Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: egy kérdés az ajánlókkal kapcsolatban  (Megtekintve 8401 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 24. 12:18, Kedd
Nem először veszem észre, hogy amikor ajánlót írok, akkor "lehúzósat" sokkal könnyebb írni egy filmről, ami nem tetszett, mint pozitívat egy olyanról, amit nagyon szerettem nézni. Tegnap, amikor beküldtem A bosszú harcosa és a Funeral March leírását, akkor ismét előjött ez az érzésem. A bosszú harcosát még tudtam volna jó hosszan szapulni, míg a másik filmről alig sikerült írni valamit, pedig az nagyon tetszett. Ti is tapasztaltatok már hasonlót?  :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 24. 18:19, Kedd
Nem először veszem észre, hogy amikor ajánlót írok, akkor "lehúzósat" sokkal könnyebb írni egy filmről, ami nem tetszett, mint pozitívat egy olyanról, amit nagyon szerettem nézni. Tegnap, amikor beküldtem A bosszú harcosa és a Funeral March leírását, akkor ismét előjött ez az érzésem. A bosszú harcosát még tudtam volna jó hosszan szapulni, míg a másik filmről alig sikerült írni valamit, pedig az nagyon tetszett. Ti is tapasztaltatok már hasonlót?  :)

Igen. Nálam ez úgy működik, hogy vannak "agyas" filmek, amik mögött látom a rációt. Tudom, hogy mit, miért csinál a rendező és tudom értékelni az elért hatást, illetve, hogy mennyire eredeti. Látom a célt és az eszközt, és ezek minnél jobban vannak kitalálva, illetve megfogava, annál több gondolatot ébresztenek bennem. Ha rosszul vannak elkapva, szintén ugyanez a helyzet. Aztán vannak a "feelingfilmek", melyek igazából nem túl eredetiek, vagy csak mondjuk kevés momentumból állnak, és inkább a hangulatra, illetve az atmoszférateremtésre játszanak. Ezekről nem igazán tudok mit írni, nem vagyok költő, hogy hitelesen be tudjak mutatni egy érzést. Ha ezek a filmek rosszul sikerülnek, ugyanez a helyzet, egyszerűen unalmasak, nem érzem át, és nem történik bennük semmi.
Ugyanez volt sztem a te általad említett esetben is. A Bosszú Harcosa egyből több dologra játszott (sztori, neves rendező, színész, akciók), amiket lehet értékelni. Az Eason Chenesben ennél jóval kevesebb elem fordult elő. A két főszereplő, meg egy nem túl eredeti történet, ám az atmoszféra viszont nyilván el volt kapva.
Én nemrég láttam egy Tokyo Marigolds c. filmet, ami mondjuk a Brigett Jones naplójának japán változata volt. Három mondatnál nem jutottam volna tovább. Na jó, mondjuk ötnél. Nem is írtam róla.
Meg azt is észrevettem, hogy néha ülepednie kell az élménynek, vagy kizárólag frissen jó. Egy két napos késéssel nem jut már eszembe semmi. 

  • Karma: 36
2006. Október 24. 21:32, Kedd
Nekem a sztorival van gondom: ha elkezdem írni, akkor már kerekre szeretem fogalmazni, de akkor csak a sztori elvisz csomó időt + spoilerveszélyes. Ha viszont nem írok, lehet, hogy az egész ajánló élvezhetetlen lesz, mert a történet ismerete nélkül az olvasó nem fog kedvet kapni a filmhez (én meg ugye ismervén a filmet nehezen tudok szűz szemmel véleményt mondani a történet leírásának fontosságáról...).

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 24. 23:11, Kedd
Nekem a sztorival van gondom: ha elkezdem írni, akkor már kerekre szeretem fogalmazni, de akkor csak a sztori elvisz csomó időt + spoilerveszélyes. Ha viszont nem írok, lehet, hogy az egész ajánló élvezhetetlen lesz, mert a történet ismerete nélkül az olvasó nem fog kedvet kapni a filmhez (én meg ugye ismervén a filmet nehezen tudok szűz szemmel véleményt mondani a történet leírásának fontosságáról...).

Én erre a problémára azt találtam ki, hogy a kiinduló helyzetet írom le. A többit már találja ki az olvasó, vagy nézze meg a filmet!  :-D

  • Karma: 41
2006. Október 25. 08:17, Szerda
nálam fordítva van, én lelkesedésből írok könnyebben, mindenesetre a man called hero egy jó film, úgyhogy jó tudni, hova ne nézzek... ;)


...ami mondjuk nem is nehéz, mert be se jön a site.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 25. 08:21, Szerda írta asiafan »

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 25. 08:38, Szerda
nálam fordítva van, én lelkesedésből írok könnyebben, mindenesetre a man called hero egy jó film, úgyhogy jó tudni, hova ne nézzek... ;)


...ami mondjuk nem is nehéz, mert be se jön a site.

Várom a lapon a hozzászólások között az indokokat, hogy miért is jó!  :-D Tényleg kíváncsi vagyok rá!

