Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: B kategória - értelmezések, vélemények, fikció és valóság :)  (Megtekintve 4227 alkalommal)

2007. Január 31. 20:58, Szerda
arnold: Pont azt akarjuk itt taglalni, hogy az alacsony költségvetés még nem eredményezi a B mozit. Mellé jön a kommersz téma, a rossz színészek, a pocsék kivitelezés, a tehetségtelenség stb. stb. Aztán ha annyira elborult, vagy rossz, hogy már szórakozatató, akkor az megint más dolog, ezért érdekes az egész.

valami hasonlót írtam én is feljebb. kezdek belezavarodni.... :-D

ja, és azokkal a filmekkel mi van, amik sok pénzből készültek, de mégis rosszak, megbuktak? :)
« Utoljára szerkesztve: 2007. Január 31. 21:09, Szerda írta arnold »

  • Karma: 30
2007. Február 1. 07:45, Csütörtök
Kicsit túlbeszéljük ezt a témát. A B-film azért volt az, mert eleve második, kiegészítő műsornak szánták.Olyan filmekre, amelyek  nem konkurrenciának készültek a főműsor mellé..Egy kategória EREDETE nem lehet személyes vélemény vitatémája.A MINŐSÉG-re vonatkoztatva, a pénz még nem minden, mert egy ügyes forgatókönyv és jó rendezés csúcsra röpíthet olyan mozit is, ami PÉNZÜGYILEG csak B kategóriába lett besorolva a stúdió költségvetésében. Tipikus példa: ROCKY HORROR PICTURE SHOW. A forgalmazó alig adott rá anyagiakat, akkor kevéssé ismert szereplőkkel készült, a B tipusú sci-fi filmek paródiája volt,(még ez is..) eldugott mozikban, lehetlen éjféli időpontokra osztották be vetítésre, de a közönség mindezek ellenére kultuszfilmmé tette. Hatalmas anyagi siker lett, évekig vetítették. Tim Curry és Meatloaf azóta jócskán befutott, ugye. Szóval a B kategória bizony negatív jelző marad, legfeljebb 1-1 alkotás kinövi magát onnan, ahová az "okosok" a forgatás előtt besorolni akarják. Szerintem az A kategóriát így is, úgy is a gondolati tartalom, a forgatókönyv, színészi játék és a rendező tehetségének egyvelege adja. Nincs az a szuper költségvetés és csúcstechnikával készült latvány ami jóvá tesz egy ÜRES filmet.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 30
2007. Február 1. 12:46, Csütörtök
 Arnold világosan meghatározta a B kategória fogalmat, az eredetétől függetlenül él ma is. A kritikákban is abban az értelemben használják. Lényeg: valamilyen szempontból nem üti meg az elvárható magasabb mércét, tehát a fogalom soha nem lesz igazán pozitív értelmű. Ennek ellenére maga a film lehet jó, még ha egy-egy részterülete marad is B kategóriás. Tehát részemről inkább továbbra is az adott filmről cserélnék véleményt,mint a különféle beskatulyázásokról...
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2007. Február 1. 16:20, Csütörtök
Nekem pedig azt jelenti a fogalom, ami az agentcooper által belinkelt cikk végén van: kevés pénzből, olcsó megoldásokkal, sok fantáziával és kevés tabuval készült filmek.

Konkrét filmekkel kapcsolatban pedig megint viták lesznek, hogy akkor az B kategóriás film-e. :) Na mindegy. Amiket én ismerek, és biztos ide tartoznak például: A gyilkos paradicsomok támadása, Jézus Krisztus a vámpírvadász, Evil Dead 2(?). Ezek meg is vannak. :-D Ázsiaiból leginkább a Versus jut eszembe, a sexploitation filmek, a LA Blue Girl Live Action meg hasonlók.

Még eszembe jutnak például John Carpenter horrorfilmek, de azok nem tudom, hogy e kategóriába esnek-e. Trash horror? Na ez mit jelent? :) Én például ide sorolnám a Hellraisert, az Evil Deadet, a Re-Animatort stb. Bár lehet, hogy hibásan.

  • Karma: 29
2007. Február 1. 17:04, Csütörtök
Nekem pedig azt jelenti a fogalom, ami az agentcooper által belinkelt cikk végén van: kevés pénzből, olcsó megoldásokkal, sok fantáziával és kevés tabuval készült filmek.

Konkrét filmekkel kapcsolatban pedig megint viták lesznek, hogy akkor az B kategóriás film-e. :) Na mindegy. Amiket én ismerek, és biztos ide tartoznak például: A gyilkos paradicsomok támadása, Jézus Krisztus a vámpírvadász, Evil Dead 2(?). Ezek meg is vannak. :-D Ázsiaiból leginkább a Versus jut eszembe, a sexploitation filmek, a LA Blue Girl Live Action meg hasonlók.

Még eszembe jutnak például John Carpenter horrorfilmek, de azok nem tudom, hogy e kategóriába esnek-e. Trash horror? Na ez mit jelent? :) Én például ide sorolnám a Hellraisert, az Evil Deadet, a Re-Animatort stb. Bár lehet, hogy hibásan.
Tenyleg hibasan... a trash-horror mufajban jo iranyado lehet a Texasi lancfureszes, de a Hellraiser es a Re-animator semmikepp sem...
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2007. Február 1. 17:32, Csütörtök
Na hát akkor a kategorizálásban nem vagyok jó. :-D Mindegy, a filmeket nézni még én is tudom. :D

  • Karma: 41
2007. Február 1. 17:40, Csütörtök
nindzsákról még nem is esett szó, pedig olyan A-ba még nem nagyon láttam :) viszont mind jók! nekem sok shaw bros cucc is B feeling, a megölték a mestert a félkarú féllábú visszatér 36...

2007. Február 1. 17:50, Csütörtök
Kicsit túlbeszéljük ezt a témát.

egyre inkább ez az érzésem nekem is... :roll:

  • Karma: 30
2007. Február 2. 08:38, Péntek
Nekem pedig azt jelenti a fogalom, ami az agentcooper által belinkelt cikk végén van: kevés pénzből, olcsó megoldásokkal, sok fantáziával és kevés tabuval készült filmek.

Konkrét filmekkel kapcsolatban pedig megint viták lesznek, hogy akkor az B kategóriás film-e. :) Na mindegy. Amiket én ismerek, és biztos ide tartoznak például: A gyilkos paradicsomok támadása, Jézus Krisztus a vámpírvadász, Evil Dead 2(?). Ezek meg is vannak. :-D Ázsiaiból leginkább a Versus jut eszembe, a sexploitation filmek, a LA Blue Girl Live Action meg hasonlók.

Még eszembe jutnak például John Carpenter horrorfilmek, de azok nem tudom, hogy e kategóriába esnek-e. Trash horror? Na ez mit jelent? :) Én például ide sorolnám a Hellraisert, az Evil Deadet, a Re-Animatort stb. Bár lehet, hogy hibásan.
A korai Carpenter és Cronenberg filmek a FÜGGETLEN alkotások kategóriájába tartoztak, max. pézügyileg voltak B kategóriások, minden másban magasan felette álltak.( Egyébként személyes véleményem szerint, mióta a nagy stúdiók pénzelik őket, igazán jó filmmel egyikük se állt elő. Talán az "Erőszakos múlt" kivételével..) A sok fantázia és tabudöntögetés végképp nem jellemző a B filmek sokaságára..Annál inkább az első kettő, amit említettél. Olcsó megoldás, mind pézügyileg és szellemileg.. Na, de ezzel tényleg kiszállok a témából..
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer