Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Kevésbé ismert filmek egymásnak ajánlása (amik nagyon bejöttek ^^)  (Megtekintve 3444 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Október 6. 10:35, Péntek
Ide lehetne írni olyan filmtippeket, amiket láttunk, talán írtunk is róla, de mégis kevesen ismerik (akár itt a fórumon is), és mindenképpen szeretnénk mások véleményét is hallani róla, valamint külön kiemelni a filmet.

Én elsőnek 5+1 filmet szeretnék megemlíteni és melegen ajánlani, és kíváncsian várom a ti ajánlóitokat is:

1.   Mayonaka No Yaji San Kita San
2.   Guns And Talks
3.   2LDK
4.   Angel Guts Nami
5.   Branded To Kill
+1  Őrült Stone :angel: (ezt dvd-n kölcsön is tudom adni akármelyik talin, jelenleg YEZynél van)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 6. 11:54, Péntek
Ide lehetne írni olyan filmtippeket, amiket láttunk, talán írtunk is róla, de mégis kevesen ismerik (akár itt a fórumon is), és mindenképpen szeretnénk mások véleményét is hallani róla, valamint külön kiemelni a filmet.

Én elsőnek 5+1 filmet szeretnék megemlíteni és melegen ajánlani, és kíváncsian várom a ti ajánlóitokat is:

1.   Mayonaka No Yaji San Kita San
2.   Guns And Talks
3.   2LDK
4.   Angel Guts Nami
5.   Branded To Kill
+1  Őrült Stone :angel: (ezt dvd-n kölcsön is tudom adni akármelyik talin, jelenleg YEZynél van)

Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Október 6. 13:00, Péntek
Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Igen. :) Magyar szinkronnal érdemes nézni (1000.- Media Marktban DVD-n, és sokszorosan megéri a pénzét, főleg ha az igénytelen kiadású Az Akció Mesterei sorozatot nézzük...)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 6. 13:04, Péntek
Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Igen. :) Magyar szinkronnal érdemes nézni (1000.- Media Marktban DVD-n, és sokszorosan megéri a pénzét, főleg ha az igénytelen kiadású Az Akció Mesterei sorozatot nézzük...)

Akkor ezt is láttam jó rég.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Október 6. 15:08, Péntek
Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Igen. :) Magyar szinkronnal érdemes nézni (1000.- Media Marktban DVD-n, és sokszorosan megéri a pénzét, főleg ha az igénytelen kiadású Az Akció Mesterei sorozatot nézzük...)

Akkor ezt is láttam jó rég.
... de nem ajánlod? :-D Pedig :good: !!! :cool: :D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 8. 11:22, Vasárnap
Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Igen. :) Magyar szinkronnal érdemes nézni (1000.- Media Marktban DVD-n, és sokszorosan megéri a pénzét, főleg ha az igénytelen kiadású Az Akció Mesterei sorozatot nézzük...)

Akkor ezt is láttam jó rég.
... de nem ajánlod? :-D Pedig :good: !!! :cool: :D

Mi a f**t hablatyol ez itt???  :-D

Nekem van sok ilyen filmem. Most aki így hiretelen eszembe jutott és méltatlanul mellőzött rendező, az Hirokazu Kore-eda, pedig szvsz a mai japán film egyik legnagyobb alakja, aki a hagyományos iskolát követi.

Nobody Knows
Distance
After Life
Maborosi

Ezeket láttam, és akinek a kezébe kerül az új filmje a Hana az rögvest azonnal szóljon nekem.

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 8. 16:23, Vasárnap
Ezek közül a Guns And Talks-ot meg a 2LDK-t ismerem, és én is ajánlom. :good:
Az Őrült Stone az a Rutger Haueres film?
Igen. :) Magyar szinkronnal érdemes nézni (1000.- Media Marktban DVD-n, és sokszorosan megéri a pénzét, főleg ha az igénytelen kiadású Az Akció Mesterei sorozatot nézzük...)