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 25. 18:40, Szerda
nálam fordítva van, én lelkesedésből írok könnyebben, mindenesetre a man called hero egy jó film, úgyhogy jó tudni, hova ne nézzek... ;)


...ami mondjuk nem is nehéz, mert be se jön a site.

Pedig be kéne neki...

  • Karma: 36
2006. November 5. 16:54, Vasárnap
Hogy csináljátok, hogy a főoldalos rövid ajánló (ami régen Newsflash kategória volt, de most már nem az, úgy látom...) címére kattintva a link ne ugyanazt a rövid ajánlót hozza be, hanem a hosszú cikket?
A címsorba nem lehet html kódot vagy ilyen [] kódokat beírni, ugye?
You Shoot I Shoot főoldalos ajánló-ajánló címére kattintva meglátjátok, mire gondolok. Lehet editálni nyugodtan, ha tudjátok a megfejtést, csak mondjátok el nekem is. :D

  • *
  • Karma: 80
2006. November 5. 19:13, Vasárnap
Hogy csináljátok, hogy a főoldalos rövid ajánló (ami régen Newsflash kategória volt, de most már nem az, úgy látom...) címére kattintva a link ne ugyanazt a rövid ajánlót hozza be, hanem a hosszú cikket?
A címsorba nem lehet html kódot vagy ilyen [] kódokat beírni, ugye?
You Shoot I Shoot főoldalos ajánló-ajánló címére kattintva meglátjátok, mire gondolok. Lehet editálni nyugodtan, ha tudjátok a megfejtést, csak mondjátok el nekem is. :D

A felső szövegmezőben az legyen amit a főoldalra szánsz, az alsóba a maradék, newsflash-t nem használunk már. Módosítottam kicsit, szerintem valahogy így akartad.
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 5. 19:15, Vasárnap írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 6. 09:13, Hétfő
Hogy csináljátok, hogy a főoldalos rövid ajánló (ami régen Newsflash kategória volt, de most már nem az, úgy látom...) címére kattintva a link ne ugyanazt a rövid ajánlót hozza be, hanem a hosszú cikket?
A címsorba nem lehet html kódot vagy ilyen [] kódokat beírni, ugye?
You Shoot I Shoot főoldalos ajánló-ajánló címére kattintva meglátjátok, mire gondolok. Lehet editálni nyugodtan, ha tudjátok a megfejtést, csak mondjátok el nekem is. :D

A felső szövegmezőben az legyen amit a főoldalra szánsz, az alsóba a maradék, newsflash-t nem használunk már. Módosítottam kicsit, szerintem valahogy így akartad.

És pipáld ki a Show on Frontpage boxot.

  • Karma: 36
2006. November 7. 19:43, Kedd
:merci:

  • *
  • Karma: 82
2006. November 10. 12:59, Péntek
Az életrajzokhoz ajánlhattok neveket (fordítandó linkekkel ;)). Hongkong így kicsit túlsúlyban van a többi nemzethez képest...

  • *
  • Karma: 80
2006. November 10. 13:21, Péntek
Emberek!

Szerintem állapodjunk meg a cikkek egységes formájában. Javaslom a sorkizárt elrendezést, hogy ne legyen "fűrészfogas" az írás jobb széle. Vélemény? Ellenvélemény? Egyéb javaslat?

YEZy: Szvsz Song Kang-ho is megérdemelne pár sort: LINK, LINK. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 10. 13:27, Péntek
Emberek!

Szerintem állapodjunk meg a cikkek egységes formájában. Javaslom a sorkizárt elrendezést, hogy ne legyen "fűrészfogas" az írás jobb széle. Vélemény? Ellenvélemény? Egyéb javaslat?

YEZy: Szvsz Song Kang-ho is megérdemelne pár sort: LINK, LINK. :)


Igen, a sorkizárt nem ártana, én általában rárakom, ha odajutok a cikkhez.
Hogy csinálod Oldfan ismertetőiben azt a táblázatszerű képlinkelést?
Nézz már rá légyszíves a sword of the beastre...

  • *
  • Karma: 80
2006. November 10. 13:44, Péntek
Emberek!

Szerintem állapodjunk meg a cikkek egységes formájában. Javaslom a sorkizárt elrendezést, hogy ne legyen "fűrészfogas" az írás jobb széle. Vélemény? Ellenvélemény? Egyéb javaslat?

YEZy: Szvsz Song Kang-ho is megérdemelne pár sort: LINK, LINK. :)


Igen, a sorkizárt nem ártana, én általában rárakom, ha odajutok a cikkhez.
Hogy csinálod Oldfan ismertetőiben azt a táblázatszerű képlinkelést?
Nézz már rá légyszíves a sword of the beastre...

Kész. :)
Átméreteztem a képeket, hogy egyforma legyen a méretük, különben nem fognak passzolni, vagy aránytalan lesz. Ha úgy akarod több sorba rakni, hogy összeérjenek, akkor SHIFT+Enterrel kell sort emelni.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))