Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Szamurájfilmek  (Megtekintve 41004 alkalommal)

  • Karma: 30
2011. Február 17. 18:13, Csütörtök
Sziasztok!

Van ötletetek, honnan lehetne beszerezni az "Űzött szamuráj" c. filmet?
Köszönöm!

Leírtam már egy párszor, de mehet ismét. Semmilyen formában nem érhető el. VHS vagy DVD kiadása nem volt sosem, legális semmiképp. Sőt, olyat is olvastam már, hogy megsemmisítették a "mastertape"-et. (Remélem, nem igaz.) Már az eredeti forgalmazót is megkerestem emailben Japánban, de - elképesztő - a vállalatnak sincs belőle megfelelő minőségű kópiája.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Február 19. 22:33, Szombat
Köszönöm a választ!

  • *
  • Karma: 82
2011. Április 4. 13:55, Hétfő
Írásom a Geekz-en a 13 Assassins régi és új változatáról.

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Május 5. 15:04, Csütörtök
Sziasztok!

Segítsetek kérlek! Keresek két gyerekkoromban látott régi filmet, de nem tudom a címüket.

1. Egy harcban megsebesül egy szamuráj keze (valamilyen láncos fegyver tekeredik rá), és ezzel csapdába kerül. Csak úgy tud megmenekülni, hogy levágja a saját kezét. Ezek után félkarú szamurájként kerül valamilyen kalandba.

2. Nem ide illik, nem szamurájos hanem nindzsás, de hátha ismeri valaki. Egy sötét szobában egy pisztolyos fickót akar egy nindzsa kivégezni. A fickó amikor látni véli a nindzsát rálő, de az mindig eltűnik, nem találja el, végül a nindzsa levágja kardjával a fickó fejét.

Sajna csak ezek a jelenetek maradtak meg emlékezetemben. Ha valaki rájuk ismer és tudja a címüket, vagy hogy hogyan, hol lehetne megszerezni őket kérem segítsen!

Köszönettel:

ekrisztian

  • Karma: 30
2011. Május 11. 21:04, Szerda

1. Egy harcban megsebesül egy szamuráj keze (valamilyen láncos fegyver tekeredik rá), és ezzel csapdába kerül. Csak úgy tud megmenekülni, hogy levágja a saját kezét. Ezek után félkarú szamurájként kerül valamilyen kalandba.

2. Nem ide illik, nem szamurájos hanem nindzsás, de hátha ismeri valaki. Egy sötét szobában egy pisztolyos fickót akar egy nindzsa kivégezni. A fickó amikor látni véli a nindzsát rálő, de az mindig eltűnik, nem találja el, végül a nindzsa levágja kardjával a fickó fejét.

Üdv!
Hát, biztos, hogy szamurájfilm az első? Nem sok van olyan belőlük, amit nálunk vetítettek és nem ismerem. Ez egyáltalán nem rémlik. Félkarú szamuráj hős Tange Sazen, de ő nem ilyen módon veszti el a karját.
A nindzsás nagy valószínűséggel valamelyik trash mozi lehet, nem klasszikus film, a leírtak alapján gyanítható. Esetleg nézz utána ezeknek: Enter The Ninja( A nindzsa közbelép - Starring: Sho Kosugi) és a Franco Nero főszereplésével készült "A nindzsa bosszúja".
Viszont van itt egy véka jó szamurájos mozi ismertető és nindzsák is akadnak szép számmal. Mi volna, ha azokból bogarásznál? Utána kérdeztem pár ismerősnél, de a leírt filmrészletek senkinek nem idéztek föl mozicímeket. Sajnálom, de úgy néz ki, nem tudok segíteni többet, mint hogy ajánlok mást....
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2011. Május 15. 16:00, Vasárnap
Éltek még?  :)

Nemt'om, mennyire szamurájfilm, de az Ooku kifejezetten tetszett, jól eltalált alternatív verziója a történteknek, kicsit (nagyon kicsit) Gohatto-s beütéssel.

大奥 (Ohoku / Ooku) - in Reverse of the Gender Roles 男女逆転の世界

A Sakuradamon nagyszerűen kezdődik, igazi, vérbeli jidaigeki, aztán sajna átmegy politizálós, pofázós műsorba, pedig sokkal-sokkal többet ígért. Kár érte, a Yamato rendezőjétől többet vártam, főleg úgy, hogy még (CG formában) Perry-ék hajói is megjelennek benne.

Sakuradamon-gai no hen trailer #2

Miike 13 Assassins-éről mik a vélemények? Én a magamét leírtam már máshol, az eredetihez nem ér fel, de egy meglepően jól sikerült felújítás.

13 Assassins (2011) - Official Trailer [HD]

  • Karma: 30
2011. Május 15. 18:05, Vasárnap
Én még csak vagyok. Fordítok, ismertetőt írok...ide.