Akkor ezt is láttam jó rég.
... de nem ajánlod? :-D Pedig :good: !!! :cool: :D

Rég láttam már, nem tudom most tetszene-e. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

2006. Október 8. 18:22, Vasárnap
Nekem van sok ilyen filmem. Most aki így hiretelen eszembe jutott és méltatlanul mellőzött rendező, az Hirokazu Kore-eda, pedig szvsz a mai japán film egyik legnagyobb alakja, aki a hagyományos iskolát követi.

Nobody Knows
Distance
After Life
Maborosi

Ezeket láttam, és akinek a kezébe kerül az új filmje a Hana az rögvest azonnal szóljon nekem.

a Maborosi eddig kimaradt, de a másik három az :cool:

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 9. 12:20, Hétfő
Nekem is sok-sok ilyen van. Itt van közülük pár wuxia/fantasy izelítőül:

- Moon warriors : egyszerű sztori egy egyszerű emberről, aki az uralkodásért harcoló két testvér harcába keveredik bele. Rendező Sammo Hung, főszereplők Anita Mui, Maggie Cheung, Andy Lau, meg egy kardszárnyú delfin.  :cool:
- Green snake : két kígyódémon meséje, akik emberré akarnak válni. Főszerepben Maggie Cheung és Joey Wong.
- Wing Chun : Michelle Yeoh talán legjobb akciófilmje, a másik főszereplő Donnie Yen
- New Dragon Gate Inn : a sivatag közepén álló fogadóban zajló események tanúja lehet a néző, a főbb szerepekben Maggie Cheung és Brigitte Lin.
- The duel : Andrew Lau rendezte jó kis wuxia film, főszerepekben Andy Lau, Ekin Cheng, Vicki Zhao

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 9. 14:08, Hétfő
Nekem is sok-sok ilyen van. Itt van közülük pár wuxia/fantasy izelítőül:

- Moon warriors : egyszerű sztori egy egyszerű emberről, aki az uralkodásért harcoló két testvér harcába keveredik bele. Rendező Sammo Hung, főszereplők Anita Mui, Maggie Cheung, Andy Lau, meg egy kardszárnyú delfin.  :cool:
- Green snake : két kígyódémon meséje, akik emberré akarnak válni. Főszerepben Maggie Cheung és Joey Wong.
- Wing Chun : Michelle Yeoh talán legjobb akciófilmje, a másik főszereplő Donnie Yen
- New Dragon Gate Inn : a sivatag közepén álló fogadóban zajló események tanúja lehet a néző, a főbb szerepekben Maggie Cheung és Brigitte Lin.
- The duel : Andrew Lau rendezte jó kis wuxia film, főszerepekben Andy Lau, Ekin Cheng, Vicki Zhao

Aha, ezek nagyon jól hangzanak  :-D

2006. Október 9. 15:53, Hétfő
néhány remek Shaw Brothers produkció... :kina:

Come Drink with Me
Heroic Ones
The Proud Youth

és még folytathatnám a sort...

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 9. 16:06, Hétfő

- Wing Chun : Michelle Yeoh talán legjobb akciófilmje, a másik főszereplő Donnie Yen

Az a nőci nagyon bejövős nálam. :)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2007. Február 17. 09:41, Szombat
Nem először, de legutóbb látott film: Doppelgänger. Kiyoshi Kurosawa szerintem legjobb filmje (a Cure című krimi talán a leghíresebb, a Kairo az egyik kedvenc psziho-horrorom (semmi vér vagy ijesztés nincs benne!), a Bright Future-t pedig Magyarországon is vetítették pár éve a Titanicon).

