Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Érdekesnek találod Japánt? Szívesen elmennél oda?

Persze! ^^
12 (92.3%)
Az első választ szerettem volna bejelölni, csak mellényomtam.
1 (7.7%)

Összes szavazó: 12

Szavazás lezárva: 2005. November 20. 20:22, Vasárnap

Szerző Téma: Japán  (Megtekintve 30719 alkalommal)

2008. December 29. 22:25, Hétfő
ezt most találtam. talán érdekel valakit...

The Japanese Tattoo

http://rapidshare.com/files/151083192/The_Japanese_Tattoo.rar.html

angol nyelvű e-book a japán tetkókról. rarpass: pobetty

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Január 8. 09:36, Csütörtök
Bulvárcikk (legalábbis szerintem) a gésák és a turisták viszonyáról Kiotóban.


  • Karma: 36
2009. Február 5. 20:49, Csütörtök
Tudtátok hogy most volt Japánban a Setsubun azaz most léptek a japán kalendár szerint bele a tavaszba.
Nálünk ez még messze van meg az időjárásban is még itt is havazik angliába :)

  • *
  • Karma: 82
2009. Március 14. 11:34, Szombat
http://index.hu/kulfold/2009/03/14/ket_japan_rombolo_indult_a_kalozok_ellen/

Szerintem ezeket a most bevetendő hajókat én le is fotóztam még tavaly. :)

  • Karma: 36
2009. Március 14. 20:46, Szombat
http://index.hu/kulfold/2009/03/14/ket_japan_rombolo_indult_a_kalozok_ellen/

Szerintem ezeket a most bevetendő hajókat én le is fotóztam még tavaly. :)
visszatérnek a japok a csatamezőre :D vagyis a csatatengerre :D

  • *
  • Karma: 80
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 0
2009. Június 5. 15:47, Péntek
végül is nem rossz szarás közben zuhanyozni. nem kell wc papír, nem kell lehúzni, takarékos pénzzel, és idővel. bár nem tom, hogy a személyes holmik hogyan férnek el, de jó jó

  • Karma: 36
2009. Június 5. 20:13, Péntek
végül is nem rossz szarás közben zuhanyozni. nem kell wc papír, nem kell lehúzni, takarékos pénzzel, és idővel. bár nem tom, hogy a személyes holmik hogyan férnek el, de jó jó
ja közbe még borotválkozni és fogatmosni is lehet egyidőben
és amint végeztél lehet a wc-n aludni is :D mert máshol szinte nem is lehet. Úgy kellett volna már megcsinálni, hogy a tűzhely is elérhető legyen egyuttal a reggelit is meg lehet csinálni a reggeli mosakodás közepette. :D




  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Június 5. 20:31, Péntek
Végül is a zuhanyzó rész nem is annyira gáz. Inkább az alvó résznél lehetnek gondok, mert az szerintem már túl kicsit.

Az olyan méretű, mint amit haap blogján látni, az már szerintem korrekt egy embernek. Mondjuk én sem lakok túl nagy lakásban, ezért nekem nem tűnik annyira kicsinek, de el tudom képzelni, hogy más már klausztrofóbiás rohamot kap benne.  :-D

  • Karma: 0
2009. Június 6. 02:02, Szombat
szerintem ez a tipikusan japán munkás embernek készült kégli, akinek csak azért kell a kégli, hogy fedél legyen a feje felett. mer kora reggel meló este meg haza mennek aludni. tudjátok milyenek a japók, nem? az igazi hardcore melósok, szívosak. két atombomba után így felállni, e mentalitásuk miatt nagyon tisztelem őket.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Június 6. 10:45, Szombat
szerintem ez a tipikusan japán munkás embernek készült kégli, akinek csak azért kell a kégli, hogy fedél legyen a feje felett. mer kora reggel meló este meg haza mennek aludni. tudjátok milyenek a japók, nem?
Igen. nekem is úgy tűnik, hogy ez valami olyasmi. :)

Idézet
az igazi hardcore melósok, szívosak. két atombomba után így felállni, e mentalitásuk miatt nagyon tisztelem őket.
A mentalitásuk biztos jobb, mint a pl magyaoké, de vannak azért ott más tényezők is.
Pl hogy nagy a népsűrűség, ami nagyban elősegítheti a fejlődést. Japánnak ez egy adottsága és az embereknek nem sok közük van hozzá.

Ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban:
Nem vagyok egy nagy amerika fanatikus, de nem véletlenül dobták rájuk az atomot. Nem vagyok nagy történész sem, de úgy tudom, hogy lett volna lehetőségük elkerülni ezeket az eseményeket (lehet, hogy kicsit nagy volt az arcuk ?). Nem mellesleg nem jártak rosszul még a két atombombával sem, mert lehet, hogy egy elhúzódó háborúban nagyobb veszteségeik lehettek volna. És habár Japán most eléggé az ameriakiak befolyása alatt áll, nem igazán hallottam, hogy annyira rossz lenne japán embernek lenni és azt sem vettem észre, hogy annyira utálnák az amerikaiakat ezért..
Szóval számomra elég vegyes a kép.

Én is tisztelem valamennyire a japánokat, de inkább csak azt bennük, hogy tudtak fordítani a felfogásukon és túllépni a történteken.
A nyolcvanas években született japán nemzedéket pl már csak azért tisztelem, mert jó pop zenéket írnak. Nekik a múlthoz már nem sok közük van.

Egyébként, hogy mennyit dolgoznak, az is egy érdekes téma.
Pontos számaim persze nincsenek, csak sejtésem, hogy szerintem errefelé Kelet-Európában is dolgoznak (már aki dolgozik) annyit az emberek a fizetésükhöz képest, mint a japánok.

  • Karma: 36
2009. Június 6. 16:21, Szombat
szerintem ez a tipikusan japán munkás embernek készült kégli, akinek csak azért kell a kégli, hogy fedél legyen a feje felett. mer kora reggel meló este meg haza mennek aludni. tudjátok milyenek a japók, nem?
Igen. nekem is úgy tűnik, hogy ez valami olyasmi. :)

Idézet
az igazi hardcore melósok, szívosak. két atombomba után így felállni, e mentalitásuk miatt nagyon tisztelem őket.
A mentalitásuk biztos jobb, mint a pl magyaoké, de vannak azért ott más tényezők is.
Pl hogy nagy a népsűrűség, ami nagyban elősegítheti a fejlődést. Japánnak ez egy adottsága és az embereknek nem sok közük van hozzá.

Ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban:
Nem vagyok egy nagy amerika fanatikus, de nem véletlenül dobták rájuk az atomot. Nem vagyok nagy történész sem, de úgy tudom, hogy lett volna lehetőségük elkerülni ezeket az eseményeket (lehet, hogy kicsit nagy volt az arcuk ?). Nem mellesleg nem jártak rosszul még a két atombombával sem, mert lehet, hogy egy elhúzódó háborúban nagyobb veszteségeik lehettek volna. És habár Japán most eléggé az ameriakiak befolyása alatt áll, nem igazán hallottam, hogy annyira rossz lenne japán embernek lenni és azt sem vettem észre, hogy annyira utálnák az amerikaiakat ezért..
Szóval számomra elég vegyes a kép.

Én is tisztelem valamennyire a japánokat, de inkább csak azt bennük, hogy tudtak fordítani a felfogásukon és túllépni a történteken.
A nyolcvanas években született japán nemzedéket pl már csak azért tisztelem, mert jó pop zenéket írnak. Nekik a múlthoz már nem sok közük van.

