Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Szamurájfilmek  (Megtekintve 40919 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. November 2. 16:57, Csütörtök
Remélem megérdemel egy önálló topikot a téma. 8-)
Oldfan, postolod ide is azt a hosszabb szemelvényt, amit a Katsu Shintaro topikba írtál? :) :merci:

2006. November 2. 17:57, Csütörtök
Remélem megérdemel egy önálló topikot a téma. 8-)

mindenképpen! a chambara-kat is szeretjük! :cool:

  • Karma: 36
2006. November 2. 18:18, Csütörtök
Nem nagy a műveltségem szamuráj témában (elolvastam a Hagakurét meg láttam pár filmet... <:) ), Oldfan azon utalása kezdett el nagyon érdekelni, hogy Zatoichi nem egy tipikus szamuráj, ezért (sem) szavazna ő Katsu Shintaro-ra mint legjobb szamurájra. Milyen egy igazi, "hiteles" szamuráj?
Nekem a szamurájos filmek közül legjobban a Zatoichi-k és a Samurai Fiction tetszett, ergo nem a leginkább a hitelességre és komolyságra törekvők. 8-) A Miyamoto Musashi trilógia lehet, hogy komolyabb, meg hogy Mifune játszik benne, de annyira lassssssssssssssssssssssssssssssssú, hogy nem bírtam befejezni, a harmadik epizódot azóta se néztem meg... <:) Az első kettőben körülbelül annyi történik, mint egy fél Zatoichi-ben. 8) Jó, lehet, hogy nagyobb súly van a jellemeken, de én azokat meg pont nem éreztem annyira erősnek, vagy csak lehet, hogy Mifune nem tetszik mint színész (habár kétségkívül nagyon férfias jelenség :) ).
A hét szamuráj viszont például nagyon tetszett.

  • Karma: 30
2006. November 3. 16:05, Péntek
SZAMURÁJ FILMEK TOPLISTÁJA:
-Seven Samurai
-Yojimbo
-Chusingura (1962.R:Hiroshi Inagaki)
-Destiny's Son
Miyamoto Musashi 1-5.(1961-65.R:Tomu Uchida)
-Harakiri
-Three Outlaw Samurai
-Samurai Assassin (Mifune egyik leghíresebb alakítása)
-The Sword of Doom
-Samurai Rebellion
-Goyokin
-Tenchu
-Bandits vs Samurai Squadron
-The Hunted Samurai
-Band of Assassins(Shinsengummi)1970 R:Sawashima Tadashi
-Fort of Death
-Lone Wolf and Cub (Most kerül piacra az 1.2.rész nálunk.)
-Samurai Fiction
-Twillight Samurai
-Tabu
-Whe The Last Sword Was Drawn
- Last Samurai (Kenji Misumi) Most adták ki felújítva.Minden idők legjobb szamuráj mozija.Becs' szóra...

A sorrend időrendi,nem minőségi és persze kissé szubjektív.("Egy kicsit benne vagyok én is..")Azonban nagy részük már bizonyosan kiállta az idő próbáját.Magasra értékelte őket a közönség,a kritika,sőt maga a filmes szakma.Jó esetben mind a három.Van rá példa itt! Igyekeztem beletenni minden stílusból.Van dráma,kalandfilm,szamuráj legenda,sőt az Onibaba már-már falanszter sci-fi felé mutató vonásokat is tartalmaz.A színész vonulata is változatos. A sorozatokat az egyszerűség kedvéért 1 filmnek vettem.Időben,filmkészítési és játékstílusban is nagy a választék.Musashi,Chusingura,Shinsengummi filmekből rengeteg van,ezért írtam rendezőt és évszámot. Ha valaki kedvet érez hozzá,hogy szamuráj filmekkel töltse az idejét,érdemes innen válogatnia.Sok gyenge szösszenetet kikerülhet. Szerintem legalább a felét látni kell,hogy érdemben szavazhasson az ember.De nem akarom elrontani a játékot,a véleményalkotás szabad akár egy film alapján is,az izlésen kár vitatkozni.Remélem,az ki is marad majd.
Aki úgy gondolja,bővítse ki ezt az ajánlót.
 