A Doppelgänger hasonmást jelent, önmagunkat, akik megjelenünk a saját életünkben. Ezer dologra ad lehetőséget ez, ezerféle irányban mehet tovább a történet is, és így is történik abban a sok filmben és könyvben, amely felhasználta már ezt a témát (még kedvenceim: Dosztojevszkij: A hasonmás, Bret Easton Ellis: Glamoráma). Kiyoshi Kurosawa történetében a hasonmás egyáltalán nem gonosz és vad, valamint nem is akarja kitúrni a főszereplőt az életéből, tehát nem a tipikus, elvárható irányban halad a film, azonban mégis egyre több feszültség halmozódik fel, és bár a film nem horrorfilm, a (Kairo-hoz hasonlóan) jókora adag horror, rémület fér el benne, az egzisztenciális parából táplálkozó, nehezen megfogható, mélyen belül megborzongató félelem. A tempó, a beállítások, a zene is mind tökéletes, de ezt észre sem veszi az ember, első nézésre legalábbis semmiképpen. (A főszereplőt egyébként ugyanaz a színész játssza, aki a Cure-ban a nyomozót: Koji Yakusho).

Anno pedig ezt írtam róla.

2007. Február 17. 17:29, Szombat
Nem először, de legutóbb látott film: Doppelgänger. Kiyoshi Kurosawa szerintem legjobb filmje (a Cure című krimi talán a leghíresebb, a Kairo az egyik kedvenc psziho-horrorom (semmi vér vagy ijesztés nincs benne!), a Bright Future-t pedig Magyarországon is vetítették pár éve a Titanicon).

A Doppelgänger hasonmást jelent, önmagunkat, akik megjelenünk a saját életünkben. Ezer dologra ad lehetőséget ez, ezerféle irányban mehet tovább a történet is, és így is történik abban a sok filmben és könyvben, amely felhasználta már ezt a témát (még kedvenceim: Dosztojevszkij: A hasonmás, Bret Easton Ellis: Glamoráma). Kiyoshi Kurosawa történetében a hasonmás egyáltalán nem gonosz és vad, valamint nem is akarja kitúrni a főszereplőt az életéből, tehát nem a tipikus, elvárható irányban halad a film, azonban mégis egyre több feszültség halmozódik fel, és bár a film nem horrorfilm, a (Kairo-hoz hasonlóan) jókora adag horror, rémület fér el benne, az egzisztenciális parából táplálkozó, nehezen megfogható, mélyen belül megborzongató félelem. A tempó, a beállítások, a zene is mind tökéletes, de ezt észre sem veszi az ember, első nézésre legalábbis semmiképpen. (A főszereplőt egyébként ugyanaz a színész játssza, aki a Cure-ban a nyomozót: Koji Yakusho).

Anno pedig ezt írtam róla.

még nem láttam, de emlékszem, hogy van erre egy utalás a Seance-ban is.

  • Karma: 42
2007. Június 3. 21:23, Vasárnap
2LDK - japán dráma/thriller


Két színésznő párbaja egy szerepért. Hérköznapi horror percek. Társfilm: Aragami. :killer samurai:


Fudoh: The New Generation - Miike-film :)


Kedvenc Miike-filmem, f*sza kis ráncfelvarrás a jakuza-toposzon, emellett a hermafroditák örömszerzési szokásaiba is bevezettetik a Kedves Néző. 

Once a Thief (Itthon is megjelent: A vér nem válik vízzé v. Tolvaj voltam mostanáig)


A szigorú tekintet ellenére ez egy könnyedebb Woo-film :woo:, és bár elég élvezetes, inkább a Szebb holnap I-II-t kellett volna kinyomni helyette.


R-Point - dél-koreai háborús horror / thriller


Van benne pár idegborzolós rész, és bár ebben is megtalálható a fehér ruhás szellemcsaj, nem annyira szokványos volta miatt mindenképp ajánlanám az R-Pointot. Talán a történet tálalása lehetne kicsit emészthetőbb. (Azért a Dog Soldiers még mindig jobb film!)


Suicide Club - japán horror


Sion Sono filmje az öngyilkosságról, jpop idol-mániáról és még pár dologról.


Longinus - japán izé... végítélet-vámpíros-akció-thriller-dráma


Micsoda összevisszaság uralkodhatott Kitamura fejében :lol:, amikor megrendezte ezt a filmet! Amúgy felejthető, kizárólag Kitamura-fanoknak!
« Utoljára szerkesztve: 2007. Június 3. 21:27, Vasárnap írta Yakuza »
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/