I Saw the Devil-ben. 3.5/5, nem volt rossz, de nem is lesz túl emlékezetes.

Korean Movie "이끼 (Moss. 2010)" Main Trailer

  • *
  • Karma: 82
2010. December 4. 23:00, Szombat
Republic of Korea 1%
Egy jópofa kis vígjáték az első női koreai tengerészgyalogosról. Ahogy az az ilyen filmekben lenni szokott, egyszerre van benne jelen a mindenki által lenézett karakter önmagát elfogadtatása, a témából fakadóan kihagyhatatlan pajzánságok, illetőleg mellékesen még egy jó kis csapatépítő kalandot is végig lehet nézni. Jól eltalálták, ahogy a tisztek hozzáállása változik a lánnyal kapcsolatban, a poénok evidensek, a katonák között viszont túl sok a papírvékony karakter. Mindegy, úgyse rájuk fog emlékezni senki, hanem inkább a koreai Ueto Aya hasonmásra, Lee Ah-lee kisasszonyra, aki eleinte marha idegesítő a túlzott kiabálásával, de elég hamar megkedvelteti magát.  :) Egyszer nézhető, felejthető kis limonádé, annyi előnye van, hogy azért a katonásdihoz biztos csinált kedvet arrafelé. 3/5

Korean Movie "대한민국 1% (South Korea 1%. 2010)" Trailer

  • *
  • Karma: 82
2010. December 11. 10:32, Szombat
Parallel Life
Van az a híressé vált lánclevél, amiben a túlságosan sok(?) közös pontot emelik ki a Lincoln és a Kennedy gyilkosságok esetében. A koreaiaknak annyira tetszett ez az elmélet(?), hogy gyorsan faragtak is belőle egy thrillert, aminek főhőse, egy bíró hasonló eseményekbe keveredik, mint egyik elődje 30 évvel korábban. Sajnos a film ugyanazokba a gondokba torkollik bele, mint a legtöbb mostani koreai produkció, azaz nagyon jó a felütés, de aztán a végére olyan szinten rontják el a forgatókönyvet, hogy egyre idegesebb lesz tőle a néző... Az első egy óra tulajdonképpen lenyűgöző, az elején a feszültségfokozó ötletek is jók, aztán ahogy egyre több lesz a fordulat, úgy válik az egész egyre hiteltelenebbé és erőltetetté, a lezárás után pedig olyan véleményen voltam, mint a tavalyi hongkongi Murderer után (Na ne mááár...). Szóval kár érte, mert sokkal több volt benne, így viszont csak 2/5.

Parallel Life (2010) Trailer