Ooku - Hmm, nem tudom, annyira nem fogott meg. Jól vettem ki az elején, a hölgy a"sógun"? Vagy nem elnéztem valamit? Mert az meredek ötlet.

Sakuradamon - A híres Samurai Assassinben szintén feldogozott, nem kevésbé híres merényletet járja körül, ahogy nézem. Csak ott a végén volt a támadás.

13 Assassins - Várom a vágatlan verzióját. Majd azzal "kikezdek." :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2011. Május 15. 19:47, Vasárnap
Én még csak vagyok. Fordítok, ismertetőt írok...ide.

Ooku - Hmm, nem tudom, annyira nem fogott meg. Jól vettem ki az elején, a hölgy a"sógun"? Vagy nem elnéztem valamit? Mert az meredek ötlet.


Igen, ő a sógun, de ennek komoly spoilertartalmú oka van.  :)

  • Karma: 30
2011. Május 16. 15:17, Hétfő
Én még csak vagyok. Fordítok, ismertetőt írok...ide.

Ooku - Hmm, nem tudom, annyira nem fogott meg. Jól vettem ki az elején, a hölgy a"sógun"? Vagy nem elnéztem valamit? Mert az meredek ötlet.


Igen, ő a sógun, de ennek komoly spoilertartalmú oka van.  :)

Na, akkor ez igen "szaxszerű" mozi lehet.... :)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 30
2011. Június 4. 22:20, Szombat
Megnéztem a Miike féle 13 Assassint. Sokat változtatott az eredetihez történethez képest. Nálam némelyik nyert az újításaiból, de nem mind. A 13. harcos...hááát....
A csatajelenet fölöttébb látványos, de Kudo Eiichié hangulatosabb volt. A színészek viszont jók. Angol fájlt még nem láttam sehol a hosszabb verzióhoz. A ráégetett szöveg meg szokásos módon gagyi, aligha hivatalos fordítás. Felköthető a lenge magyar, ha abból kell magyarítást készíteni. Összességében minden bizonnyal sikeres lesz.
Yezy, ha erre kószálsz (vagy másnak is): Sword of Desperation. Angol szöveg hozzá?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 6. 20:20, Hétfő írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2011. Június 6. 20:14, Hétfő
Megnéztem a Miike féle 13 Assassint. Sokat változtatott az eredetihez történethez képest. Nálam némelyik nyert az újításaiból, de nem mind. A 13 harcos...hááát....
A csatajelenet fölöttébb látványos, de Kudo Eiichié hangulatosabb volt. A színészek viszont jók. Angol fájlt még nem láttam sehol a hosszabb verzióhoz. A ráégetett szöveg meg szokásos módon gagyi, aligha hivatalos fordítás. Felköthető a lenge magyar, ha abból kell magyarítást készíteni. Összességében minden bizonnyal sikeres lesz.
Yezy, ha erre kószálsz (vagy másnak is): Sword of Desperation. Angol szöveg hozzá?

A Miike féle változat értékelésével abszolút egyetértek, teljesen korrekt felújított változat, de azért az eredeti hangulatosabb.
Sword of Desperation: a filmet láttam, de szerintem felirat nincs hozzá...

  • Karma: 30
2011. Augusztus 8. 13:16, Hétfő
Ha valakit érdekel a "The Lowly Ronin" minisorozat, személyes üzenetben keressen.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Október 17. 23:32, Hétfő
Sziasztok,a segítségeteket kérném.Régóta keresek egy szamurájos fílmet de nem tudom a címét és hogy honnan tudnám letölteni(talán ha tudom a címét megtalálom :-D)A fílmben egy szamuráj babakocsiba tolja a gyermekét(szerintem mindenki ismeri)és így harcol.Szerintem ennyi is elég a fílmről,kérem aki tud segítsen. :istenvagy

  • Karma: 30
2011. Október 18. 21:56, Kedd
Sziasztok,a segítségeteket kérném.Régóta keresek egy szamurájos fílmet de nem tudom a címét és hogy honnan tudnám letölteni(talán ha tudom a címét megtalálom :-D)A fílmben egy szamuráj babakocsiba tolja a gyermekét(szerintem mindenki ismeri)és így harcol.Szerintem ennyi is elég a fílmről,kérem aki tud segítsen. :istenvagy
Üdv!
Hát, már ne haragudj, de ha kissé olvasgatnál itt, mielőtt írsz, minimum háromszor megtalálod a választ a kérdésedre.
A címe: Lone Wolf and Cub. 3 részét kiadták Magyarországon, összesen 6 film készült az eredeti szereplővel, Wakayama Tomisaburóval. Ezenkívül a Shogun Assasin is létezik, amit az első két moziból vágtak össze és új zenét, meg új szöveget írtak hozzá. De azt csak mérsékeltem merem ajánlani, igazi szamuráj mozi fanok nem kedvelik.

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=5675
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 18. 21:58, Kedd írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2011. Október 20. 00:20, Csütörtök
Köszönöm Szépen :-D