 
 
 
 
« Utoljára szerkesztve: 2007. Január 16. 15:20, Kedd írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 30
2006. November 3. 16:17, Péntek
Nem nagy a műveltségem szamuráj témában (elolvastam a Hagakurét meg láttam pár filmet... <:) ), Oldfan azon utalása kezdett el nagyon érdekelni, hogy Zatoichi nem egy tipikus szamuráj, ezért (sem) szavazna ő Katsu Shintaro-ra mint legjobb szamurájra. Milyen egy igazi, "hiteles" szamuráj?
Nekem a szamurájos filmek közül legjobban a Zatoichi-k és a Samurai Fiction tetszett, ergo nem a leginkább a hitelességre és komolyságra törekvők. 8-) A Miyamoto Musashi trilógia lehet, hogy komolyabb, meg hogy Mifune játszik benne, de annyira lassssssssssssssssssssssssssssssssú, hogy nem bírtam befejezni, a harmadik epizódot azóta se néztem meg... <:) Az első kettőben körülbelül annyi történik, mint egy fél Zatoichi-ben. 8) Jó, lehet, hogy nagyobb súly van a jellemeken, de én azokat meg pont nem éreztem annyira erősnek, vagy csak lehet, hogy Mifune nem tetszik mint színész (habár kétségkívül nagyon férfias jelenség :) ).
A hét szamuráj viszont például nagyon tetszett.

Zatoichi egyáltalán nem szamuráj! A szamurájok az uralkodó kaszt voltak a Tokugawák korszakában.A yakuzák törvényen kívüliek,hivatalos statisztikákban nem léteztek.A szamurájok csak akkor foglalkoztak velük,ha túllépték a "játékszabályokat",vagyis lenyúlták azt a pénzt,amit a szamurájok akartak beszedni.Ilyen kitaszítottak voltak az utcai cirkuszosok,prostik,száműzöttek,a roninok egy része.A Tokugawa kor vége felé már a népesség 25%át alkották! A vakokat lenézték-nem munkaképesek-a masszőrség szintén a legkevesebbre tartott foglalkozások között volt. Így Zatoichi, aki vak, masszőr és yakuza egyszerre annyira alacsony rangon van a társadalmi skálán abban a korban, hogy utána már a vakond jön. Ezekután szamurájnak hirdetni egy filmcímben csak azt mutatja, mennyire nem ismerik a kort a forgalmazók és utána sem nézetnek olyannal aki ismeri. Igénytelenség, ami sajnos manapság jellemző a kiadott filmekre. Láttam néhány "díszdobozost",amelyeken elképsztő magyartalanságok voltak. Az eredeti Kitano címben persze semmi szamuráj szó nem fordul elő.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 30
2006. November 3. 16:50, Péntek
 Na,úgyis benne vagyok a témában, még egy kis szöveg...
 Sonny Chiba rajongóknak:
 A jó öregnek nem sok szerencséje volt szamurájfilm ügyben.(Nem csoda, hogy harcművészeti filmjeiről lett híres.)Ami filmben szerepelt a témában vagy csúfos kudarc lett (Ninja Wars),nem szamurájt játszott,(G.I.Samurai),vagy csak másodvonalbeli kalandfilmek (Samurai Reincarnation).Komoly sikert itt Yagyu Jubei szerepe hozott neki (Yagyu Conspiracy),amit aztán TV-sorozatban megfejelt.De bizony aki ezután akarná megismerni a kort, csak annyi sikere lenne,mint a Tenkes kapitánya után akarná  megítélni a Rákóczi szabadságharcot.
Azért valami jót is...Két jól megírt szerepét azért volt szerencsém látni:A Hunter In The Dark rendőrfőnökét és a Takeda Shingen-ről szóló 2 részes TV filmet,amiben Shingen apját alakítja,aki féltékeny lesz a tulajdon fia sikereire és szembefordul vele. Na meg a Story of Hideyoshi.Az nálam is nagyon bejött, mint film és alakítás is.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Január 16. 15:22, Kedd írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. November 4. 12:56, Szombat
Köszönöm a magyarázatot! :merci: Bevallom, én is sokszor úgy gondolkozok, hogy "kardja van és jól bánik vele, tehát szamuráj", pedig tudom, hogy ez igazából hülyeség. :) A Zatoichi filmekben sem hangzik el sokszor a szamuráj szó, Zatoichiről általában mint masszőrről és jakuzáról beszélnek, ha jól emlékszem. Bár azért annyira talán nem kritikus ez a kérdés. :)
A Ninja Wars-t viszont láttam és nagy poén! Kicsit olyan, mint a Ninja Scroll című anime filmen. :good:

  • Karma: 30
2006. November 6. 12:14, Hétfő
 Hát a Ninja Wars-t eddig csak te tartottad jónak.Már úgy értem,hgy akivel beszéltem,még senki nek nem volt róla pozitív benyomása.Egyébként egy rosszul megírt,logikátlan alkotás,elég gusztustalan is,szörnyű színészi teljesítményekkel,(mentségükre,nem is volt mit eljátszani)pocsék rendezéssel.Én nem javaslom senkinek,aki IGAZI szamurájfilmet akar látni. Kell,hogy legyen egy nívószint amihez a site-on belül odatesszük a JÓ jelzést.Ez nem igazán az a mozi...Bár igaz, a mai mangaőrületnél még lehet sikere.Viszont szegény Chibának akkoriban nagy blamázs volt a film....
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 7. 11:19, Kedd írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. November 7. 19:36, Kedd
Jó, igaz, én nem művészi és nem is szamurájfilm-szempontból mondtam rá, hogy "jó". Én arra mondom, hogy "jó", amit élvezet megnézni. (Persze komoly, lassú, elgondolkoztató művészfilmek is lehetnek "jók", nem a könnyű fogyaszthatóság a szempont.)