Egyébként, hogy mennyit dolgoznak, az is egy érdekes téma.
Pontos számaim persze nincsenek, csak sejtésem, hogy szerintem errefelé Kelet-Európában is dolgoznak (már aki dolgozik) annyit az emberek a fizetésükhöz képest, mint a japánok.
az atom bomba azért kellett szerintem mert japán sose adta volna meg magát másként. Csak gondoljunk a fantaista kamikaze repülőkre Betolta az ipse a sakét aztán irány a halál durva azért.
mondjuk most már szerintem amerika van japán kezekben gazdaságilag nagyon sok kölcsönt vett fel amerika japántól

  • *
  • Karma: 82
2009. Június 6. 16:31, Szombat
szerintem ez a tipikusan japán munkás embernek készült kégli, akinek csak azért kell a kégli, hogy fedél legyen a feje felett. mer kora reggel meló este meg haza mennek aludni. tudjátok milyenek a japók, nem?
Igen. nekem is úgy tűnik, hogy ez valami olyasmi. :)

Idézet
az igazi hardcore melósok, szívosak. két atombomba után így felállni, e mentalitásuk miatt nagyon tisztelem őket.
A mentalitásuk biztos jobb, mint a pl magyaoké, de vannak azért ott más tényezők is.
Pl hogy nagy a népsűrűség, ami nagyban elősegítheti a fejlődést. Japánnak ez egy adottsága és az embereknek nem sok közük van hozzá.

Ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban:
Nem vagyok egy nagy amerika fanatikus, de nem véletlenül dobták rájuk az atomot. Nem vagyok nagy történész sem, de úgy tudom, hogy lett volna lehetőségük elkerülni ezeket az eseményeket (lehet, hogy kicsit nagy volt az arcuk ?). Nem mellesleg nem jártak rosszul még a két atombombával sem, mert lehet, hogy egy elhúzódó háborúban nagyobb veszteségeik lehettek volna. És habár Japán most eléggé az ameriakiak befolyása alatt áll, nem igazán hallottam, hogy annyira rossz lenne japán embernek lenni és azt sem vettem észre, hogy annyira utálnák az amerikaiakat ezért..
Szóval számomra elég vegyes a kép.

Én is tisztelem valamennyire a japánokat, de inkább csak azt bennük, hogy tudtak fordítani a felfogásukon és túllépni a történteken.
A nyolcvanas években született japán nemzedéket pl már csak azért tisztelem, mert jó pop zenéket írnak. Nekik a múlthoz már nem sok közük van.

Egyébként, hogy mennyit dolgoznak, az is egy érdekes téma.
Pontos számaim persze nincsenek, csak sejtésem, hogy szerintem errefelé Kelet-Európában is dolgoznak (már aki dolgozik) annyit az emberek a fizetésükhöz képest, mint a japánok.

A bombát azért kapták, mert egy Churchill nevű fószer kisírta a jenkiknél, hogy ne Hitler bandáján próbálják ki, mert Berlin túl közel van a brit szigetekhez és fostak attól, hogy milyen gondokat okozhat a brit lakosságnál. Ez után lett célpont Japán. Aztán amikor a britek maguk robbantgattak otthon, akkor már nem zavarta őket, hogy honfitársaiknak baja eshet. Az amcsik meg pénzt szedtek, hogy a nézők láthassák a robbanást, védőfelszerelésként meg kaptak egy szemüveget. Hogy 1 évvel később éltek-e még, senkit sem érdekelt.[forrás: Hiroshima emlékmúzeum]

  • Karma: 36
2009. Június 17. 13:28, Szerda

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Június 17. 16:38, Szerda
A fűevő japán férfiak jelensége
Thx ez érdekes, bár nem hiszem, hogy csak japán jelenségről lenne szó.

De ez mi ? Ezen azért felröhögtem.  :-D
Idézet
I spent the night at one guy's house, and nothing happened—we just went to sleep!
A szövegkörnyezetből számomra az derül ki, hogy a csaj nem örült ennek.
De akkor mit keresett ott ? Mármint, vagy hagyta volna ott a töketlen srácot, vagy kicsit jobban rámászhatott volna. Nem lett volna nehéz neki, mert ott aludt mellette gondolom. Ha meg neki az alukálás is jó, akkor meg minek panaszkodik miatta. háezhülye xD

 

anything