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. November 9. 20:53, Csütörtök

SZAMURÁJ FILMEK TOPLISTÁJA:
-Tenchu
 

Tenchu? Mi ez game adaptáció? :O

Magát a játékot imádom nagyon sokat nyomtam! Mesélnétek róla egy picit? lehet hogy köze sincs a játékhoz!!

  • Karma: 30
2006. November 11. 12:10, Szombat
 A Tenchu az egyik legjelentősebb alkotás a szamurájfilm műfajon belül.  A változó Japán időszakában játszódik, amikor a belpolitikát véres merényletekkel,intrikákkal intézték elsősorban. Katsu Shintaro egyik legnagyobb szerepét adja a vidékről felkerülő, vadállatias harcos szerepében, aki a nagyurak játékszere  és nem is tudja. Széleslátókörű, rengeteg érdekes dolgot feszegető  mozi,látni kell.  A további érdekességeit nem lövöm le, de elképesztően realista harci jelenetei miatt azok között is népszerű, akik amúgy nem rajonganak az "agyas" filmekért. A Tenchu- kiáltozták a merénylet idején az elzárkózást támogatók. Azt jelenti. "Mennyei büntetés", vagyis nem személyes okok miatt ölnek, hanem megbüntetik azokat,  akik megsértik a " isteni császárt" azzal, hogy nyitni akarnak a Nyugat felé.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 11. 12:11, Szombat írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. November 11. 14:35, Szombat
A Tenchu az egyik legjelentősebb alkotás a szamurájfilm műfajon belül.  A változó Japán időszakában játszódik, amikor a belpolitikát véres merényletekkel,intrikákkal intézték elsősorban. Katsu Shintaro egyik legnagyobb szerepét adja a vidékről felkerülő, vadállatias harcos szerepében, aki a nagyurak játékszere  és nem is tudja. Széleslátókörű, rengeteg érdekes dolgot feszegető  mozi,látni kell.  A további érdekességeit nem lövöm le, de elképesztően realista harci jelenetei miatt azok között is népszerű, akik amúgy nem rajonganak az "agyas" filmekért. A Tenchu- kiáltozták a merénylet idején az elzárkózást támogatók. Azt jelenti. "Mennyei büntetés", vagyis nem személyes okok miatt ölnek, hanem megbüntetik azokat,  akik megsértik a " isteni császárt" azzal, hogy nyitni akarnak a Nyugat felé.
Már keresem is a torrentet. :D :merci:

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. November 13. 14:20, Hétfő
Oldfan nagyon köszönöm az ismertetőt! Ezekszerint a filmes Tenchu teljesen másról szól mint a játék :)

  • Karma: 30
2006. November 14. 08:56, Kedd
 Nagyon szívesen. A játékot nem ismerem, de TE attól még megnézheted a filmet. Érdekes lesz összehasonlítanod. Egyébként-(ez már Ramiznak)- a filmetkb.2 hónappal ezelőtt adták ki felújítva, úgy hogy van esélyed "levadászni".
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2006. November 14. 17:22, Kedd
Kill! (Kiru!) by Kihachi Okamoto

Első megnézésre a sztorival sokat kellett küzdenem, aki nem ismeri igazán a korabeli társadalmi és hatalmi rendszert egy-egy klánon belül, az hasonló cipőben találhatja magát, mint én, de a végére összeállt a történet is, az összes többi (humor, harcok, karakterek, mondanivaló, beállítások, zene) pedig kiváló volt, rettenetesen tetszett! Tudtam eddig is, de nem éreztem eléggé, hogy milyen gyöngyszemek vannak a régi (ez pl majd' negyven éves) japán filmek között nemcsak a művészfilmek, hanem az izgalmas és mai szemmel is tökéletesen látványos (sőt!...) kalandos filmek között is. Pont annyival lazább Kurosawa-nál, amennyi nekem nagyon jól esik. 8-) Asszem felhajtok még pár ilyet Oldfan listájáról (amiért is :merci: ! :) ), erről pedig megpróbálok összehozni egy épkézláb ajánlót, ha Oldfan meg nem előz. :D

 

anything